Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
kuld vs valge kuld
 
mimm 12. august 2005, kl 09.54
tehke palun mulle selgeks, mis vahe on kullal ja valgel kullal (peale värvi). kumb on "parem"?
 
k 12. august 2005, kl 10.03
ma ei tea, kumb "parem" on, igaühele oma. aga valge kuld on kallim.
 
efka 12. august 2005, kl 10.08
vahe on selles, et kulda segatakse teiste metallidega. valget kulda segatakse hõbedaga. siis on see tugevam. kuld üksi on väga pehme material ja ta läheb vormist välja. kollast kulda segatakse odavamate metallidega tugevuse suurendamiseks.
 
koko 12. august 2005, kl 10.26
Valget kulda segatakse temast kallimate metallidega, roodiumiga näiteks.
Värvianalüüsi järgi sobvad Suvele ja Talvele hõbedatoonilised metallid: hõbe, plaatina,nn. operatsioonitoa läikiv metall, pärl, kristall jne.Valge kulla näol on ka neile nüüd heade omadustega sobivatooniline metall.
Kevadele ja sügisele sobivad kollaka tooniga ehted: kollane kuld, vask, puit jne.
 
jap 12. august 2005, kl 11.32
raudselt - puidust lehmakett ümber kaela, väga seksikas
 
mida mida 12. august 2005, kl 12.44
Ikka nikliga segatakse. Valge kuld sarnaneb väliselt plaatinale ja sellepärast ka see kõrgem hind arvatavasti sama kullasisalduse puhul.
 
njah 12. august 2005, kl 13.39
valge kuld on väga mõttetu. mis mõttega kanda valget kulda, ennem siis juba hõbetat. tavainimene niikuinii vahet ei tee, kas sul hõbe või valge kuld.
 
to njah 12. august 2005, kl 13.49
"tavainimene niikuinii vahet ei tee, kas sul hõbe või valge kuld"

No hõbe ja valge kuld on ikka väga erinevad ju! Tavainimene võib-olla ei tee vahet, kas on valge kuld või plaatina.
 
Undiin 12. august 2005, kl 14.08
Kulda on ju veel punast ka. Ja sellist rohekat tooni, mis on üks eriliselt kole asi mu arvates:)
Mis puutub aga valge kulla ja hõbeda eristamisse, siis "tavaline inimene" teeb vägagi vahet. Vägagi erinevad metallid.
 
@ 12. august 2005, kl 14.12
valge kullaga on see jama, et peab temaga puhastuses käima. nõusid pestes tuleb ta sõrmest eemaldada, muidu läheb koledaks. üldse igasugused ained muudavad ta jamaks. niiet igavene jama on temaga.
 
vahe 12. august 2005, kl 14.15
valge kuld ja hõbe helgivad ju hoopis erinevalt, lisaks see, et hõbe läheb kandes kiirelt mustaks, aga valge kuld ei lähe.
 
Undiin 12. august 2005, kl 14.19
@
??? Mul sõrmus osaliselt valgest kullast, juba aastaid kantud ja täiesti korras.
 
to @ 12. august 2005, kl 14.44
"valge kullaga on see jama, et peab temaga puhastuses käima. nõusid pestes tuleb ta sõrmest eemaldada, muidu läheb koledaks. üldse igasugused ained muudavad ta jamaks."

Ainuke jama on see, et keegi on sulle valge kulla pähe mingit rämpsu müünud või siis heal juhul hõbedat. Valge kuld ei lähe kohe kindlasti mitte koledaks ega reageeri mingite ainetega. Ainus, millega reageerib on üldsegi kuningvesi.
 
piiga 12. august 2005, kl 16.08
mul on valge kullaga sõrmus.Sellega koos oli ka pass-seal kirjas mis on lisandid-plaatina ja nikkel.Mina küll teda pole kunagi käest võtnud????? Mul ta küll ei lähe tuhmiks ega midagi....

ja muuseas,ma olen üks neist tavalistest inimestest,kes ei tee valgel kullal ja hõbedal vahet.Kui just üksipulki uurida siis vast(meenutab lauahõbedat:D)...Nii et sigadele pärleid:)
 
ah minge te ka 13. august 2005, kl 12.53
Jee rait, segatakse nikliga. Kõrgema prooviga valget kulda EI segata nikliga. Lisaks ei pruugi valge kuld ka olla odavamate metallide segu - näiteks on väga ilus valge kuld pallaadiumi ja plaattina segu. Tavalise keti hind on ca 2000 - st kollasest kullast kallim, kuid plaattinaga siiski võrrelda ei anna...
 
