Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Ükski normaalne mees ei tohiks tänapäeval abielluda.
 
John 23. juuli 2018, kl 11.06
Lugedes meediat ja vaadates ringi mis toimub nt. mul ka sõpradega, siis on mul raske mõista miks peaks üks korralik ja endaga hakkamasaav mees tänapäeval abielluma naisega. Kas selleks, et siis ühel hetkel kaotada kõik?

Kirjutan oma maailmavaatest.
Tänapäeva mees ei tohiks kunagi abielluda ning peaks vältima ka täielikult kooselu. Kõige parem on see kui kaks inimest kellel on suhe elavad igaüks iseenda kodus. Üksteisel loomulikult võib külas käia, aga kedagi ei tohi enda juurde elama lasta.

Juhul, kui mees soovib last või lapsi, siis on küsimus natuke keerulisem. Soovitatav on sellisel loomulikult elada koos naisega, aga siiski tasub kõik kulutused hoida eraldi. Ei tohi teha mingeid järeleandmisi nt üüri või laenu jagamises. Kui naine elab sinu korteris/majas, siis maksad üüri või laenu ikkagi sina edasi. Sa ei lase naisel kulutada raha uue mööbli või remondi tarvis.
V.a muidugi lastele kuluv summa. Kui paar otsustab ühel hetkel siiski lahku minna, sest kooselu üksteisega ei suju, siis mees peaks esmajärjekorras tegema kõik, et saada laste hooldajaõigus endale. Kui see tal õnnestub, siis mees ei seo end teiste naistega (ei kutsu naisi külla endale) senikaua kuni lapsed on täisealised.
Kui mehel ei õnnestu saavutada laste hooldajaõigust, siis mees maksab lastele alimente ja üritab olla laste jaoks nii palju isa kui võimalik. Kui peaks juhtuma, et naine teeb kõik, et takistada isal lapsega suhtlemist, siis mees maksab ikkagi alimente, kuid eemaldub laste ning naise elust. See näib väga karm, aga elu näitab isegi, et see on kõige vähem stressitekitavam olukord nii isale kui ka lastele.

Ära kindlasti loo suhet naisega kellel on väikesed lapsed. Kui naise lapsed on suureks kasvanud, siis ok, kuid kõigil muudel juhtudel kindel ei. See garanteerib pideva draama sinu elus. On alati mingid eksmehed, eksi sugulased jne. Tark mees väldib väikeste lastega naist. Nii samuti nagu tark naine väldib suhtlemist mehega kellel on väikesed lapsed.

Suhtle ainult naistega kes on samas eas kui oled sina ise. pluss, miinus 3 aastat. Ära vaata endast tunduvalt nooremaid naisi ega vanemaid naisi. Seksida võib, aga suhet ära KINDLASTI loo. Generatsioonide erinevus on lihtsalt liialt suur, et see suhe saaks toimida normaalselt. Kui keegi ütleb, et temal vanaisal toimis, siis siis oli teine ajastu. Inimesed ei julgenud lihtsalt lahutada. Selle kohta on internetis hulgaliselt uuringuid. Inimeste õnnelikkus ja abielu jne.

Iga suhte lõppedes tuleb oma eksiga kõik suhtlemine lõpetada. Kõige betam asi maailmas on jääda sõpradeks. Jah, kõik mehed on tõenäoliselt selle vea oma elus korra teinud kus nad on jäänud (õigemini üritanud jääda) naisega sõpradeks. Mina samuti olen selles süüdi, aga see käitumine on vale. Seda tuleb enesele teadvustada. Eemaldu oma eksist ja kustuta ta oma facebooki või mis iganes sotsiaalmeedia listidest. Ta ei kuulu enam sinu ellu ja tegelikult sa ka ei soovi, et kuuluks. Ära suhtle temaga, sest sind üritatakse reaalsuses lihtsalt ära kasutada. nt koera hoidmisel kasvõi. Sa ei pea enam oma eksist midagi teadma.

