Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Pesukuivati
 
Trix 10. juuli 2007, kl 17.53
Sooviks teada, kas pesumasin-kuivati ühes kuivatab pesu täielikult ära, just nagu eraldiseisev kuivati seda teeb? On kellelgi selline masin? Et mis mõtet sel juhul oleks osta pesumasin ja kuivati eraldi... kui paljudel üldse kuivati on ja kellel pole, siis miks, kas teile meeldib nii väga triikida ja pesu rippuma panna?
 
ma 10. juuli 2007, kl 18.00
soovitaks -ära kortsutab.
 
Inga 10. juuli 2007, kl 18.01
mul on 2-in-1 variant ja olen väga rahul, eraldi kuivati võtab topeltruumi, ning pesunööri mul natuke ikka on, et poolniiske pesu üles riputada, kuivab tunduvalt kiiremini kui märg pesu. Kui panna peale maksimum reziim, siis kuivatab ka mõne asja täiesti kuivaks, see sõltub materjalist ja pesumasina täitumusest. ise kasutan väga tihti vaid 20 min tsentrifuugimist, siis jääb pesu nagu peale väga korralikku väänamist, praktiliselt poolkuiv, 60 min mõjub nii, et pesu on pisut niiske, vaja riputada, ning siis kuivab sirgu. 120 min aga võib mõne asja nii ära kuivatada, et peab triikima. kuna ma alati kõike triikida ei taha, siis eelistan 20 ja 60 min programme, sest siis saan valida, mida triikida, mida mitte.
 
the 10. juuli 2007, kl 18.23
meil kaa 2 in 1 ja mina rahul - meil on selline kuivatusprogramm, kus saab valida temperatuuri - valin enamasti 60-80 kraadi vahel - siis on pesu veel niiske ja lihtsam triikida, vói kui úles riputada, siis vajub ka veel enam váhem sirgu. mida kórgema kraadi valid, seda kuivemaks pesu saab, aga samas ka kortsulisemaks.

P.S. kidlasti ára kunagi kuivatisse pane villast kampsunit - minu núúd úks nukukampsun on..:)
 
kelli 10. juuli 2007, kl 18.39
Mul on eraldi ja olen väga rahul. Eraldi olev kuivatab kiiremini (vähemalt minul küll) ja samal ajal kui kuivati töötab on mul juba järgmine pesuhunnik pesumasinas. Tavaliselt pean nii või teisiti pestud pesu läbi sorteerima - osa nöörile, osa kuivatisse.
 
pirx 10. juuli 2007, kl 18.43
On kuivatil 6+1 varianti. Viimane variant on kapikuiv.
Ei kortsuta pesu, jääb sirgem, kui muidu kuivatatud.
 
muki 10. juuli 2007, kl 18.46
pirx--kust selliseid saab ja palju maksavad?
 
saananaane 10. juuli 2007, kl 18.58
ja mina olen see vanamoeline, kes tahab, et pesu õue järgi lõhnaks. niisiis alati kui võimalik, tassin pesu õue rippuma. tegelt loomuliku vastu ei saa ikka miski:) juuksed, küüned, tissid, päevitus ja kõik muu kah loomulik.
 
pirx 10. juuli 2007, kl 18.59
Endal ei ole Eestist ostetud ja Eesti turule mõeldud kuivati. Firmaks on Bosch, mõeldud ka villase pesu kuivatamiseks .
Uuri kpl. või ladude kodukaid ja võid sisse lüüa Bosch kodumasinad, ehk leiad midagi.
 
Barbie 10. juuli 2007, kl 19.07
Mina tahan hoopis nukukampsunit, nagu ühel siin juba on...
 
bosch 10. juuli 2007, kl 19.10
bosch on müügil Maakri tn-l, esindussalongis. http://www.bakt.ee
 
Trix 10. juuli 2007, kl 19.12
siit järeldan, et pesumasin-kuivati ühes ei ole ikka päris see. pesu täiesti kuivaks ei saa -- seega, peab ikkagi üles riputama ja triikima. Triikimist ma vihkan. Kuidas küll naised viitsivad kogu aeg triikida....jube... ostan pesumasina ja kuivati eraldi. Vähem vaeva.
 
