Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Armukesega kokku jäämine
 
naine 43 05. veebruar 2012, kl 10.04
Olen olnud armuke üle 5 aasta. Mees on tunnistanud, et olen tema jaoks olulisem tema enda naisest. Samas ta ei taha lahutust vaid lihtsalt minema vaikselt, tasa-targu kaduda oma naise elust. Lapsed on täiskasvanud. Naisele haiget ei taha ka teha.
Kas siinolijate seas on selliseid naisi, kes on armukese staatusest saanud mehele kaasaks ja elavad õnnelikult.
 
naine 41 05. veebruar 2012, kl 10.25
Mõned mõtted -küsimused.
5 aastat olete nö koos:
1. selle aja jooksul ei ole ta suutnud vaikselt minema minna oma naise juurest.
2. peale sellist aega koos olles nimetatakse tema naiseks keda?- saan aru et mitte sind.
3. "naisele" ta ei taha haiget teha- sinule tahab.
4. peale 5 aastat koos oled sina ikka armuke?
Minupuhul ei ole tegu kibestunud naisega kelle mehel on armuke. Olen olnud nö armuke lootes, et mees lõpuks tuleb minu juurde ( mitte nii pikka aega, olen vähe kärsitum-minule piisas aastaast-vaatasin mitte midagi ei muutu-ainult ohtralt ilusaid sõnu ja lubadusi)-lõpetasin ära ja liikusi edasi-ei olnud kerge see lõpetamine( aga olen juba selline jonnakas ja kange- siiamaani mees kiunub, et olen tema unistuste naine- ja oh imet elab siis koos nö oma vastiku naisega- ma ei ole loll :D. Tegelikult olen ma õnnelik, et ma selle läbi pisarate ja valu ära lõpetasin. Olen olnud ka petetud naise rollis, seda ka mitte kaua- samamoodi soov andestada oli küll suur, aga lõpetatud see sai ikka. Ja veel igasuguseid suhte tüüpe läbi elatud. Olen õnnelik et need kõik ära lõppesid ja olen õnnelik et need olid, sest tänu neile ma oskan nüüd hinnata oma praegust partnerit ja tunda ära õiged teed. Tahan lõpuks teha endapoolt kõik, et me koos edasi läheksime. Ja hetkel veel soovib seda ka tema ja usu kui mees tahab sinuga koos olla, siis ta on seda kohe, mitte ei tee selles osas strateegilisi viisaastaku plaane. Anna nüüd enda poolt esitatud küsimusele ise vastus. Ma tean kui hea on kui keegi ütleb mis on õige ja mis vale ja mis elu meile toob. Tegelikult ei ütle sulle seda mitte keegi ja mitte kuskil. sina ise annad kõigile oma küsimustele vastused- võta siis ennast kuulda, sinu elus ei ole targemaid asjatundjaid sinu elu osas, kui sina ise. Veel üks asi- see tõde kehtib parem on olla üksi, kui suhtes, kus sinu ootustele ja soovidele ei vastata sellises ulatuses nagu sa ootad. Ja inimene kes soovib tõesti sinuga koos olla on ka seda.
 
Naine suure algustähega 05. veebruar 2012, kl 10.38
Naine peab end väärtustama ning mitte varastama raasukesi teiste laualt.
Mehed räägivad just seda mida naised kuulda tahavad, temal on ju kõik ok...aga minu arvamus sellisest mehest kui inimesest on pehmelt öeldes täielik null. Petis ja manipulaator ilma igasuguse lugupidamiseta nii iseenda kui teiste suhtes. Lihtsalt üks tropp.
Karm tõde aga kahjuks just nii see on. Varem või hiljem jõuad selleni ka ise. Kõige parem viis sellest aru saada on ennast mõelda tema pere ja naise seisukorda.
 
Muig 05. veebruar 2012, kl 11.42
Ja täie teadmisega armukseseks olemine lootusega mees teiselt üle lüüa ei olegi petmine? Topeltmoraalitsejad!
 
