Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Ühistransport on ohtlik ?
 
lihtne vang 27. september 2006, kl 08.30
Milline on teie arust ohtlikum liiklusvahend - isiklik auto või ühistransport ?

Kui mõnele tundub kummaline, kuidas ühistransport on ohtlik siis siin on minupoolt kogetu loetelu :

- vaimselt haiged inimesed, kes tüütavad nii kisa kui ka jutuga. On tihti vägivaldsed kaasreisijate suhtes

- tiinerid ja mudu napakad, kes arvavad, et hästi tore on oma kõrvaklappidest kuulata punki ja trummjabassi niiii valjusti, niiet ka teised bussis seda kuulevad.
Siia alla läheb ka oma jäledate iselindistatud telefonihelinate kuulamine ( ragisev trummjabass, vahele iseenda rööked!)
- järsul pidurdamisel võib kukkuda ja end vigastada

- istmed on määrdunud, osadel liinidel on seal ka kust ja väljaheiteid ( nr 5, 18 buss)

- köhivad, läkastavad ja rögastavad inimesed

Kõik see kokku on stressitekitav.
Ise plaanin osta kõrvatropid täna.

Häirivad sellised asjad teid ka ?
 
Hing 27. september 2006, kl 08.47
Häirivad, kui tead, et saab ka kuidagi teistmoodi (tundes Euroopa ühistransporti või tavaliselt sõidad autoga), aga sellega kahjuks harjub. Tallinnas elades ei kasutanud sinu poolt nimetatud ega Koplist algavaid liine.
 
lihtne vang 27. september 2006, kl 08.53
..nr 52 buss, mis õnneks kohe kohe trammiga asendub on ikka räige ...
 
vahestsõitja 27. september 2006, kl 09.24
...ja rongid...kõik vagunid on ühtselt "restoran-vagunid" kus süüakse rasvaseid rotilihapirukaid (ja-jah, need pole kuhugi kadunud) ja juuakse mõnuga 2 liitristest plastikpudelitest õllet peale. Ja kogu see aroom levib mõnusalt üle vaguni:)
 
alu 27. september 2006, kl 09.28
kummaline teema.

pystitakse kyssa, et kas buss on ohtlikum, kui oma auto ja lahenduseks leitakse soetada endale kõrvaklapid.

taoliste yhistranspordi kasutajate kohta võiks kyll öelda, et kunagi ei tea, millega yllatada võivad.
 
lihtne vang 27. september 2006, kl 09.30
. jajah , ei tea millega üllatada võivad , tõesti tõesti !!!!!!
 
ära põe 27. september 2006, kl 09.31
sõida millega ja kuidas tahad. või siis oota ära kuni autod lendama hakkavad või tallinna steriilne metroo kaevatakse.
 
iludus 27. september 2006, kl 09.34
ostin aasta tagasi auto ning sellest saadik pole ühistranspordiga sõitnud.
Maksan parem üle 4000 krooni autoliinsingut kuid bussidega EI SÕIDA ja jala ei käi.
Ma ei jõua iga 2 nädala tagant uued kingad/saapad osta.
 
nõid 27. september 2006, kl 11.18
ühistranspordiga võib sõita ainult viimases hädas aga mitte regulaarselt.auto on tunduvalt turvalisem liiklemisvahend.puuudub oht kokku puutuda räpaste ja haigete inimestega. ei ole võimalik saada tuberkuloosi ega sügeliste pisikuid ega täisid ja keegi ei varasta sinu taskust rahakotti või mobiiltelefoni.
 
viki 27. september 2006, kl 11.27
Õnneks ei pea sõitma, aga kui kuskil kord aastas olen pidanud bussi-trolli kausutama, siis on küll tunne, et liguneks pärast seda nädal aega rohelises seebis. Räige!
 
to teemaalgataja 27. september 2006, kl 13.03
Mis sa siin sellest teemast üles võtad?
Selle jaoks on muud võimalused, kust võib heal juhul ka reaalset abi saada:
a) 1345 telefon ja räägi oma jutt sinna
b) tee kirjalik avaldus Tallinna Transpordiametile ja nad on kohustatud sulle hiljemalt 30 päeva jooksul vastama
 
oijah 27. september 2006, kl 13.49
õnneks viimasel ajal on vahetatud need sellised pehmed istmed kõvade vastu välja. neis pehmetes istmetes võis küll olla mitu liitrit kust sees..
 
Pirx 27. september 2006, kl 14.04
Ekspressbussid on küll täiesti viisakad, ja marsadel pole ka viga. Mõned trollid-bussid on küll hiiglavanad ja lehkavad, aga on ju ka uusi. Ja kõikidel liinidel ning kõikidel kellaaegadel ei domineeri sugugi lärmavad teismelised ja parmud. Kust sinivereliste lossist te kullakesed tulnud olete (vt Viki kommentaari), et pärast ühistransporti peate nädal aega rohelises seebis ligunema? Sõidan linnas tööle ainult ühistranspordiga ning nt ekspressbussides on nähtud nii kalleid ülikondi kui hinnalisi käekelli-käekotte ning levivad ka kaunis hinnalised lõhnad. Pole küll muljet, et see seltskond ei jaksaks vajadusel ka autoga sõita. No küllap mõned liinid on tõesti hullemad - pole Lasnamäele eriti asja, aga need harvad korrad, kus olen Lasnamäele sõitnud, on tundunud, et sealne seltskond on kuidagi jõulisem. Kas just agressiivne, ei tea.
 
