Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Vähe lapsi? Miks?
 
Henn 24. september 2005, kl 11.58
Selles on süüdi mehed. Naised ei usalda mehi. Kardavad, et mees jookseb minema ja ei maksa elatusraha. Eestis puudub naistel pere loomiseks turvalisus. Tegelikult iga naine tahab normaalset meest ja lapsi. Mehed on vastutustundetud!!!
Minul on naine ja 3 last. Meil probleeme ei ole. Omame eraettevõtet ja saame lastega koos võrdselt tegeleda.
Need mehed kes ei taha oma peret ülal pidada ja täiesti kõrvale hiilivad, tuleks vangi panna!!! Sellised rikuvad nii mõnegi naise elu ära.
 
imelik 24. september 2005, kl 12.10
Kivi enda kapsaaeda?
Mitte just isiklikku, aga üldisemas tähenduses...

Tegelikult ei ole ju ainult mehed süüdi. Me kõik oleme võrdselt süüdi. Või siis ei ole üldse. Asjad lihtsalt juhtuvad.
Sinu jutus on iva. Ühest punktist võetuna siis...
 
g 24. september 2005, kl 12.17
Minu arvates õige jutt. Pere loomiseks kõlbulikke mehi napib.
 
Kill koll 24. september 2005, kl 12.27
Riigil on vaja luua paremad seadused!
 
mhm 24. september 2005, kl 12.27
Minul on näiteks selline mees ,kes võimaldab mulle kõik.Nii materiaalselt,kui hingeliselt.Tunnen ennast turvaliselt ja hoolitud armastatud.Aga ma ei taha lapsi veel...Lihtsalt tahan mehega kahekesi olla .Olen liialt noor(21.a) lapse saamiseks.Mees on 7 a vanem...
Ka nii saab...
Mõni lihtsalt ei tahagi veel lapsi..
 
Utka Fjodor 24. september 2005, kl 12.42
minge kukele oma "pere loomiseks k6lbulike mehi napib" jutuga:)

mhm: no Sinu teksti peale oskan ainult oiata... nii need naised 2ra rikutaksegi...
 
Feliks 24. september 2005, kl 12.53
ee..et kui Mehi napib siis tekib kysimus, et mitme mehega neid lapsi tehakse?

einoh loll on see kes vabandust ei oska välja mõelda.

ma usun et laste arv perekonnas või yhiskonnas on siiski natukene laiem kysimus. asi pole mitte meestes ja/või naistes vaid ühiskonnas aktsepteeritud tavades + sotsiaalne kindlustatus
 
wää 24. september 2005, kl 13.08
Hetke suhtlen neti teel välismaalasega. See ei tähenda seda, et välismaa mehed paremad on. Vaid see, et suuremas riigis on valik suurem.
 
Juuli 24. september 2005, kl 13.32
Sellise seadusandluse puhul nagu meil, ma ei soovitaks ühelegi naisele rohkem lapsi tuua, kui ta üksi jäksab üleval pidada.
 
Utka Fjodor 24. september 2005, kl 13.43
NOO! Ja mism6ttes meie seadusandlus lapseisasid piisavalt ei koori?
 
Juuli 24. september 2005, kl 14.06
Asi selles, et kui mees ametlikult ei tööta, siis pole ka alimente kusagilt kinni pidada ja naine vaadaku ise, kuidas oma lastega hakkama saab. oli vahepeal juttu, et tehakse fond, kust siis hakatakse ka nendele emadele maksma, kes praegu näppu imevad aga see jutt jäigi vist jutuks ja on nüüd juba unustatudki.
 
Bõmm 24. september 2005, kl 14.16
Ahh see raha on ülepuhutud põhjus. Ei ole ju nii, et rikastel 10 last kodus siblamas. Pigem vastupidi, vaestel rohkm lapsi.

Lihtsalt tänapäeva inimene ei taha rohkem kui 2 last. See pidev tants ja trall nende lappide, mähkmete ja kisa keskel. Inimene armastab mugavust. Ja egas vanasti sellepärast lapsi rohkem sündinud, et neid nii väga taheti ja armastati. Lihtsalt nad tulid, midagi ei saanud selle vastu teha. Oleks nemad ka seda ära hoida saanud, küllap oleks võimalust usinalt kasutatud.
 
md 24. september 2005, kl 14.17
pidi jah midagi sellist olema, et riik maksab alimente ja kui mees ei maksa, siis jääb isa võlgu riigile, mitte lapse emale.. aga meil on see elatusraha nõudmisel selline kerjamise maik juures - ja see napakas uhkus, et pigem korjan pudeleid, kui lapse isalt küsin..
ise kavatsen lapse lapsendada (üksi) ja siis tean kohe sellega arvestada, et pean teda ja ennast ise üleval pidama, kui leian sobiva mehe kõrvale, siis on see lihtsalt boonus:D
 
hehee 24. september 2005, kl 14.29
Siin ei aita muu, kui islamiusk. Mees on kohustatud oma peret ülal pidama ja tõsiusklikul muslemimehel ei tule pähegi, saba seljas minema joosta. Ja naine on pühendunud lastele. vot nii ja olekski kord majas. ja igatsugu joomine ja laaberamine lõpeks ka ära.
 