Ainult neid lihtsalt põhitõdesid järgides suudab mees elada stressivabalt.
 
aga kelle suind vaja on? 23. juuli 2018, kl 16.43
üane pedesid ja probleemi pole ollagi. sa pole ju täisväärtuslisk mees ka, nii, et sul küll muretsedea ei maksa.
Agne Tamm 23. juuli 2018, kl 17.54
Ega naiseligi tasu loobuda oma varast! Aga mees põlvitab naise ees! Sest naine on sünnitaja!
 
jep 23. juuli 2018, kl 18.31
Olen ka arvamusel, et ainult puhtaloll abiellub tänapäeval. Sellel pole nagu mitte mingisugust väärtust ja parem karta kui kahetseda suhete loomisel
Agne Tamm 23. juuli 2018, kl 18.43
On küll, kui lapsed sünnitatud! Minu õed abiellusid, küll mitte esimestega!
 
Midagi tôsiselt head :D 23. juuli 2018, kl 21.19
Termaalgatajal on hea huumorimeel
 
Sellist 23. juuli 2018, kl 22.05
Sellist pa.ska, nagu teemaalgataja kirjutab, pole amnu lugenud.
 
juks 24. juuli 2018, kl 10.14
Naised vajavad tunduvalt rohkem pideva elukaaslase olemasolu kui mehed. 40+ naisi on kõik tinderid täis ja kõige kergem saak neile naistele on 30-ne aastane mees kuna see lubab kõike ja on lihtsalt loll, sest puuduvad elukogemused. 40-nene mees reeglina enam lolle samme ei astu, v.a juhtudel kui ta on töötu või muidu saamatu.
 
siresäär 24. juuli 2018, kl 10.57
juks Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Naised vajavad tunduvalt rohkem pideva elukaaslase
> olemasolu kui mehed.

huvitav, et statistika väitel elavad abielumehed vallalistest keskmiselt vähemalt 10 aastat kauem.
mees vajab täisväärtuslikuks eksisteerimiseks naiselikku energiat.
naljakas, et mõnel mehel on raskusi selle lihtsa tõe mõistmisega...
sajandeid tagasi vajas naine tõepoolest eluliselt meest, kui veel keskkütet, vibraatoreid, Stockmanni gurmeeletti ja karusnahapoode polnud leiutatud. tänapäeval tekib pakiline vajadus mehe järele umbes paar korda aastas- kui näiteks mõni eriti kurja näoga suur ämblik kükitab keset vanni. vähemalt linnas elades on see nii.
emotsionaalsed ja seksuaalsed vajadused saavad rahuldatud ka visiitsuhte kohtumiste käigus. mis on eriti nauditav, kuna sellega ei kaasne abieluinimesi kummitavat rutiini...ning mõningate puudujääkide korvamiseks on alati laetud akudega vibraator lauasahtlis;)

ja miks peaks üks vabameelne ja endaga hakkamasaav naine tänapäeval abielluma mehega?
kas selleks, et hakata igast oma sammust ja rahakulutamisest aru andma ning vahetada vabadus rutiini vastu?
jah, kui mees on armas, tundub talle söögivaaritamine või põrandale loobitud riiete koristamine toreda ja lausa erootilise tegevusena. ainult mitte 7 päeva nädalas:p

peale nelja abielu/kooselu paistab visiitsuhe ideaalse alternatiivina abielule, vähemalt lähemate aastate perspektiivis. kui ainult neid ämblikke vannis ei oleks.....:D
 
to siresäär 24. juuli 2018, kl 11.28
See su statistika on müüt
https://www.psychologytoday.com/us/blog/living-single/200902/no-getting-married-does-not-make-you-live-longer
Ühesõnaga see oleneb väga palju mehest endast. Kui mees on rahul vallalise staatusega, siis pole midagi hullu (jätame igasugu ootamatud haigused teemast välja), aga kui mees põeb seda, et ta on vallaline, siis võib olla jama. Seda viimast peavadki väga paljud mehed õppima, et naiseta elamine on täiesti ok.