täpp 10. juuli 2007, kl 20.04
Mul eraldi, aga ütlen ausalt, et 100% triikimisest ei pääse. Vähemalt minu jaoks on osad asjad siiski veidi liiga kortsus.
Kergemini saab läbi siis kui võtad pesu OTSEKOHE peale kuivatusprogrammi lõppemist masinast välja ja voldid kokku/paned kappi riidepuule. Siis jäävad sirgemad küll. Kui aga jätad nad masinasse istuma hunnikus, siis on ikkagi kortsus.
Mõnus on see, et voodipesu-saunalinad-rätikud jäävad pehmed-kohevad ning voodipesu enam küll ei triigi. T-särgid jäävad enamasti ka enam-vähem OK ja teksad ka kui KOHE masinast välja võtta. Särgid-pluusid vajavad minu jaoks siiski veidi triikrauda, aga asi pole väga hull.
Üle ei tohi kuivatada - siis jäävad ka rohkem kortsu minu arvates.
 
Trix 10. juuli 2007, kl 20.14
mu meelest on ainsad asjad, mis triikimist vajavad peale pesukuivatist välja võtmist, triiksärgid. muid asju ei triigi ma kunagi. muidugi võtan kõik asjad ka koheselt kuivatist välja ja panen kappi. ja PEHMED jäävad asjad jah....uskumatu kui paljud inimesed on siiani teadmatuses pesukuivati oivaliste omaduste koha pealt!
 
Lou 10. juuli 2007, kl 20.52
Trix, mõnel inimesel äkki pole raha pesukuivati ostmiseks. See pole ikkagi mingi prioriteetne ost nagu pesumasin. Minul näiteks ka polnud kuivatit enne kui ma endale üllatuseks kõrgepalgalise ameti sain.
Mul on kuivati ja pesumasin eraldi ja olen väga rahul. See 2 in 1 pole ikka liha ega kala mu arvates. Ruumi pärast ka ei põe, mul on pesuköök.
 
pirx 10. juuli 2007, kl 21.11
Ruumi ei pea ka palju olema. Minul on pesumasina peal kuivati.
 
rehepapp 10. juuli 2007, kl 21.49
Mul on viljapeksumasin ja kuivati ning kuivati taga on pesuköök ja saun. EndLil jääks suu lahti:)
 
Trix 10. juuli 2007, kl 22.12
Lou, no 7-8 tuhhi välja käia et siis tohutult aega säästa, pole ju palju? see on seda väärt, usu!
 
lotte 10. juuli 2007, kl 23.23
paljudel nendel kes väidavad, et pole kuivati jaoks raha (odavama vent kuivati saab alla 5000.-), on telekas, mis maksab üle 10 000.-.
õues kuivatamiseks on head ilma vaja.
ventileeriva kuivatiga on küll nii, et mida kuivemaks kuivatad, seda sirgem pesu. mina ei riputa ainsatki asja nöörile, kõik kuivab kuivatis. ei triigi kah midagi. soovitan igal juhul ventileerivat kuivatit, sest peale pea 2x odavama hinna võrreldes kondenseeruvaga kuivatab se ka poole kiiremini ja minu arvates ka palju sorgemaks. poodides neid kahjuks eriti väljas pole, aga tellida saab. tähtis on ka see, et trummel oleks võimalikult suur- seda sirgem pesu.
2in 1 masin on mõttetu.
kel ruumipuudus, see saab kuivati pesumasina kohale panna.
lou, sa ütled, et see pole prioriteetne masin. minu arvates on vägagi. eriti neile, kes pesevad tihti pesu, mitte ei kanna asju süsimustaks ja kel pole tahtmist oma aega triikimisele raisata. peale selle näevad kuivatist tulnud riided palju värskemad ja pehmemad välja. lisaboonis pulbriga pesevatele allergikutele- kuivati eemaldab riietesse jäänud pulbritolmu ja kodus on palju vähem riidetolmu= vähem tolmupühkimist.
 
v 10. juuli 2007, kl 23.53
Kui sul on pesumasinat ka vaja, siis osta see kindlasti kiire tsentrifuugiga (1600p), saad riided eriti kiiresti kuivaks.
 