Malle 24. september 2005, kl 14.30
Vaestel om muidugi rohkem lapsi sest 1. Kondoom on kallis lõbu, rääkimata siis beebikatest jne 2. Mida rohkem lapsi seda rohkem lapse pealt raha saab ja seda rohkem toetusi jagatakse, et ots otsaga kokku saada. Ema isa on õnnelikud ja rahul, aga lapsi koolis mõnitatakse et pole adi, nike jne riideid.
Rikastel aga see mure et äkki saab raha otsa, käime 24/7 tõõl ja lapsed ainult raiskavad väärtuslikku töö aega.
Mehed küll süüdi ei ole, pigem naised tahavad elada luksuslikku elu ja oma ilusat välimust sünnitamisega rikkuda ka ei taha.
Samas pole mul endal ka lapsi, kuigi väga tahaks, aga kuhu ma ta paneksin kui isegi oma korterit pole olemas....
 
salli 24. september 2005, kl 15.23
mina kardan rasedust, sünnitust ja kõike seda titega jahmerdamist ja lõpmatut vastutust tema ees. samuti materiaalne pool ei ole kiita. vireleda ka ei taha, hea kui endagagi hakkama saan.
 
ei nohh 24. september 2005, kl 16.00
Luksulikku elu???? Kes need siin Eestis luksuslikku elu elavad? Jääb mulje sinu jutust, et meil siin miljonäärid vaid elavadki ja sellepärast lapsi ei taha, et neil nii megahea elu.
 
mallekesele 24. september 2005, kl 16.01
No see kondoomi raha kuus tuleb ikkagi odavam kui 7 lapse pidamine kuus.
 
mallele 24. september 2005, kl 16.03
Malle on tüüpiline kätsataja, kellel endal lapsi pole, aga teisi on kange süüdistama, miks te lapsi ei muretse laiskvorstid ja elunautijad. Kas sa Malle hakkaks nagu robot sünnitama, kui oleks oma korter ja pangaarvel triljon?
 
miu 24. september 2005, kl 16.52
kuni lastekodudesse jätkub lapsi pole neid kunagi vähe
mina ntx kavatsen adopteerida synnitada ei kavatse
 
muide 24. september 2005, kl 17.59
miu-
enamusel neist lastest ja 100% kõigil tervetel väikelastel on kuskil vanemad kellel on alles vanemlikud õigused, NEID EI SAA LAPSENDADA!

lapsendamiseks vabu lapsi on ülivähe
 
meha 24. september 2005, kl 18.34
Süü otsimine on alati kõige lihtsam. Loomulikult on see teatud mõttes õige, aga sellega asi ei lahene. Kasvõi juba seepärast, et probleem, mida me peaksime kõik koos lahendama, on nüüd lükatud üksnes süüaluste vastutuseks.
Arvan, et asi pole rahas, asi on lihtsalt igasuguse usalduse puudumises ja meedia vahendusel propageeritavates kõrgetes ideaalides, olgu selleks siis partneri ilu, jõukus, empaatiavõime, intelligentsus, huumorisoon või mis iganes. Seetõttu ei tehta lapsi, kuna kardetakse olla mitte see kõige-kõige, mida telekas demonstreerib. Ja ka pettutakse liiga kergesti, liiga kergesti liigitatakse kaaslane sobimatuks, andmata teist võimalust.
Et tekiks vastastikune usaldus, ei peaks me üksteist rõndama ja igal võimalikul puhul süüdistama 1000 maailmahädas. Ilma süüdistamata julgetakse võtta ka seda suurt vastutust, mida lastekasvatamine eeldab.
 