Agnes 05. veebruar 2012, kl 11.43
Viljasalves vargil käimisest hakkavad tavaliselt rääkima need, kes on "kannatajad" ehk petetud. Ma usun, et nendes armukolmnurkades on kindlasti osaliselt süüdi ka nn kannatajad.
Kas armukestega jäädakse kokku? Üks mees, kellel oli särisev kuum, kirgedest pakatav armusuhe, mida ta nimetas armastuseks. Aga valiku langetas ta oma naise kasuks ja armukesel lasi minna. Täna pole tal ei abielu, ega armukest. Vahest on kahju, kui inimesed on liiga kained ja kalkuleerivad. Võib olla lastakse tuulde elu armastus ja õnn, püüdes olla liiga kohusetundlikud.
Vahur Kersna on öenud, et tal on kahju, et ta oma endise armukese ja praeguse naise ning lapse emaga ei hakanud varem koos elama. Raisatud aastad.
Kedagi ei tohiks meelitada, ega ultimaatumiga sundida enda juurde jääma. Tullakse ja jäädakse, siis kui aeg on küps...vahest aeg ei saagi küpseks, mugav sissetallatud rada näib turvaline ja sellisel kujul tallatakse seda, kuni viitsitakse.
 
Naine 41 05. veebruar 2012, kl 12.50
Muidugi võime kasutada suuri sõnu- petmine, õiglus jne- kas keegi teeb seda nimelt - nüüd ma petan jne- ei tee- need on elu õppetunnid- isegi see kes petab, isegi temal on raske, aga ta sellel hetkel ei oska teisiti- rumal on muidugi, kui sellest ei õpitagi, mina õppisin ja on tegusid, mida ma enam ei tee, aga ma ei mõitsa hukka teisi, ju nemad ei ole veel oma õppetundidest õppinud... kindlasti oleks kohe kõike teha õigesti kahjuks ei ole kõik sündinud targad...
 
naine47 05. veebruar 2012, kl 13.23
naine43
5aastat ja suhe ikka ei liha ega kala?:))
ole nüüd realist. mehel ei ole absoluutselt mingeid arvestatavaid põhjusi, et oma naisega koos elada. järelikult sina ei ole talle oluline. mees tahab elada mugavalt omas kodus, oma naise juures ja vahelduseks seksida ja olla sinuga ka. st mees tahab pidada korraga kahte naist.
ja nii jääbki.
ära usu tema muinasjutte. kodus räägib ta oma naisele täpselt sama.
 
naine47 05. veebruar 2012, kl 13.27
Naine suure algustähega
palun lõpetage see viljasalvest varastamise jutt!
me oleme inimesed, mitte loomad.
sihuke varastamise teema on seksitlik, kuna näitab, et mehed on mingid ajudeta amööbid, kellega pahad naised muudkui manipuleerivad. varastavad teistelt naistelt ära, siis seksivad jne.
no kuulge!
minu teada on mehele looduse poolt antud naisega siiski sama ajumaht ja mõtlemisvõime. nii et jätkem meeste alandamine.
 
naine47 05. veebruar 2012, kl 13.33
Naine 41
just nimelt - mees ei taha teha haiget OMA naisele, küll aga teeb rahumeeli haiget teemaalgatajale.
sellega ongi kõik öeldud.

teemaalgataja tehku nüüd järeldus, kas lõpetada suhe, või elada edasi nö abinaise rollis.
 