valge kuld 13. august 2005, kl 14.14
Valge kuld on kuld, millisse on segatud erinevaid "valgeid" metalle. Nendeks võivad olla roodium, plaatina, palladium, hõbe või nikkel. Pole ka mingit reeglit, et kõrgema prooviga valget kulda ei tohiks nikliga segada - seda on tehtud küll. Nikkel teeb valgest kullast kõvema. Nikliga on siiski selline jama, et umbes 20% inimestest on allergilised niklile, nii et sellepärast välditakse nikli kasutamist vastu nahka kantavates ehetes.
 
kupi 13. august 2005, kl 15.25
igapäevaseks kandmiseks soovitan tavalisi kuld ehteid, kui oma kallid ehted ostke kindlasti valgest-kullast. Sest vääriskivid tulevad valgekullaga palju paremini esile
 
Cristal 18. august 2005, kl 10.51
Palju siis valge kuld tavalisest kullast rohkem maksab? (nt võrdlus, et kui kullast sõrmus maksaks 500, siis palju sama asi valgest kullast maksaks?) ja mis on valge kulla proov?
 
k.c 24. november 2013, kl 13.38
Tule taveas appi! Võtke google lahti!

Muideks valge ja kollase/punase, mis iganes proovid on samad! 585...üldjoontes...ongi ainult värvivahe...mis kombinatsioonis on lisatud tsinki, vaske ja hõbedat kullasulamile...jah ja kasutatakse niklit, plaadiumit jms, aga vähe..kuna Euroopa normatiivid ei luba neid kasutada...nikli kahjulikkuse tõi juba keegi eespool välja, põhjustab nahal allergilisi reaktsioone ja sügelemist!

Uurige lisa siit, saate kõigele vastused! http://hobelo.eu/?page_id=176
 
Küsimus? 24. november 2013, kl 15.17
Olen kasutanud kollasest kullast ja hõbedast ehteid, kuna mul on nikli allergia. Nüüd loen siit, et valgele kullale on lisatud niklit? On see tõsi?
 
ei mõista 24. november 2013, kl 18.35
Kas ma sain õigesti aru, et sa kannad kuldehteid selleks, et keegi saab aru, millest see tehtud on? Et kui on kuld, siis on parem tunne? Kollane kuld ei ole enam ammu moes, pigem näitab igasugu kullast kettide ja sõrmuste kuhjamine maitselagedust, vähemalt väljaspool lasnamäed. Pigem hõbe, valge kuld või disainehted. Aga noh, erinevus rikastab, nii kaua, kui leidub inimesi, kes ostavad suurte kirjadega t-särke (Armani jne), seni jätkub ka inimesi, kes kannavad pool kilo kulda korraga kaasas.
 
seda 24. november 2013, kl 18.58
noh kollast kulda võiksid sooja nahatooniga inimesed ikkagi kanda, see oleks väga ilus. hõbe ega valge kuld ei kaunista ega täienda sooja nahatooniga inimesi. maitselage on see, kes kannab seda, mis temale ei sobi ega ole omane. ise olen külma nahatooniga, kannan sellepärast hõbedat. kavatsen ka kallimaid valgest kullast ehteid omale soetada, mis sellest, et mõned võivad seda hõbedaks pidada. hõbe oksüdeerub, läheb mustaks, inetuks, seda vaja tihi puhastada. palju ehteid olen minema visanud või kõrvale jätnud, hõbe on odav ja puhastamine maksab liiga palju. valge kuld loodetavasti püsib ilusana.
 
tomtom 30. november 2020, kl 16.21
Valge kuld saab oma tooni kollase kulla ning valgete metallide – hõbeda, pallaadiumi ja nikli – segamisest. Tänapäeval kaetakse valge kuld roodiumiga, et saavutada heledat ja puhast valget.
Roodium on plaatina metallirühma kuuluv hele hõbedane metall. Roodium on väga kallis ja seda kasutatakse ainult ehete katmiseks. Ainult roodiumist ehteid ei valmistata.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!