Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Mida arvate delfis Kõlvarti teema all olevatest kommidest?
 
Ei mõista 17. september 2013, kl 13.42
Väga palju on eestlasi mõnitavaid ja naeruvääristavaid komme. Kes neid kirjutavad? Eestlasi vihkavad muulased või tellitud kommijad?
Täitsa õudne lugeda.
 
kadri kasuema 17. september 2013, kl 14.11
kommid kommideks. las lõugavad, ega normaalne polegi delfit ja neid komme lugeda. kui kusagil mujal meedias näiteks delfit mainitakse, hakkan ma seda edaspidi vältima. mõistusega inimene loeb kvaliteetajakirjandust, rääkimata kommentaaridest.
vot valimised tulevad. mine valima ja vali see, kes venestamist ja multikultit ei tolereeri.
 
Ei mõista 17. september 2013, kl 15.46
Probleem pole selles, et neid lugesin, vaid kes neid kirjutavad. Puhtpsühholoogiliselt huvitab.
Küll on eestlane töll, küll raibe, natsinärakas, juhm, labane mats. Selliseid komme seal hulgim.
Kes autorid on? Muulased? Tellitud kommijad?
 
Kadri Kasuemale 17. september 2013, kl 15.59
Taolisi komme võib igalt poolt leida, kaugeltki mitte ainult delfist. Siis ei tohiks komme üldse lugeda, ka Naistekat mitte.
 
kadri kasuema 17. september 2013, kl 16.05
mujalt pole mina nii räideid komme kohanud kui delfis.

sa vihjad ilmselt muukeelsele rämpsule? neid on ka eestlaste seas, kes oma rahvust tümitavad. sellised ongi praeguse linnapea valijad. parem ära loe, säästad end. ja kõnts/inimrämps on alati olemas, ei kao kuhugile, ja mõnes mõttes vajalik - kasvõi selleks, et nende kõlupeadel kõndida:D
 
kadri kasuema 17. september 2013, kl 16.06
* räigeid
 
njahh 17. september 2013, kl 16.31
no minu arust olid suht räiged ka need kommentaarid, mis käisid Kõlvarti pihta. Ilmselgelt olid nende autoreiks eestlased. Kuigi mulle Kõlvart mitte kuidagi ei sümpatiseeri, on raske uskuda, et ta perega lõunatades kellegagi tüli norima läks. eestlasest jorss provotseeris tüli ja siis tormas ajakirjandusse kitule.

Mind isiklikult ei solva, kui sellised madalalaubalised kraaklejad, rahvusel pole tähtsust, sõimata saavad - olgu või virtuaalselt. Kahju ainult, et eestlaste intelligentsitase on nii alla käinud, et kannatab võrdlust keskmise harimata getoelanikuga. Tahaks ikka uskuda, et eestlane on haritud ja intelligentne uhke rahvus, kes nii madalale ei lasku, et avalikus kohas lamedalt ärplema hakkab. Aga looda sa....
 
Ei mõista 17. september 2013, kl 18.28
Kõlvarti kohta oli toodud välja fakte ajakirjandusest. Midagi räiget ei olnud ta kohta öelnud. Ainult seda, et võitleb eestlusele vastu, kuigi oma lihane isa eestlane.

Seevastu eestlaste kohta oli kasutatud krõbedaid sõnu, mis lausa trükimusta ei kannata. Ei ole loogiline, et inimene ISEENNAST nimetab raipeks ja tölliks. Kui aga sõimaja on eestlane, siis oma rahvast sõimates sõimab ta iseennast.
 
to njahh 17. september 2013, kl 18.31
Kas siis sina ja su lapsed on madalalaubalised kraaklejad ja maha käinud. Jama küll.
 
ra 17. september 2013, kl 20.07
kuulge, lugege mida välismaal poliitikutest kirjutatakse. Pole küll Kõlvarti teemat lugenud, aga cmon, seda sitta mida need poliitikud kokku pidevalt keeravad on nii palju, et sigaduste eest tuleks neid tomatitega tänaval loopida. ja iga päev. Kui ikka näed nt. mikserit jalutamas, siis kõrvits teele. pole vaja neid kussutada midagi. ehk siis hakkaks nad ka eesti rahva heaks otsuseid tegema
 
Kõlvarti kohta 17. september 2013, kl 22.10
Kõlvar on minu jaoks kõige antipaatsem poliitik kes on Eestis tegutsenud. Hoolimata ka sellest et otseseid tõendeid tema vastu pole. Ma annaks palju et temast lahti saada. Võltspatriotismi suurim ja eredaim näide. Minu arvates eesti haridusüsteemi üks aktiivsemaid venestajaid. Ma jään ootama ja igatsema seda aega et keegi annaks sellele kasahhile või kes iganes ta on sellise õppetunni mis tal elu lõpuni meelde jääks. Üldiselt ma ei ole vägivaldne inimene aga antud juhul oleks võinud see eestlane paar turskemat sõpra kaasa võtta ning mitmekesi seda k**i põhjalikult "masseerida"
 
eelmisele 17. september 2013, kl 23.42
Kõlvart on idamaistes võitluskunstides nii kõva tegija, et mingid suvalised tolgused talle midagi teha ei suudaks
 