no 27. september 2006, kl 14.07
Pirxile
kellaajast ju ei olene, kas istmesse on oksendatud või kustud..
kui mul vaja bussiga sõita, siis panen ekstra sellised vanemad kaitsevärvi rohelised riided selga ;) beeži või valge riidega pole bussi asja :(
 
jõhvikas 27. september 2006, kl 14.50
Busse ju vahetatakse, ei ole nii, et buss numbriga 123 abc sõidab kogu aeg nr 9 liini. Vahepeal saadetakse see buss nr 5 liinile, et kõik need bussid oleks ikka ühtlaselt täis kustud. Juba need üsna hiljuti liindele tulnud bussid haisevad vastikult. Huvitav, kas bussi salongide pesemine on siis tõesti nii kallis, et õhtuti salongi põrandat ei raatsita puhastada.
 
mees 27. september 2006, kl 15.48
No ma ei või, mida helvetit sa siis püstitad sellise teema, loodad, et leiad ka enda loogikale kaasmõtlejaid, palju õnne , leidsitki, vahetage maile ka, saaksite messeris edasi toksida.Mina liigun ühistranspordiga just sellepärast, et seal on turvalisem, ja sedasi, et mingid nilbikud ei kuku bussiga igal hommikul ummikutes "kobisema" , see, et ma ei pea parkimistasusi maksma ja parkimiskohti otsima, või neli kvartalit enne kesklinna parkimiskohalt linna kõmpsima, vot see on see mugavus ,mida osad autojuid ei saa tunda.Oma asukohtadest sõltuvalt on mul heameel , et saan rööbasühitransporti kasutada, ja ei pea üldse aega reserveerima ummikuid silmaspidades.Muideks, olete te kindlad , et teie endi liiklusvahendid on 5+ seest ja väljast koguaeg puhtad, ei usu, vähemalt nii palju kui ina näen.JA see 4000 tonni liisingu väide, et esiteks, mina ei osta nii kalleid kingi või saapaid (ja ka mu naine ei osta - koonerid ei ole), teiseks, bensiin, kindlustus, parkimistasud, remondikulud, kuhu need summad jäid?
Paluks tolerantsust siiski teema suhtes, kõigil on omad miinused aga ka omad plussid,millest võiks ka rääkida.
 
Pirx 27. september 2006, kl 16.50
mehega nõus, kuigi ehk mitte nii emotsionaalselt. Ja ma ei tea, nr 9 ekspress pole seni veel haisenud - nii et mulle küll tundub, et ikka vaadatakse, kuhu liinile mis buss saata. Üldse mul on tunne, et see himeline hingepeenus ja hülim vhastikus lihtraffa lehkade vastu lööb pigem välja neil, kelle raha on ikka väga uus. Ma tean, et mu kõrvaltrepikojas elab nooremas keskeas miljonäripoiss, ma tean, et tal on tutikas Saab (valge nahksisu ja supersound, olen sellega isegi sõitnud). Ja ma olen koos temaga nii nr 9 bussiga kui trolliga linna sattunud sõitma. Sest ta ei viitsi alati, ütleb ta. Sest ta tahab teinekord pärast tööd minna sinna ja tänna. Sest ta töötab kõige vanamas vanalinnas, kuhu, nagu ta ütleb, ongi jama autoga minna.
 
aizberg 27. september 2006, kl 17.04
olen aastaid kasutanud ühistransporti ja ühtegi nakkushaigust saanud ei ole. Praeguses tallinna liikluses ei soovi ma üldse rooli istuda, hullumeelsete kari on siia lahti lastud. Ja ainsad, kes vahel bussis närvidele käivad, on purjus tüübid ja "kohe surema hakkavad" penskarid.
 
iludus mehele 27. september 2006, kl 17.08
uuel autol ei ole reeglina remondikulusid.
Bensiinikulusid kompenseeritakse tööl.
Eks see sõltub sissetulekust ning prioriteetidest- auto on kahtlemata mugavam ja mõnusam, mõni lihtsalt ei jõua/ ei soovi selle mugavuse eest nii palju maksta.
 
Kõps 27. september 2006, kl 17.34
No loe hoolega, Pirx, iludusel ongi alles aasta aega auto - ime küll, et latva ei löö. Ja nüüd tema meelest kompenseeritakse bensiin tööl (mis imeasi see bensiini tööl kompenseerimine on?) justkui kõigil inimestel, st need, kellel ei kompenseerita, neist me eksole ei räägigi parem.
Iludus on täitsa tüüpiline wannabetõusik, teda peaks teoreetiliselt oksele ajama ka tema enda keha, mis on liiga kiiresti liiga peeneks muutunud - võibolla ta üleeile alles kasis sõnnikut? Peenutsev vaateviis viitab sellele küll.
 
mees iludusele 28. september 2006, kl 19.04
Oh iludus, tegalt ma ei tahaks üldse olla kuri ja üldse vaielda, sest tõesti ,kellele meeldib üks,kellele teine.Loogish , et eelistused on erinevad, ise olen mugav inimene (kui sa vaid teaksid), ja sestap ongi loogika , et kuigi omasin autot (ka tutikat), leian , et tuleb esiteks tunduvalt aega kokkuhoidlikum ,talvel ei pea soendama, ei pea lumest puhastama (mida väga paljud ka ei harrasta kui liikluspilti talvel kommenteerida), selle arvelt põõnan kauem, labane mugavus.Neid mugavust tekitavaid asju on veelgi.Ise läksin leili seepärast , et hakati lahmima .Või mis sa arvad iludus?
 
Bussi Kadri 02. august 2021, kl 13.20
Tasuline Luxexpress
Tasuta Lumpenekspress
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!