Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
küsimus kristlastele
 
J 19. veebruar 2008, kl 16.10
Mulle teada olevalt oli Aadamil ja Eval 2 poega, Kain ja Abel. Üks lõi teise maha..... Kes kurat me esivanemad siis on??
 
kipspea 19. veebruar 2008, kl 16.11
 
J 19. veebruar 2008, kl 16.18
Jah, evolutsiooni teooria järgi. Aga mida me siis uskuma peame kui Piiblit lugeda, kuidas üldse USKUDA kui teooriat põhjendada ei suudeta.
 
ahmed 19. veebruar 2008, kl 16.37
Mul on hoopis selline küsimus: Aadam ja Eeva olid esimesed inimesed, eksju. Rohkem inimesi kuskil ei olnud. Aadam ja Eeva said kaks pega: Kaini Ja Aabeli. Mõlemad pojad võtsid naise. Aga kust need naised välja tulid????
 
jahmed 19. veebruar 2008, kl 16.39
Loll... loomulikult panid mõlemad pojad oma ema... daaaa...
 
k 19. veebruar 2008, kl 16.43
Ehh...Aadam ja Eeva.
Aga kust mustad tulid? Ja kollased ja punased?
(Rassid siis, kes ei taibanud).
 
teadja 19. veebruar 2008, kl 16.45
arvasid kindlasti, et esitasid tohutult teravmeelse küsimuse, mida keegi veel pole esitanud.
hari ennast natuke:
http://www.eelk.ee/eelk_vastused/v_vastus.php?id=65
 
prrr 19. veebruar 2008, kl 16.48
teadja
Hari ka kuidas linki panna!
http://www.eelk.ee/eelk_vastused/v_vastus.php?id=65
 
jahmed 19. veebruar 2008, kl 17.14
tjah- ikka nii- küsi konkreetne küsimus ja vastuseks saad ikka ainult häma stiilis, et ega me seda nüüd ikka päris nii ka ei mõelnud- krt kui usk ja piibel siis ka seletagu ära kuidas :D
 
k 19. veebruar 2008, kl 17.20
to teadja:
oli see nüüd mulle mõeldud?
Ma ei viitsi lugeda nii pikka juttu. Küsisin lihtsalt - kust siis mustad jne. tulid, kui olemas olid vaid Eeva ja Aadam. Kes kuskil vasakule pani?
Sry..
 
. 19. veebruar 2008, kl 17.27
Olen kuulnud, et tegelikult sündis neil veel lapsi ja Kain magas õega, aga kust, mis tõepõhjaga, ei tea. rassidest ei tea midagi.
 
fantaseerin niisama 19. veebruar 2008, kl 17.30
Usklikud ütlevad, et kõik seletamatu on lihtsalt IME, et pole vajagi kõike seletada. Jumal võib igasugu imesid teha, asi see siis tal naisevõtu eas noormeestele paar pruuti valmis treida...
Kuna see loomine polnud enam nii harukordne, kui esimeste inimeste (Aadama ja Eeva) loomine, siis on piiblis sellest lihtsalt üle libisetud.

Ah ja siis võib ju inimese tekkele olla veel selline seletus, et jumal võttis maapealse materjali (mingi inimese eellase, ahvitaolise olendi siis, aga mitte tänapäevase ahvi) ja aretas sellest endasarnase olendi e. inimese. :) Miks mitte hoopis nii?
 
ang 19. veebruar 2008, kl 18.05
usul ja teadmisel on vahe. teadmine peab olema pohjendatud, usk voib olla pime. seega, arge otsige toestust usule, juba selle otsimisega olete naidanud, et pole usklik. nii lihtne see ongi.
 
agnostik 19. veebruar 2008, kl 18.21
Selleks, et uskuda, ei ole vaja fakte. Usk piiblisse näitab usaldust jumala suhtes, teda ei seata kahtluse alla, sest usutakse. Mõistad? Kui kahtled, siis otsi tõestusi ja fakte palju tahad, ikka ei usu, sest alati võib kahelda. "Usun, sest see on absurdne" - milline keskaja teoloog seda ütles?
 
ang 19. veebruar 2008, kl 18.27
Quintus Septimius Florente Tertullianus
 
kristlane 19. veebruar 2008, kl 18.43
Aadamal ja Eeval sündis ka edaspidi palju teisi tütreid ja poegi. Kuna keskkond polnud veel saastunud, ei esinenud ka pärilikke mutatsioone ja seetõttu lubas Jumal inimkonna rajamiseks seksuaalsuhteid lähisugulaste vahel. Kui rahvastik oli piisavalt suureks kasvanud ja keskkond muutunud, keelati see ära.
 