Ei mõista 17. september 2013, kl 23.47
Kõige müstilisem on see, kuidas poeg oma lihase isa rahvust niimoodi põlgab. Sellel peab olema psühholoogiline põhjus. Oli isa kodus tallaalune ja emalt võimsad geenid saanud poeg põlgab isa nõrkust?
See on kõigest oletus, aga mingit muud seletust sellele kummalisele fenomenile anda ei oska.
Mina austan oma isa ja lihtsalt ei mõista seda müstikat.
 
to eelmisele 17. september 2013, kl 23.52
Sa pead ennast siis tolguseks? Oleksid pidanud rohkem õppida, et sellest üle olla.
 
Kõlvarti kohta 17. september 2013, kl 23.52
Hah... Ei tea mina siin ilmas selliseid mehi kes katki ei ole võimelised minema. Neljakesi lööks selle konna ilusasti laiaks.
 
to Kõlvarti kohta 17. september 2013, kl 23.57
Kas seal välisriigis ka mõni kohalik sõimab netis oma rahvust tolgusteks, raipeteks, töllideks, värdjateks? On seal selliseid psüühiliselt ebastabiilseid, kes nii räägivad?
Arvan, et ei ole.
 
kadri kasuema 18. september 2013, kl 10.18
uskuge mind, on palju olilisemaid asju kui see tühine kõlvart - hiiliv multikulti, feminismi räigem pool, süüdimatu võimu kuritarvitamine jne.
see oma rahva siunamine on muidugi samuti õudne, kuid ega ikka õige eestlane oma rahvast maha talla. need on ikka need multikulti austajad ja juurteta tolgused, kel pole kodu ei siin ega seal. kõlvart on ebameeldiv kuju tõesti, kuid ebameeldivaim on siiski see paks pekinägu, kelle tallalakkujad nad kõik on:D
 
Ei mõista 18. september 2013, kl 16.30
Lihtsalt huvitav teada, kui suur osa eestlasi kiruvatest kommidest on muulaste kirjutatud, kes eestlasi ei salli ja milline osa palgaliste kommijate? Kui taolise kommi kirjutab eestlane, siis mis sellisel viga on?

Tihti on kommid teie-vormis, teie eestlased. Seeega kommijad ei ole eestlased või peavad ennast näiteks araablaseks.
 
Kõlvarti kohta 18. september 2013, kl 18.52
Kindlasti on mingi osa eestlasi kiruvatest kommentaaridest kirjutatud muulaste ja mingi osa eestlaste endi poolt. Selles et Eestis on omajagu muukeelseid tiblasid ei kahtle ükski mõtlev inimene. Paraku tuleb tunnistada et 50 aastat okupatsiooni on kaasa toonud ka eesti keelt emakeelena rääkivate tiblade olemasolu. Nendele viimastele vantidele pole sarnaselt muukeelsetele tibladele püha ei omariikluse säilimine ega ka mitte enda rahva kollektiivsed huvid. Ainus mis neile loeb on enda materjaalne heaolu. Lehvitakse sinna suunda kustpoolt tuul puhub ja välja öeldakse seda mida parteiboss käsib. See lihtsalt on ainus seletus sellele miks osad isand Kili kiitvad kommentaarid on niipalju "+" saanud.
 
njahh totutajale 18. september 2013, kl 19.46
kas sa peale demagoogitsemise midagi asjalikku ka öelda oskad? Või oled ehk koolitusel käinud, kus peegeldusvõtteid õpetati? Kolm ühetaolist kommi on sellegipoolest liiast.

Mina lugesin küll hulgi kommentaare, kus Kõlvartit eestlased räigelt sõimasid. Vbl selleks ajaks, kui teie kohale jõudsite, olid need kustutatud.
Ja nii, nagu iga rahvuse hulgas on jobusid, on neid kahjuks ka eestlaste hulgas. Paraku aga hakkab tunne tekkima, et töllid hakkavad vägisi ülekaalu saavutama ning arukaid eestlasi jääb üha vähemaks. Loodan väga, et see mulje on petlik.
 
to njahh 18. september 2013, kl 22.05
Aga see, kuidas eestlasest isa poeg oma isa rahvust ei salli ja eestluse vastu võitleb, on su meelest igati okey. Kusjuures tema kohta inetuid väljendeid küll ei kasutatud. Midagi kustutatud ei olnud, lugesin neid komme ajal, mil uusi juurde kirjutati.

Küll aga oli eestlaste kohta lausa hirmsaid sõnu kasutatud: töll, raibe, värdjas, abordijäänus. On see normaalne või, on need tõesti sinu meelest normaalsed inimesed, kes üldse selliseid sõnu kasutavad?
 
