Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Kaua läheb passi/ID-kaardi saamisega?
 
Kata 27. oktoober 2011, kl 10.32
On keegi hiljuti esmakordset passi või ID-kaarti (s.t pole varem passi ega ID-kaarti olnud) taotlemas käinud? Kui kaua reaalselt läheb selle kättesaamisega? Kas passi ja ID-kaardi saab koos või tuleb üks neist kiiremini?
 
. 27. oktoober 2011, kl 11.11
Kui tegema lähed, siis sulle öeldakse täpselt, millal tuleb üks ja teine. Aega on vist 30 päeva, aga enamasti saab varem. Mulle saadeti meil, kui mõlemad kohal olid, nii ka öeldi, et pole mõtet eraldi järgi tulla, ootame mõlemad ära ja siis tulete.
 
Kata 27. oktoober 2011, kl 11.33
Jah, ma tean palju on ettenähtud aeg - 30 päeva. Mind huvitaski, kui palju aega REAALSELT läheb.
 
miks? 27. oktoober 2011, kl 20.02
miks küsida siit foorumist, mitte aga ametnikult, kui avaldust lähed tegema?

Ega id-kaart ole mingi rõivahilp, mille kataloogist tellimata jätad, kui liiga pikk ooteaeg:)
 
ee 27. oktoober 2011, kl 20.21
Oli ju vanasti ka võimalus kiiremini saada kui maksid veidi rohkem - kiirpass oli selle asja nimi ja vist sai 2 päeva jooksul kätte.
 
sain 27. oktoober 2011, kl 21.43
kätte 5 päevaga täitsa tavalise tellimusega.
 
Kata 28. oktoober 2011, kl 09.46
Suur-suur tänu viimasele vastajale - oskab lugeda küsimust ja vastata konkreetselt :) 10punkti!

Küsisin seepärast, et dok juba tellitud ja oleks vaja välismaale sõita - lihtsalt mõtlesin, et kas on lootust arvestada sõiduga ca 2 nädala pärast või ei. Ametnikud ütlevad ikka tugeva varuga selle aja ju. Ja kiirkorras ei saa tellida sest just olin tavakorras dok ära tellinud kui selgus, et oleks vaja sõita.

P.S. Kas tõesti on raske vastata asjalikult ja norimine/ targutamine kuskile mujale jätta?
 
. 28. oktoober 2011, kl 12.54
Vaata, meil läks ID kaardi kättesaamiseks 13 päeva ja pass tuli 21.-l päeval. Täpselt, nagu ametnik öelnud oli, nii ka teade kaardi kohalejõudmisest tuli.
 
eitea 28. oktoober 2011, kl 15.35
No meedias on sellest räägitud, et kõva vahetuse buum on praegu ja soovitatud lausa mitu kuud enne kehtivuse lõppu juba minna. Päris uuega ma arvan läheb tsipa kauem kui lihtsalt vahetamisega.
 
DELFi 29. oktoober 2011, kl 11.17
Siit foorumist on küsitud kõike ja saad ka vastuse,mis sind kindlasti rahuldab.
 
kuid 29. oktoober 2011, kl 15.26
Kuidas on võimalik, et sul siiani kumbagi polnud? Kus riigis sa siis elasid?
 
** 29. oktoober 2011, kl 18.04
Ehk on juttu lapsele tehtavatest dokumentidest. Aga mul on sõbranna, kel pole kumbagi - oli pass, kui see aegus, siis uut ei teinud ja nii elabki täiesti rahus. Autojuhilubadest piisab. Kui need ka aeguvad, eks siis ilmselt tuleb tal ka ID teha.
 
khmm 01. november 2011, kl 19.25
ID-kaart on kohustuslik muideks, pass mitte. Ma ei saa küll aru, kuidas ta elada saab. Nii palju teenuseid on ju id-kaardi peal. Isegi netipanka ei kasuta?
 
Kajak 06. märts 2013, kl 20.22
Taotlesin märtsis ja aega läks kättesaamiseks 4 päeva. Reedel taotlus sisse ja kolmapäeval tuli teade passi valmimisest. Super! Ei tellinud kiirpassi.
 