Naine suure algustähega 05. veebruar 2012, kl 14.23
Mina võin ju viisaka inimesena teie heameeleks sellest rääkimise lõpetada ega minu arvamus jääb ikkagi samaks. Keegi tegi teema ja igal meist on õigus siin avalikus ruumis oma arvamust avaldada.
Olen piisavalt elukogenud, tean mida räägin. Siin räägiti sellest, et keegi ei tee seda nimelt...aga ma küsiks siis, et kuidas ta seda teeb ? Inimesed on ju ajudega olevused ning mõtlemis-ja analüüsimisvõime peaks olema neile nagu omane....kuidas siis aru saada sellest, et inimene läheb oma pere juurest teise naise(mehe) juurde, naudib koosveedetud hetki, tekitades nii endas kui teises tundeid ja tuleb samas oma pere juurde jälle pailapse näoga tagasi ?
Ja südametunnistus ei piinagi ?
 
naine47 05. veebruar 2012, kl 14.33
Naine suure algustähega
nojah, need vaidlused ei lõpe kunagi. ainult mulle ei meeldi, et alavääristatakse mehi.
ja mis tähendab meelega?
kas sinul on tehtud näiteks justkui mingi viisaastaku plaan, et sellesse armun, aga sellesse mitte? vat see mees või naine meeldib, sest ta on vaba, aga vot see mitte, sest ta on abielus.

ise olen abielus ja ei vaata teiste poole, sest mul puudub vajadus. suhe on samuti korras.
aga, kui poleks nii?
ja täpselt sama on sinuga.
elukogemus näitab, et esimesena eksivad alati need kõige suuremad õpetajad ja moraalilugejad:)
 
Naine suure algustähega 05. veebruar 2012, kl 14.43
naine47
Ma pole mingi moraalilugeja aga mul on lihtsalt oma väljakujunenud arvamus, mida ma siin jagasin teemaandjale. Võib olla pisut karmis toonis aga teema on tõesti raske.
Plaani mul pole aga mõistus on ikka peas ning sellised asjad ei juhtu nagu "ups", selleks peab ikka ise täiskäigu andma. Ja andjaks on mõlemad pooled. Lihtsalt tundelaine lastakse mõistusest üle kasvada. Inimesed ei suuda ega tahagi endaga tööd ja vaeva näha. Lihtsam on ennast ja teisi petta ning pärast haavu lakkuda.
Ma ei väida, et kui suhe logiseb ja lappida seda on suhteliselt mõttetu ei tuleks uue partneri järgi vaadata. Aga ikka üks asi korraga. Lõpeb üks ja teine algab. Mitte ei kesta üleminejuperiood 5 aastat....
 
to Naine 41 05. veebruar 2012, kl 16.39
Kirjutasid minu eest kõik ära. Vead tehtud, haavad lakutud, õppetunnid selged; edasi ehk saab targemana liikuda.
 
N48 05. veebruar 2012, kl 17.59
Kõik on võimalik. Kui mina oma mehega tuttavaks sain, oli tal elukaaslane, kellega päris kaua koos elanud aga olid võõraks jäädud ja tunded kadunud. Nii ta rääkis ja uskusin teda. Lugedes siinseid teemasid on ikka väga palju kooselusid, kus ollakse vaid korterikaaslased ja soe lähedus puudub. Meie suhe arenes tasapisi aga kindlalt kuni oli selge, et eraldi enam ei saa. Otsusele jõudsime 2 a peale tutvumist ja aasta kulus uue elu organiseerimisele. Vaatamata sellele, et armastus oli suur, oli see vahepealne aasta üks jubedamaid elus- mehe elukaaslase reaktsioonid, meie mõlemi lapsed, sugulased, elukohaga seonduv, töökohavahetus jne. Elu oli täielik kaos! Olin korduvalt valmis loobuma, sest KÕIK oli liiga keeruline. Mehel oli ilmselt raskemgi aga teineteisele toeks olles elasime selle keerulise aja üle. Praeguseks 7a koos ja elu ilus:) Mõistan neid kes seda sammu kardavad ette võtta ja eelistavad mugavustsoonis tasakesi edasi kulgeda. Argadele aga võin julgustuseks kinnitada,kui tunded on õiged, pole mõtet endale õnne keelata. Siis saab ka kolmas osapool võimaluse oma ellu kedagi sobivamat leida ja eluga edasi minna.
 