Ei mõista 19. september 2013, kl 12.02
Tekkis tunne, et Nõukogude aeg on tagasi tulnud, mil eestlaste kohta tohtis igasugu vängeid väljendeid kasutada ja kiideti takka.
Kõik eestlasi õudsate sõnadesga sõimavad kommid said plusse.
Vastaspoolt tagasihoidlikult kritiseerivad kommid said miinuseid.
On siis tagasi aeg, kui teisi rahvusi peab taevani kiitma ja alandlikult koogutama. Muidu äkki siinne seltsimees ütleb, et demagoogitsed.

Ei demagoogitse, lihtsalt viisakalt küsin. On see aeg tagasi, siis on, peame leppima enda tümitamise ja teiste ees pugemise ja koogutamisega. Eks koogutame siis, kui kästakse.
 
aga 19. september 2013, kl 12.49
Ma juba paar aastat delfi põhiosa ja kommentaare ei loe, vaimne tervis maksab ka ikka midagi. Teemaalgatajale - eks venelased on nüüd eesti keeles sõimamise selgeks saanud. Kas oligi seda vaja, on iseküsimus.
 
nih 19. september 2013, kl 13.42
Need eesti delfi kommentaarid ei ole midagi võrreldes vene delfi omadega. Olen seal paar korda lugemas käinud ja peaaegu jälkussurma surnud. Tõesti loodan, et suurem osa sealt tuleb venemaa provokaatoritelt, mitte siinsetelt venelastelt.
 
Ei mõista to aga 19. september 2013, kl 13.45
Ise olen pärit Kohtla-Järve kandist, ema suunati kunagi sinna tööle. Ja arvan samuti, et rääkigu oma emakeeles edasi. Ei ole vaja eesti keele oskust, kui seda ainult sõimamiseks kasutatakse.
Tekkis küsimus, mis rahvusest on kommija njahh.

Taolisi komme on ka mujal, mitte ainult delfis.
Minu esmane mõte oli ka, et eestlaste sõimajad on teisest rahvusest.
Ei ole ju võimalik, et inimene ütleb enda rahvuse kohta töllid, värdjad, raiped jne.
 
Ei mõista to nih 19. september 2013, kl 13.49
Ikkagi hämmastav, et suurel Venemaal on siiani pisikese Eestiga nii palju asja, eks hammas hakkab peale. Leeduga nad ei julged, leedukad on nii kanged, ei need lase endale pähe istuda.
Sellegipoolest on õudne, et üks viha ja vaenu õhutamine käib. Milleks? Kogu maailm on valla ju.
 
njahh 19. september 2013, kl 19.17
see, kes on kõlvarti isa ja millised on nende suhted ja kõlvarti suhted isa rahvusega, ei huvita mind mitte üks raas, sest kõlvart on suuresti tallinna probleem. Kuigi, kui mõtlema hakata, siis ehk on isa pojaga kuidagi ülekohtuselt käitunud ning poeg kannab isavihkamise tuhina üle kogu rahvusele. Meie ju ei tea, kuid spekuleerida võib alati.

Lugesin ka komme, kui asi lahti läks ja pean ütlema, et minu arvutuse järgi oli 90% eestikeelseid kommentaare selliseid, mis kõlvartit räigelt sõimasid. Oli vaid üksikuid, kus arvati, et asjad ikka nii mustvalged pole, nagu see eestlasest "kannatanu" kirjeldas.
 
to njahh 20. september 2013, kl 02.14
Jäta nüüd, räigeid sõnu öeldi ikka eestlaste kohta. Sulle kohe meeldib oma kiusu ajada.

Midagi räiget K kohta küll ei öeldud, ainult seda, kui siin ei meeldi, saab oma ema kodumaale minna. On see siis räige?
Loogiline, kui inimene ei ole siin rahul, siis läheb sinna, kus on parem ja kohalike vastu võitlema ei pea. See võitlemine ja jagelemine on talle ka närvikulu.

Juhul kui oledki eestlane, siis tallalakkumise ja ümmardamise eest sulle aitäh keegi ei ütle.
Omast kogemusest tean, kui oled hea ja hooliv, siis saab kurjaga tasutud kahjuks.
 
Ei mõista 20. september 2013, kl 02.18
Loogiliselt võttes oli isa liiga pehme ja malbe olekuga, nii et pojal ei tekkinud mingit autoriteeti isa vastu.
 
Kõlvatu 09. aprill 2020, kl 23.04
Millal siis ka Kõlõvani linnapea kureparvi juhatama hakkab? Või sobiks meite päälinna puhul kajakaparv paremini Kui aga Kõlvart hakkab kurgi lendama õpetama ja Tallinna lahest amforaid leidma peaks sellistele kõlvatustele joone alla tõmbama oooplääd kakoi muzik Bõk mitte ainult Bõk aga ehtne hui sassi bistets ambal
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!