njah 11. juuli 2007, kl 00.53
mul pole kuivitatit, pole isegi mõelnud, et seda vaja läheks. pesumasin on, siis tõstan pesu sirgelt kuivatusrestile ja esikusse kuivama ja kõik kuivab sirgeks, ainult triiksärke vaja triikida.
 
l 11. juuli 2007, kl 09.14
nende masinatega ongi nii, et kui pole kasutanud, siis ei oska tahta.
kui kuivatit pole, siis on vaja palju rohkem riideid. kui mina avastan, et on vaja pooleteise tunni pärast kusagile minna, aga lemmikteksad ja pluus on mustad, siis pole probleemi: kiirpesu võtab pool tundi ja (masinatäie) kuivatamine alla tunni.
ning restilkuivanud ja kuivatis kuivatatud pesu ei anna pehmuse poolest võrreldagi: restilkuivanud on tõelised koorikud.
kui meil kuivatit veel polnud, siis hea ilma korral kuivatasime rõdul (hiljem kui kuivati saime, siis panime rõdule nööride asemele toolid ,laua ja lilled), aga enamasti siiski magamistoas. esiteks oli see suur pesurest seal magamistoas väga inetu, teiseks oli magamistoa ventilatsioon kehv ja lõpuks läks tuba lausa haisema sellest niiskusest- see oli sügisel, kui õues sadas ja kortereid veel ei köetud.
 
aa 11. juuli 2007, kl 14.06
Kaks ühes masinas saab kuivatada poole pestud pesukogusest. Teine pool jääb ootele või tuleb ikkagi restile riputada. Peale selle kuivatab see ilmatu kaua ja ei pruugi eriti triikida (oleneb mudelist, minu oma lausa kortsutas lootusetult ära). Ühesõnaga. Osta kindlasti eraldi masin. Eraldi kuivati on kuldaväärt asendamatu abiline.
 
xy 11. juuli 2007, kl 17.19
pesukuivati on väga hea kodumasin - pesu on pehme, sirge - kui kohe pole mahti masinast välja võtta, siis masin saputab iga 10min järel pesu, et see kortsu ei vajuks, toas ei töllerda pesurest jalus ja pulbrijäägid eemaldab ka. Mina olen väääga rahul ja soovitan kõigile!
 
Trix 11. juuli 2007, kl 21.51
jah, nii ta on, et kes pole kasutanud, elab täielikus teadmatuses, et niiii suurepärane masin olemas on! millegipärast on mingisugune linnalegend et kuivatis jääb pesu eriliselt kõvaks ja kortsu. tegelikult on ju vastupidi! just jääb pesu megapehme ja triikimst ei vaja.super!!!
 
Rebane 27. veebruar 2017, kl 12.40
Mis programmiga kuivatate,et kortsu ei jääks pesu?
 
tubli 27. veebruar 2017, kl 15.07
jälle üks 10a vanune teema üles kaevatud
 
mhhh 01. märts 2017, kl 22.35
keegi kuskil ütles, et kuivatist tulnud pesul on veider hais.
ma olen haisufriik, ma tunnen xhaisu paremini kui mingi nakrokoer, seega ma läheks hulluks, kui mu pesul oleks mingi räme lisahais
on see nii? on kuivatist tulnud pesul lisahais?
 
soovitan 02. märts 2017, kl 11.43
Mul on olnud mõlemad, 1+1 ja 2in1, aga kui ruum vähegi lubab, soovitan 1+1, eespool juba toodi kõik plussid ja miinused välja. Kui ruumi pole, siis ikkagi pigem 2in1, kui üldse mitte midagi. Olgu Jumal tänatud, et selline riistapuu välja mõeldi. Lisan veel juurde, et triikimine on peaaegu unustatud, kui kuivati hingeeluga end kurssi viia (mida kui kaua kuivatada) ja oluline on veel see, et pesud, riided on elamises suurimad tolmutekitajad, aga kuivati korjab pesutolmu filtrisse. Sealt alles näete, kui palju tolmu teil põrandalt kokku korjamata jäi. Pesu jääb kuivatis pehme!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!