Klassikaline Keiss 05. veebruar 2012, kl 18.54
Tead... mina arvan, et viis aasta on liiga pikk aega "mõtlemiseks". Selge on see, et lahutatakse ja minnakse kokku lahku- see on normaalne ja see termin "armuke" on ikka täitsa ajast ja arust. Ka oma mehega paraku läks nii, et kohtusime, kui ta oli abielus. Oli selge, et tema abielu "päriselt ka" ei funka ja kuigi oli raske ja keeruline, jõudis ta aastaga lahutuseni. Olen nüüdseks tema laste ja perega tuttav ja meil on uus kodu. Ma hindan väga, et ta meie koosolemise jaoks need sammud ära tegi. Samas olin ka üsna selge oma sõnumiga, et ma ei hakka nn armukese elu elama ja kui ta minust päriselt hoolib ja meile ühist elu tahab, siis tuleb eelmine suhe konkreetselt ära lõpetada. Austusest minu (ja ka oma eksi) vastu ta seda ka tegi. Ma poleks temast lugu pidanud, kui ta poleks teatud aja jooksul neid otsuseid ära teha suutnud- minule ei meeldi otsustusõimetud mehed.
 
eluarmuke 05. veebruar 2012, kl 21.28
Teemaalgataja e. naine 43.
Kõigepealt küsisk, kui tihti sa selle mehega kohtud, kus kohtud ja mis on põhiline, mida te koos teete?
Kui saan vastuse, oskan öelda, kas jääte kokku või mitte.

Oootan vastust :)
 
ee 05. veebruar 2012, kl 22.02
huvitav kas selline seisund on enamusele välistatud et kui abielu ei toimi minnakse lahku ja hakatakse alles siis ringi vaatama, see oleks kõigi suhtes aus ja poleks nii valus ega keeruline
 
to ee 05. veebruar 2012, kl 23.55
Mul tekkis sama küsimus .
Arvan, paljud EI JULGE ENNE LAHKU MINNA, KUI POLE UUS KINDEL OLEMAS.
See näitab, et osad ei suuda üksinda elada.
Niikaua on koos , kui kedagi kindlat ei ole.

Alatu elukaaslase suhtes.
Samas näitab ka argust ja kartust, et üksi olles äkki ei leiagi kedagi.
 
to to ee 06. veebruar 2012, kl 02.40
ja nad ei pruugi oma järgmises ka kindel olla, tüüpidel on ebakindlus veres ja muster kordub ja kordub.
Kurb nende nö. ohvritest!
 
tõruke 06. veebruar 2012, kl 16.13
Kui see mees ikka 5 aastaga pole konkreetseid otsuseid teinud, siis karta on, et neid ei tule ka. Kui ikka oled see unistuste naine ja armastus suur ja naisega tunded jahtunud, siis ei hoolita sellest, et keegi haget saab. Seda enam kui lapased ka juba suured. Samas, 5 aastat on sulle selline seis sobinud ja kui kõik on tegelikult korras, siis las ollagi nii edasi.
 
n47 06. veebruar 2012, kl 23.11
Naine suure algustähega
jah, selle viimasega olen täiesti nõus.
5a "ülemineku ja ettevalmistusperiood" on tõesti naeruväärne.
 
n47 06. veebruar 2012, kl 23.21
ee
no kuule, egas siis kõik elus ikka sedasi korrapäraselt must-valgelt ka ei toimi.
inimesed elavad koos, sest on harjunud, pole ju põhjust lahku minna, kui koos on mugav. mis siis, et suhe ei toimi. lahku minnakse ikka siis, kui tegu vägivalla või joodikuga.
tihti leitakse just selle leige kooselu ajal uus inimene ja vot siis tekib TÕESTI MÕJUV põhjus lahkuminemiseks, kui tunded on tõelised. aga ega need tõelised tunded ka nüüd päevapealt selged ei ole. võtab ju aega natuke settimiseks ka.

sina arvad nii. aga sul endal on kogemus?
arvatavasti ei ole. tead ainult, kuidas peaks olema. ära nii eluvõõras ka ole.