Aga kui sulle meeldivad sellised müüdid, siis https://www.theguardian.com/lifeandstyle/2016/mar/31/women-marrying-younger-men-dying-earlier-research

Naised, kes valivad endale nooremad elukaaslased on väiksem eluiga.
 
siresäär 24. juuli 2018, kl 11.45
to to siresäär,

mitte ainult statistika vaid ka loogika toetab seda "müüti".
loogiline, et abielumees tarvitab vähem alkoholi, kolab vähem öösiti väljas, tarbib vähem juhuseksi suvaliste naistega, üldjuhul ka toitub korrapärasemalt ja tervislikumalt kui vallaline vanapoiss.
lisaks emotsionaalne pool.
ei maksa armastuse, emotsionaalse turvalisuse ja hoituse tähtsust alahinnata. see mõjutab füüsilist tervist rohkem kui oskad ette kujutadagi.
teatavasti on mehed tegelikult vaimselt nõrgemad, rohkem kalduvusi suitsiidile ja misiganes enesehävituslikule tegevusele. seepärast on naiselik energia ja armastus neile olulisem kui nad ehk ise tunnistadagi tahaksid.
linke lisama ei hakka. toetun vaid oma naiselikule loogikale:)

täiesti õige, et suure vanusevahe puhul vanem partner nö "kurnab" noorema ära. mitukümmend aastat vanema mehega elades närtsib ka noor naine kiiremini- ja vastupidi.
vanad rooma keisrid jõid näiteks noorte orjade verd, et kauem elujõuline püsida:p
sisuliselt sama toimub ka suure vanusevahega paaride puhul- noorema osapoole käest pumbatakse energiat, et vitaalsust säilitada.
 
to siresäär 24. juuli 2018, kl 12.00
Loomulikult on sinu jutus iva sees, aga sa keskendud liigselt meestele, kes on, ütleme otse - äpud. Need on mehed, kes kogu aeg põevad kui neil pole naist kõrval. Et nüüd polegi kõva mees. Siis muud ei tehtagi üksi olles peale joomise ja seksitakse kellega ette juhtub või istutakse lihtsalt öö läbi arvuti taga. Paraku selline mees ei olegi normaalne.
Aga mees, kes on vallaline omal vabal tahtel sellel on ka suhtumine pisut teine. Oma tutvusringkonnast tean palju mehi, kes on elanud 90 ja seda poissmehena.
 
aga 24. juuli 2018, kl 15.25
Õige jutt ju teemaalgatajal, igasugu beetad ei peaks tõesti suhteid looma.
 
Vanemas eas 24. juuli 2018, kl 16.02
tasub abielus olla, kui see on sõlmitud noorena, mitte viiendas või kuuendas abielus.
Ühes ja ainsas abielus on rutiin tervitatav, see tähendab, et kõik kulgeb normaalselt ja turvaliselt, keegi pole haigeks jäänud vms.
 
pets 24. juuli 2018, kl 17.00
Kõige valusamalt mõjub meeste tervisele see kui nad maha jäetakse. Naistele see ei näi mõjuvat nii halvasti. Iga armumine mõjub küll lühiajaliselt hästi, aga kui ühel saad aru, et sellele võib saabuda pauk, siis sa enam suhteid ei loo ka. Ja tõepoolest, need mehed, kes teevad valiku sügavaid suhteid enam mitte luua ei pea enam maadlema stressiga, mis kaasneb kui naine neid maha jätab.
Üldiselt on see liikumine, et mehed suhteid ei loo kasvav trend. Internet kubiseb manosphere blogidest. Ma arvan, et keegi ei peaks kellegi peale pahane olema. Me kõik teeme ise enda valikud ja see ei peaks küll naise mure olema, et mõni mees ei taha suhet luua. Neid mehi on siiski veel piisavalt, kes soovivad suhet luua.
Agne Tamm 01. august 2018, kl 13.14
Ega mina olen selline, kes on võimeline raha näkku viskama! Ja selle sama raha peal talluma! Kui vihastan! Neid kleidikesi ei pea ostma ja mina saan hakkama niikuinii! Söögiraha on koguaeg olemas ja arved makstud! Targu jätan endale osa raha alles, aga suurema osa olen võimeline välja lennutama ja välja laduma! Mina saan ikka hakkama, olen ju üksik inimene! Ükskõik mida ma söön! Ja talus polnud vajagi palju raha!
 