Liisu 30. aprill 2013, kl 10.12
Mina ootan oma passi juba märstist saadik ja pole siiani midagi näinud aga raha on võetud selle eest...Reis on juba napilt 3 nädala pärast.Ma ei teagi mida teha enam, tunnen end petetuna.
 
ang 30. aprill 2013, kl 17.06
Liisu, ma soovitaks sul vastava kontoriga ise ühendust võtta. Delfis kurtmine ei aita. Kui sa juba märtsist saadik ootad, siis on 30 päeva tänaseks kindlasti ju üle läinud. Sinul ju on dokumenti tarvis, tegutse, mis sa ootad? Petetuna sa kindlasti end tundma ei peaks, kui midagi läkski viltu, siis vahevalt kellegi pahatahtlikkusest, eks.
 
niisiis 30. aprill 2013, kl 17.35
Näe, said palju vastuseid, 4 päevast kuni kuu ajani. Mida Sa selle teadmisega nüüd pihta hakkad?
Minul on korduvtellimus ID-kaardile. See on nüüd juba aegunud (olin laisk), aga uus pole veel mõne nädalaga tulnud. Lähebki ilmselt 30 päeva. Oma süü, eks elan seni passiga.
 
najhh 30. aprill 2013, kl 17.56
pass ja ID kaart mõlemad nädalaga. taotluse sisseandmisel öeldi, et passi tegemseks kulub nädal, ID kaardile 2 nädalat, tulid mõlemad nädalaga.

Liisu, oled kindel, et su meiliaadress õige oli või et postkast täis polnud? Kui kasutad hoti teenuseid, võis ka umbes postkastis probleem olla ja sa pole kirja kätte saanud. Mine kohale ja uuri asja.
 
Mart 16. juuli 2013, kl 17.28
ID-kaart, mis on sisuliselt kiibiga varustatud plastmassitükk, peaks valmima mõne minutiga. Huvitav oleks teada kus ta ülejäänud nädala kuni kuu viibib ja miks selle plastikutüki eest sellist hingehinda kasseeritakse.
 
noh 16. juuli 2013, kl 18.23
Andsin 5.07. passi ja ID taotluse, öeldi et ca 2 nädalat läheb aega. Seni pole veel teadet tulnud, nii et ilmselt lähebki.
 
ka juunis teinud 16. juuli 2013, kl 18.38
sõle teenindusest passiga 1 päev ja ID-kaardiga nädal.
 
noh 16. juuli 2013, kl 18.40
Kas kiir- või tavaline?
 
sain 19. juuli 2013, kl 07.06
passi kätte u 2 nädalaga, ID-kaardi ülejärgmisel nädalal ehk rohkem, kui 1 nädal
 
Maiu 20. juuli 2013, kl 11.11
Valgas andsin dokumentide uuendamise taotluse sisse 3. juulil.
Passi sain kätte 11. juulil.
ID-kaardi 18. juulil.
 
Arvoss 19. jaanuar 2014, kl 10.45
Mõni tegelane siin ahmib õhku, et kuidas saab ilma passi või id kaardita elada. Saab ikka, mina ntx olen elus täiesti. Pass sai läbi aastal 2006 ja id kaarti pole kunagi olnud. Milleks mulle seda tarvis? Isikut tõendavaks dokumendiks on juhiluba. Nüüd saab selle kehtivus otsa ja tuleb uue kättesaamiseks teha id kaart.
Ma ei näe mõtet asjade kogumiseks, mida tarvis pole. Vähem ahastamist.
 
seep 19. jaanuar 2014, kl 11.31
Eks metsas onnis saab ka ära elada. Aga inimest, kes tahab kõiki tänapäeva võimalusi, tehnikat ja kiirust kasutada, ei rahulda selline elu.

Juhiluba ei ole isikut tõendav dokument, vaid tõendab üksnes sinu sõiduõigust. Sul hästi läinud, kui keegi võhiklikult seda aktsepteerinud. Tegelikult ei tohi.

ID-kaart on kohustuslik dokument kõigil, kes Eestis resideeruvad.
 
kle seep 19. jaanuar 2014, kl 22.31
juhuluba on isikut tõendav dokument ja pea igalpool aksepteeritakse seda.
Kui sa midagi ei tea siis olen kuss.
 
nii ongi 20. jaanuar 2014, kl 03.41
sa katsu oma juhiloaga näiteks resisdokumente täita. igatahes pretsedent, irw.
ametlik isikut tõendav dokument on ID kaart ja pass.
 
kle 20. jaanuar 2014, kl 06.33
Mida te lollid vaidlete siin , juhiluba on riigisisene isikuttõendav dokument , idkaart on igal pool kehtiv.
 
kle nii ongi 20. jaanuar 2014, kl 16.42
õpi kirjutama ja vii ennast õige infoga kurssi siis tule targutama.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!