noh ja siis 24. september 2005, kl 18.49
Ehk on (eesti) mehed süüdi ka Aafrika näljahädas ning Hiina üleujutustes? :) Olen peale lahutust täiesti teadlikult vältinud uuesti suhtestumist ja ei kahetse. Veelgi enam, lähen panen kohe misiganes usku kuulutavasse kirikusse küünla, et laste isa uue perega oleks õnnelik ja rahul. Henn, olen Sinuga nõus, et mehed (mingis vanuses) tahaksid olla vabad ja samas tahaksid omada peret ning lapsi. Tihti on vabaduse vajadus suurem, kui kohusetunne - noh ja siis? Mina olen igatahes praegu, iseseisvalt lapsi kasvatades, üks õnnelikumaid inimesi maamunal ja ei kavatsegi OMA vabadusest loobuda. Rahaline sissetulek, palga näol, on märkimisväärselt suurem, kui endisel mehel ning ei arva, et majanduslik side (miskipärast arvad Sa, et see võrdub turvalisusetundega) peaks olema see, mis perekonda koos hoiab. Eelistaks ikka pereloomisel vaimseid ning emotsionaalseid väärtusi :)
 
Juuli 24. september 2005, kl 19.29
Selle kondoomi jutu peale tuli mul meelde, et lapse sünni puhul tegi kohalik omavalitsus perele beebipaki, kus lisaks titeriietele ja mähkmetele oli ka pakk kondoome:D Et sellist asja enam ei juhtuks (tite saamist).
 
to-henn 24. september 2005, kl 20.32
kas oled arnold oksmaa taoline värd vää
 
Kehkadivei 24. september 2005, kl 21.02
Täiesti jobu juttu ajate te siin selle teema raames.
Autoril on täiesti õigus, et meeste taga seisab normaalse pere loomine. Mu sõbranna ütles mulle kord, et meie oleme tema tutvusringkonnas ainus paar, kes kasvatavad koos ühiseid lapsi. Teistel kõigil abielu lahutatud ja isa kas puudub või on siis kasuisa. See on praeguse aja väga karm olukord, et mehed jätavad oma väikeste lastega naised maha iga väikseima raskuse ilmnemisel. Samuti on nad lihtsalt laisad ja lõdvad, kes peale oma heaolu ei viitsi millegi ega kellegi eest pingutada. Või kuidas siis seletada seda aina kasvavat situatsiooni, kus last kasvatab üksikema?
 
süda 25. september 2005, kl 08.31
aga vaadake seda, mis meil toimub - naine on 21a ja juba kohe vaja tal hakata abielluma ja lapsi tegema. Siis imestatakse, miks tema juba nii vana (23a!!!!) mees ei soovi pere luua ja lapsi kantseldama hakata. Laske meestel elada, ärge aheldage neid noortena pere rüppe (kui nad selleks just ise soovi ei avalda).

Abielluma ja lapsi tegema peaks inimesed, kes tõesti mõlemad seda soovivad ja selleks valmis on. Meil ju väga levinud, et naine jääb kogemata rasedaks ja siis kohe hakatakse pere mängima.

Ja kui mees on tõesti lõtv ja laisk ning tahab ainult enda heaolu nimel pingutada, las ta siis elabki endale ja olgu selline - miks sellist meest peaks üldse perekonda kaasama ja üritada muuta.
Naised peaks ka paremaid valikuid tegema ja mitte arvama, et iga teine ettejuhtuv mees peaks talle 3 kuu pärast abieluettepaneku tegema. Muidugi, kas 30a loodud pere võib laguneda paari aasta pärast, garantiisid pole, aga jään oma arvamuse juurde, et meil tahetakse noorelt jube kiiresti esimese mehega perekonda luua ja lapsi teha.
 
Küünik 25. september 2005, kl 09.48
Võib-olla on aeg edasi läinud? Et enam ei peagi eit igal aastal lüpsma tulema kuni oma vanadussurma suremiseni 40. eluaastal? Et talus polegi enam tasuta tööjõudu vaja? Et 60% lastest ei kärvagi niikuinii haigustesse ära? Kas ikka on tarvis ohjeldamatult paljuneda?
 
to Küünik 25. september 2005, kl 10.24
Kurb,et oled selle haige ühiskonna raskelt haigestunud patsient.Loodan väga, et sinu paljunemist miski takistaks, sest haigeid meil niigi palju!!!
 
to Malle 25. september 2005, kl 10.39
Võta teadmiseks, et lapsed pole ainult vaeste lõbu("vaeste" oli sinu väljend).
Elan tugevalt üle Eesti keskmise ning mul on neli tervet ning toredat poega.Peale selle veel armastav mees, kes õpib ja töötab ning kõige selle kõrvalt jaksab hoolitseda ka kodu ning pere eest.
Ei saa aru sellest, et peaaegu alati leitakse süüd meestes.Naised, avage oma silmad ning vaadake peeglisse - ehk leiate vigu ka endis.Kes ikka jaksab pidevat rahulolematust ja alandamist taluda.
Ps.Alati on lihtne pugeda puuduliku seadusandluse ning vähese toetuse taha.
Päikselist sügist!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!