Alu 01. august 2018, kl 16.00
Agne, raha võib niimoodi solvuda kui sa tasse selliselt suhtud, et loobid laiali, näkku ja tuulde ning trambid otsas. Ja ei tule su juurde enam kunagi.
Kui sa ei oska taga midagi teha või pahane oled, anna ära. Alati vöetakse vastu.
 
Aga lehm Lesk himustaks küll 01. august 2018, kl 16.22
kui muidu saaks. ega kõik pole ju vanale naisele maksmiset huvitatud ja kõik pole ka inglased, kes aumehena naise aja ja enda elu raiskamise kinni maksis.. irw!!

tundub, et moor palju ei saanud, muidu ei kulutaks jusoliidses eas olles, tutti söögiraha saamiseks.

irw!!
 
ära räägi sellest küülikukoonust 01. august 2018, kl 16.39
ära räägi sellest küülikukoonust, judin jookseb üle selja.
mõni näotüüp on lihtsalt eemaletõikav.
Agne Tamm 02. august 2018, kl 19.37
Olen tänulik rahale ,aga raha on vaid raha, rõõmu pakub, annan isale, ehitatakse maja!
Agne Tamm 02. august 2018, kl 23.08
Tallinnas oleksin küll vaene! Aga siin Märjamaal ja Metskülas ma ei tunne vaesena! Tallinna inimesed ei saa aru kuidas maal üldse ära elada saab! Aga saab! Väga hästi!
 
Sassu 05. august 2018, kl 19.23
Pikaajaliselt häid suhteid säilitada õnnestub jahh vähestel. Seda kinnitab kasvõi minu oma tutvusringkondki, mida pikemalt veinipokaali taha istuma jääme, seda vürtsikamaid lugusid kooruma hakkab, kaugel emotsionaalset hoitusest, armastusest ja turvalisusestki, ristivastupidi. Nimetatakse seda elementaarseteks "elukogemuseks".

Elan üksi oma "elukogemusteta" naiivses mullis edasi.

Ja mehed, kes teemaalgatajaga samades pangedes kolistanud, võiks mõtelda sellele, miks asjad nii lähevad ja kust see naise viha pärineb.
 
Tead, Sassu 06. august 2018, kl 14.52
Alateadlikult korjame enda ümber inimesi, kes kinnitavad meie elukogemust.
Lahkuläinud leiavad omasuguseid, sest nii on kindlam ja turvalisem- sa pole üksi, vaid omasuguste seas.
Pikaaegses püsisuhtes olijate lapsed ja sõbrad kordavad sama käekirja.
Selline on minu elukogemus.
 
Sassu 07. august 2018, kl 12.03
Eelmisele...

Maakeeli väljendudes: mida külvad seda lõikad, mõtlesid we?

Ja minu pärast väga muretseda polegi tarvis, mul on tõsisemad elukogemused täiesti puudu ja pole plaanis suurema pasa sisse sukelduda. Laveerimist on kõvasti, seda küll ja midagi välistada ei saa, see on ka kindel.

Teemaalgatajat tänan meeldetuletuse eest - kaaslase valik on vaat, et kõige tähtsam küsimus.
 
okei 07. august 2018, kl 17.03
mida sa neist alimentidest veel maksad kui naine ei peaks laskma sul laste elust osa saada. näitab vaid seda et need polnudki tegelikult sinu lapsed.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!