Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
kodune vägivald
 
sõnn 14. aprill 2004, kl 14.36
Kui paljud naised kannatavad kodus mehe vägivalla all?Kas mina olen see ainuke.....
 
ei ole 14. aprill 2004, kl 14.40
sa sugugi ainuke, mul sõbranna kannatab ka mehe vägivalla all, aga talle see ilmselt meeldib, natuke aega halab kõigile ja siis
elab aga jälle rõõmsalt edasi kuni järgmise korrani- mina ütleks et tal on masohhisti kalduvusi.....vihale ajab ainult vahest see, et kui kere peale saab siis nutab ja halab aga tegelt ei võta mitte midagi ette....
 
kui... 14. aprill 2004, kl 14.42
...närvidele käimine ja pidev aju pedereerimine on vägivald,siis kuulun mina nende naisohvrite sekka.Kas füüsiline vägivald on hullem kui vaimne...
 
sõnn 14. aprill 2004, kl 14.44
to:ei ole
MIna masohist ei ole.OMa lapsepõlves nägin piisavalt kodus vägivalda.Ja oma arust valisin kah sellise mehe...Aga 2 aastat peale kooselu hakkas järsku pihta.ja järjest tihedamax läheb!Olen nii hirmu all et kui isegi tahax ära joosta siis kui kätte saab-maha lööb!
 
sõnn 14. aprill 2004, kl 14.45
to: kui
MÕlemaid mõtlesin.SEST tunub et mu mees valdab mõlemaid hästi-nii vaimset kui ka füüsilist terroriseerimist!
 
mida paljud ei tea 14. aprill 2004, kl 14.52
agressiivsed mehed nussivad mõnusasti
neil on testosterooni üleproduktsioon ja seetõttu puudub potentsiprobleem
 
Pota 14. aprill 2004, kl 14.56
Minu onunaine kannatsa nii vaimset kui füüsilist vägivalda seni, kuni vanem laps küsis et kas sa meid inimesteks ei peagi, et ennast peksta ja mõnitada lased ja meid seda pealt vaatama sunnid.

Ise olen ka oma lapsepõlvekodus üht-teist näinud. Sellest on mulle piisanud. Ausalt öeldes ei ole ma oma 35+ vanuses veel suutnud hakata oma vanematest selle tõttu ka lugu pidama.
Õnneks on elu mind ja minu lapsi hoidnud.

Kahjuks ei oska ma teid kedagi päriselt aidata, palju sõltub siiski teist endist. Ise arvan julgevat enne näljas ja paljas olla, aga lüüa ja mõnitada ei luba.
Naine ei pea mitte mehe varjatud ja alateadvuses pesitsevate komplekside väljaelamise ja mahalaadimise koht olema. Te olete enam väärt, teie lapsed on enam väärt.
 
sõnn 14. aprill 2004, kl 14.58
To:mida plajud...
JA selles on sul õigus nussib küll hästi aga...
 
kraat 14. aprill 2004, kl 15.00
no mida asja!!!
sellise mehe juurest tuleb minema minna! KOHE!!! ja ei ole mingeid agasid. et lapsed, raha, korter, seks, "aga ta ju armastab mind" jms. sest need kõik ei loe. mitte ükski neist ei loe!!

ja seni, kui ettekäändeid otsid, seni ka peksa saad ja seni see jama kestab. ju siis pole piisavalt hull, kui edasi lased kesta.

jah, ma tean, et nüüd astuvad nende õnnetute naiste kaisteks välja kaasjatundjad, aga.. point pole mitte kaasa tundmises ja lohutamises, vaid olukorra muutmises ja OMA ELU elamises. nii karm kui see ka ei tundu.
 
sõnn 14. aprill 2004, kl 15.01
to:pota
jumal tänatud meie 3 aastane tütar ei ole kordagi seda pealt näinud aga vahest näeb seda kui nutan.Siis ütleb:"emme ära nuta!"Aga jube on see kuidas ta oma isa muidu jumaldab!
 
