Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
sõbranna on raha võlgu
 
leenu 20. juuni 2002, kl 10.39
Laenasin kuu aega tagasi sõbrannale 500.-ta lubas paari päeva pärast ära tuua,nüüd on möödas juba 1 kuu ja ta pole ühendust võtnud.Mul oleks raha vaja,aga kuidagi imelikuna tundub võlga ise tagasi küsida,võlgnik peaks ju ise sellest arusaama.Või mida te soovitatae?
 
Pille 20. juuni 2002, kl 10.41
Kindlasti küsi. Kui ise enda eest ei seisa, kes siis veel.
 
Silja 20. juuni 2002, kl 10.41
Viisakas küsimine sind ei tapa, kui sõbranna pahaks paneb ei ole ta mingi õige sõbranna. Rahaga peab olema korrektne, eriti kui summa juba selline.
 
Fe 20. juuni 2002, kl 10.42
Miks imelik? See on ju sinu raha lõppudelõpuks. Uuri muidugi, mis värk on. Kui tal pole võimalik korraga maksta, siis tehke kasvõi maksegraafik.
 
yx mõtiskleja 20. juuni 2002, kl 10.43
Ei ole paremat viisi sõpradest lahti saamiseks kui raha laenamine...
 
dee 20. juuni 2002, kl 10.57
eelmisele: ja kui ei laena, siis oled samuti sõbrast ilma..
 
? 20. juuni 2002, kl 10.57
mõtisklejaga nõus. ei laena enam iialgi sugulastele-sõpradele. kui neil hädasti vaja ja mul juhtub olema, siis lihtsalt annan.
 
margit 20. juuni 2002, kl 11.00
olen oma sõbrannale võlgu ligi 7000 krooni, aga meil on kokkulepe, et maksan talle tagasi kui tal seda vaja on... a'la ta läheb kuskile suuremale reisile või mis iganes.
Mul on see kogu aeg meeles, tean, et tema minu käest seda tagasi ei küsi, aga tuletan talle ise ikka meelde, et ta kindlasti kohe ütleks, kui tal seda raha vaja on ...
ja kui tal on seda vaja, siis võtan kasvõi tööjuurest avanssi või laenan oma kalli kaasa käest või mis iganes, aga 100% saab ta selle tagasi...

On inimesi, kes lihtsalt unustavad ära kui on kellegi käest laenanud... ole hää ja tuleta talle seda meelde. Raha EI TOHI tulla sõprade/sõbrannade vahele mitte mingil juhul...
 
? 20. juuni 2002, kl 11.22
sa margit paned segast
 
Minni 20. juuni 2002, kl 11.22
Sellepärast raha ei laenagi, et minust ei ole tagasiküsijat. See on hullemgi kui raha küsimine
 
Fe 20. juuni 2002, kl 11.27
margit, ma ei saa sust hästi aru - kui sul on võimalus see raha talle tagasi maksta (avanssi võtta, kaasa käest küsida), siis miks sa seda ei tee? Võlg on võõra oma. Miks sa arvad, et tal oma raha vaja pole? Kas selleks, et oma raha tagasi saada, peab ta tingimata mingi reisi ette võtma? Kena vabandus mittetagasimaksmisele - aga mul on see koguaeg meeles, aga ma ei maksa, kuna tean, et ta ei küsi. Ära kasutad oma sõbranna heatahtlikkust ja kannatlikkust, muud midagi. Ja ise ütled, et raha ei tohi sõprade vahele tulla...
 
täpi 20. juuni 2002, kl 11.30
leenu, küsi ta käest viisakalt, et kuna tal on kindlasti palju tegemist, siis ega ta ei ole ära unustanud et selline asi juhtus. arvatavasti muidugi mäletab küll, aga mine tea, kui ta on pidevalt harjunud kõigi käest laenama siis äkki läkski meelest et kellelt ja kui palju.
 