Klassikaline Keiss
täiesti loogiline asjade käik. nii peakski olema.
aga teemaalagataja olukord on lootusetu. mees ei armasta ega taha teda. ja kogu lugu.
 
Marija 08. veebruar 2012, kl 10.52
Teemaalgataja kadunud mis kadunud nagu siin tihti juhtub .
Teema on igavene , nii palju , kui inimesi ,nii palju ka eriarvamusi . Mingil määral on need juhused ju kõik sarnased ja samas einevad . Iga üks vaatab oma mätta otsast - armuke oma , petja oma ja petetav oma mätta otsast . Fakt on see , et keegi saab haiget .
Teemaalgataja - mees ei taha oma naisele haiget teha ???? Ulla ulla ! Sulle tuleb ehk üllatusena - te olete sellele naisele juba 5 aastat haiget teinud . Äkki aitab ?
Kuna sa ise ei räägi täpsemalt , julgen fantaseerida . Tutvusite x kohas , asi hakkas vaikselt susisema . Algul ilmselt arvasite , et mõned hüpped ja kõik , aga asi susises aina edasi . Nüüd te ei suutnudki enam lõpetada , nagu näha . Klassika - mehel naisega seksi pole , lähedust pole jne. Mees palub veidi oodata , kohe kohe tuleb kodust "vaikselt" ära . Märkamatult möödub 5 aastat , kohe kohe . Päeval hiilib mees sinu juurde nagu varas kunagi , teete oma krõpsu ja õhtul laekub mees kenasti koju oma naise juurde . 99% on naine kindel , et mehel on suhe , kahtlema paneb teda vaid 1 % ja see 1 % on tingitud sellest , et mees vannub kõige püha juures , et tal pole kedagi . Kui naisel oleks kõik 100 % , oleks see mees juba 5 aastat tagasi sinu või mõne teise kaisus .
Et miks siis see ainuke niru 1 % paneb naise mehega elama ? Üllatuseks sulle , naine armastab oma meest ja loodab väga , et ta tõesti eksib . Seda valu , mida ta 5 aastat on tundnud , ei anna mõõta mitte millegiga . Ta ainuke soov on , et see ükskord juba lõpeks , siia või sinna poole ja , et kunagi saaks see teine naine kogu selle valu endale . Muud ta ei soovigi , sest see oleks kõige suurem karistus .
Muide , see mees ei armasta tegelikult ei sind ega ka oma naist . Armastab ta vaid ise end . Edu lihtsameelsetele !
 
Agnes 08. veebruar 2012, kl 11.20
"kunagi saaks see teine naine kogu selle valu endale.
Muide, see mees ei armasta tegelikult ei sind ega ka oma naist. Armastab ta vaid ise end. Edu lihtsameelsetele!

Vahest võivad suhted olla hoopis sellised, et armukesele ollakse tänulikud, kui ta mehe tegutsema paneb ja oma tiiva alla võtab. Mehe minek, pole alati karistus ja valu.
Ei pruugi mees armastava vaid iseend. Võib olla armastab ülekõige oma lapsi. Kogemused ja situatsioonid on erinevad ja sellised olukordi on kordades palju rohkem, kus mees jääb perekonna juurde, kuigi ta süda on mujal. Selline käitumine vastab nõuetele, eks?
 
meeldetuletuseks 08. veebruar 2012, kl 12.04
mb ja daah nimede alt ei ole sa veel kommentaare kribanud.
see niisama kui rohtudest mälulüngad tekkinud
 