ugrimugri 19. veebruar 2008, kl 19.03
kristlased ei pea naisi just märkimisväärseteks inimesteks, seepärast neid ka Piiblis eriti ei mainita. kui olid juba lapsed, siis selge, et pidid olema naised. sel ajal, kui piibel kirjutati ei teatud ju lähisugulaste abieludest midagi halba, seetõttu ei tuldud ka selle peale, et vennad õed omavahel lapsi saada ei tohtinud.
võtkem seda ikka kui maailmaloomise müüti, mitte kui fakti.
oleks eestlased agressiivsemad ja suuremaarvulised olnud, oleks me võinud oma kalevist ja lindast ka religiooni luua.
 
liivakast 19. veebruar 2008, kl 19.20
EELK kodulehel on väga hea vastus mu meelest.
 
eneL 19. veebruar 2008, kl 19.37
Neil oli ikka rohkem lapsi.
Tsitaat vikipeediast
Pärast paradiisist väljaajamist sündis Aadama ja Eeva esiklaps Kain. Nimepidi on teada veel Aadama pojad Aabel ja Sett. Aadamal oli veel poegi ja tütreid. Ta elas 930 aastat: (1Ms 4:1,2,25; 1Ms 5:1–5)
http://et.wikipedia.org/wiki/Aadam

Aga jah, probleem on tõesti selline, et eks need lapsed vist pidid verd pilastama - lähisugulaste vaheline seks on vist ikka patt. Või siis rikkusid emb-kumb - kas Eeva või Aadam teineteisele truudust mitteinimestega.
 
eneL 19. veebruar 2008, kl 19.40
Ühe legendi järgi lõi jumal esimese naise siiski tulest. Räägin Lilith'ist. Muidugi selle legendi järgi sündisid Aadama ja Lilithi ühendusest küll ainult pahad vaimud
 
to enel 19. veebruar 2008, kl 19.41
oled ikka kristlane?!irw
 
Jääkuninganna 19. veebruar 2008, kl 19.45
to k jms
minus on alati imestust tekitanud need, kes olles küsinud ja ka vastuse saanud, ei viitsi sellesse süveneda. no mida sa uurid, kui sind tegelikult ei huvita? tegele millegi kasulikuga!
 
eneL 19. veebruar 2008, kl 19.46
to enel,
vabandust, ei ole. Aga üritasin lihtsalt otsida vastust. Eks mind huvitab ka see, kuidas kõik alguse sai. Veel enam muidugi vastuolude otsimine ;-)
 
Jääkuninganna 19. veebruar 2008, kl 20.02
ka punajuukselised naised (ja mehed?) olla Lilithi järglased ;)
 
red sonja 19. veebruar 2008, kl 21.00
Ja seepärast punaste juustega naisi keskajal nõidadeks tembeldati ning kiiresti tuleriidale sokutada üritati - et nagu saatanast need naised.
 
k kaasmõtleja d 19. veebruar 2008, kl 21.10
Ja MIS vastuse me saime, lugupeet´ Jääkuninganna?


(Niisama küsimus ka - kuningannana käitumine eeldab ... pole mõtet SINULE sellest rääkida!).
 
eneL 19. veebruar 2008, kl 21.48
k kaasmõtleja d,
kuigi küsimus pole mulle, siis tuntud religioonihuvilise mitteusklikuna vastan, et eelk lingis pakutud variant oli, et tegelikult on Aadam ja Eeva esivanematena ainult metafoor. Et ei maksaks väga sellest loost välja lugeda, et nad olidki ainsad.

Samas muidugi oleksin mina selle peale küsinud, et kui me saame piibli mingit lugu metafoorina võtta, siis kas see mitte ei anna piibli tõlgendamiseks täiesti vabad käed?
 
to eneL 20. veebruar 2008, kl 01.44
Aadama ja Lilithi yhendusest vist lapsi ikka ei syndinud, sest Lilith keeldus mehele alla heitmast. Lilith p6genes Aadama juurest minema, Luciferi juurde ja hoopis nemad said suurel hulgal järglasi?
Mina mäletan seda lugu nii...
 
to kristlane 20. veebruar 2008, kl 01.50
kuidas see keskkond siis nii äkki saastus?! millega inimene seda tol ajal saastas? inimesed elasid sel ajal praktiliselt loodusega koosk6las, mitte ei tegelenud keskkonna järjepideva myrgitamisega, sest tehnikat ei olnud, keemiat ei tuntud jne.
minu meelest see ei ole vastuseks sugulusabielu kysimusele.
 
kristlane 21. veebruar 2008, kl 01.40
Keskkond on pidevas muutumises. Piibli ajaarvestus ei ole võrdväärne meie praeguse ajaarvestusega. Mõnedes kohtades võrdub 1 päev meie mõistes tuhande aastaga, mõnes kohas rohkemgi. Mutatsioonid tekivad paratamatult looduslikul teel. Lisaks sellele esinevad meioosis mitmed loomulikud defektid, mis edaspidi hakkavad välja lööma. Kõik on väga loogiline.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!