mops 14. aprill 2004, kl 15.04
Pota, sa oled nii tark. Ütlen seda siiralt.
 
aqua 14. aprill 2004, kl 15.08
Ei mõista naisi, kes on nõus elama terroristiga, seksigu kuitahes hästi. Kas naised eraldavad mehe mõttes kaheks erinevaks isikuks- üks seksib, teine peksab? No ei saa aru. Tõesti on need naised masohhistlike kalduvustega ja minult kaastunnet ei leia.
 
melanhoolik 14. aprill 2004, kl 15.12
Elu polegi ju muud, kui tugevama vägivald nõrgema kallal...Väljapääs on selles, et muutud ise tugevamaks (ja hakkad ise vägivallatsema). C'est la vie.
 
qqq 14. aprill 2004, kl 15.13
Ei usu melanhooliku juttu.
 
n36 14. aprill 2004, kl 15.16
Kannatasin kuus aastat mehe vaimse vägivalla all,siis võtsin oma seitse asja ja lapsed ning läksin minema.Nüüd elame juba viis aastat lahus.Aga muidugi see pole,nii lihtne, nagu pealt paistab,siin on palju asjaolusid,nagu majanduslik olukord ja lapsed ja nii edasi.Sa pead omale selgeks tegema mida sa õigupolest tahad ja siis astavalt sellele,kas lahku minema,või edasi taluma,seda elu.Ja sinu mees vaevalt ennast muudab,seda juhtub tavaliselt filmis,aga mitte päris elus.
 
kuidas 14. aprill 2004, kl 15.23
Kuidas saab olla vägivaldse inimesega seks hea. Seksi headus ei sõltu ju ainult tehnilistest oskustest. Kui mu mees mind lööks, siis ei suudaks ma temaga isegi mitte voodisse minna, rääkimata enese lõdvaks laskmisest ja nautimisest. Mul oleks vastik, kui selline mind puutukski. Ja nautimisest ei saaks sellisel puhul ju juttugi olla. Mul on tädi, kes ka peksa saab ning meest ära ei saada, sest seksvajadused tahavad täitmist. Ei mõista. Ma muidugi ei tea, miks sina veel pole ära läinud. Arvan, et peaksid siiski põgenema sellise juurest, kes sinust lugu ei pea ja peksab. Tee seda lapse pärastki.
 
ei ole.... 14. aprill 2004, kl 15.25
....olen samuti võtnud oma 2 last ja lihtsalt mehe maha jätnud, meil oli küll vaimne terror mitte füüsiline, kuid sellega kaasnes siiski närviline elu jne...muidugi on raske, kuid panen käe südamele ja ütlen, et peale seda elasime palju normaalsemalt /lastega siis/ ja pole seda tegu kordagi kahetsenud, nüüdseks on lapsed suured ja mul omal igati korralik elamine, alustasin üürikast ja muidugi oli mulle toeks minu ema, ka materiaalselt, mitte üksiki materiaalne väärtus ei kaalu üles sellist vägivalla all kannatamist. Sõbranna mul tõsine masohist ja ma ei tunnegi talle enam kaasa, olen väsinud sellest halast ja samas ise mida´gi ette ei võta, elan kasvõi natuke kehvemalt aga rahulikult. Ja see on nende isaste loll jutt, et vot löön su maha kui mind maha jätad, ei löö nad midagi, jutuks hea küll, otsid lihtsalt ise põhjust, et mitte midagi ei peaks ette võtma.
Minu oma lubas lapsed mult ära võtta, pärast oli kadund ja ei tundnud üldse huvi kuidas lastega hakkama saan...siit siis lõpetuseks, võtke ise midagi ette., ärge halage niisama....
 