Marija 08. veebruar 2012, kl 13.07
Agnes , seda ma ju ütlesingi , inimesed on erinevad , juhused on erinevad . Minu näide oli vaid üks paljudest variantidest .
Mehe minek , pole alati karistus ja valu - juhul , kui kõik pooled on asjast teadlikud ja petetav on jõudnud nii kaugele , et kõigest sellest , mis talle meeletut valu tekitas , on kama -kaks , on tal kama ka see , kuhu mees edasi läheb . Teemaalgataja jutust sain mina aru nii , et naine ei tea või peaaegu ei tea "noorte" plaanidest miskit . Armuke ju teab , et mees on abielus ja ma veidi kahtlustan , et mehelgi tuleb tükati meelde , et tal on naine . Ainuke , kes miskit ei tea nagu ullike , on mehe naine , kellele nüüd üritatakse mitte haiget teha .
Minu soovitus - lööge ta kohe maha , mida te tast nii kaua surnuks piinate . Julmalt öeldud ? Jah ! Aga ka julm käitumine .
 
jah 09. veebruar 2012, kl 02.54
armukestest on saanud hea paar! on mul nii ja tean veel paari tuttavat. jumaluke, see on ju elu:)
 
Marija 09. veebruar 2012, kl 10.16
Oh seda elukest ! Kindlasti võib saada mõnest hea paar , aga see paariminek ei peaks minema üle laipade . Ok , kaks kohtusid ja tahavad olla koos . Aga on üks aga , üks neist on seotud . Palun väga , minge oma kaaslasest lahku ja tehke mis tahate . Millegi pärast seda ei tehta enne , kui suhe on kuskilt välja imbunud ka abikaasani või abikaasa ise aimab ja kannatab . Ma loen armukeste arvamusi ja üks asi paneb mind alati imestama - te õigustate oma tegevust igati , aga kust võtate õiguse hävitada teist inimest , tekitada talle meeletut valu ainult selle pärast , et see keegi teine kohtus selle mehe-naisega enne teid . ja nüüd tahate seda meest-naist teie . Milles on tema süüdi ? Süüdi olete siiski teie , petja ja armuke .
 
viimasele 09. veebruar 2012, kl 11.22
Tõesti, süüdi on mõlemad - petja (siis abikaasa) ja armuke - ehkki nii vist ei olnud soov eelmisel väita. Kui keegi kohtus kellegagi varem ei anna see veel talle omandiõigust teisele inimesele. Hästitoimivale suhtele ei poe ükski armuke vahele. Ah, see on lõputu vaidlus - kas eesõigus on sellel kes kohtus varem või sellel kes sobib momendil paremini. Olen ise olnud nii petetu, petja kui armukese rollis - igatepidi - ja omast kogemustet tean, kui suhe logiseb, siis viib see lõpukS ikka lahku. Kas enne leitakse armuke või lahkutakse tühjale kohale - lootuses leida parem kaaslane - ei olegi lpptulemuses oluline. Ilma oled kaaslasest ju niikuinii. Kui on hea kaaslane, tasub tegelda suhte kvaliteedi hoidmisega, siis on vähemtõenäolihne armukeste vahelemarss.
 
Marijale 09. veebruar 2012, kl 11.25
Aga kust võtavad õiguse hävitada teist inimest abikaasad kes juhtumisi kohtusid selle mehe-naisega enne kui need oma armukesega kokku said;)?
Kõige-kõige rohkem on süüdi mu arvates see abielus olev inimene, kes armusuhte tekitas. Krt, kui ikka oled oma naist või meest kunagi nii palju armastanud et temaga abielluda, pere luua, siis austa teda vähemalt niigi palju et kui tõesti enam ei armasta, siis ütle seda ja tee mingi otsus. Selline kahepoolne petmine, kus naisele vannutakse truudust ja armukest lollitatakse juttudega olematust abieluõnnest, on kõige nõmedam.
Kõik inimesed siin elus otsivad endile õnne ja armastust, kaasa arvatud armukesed. Siiski arvan, et kui on tugev abielu ja teineteist austavad kaasad, siis ka kõige agressiivsem sissetungija ei saavuta armukese staatust. Ärge lugege nüüd siit välja, et need abikaasad, keda petetakse, oleksid ise süüdi et neid petetakse. Süüdi jäävad ainuliselt siiski need osapooled, kes astuvad selle sammu et võtavad endile armukesed. Nemad on petjad, nemad ei austa oma elukaaslast.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!