Hiir 20. juuni 2002, kl 11.33
Ma ka nendest aru ei saa, kes laenavad ja äkki neile tundub, et võib maksmisega venitada kui kaua tahes... Mis siis, et sõbrants ütleb, et oh! pole mul praegu seda raha vaja, maksad siis kui saad. Mulle ei meeldi laenajad.
 
catry 20. juuni 2002, kl 11.37
hmmm...möödunud aastal tähistasime jaanipäeva oma sõbrannaga ja tuttavatega koos. Otsustasime, et igayks ostab midagi kaasa ja hiljem arveldame. Et minul oli kõige soodsamalt võimalik saada lihatooteid ja puuvilju, juurvilju siis´see jäi minu organiseerida. teised siis võtsid kaasa vastavalt kes õlle enda jaoks, ketshupit, küpsiseid. Aga mulle jääb see jaanipäev igaljuhul eluks ajaks meelde, sest seltskonnas oli umbes 10 inimest ja minu summa ulatus 600 kroonini, mis mul selle toidukraami jaoks kulus. Peo lõpus küsiti küll kui palju kellelgi läks siis, kuid see raha on mul senini saamata. Imelik on oma parema sõbranna käest küsida kah, et kuule kuidas sellega siis lugu on...Sellel aastal lähen oma kaasaga vanemate juurde rahulikult lõket tegema ja miskit küpsetama, ei taha enam kedagi yleval pidada. Imelik, et hiljuti küsiti meie käest, et kas me sellel aastal kah nendega ühineme?!? Muidugi loobusime, aga imelik on ikka.
 
juuli 20. juuni 2002, kl 11.50
Catry,
ei saa aru..kuidas see kysimine ja meeldetuletamine niiii raske/imelik saab olla.
ikka ju kysitakse, saadetakse kas või meeldetuletav e-mail, et kuule, see raha-asi on meil veel lahtine.
inimesed unustavad vahel, ja loomulikult on ka selliseid, kes loodavad, et kui juttu ei tehta, siis ehk ei peagi maksma ja asi on lõpetatud.
ikka ise tuleb enda eest seista, mitte hapu näoga kannatada ja uutele yritustele minekust keelduda...
 
pampp 20. juuni 2002, kl 12.50
raha on tõepoolest raske tagasi küsida, oleme mehega mõlemad raha välja laenanud nii et pole seda tagasi saanudki. üks on igatahes kindel et sugulastega üritan ikka välja keerutada et mitte anda, kuna mõned neist on siiani umbes 5000 ringis võlgu. sõbrannadega on lugu normaalne, kuid mehe töökaaslased on ka sellised et kui häda käes siis leiavad kohe tel. nr. üles et võlgu saada ja tagasimaksmine on ka suhteliselt problemaatiline.
 
dre 20. juuni 2002, kl 13.04
Vastik on kui peab oma raha tagasi paluma hakkama. Paluja rollis peaks ikka võlavõtja olema. Kui suu on peas, küsigu pikendust, kui maksta ei saa tähtajal aga ikka võlgnik peaks paluja rolli jääma.
 
eh 20. juuni 2002, kl 14.32
jumalaeest, äkki ta on unustanud, aga sina siin kiristad hambaid ja haud sõruselõpuplaane! muidugi küsi ja ilma igasuguse valehäbita!
 
Shayne Armstrong 03. aprill 2019, kl 22.19
SHAYNE ARMSTRONG laenufirma, annab praegu laenu tõsistele ja huvitatud klientidele, pakume ka laene üksikisikutele, ettevõtetele ja koostööorganitele madalate intressimääradega, laenutingimused määravad, laenusumma summas $ 5,000.00 kuni $ 500,000,000.00 USD. Laen ettevõtetele, kellel on konkurentsivõime / äritegevuse laiendamine.

Pakume järgmisi laenuliike * isiklikud laenud (turvalised ja tagamata) *
Ärilaenud (turvaline ja tagamata) *
Konsolideerimislaen

{Täitke allolev laenutaotluse vorm}
Esimene täisnimi ...
Vajalik summa .......
Amet.
laen Kestus ..
igakuised sissetulekud.
Laenu eesmärk .....
riigis Resident ..
Vanus ...
Mobiiltelefon...
Kas olete varem taotlenud?

   Me ootame teie kiiret vastust sellele kirjale, et saaksime edasi liikuda.
shaynearmstrongloancompany@gmail.com
Agne Tamm 04. aprill 2019, kl 06.26
Minul nii väiksed summad ,mida pole tagasi saanud , jäänud minevikku, 10 krooni ja 5 krooni! Isale maksan! Kohe!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!