00000 14. aprill 2004, kl 15.32
to:ei ole
minu mees varastaski lapse ära .2 päeva jändasin et last tagasi saada!
 
y 14. aprill 2004, kl 15.33
NAISED MIDA TE LASETE ENDAGA TEHA?! :S
 
ei ole to 00000 14. aprill 2004, kl 15.39
...nagu aru sain said siiski ju lapse tagasi ja andke andeks meie vabariigis ikkagi emalt nii kergelt last käest ära ei võeta, kohtuorganid on ikkagi naise poolt, muidugi kui see ikka lausa mingi lakkekrants pole ja ega ma ei ütle, et laps ei peaks isaga suhtlema, minu omad ka nüüd suhtlevad, esialgu isa ise ei tundnud huvi, hiljem kui lapsed suured siis jah.....ja alati saab ju mingi kokkuleppe teha omavahel ja kui ema kardab üksi isale last viia siis võib ju sõbranna või mõne muu tuttava kaasa võtta.....
 
Kirsi Moos 14. aprill 2004, kl 16.04
Mulle meeldib küll keedetud kaalikas. Väga hea toit. Sööks või kartuli asemel kui oleks tegijaid. Ja meeldib ka kapsas. Toorest paljalt ei taha aga segatuna küll.
Üksvahe kui rohkem trenni tegin siis sõin iga päev toorest porgandit. See tõstis küll organismis vere hulka. Niiet toitumine on suuresti harjumise asi ning mõõdukas kehaline treening on hädavajalik keha vorstikeste vastu.
 
ode 14. aprill 2004, kl 16.16
arvan ka, et nussi pärast elavad koos. need naised tahavadki pasunasse saada ja hiljem oiata et küll on mõnna, kui 'leppimise' faas kestab, sest eks siis mees lakub ja puhub neile haavadele ja luukmurdudele NIIII SEXIKALT peale...
minu ema oli selline, minu sõbranna on selline, minu õde on selline. ma EI AUSTA neid inimesi absoluutselt, ma põlgan neid. nad teevad naissoole häbi.
 
sõnn 14. aprill 2004, kl 16.32
to ode
Sorry aga arvan et nussi saaxin mujalt ka kui seda tahaxin!Ja sellepärast veel abielluda jne....Mõtle ise mis suust väla räägid!
 
Odette 14. aprill 2004, kl 16.41
to ode
Sina vist tabasid asja tuuma ära...
 
jäär 14. aprill 2004, kl 16.47
to sõnn
Mis sa siis passid oma mehe kõrval,kui nussi mujalt ka saad???
Paljude naiste probleem ongi selles ,et
*laste pärast ei alusta uut suhet,
*on vanad,väsinud,pole enam pandavad,ja neist saan ma aru.
 
ode 14. aprill 2004, kl 16.49
Odette'le
muidugi tabasin. ma mitmelt rindelt vaatan mängu. :(
 
melanhoolik 14. aprill 2004, kl 16.49
Vanadest ja väsinutest ma küll aru ei saa. Kui niigi väsinud, kuidas viitsib veel seda mehe märatsemist taluda.
 
kaljukits 14. aprill 2004, kl 16.50
To sõnn
arumaisaa mida sa siin üldse pläkutad ja teemat algatad?
 
vaatleja 14. aprill 2004, kl 16.57
to sõnn: ja tegelikult ei muutu siin ju midagi? sa küll räägid ja uurid aga oled liig nõrk, et asju muuta. ma põlgan selliseid ja ei leia vabandusi. alati on võimalus väljatulemiseks. tean, sest mu ema elas väga-väga vägivaldse mehega.
aga tundub, et osad ei oskagi teisiti kui vaid terroriga.
 
jäär 14. aprill 2004, kl 17.01
to melanhoolik
vanadel ja väsinutel pole jõudu ka ära minna...Eriti ebameeldiv on tekkiv moraalne stress:pead kõigile sugulastele,tuttavatele seletusi andma,nende sageli ebasiirast haletsust taluma...
Kellele ikka seks ka tähtis on,taluvad selle rutiiniks muutunud märatsemise ära ja võibolla on leppimine siis tõesti eriliselt magusam?
Vaata ümberringi lahtiste silmadega...Kui palju on neid paare,kes terve mõistuse kohaselt peaks ammu lahus olema?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!