Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
vajan nõu: eluasemelaen
 
hädas 17. märts 2006, kl 15.27
olen abielus ja võtan eluasemelaenu. korter on välja valitud.
sain laenuhaldurilt teada et notarisse müügitehngu jaoks on vaja nii mind kui abikaasat. kust kohast selline nõue tuleb ja milleks seda vaja, aru ma ei saa???
laenu võtan mina üksinda, abikaasa ei ole kaastaotleja, korter läheb samuti minu nimele. milleks siis abikaasa notarisse vajalik??
probleem selles et mees on pikalt välismaal, tehinguga on aga kiire.
 
Q 17. märts 2006, kl 15.31
Ei saagi nõuda! Küsi ikka neil järgi milleks see vajalik peaks olema?
 
S. 17. märts 2006, kl 15.37
seepärast, et ta on su abikaasa, ostetud korteri puhul on tegemist ühisvaraga ning selle pantimiseks on vaja su abikaasa nõusolekut. selline on seadus.

miks sa kohe seda ei küsinud halduri käest?
 
Eeee 17. märts 2006, kl 15.41
Te olete abielus ju. See võib sinu nimele minna aga ikkagi on ühisvara kui Te just eraldi lepingut ei tee. Ehk siis eraldi leping või mehelt notariaalne volitus.
 
A 17. märts 2006, kl 15.52
Meest ei olex vaja siis, kui teil olex abieluvaralepingu kohaselt lahusvara. mees võib sealt kaugelt volikirja saata, siis saax notar ka ilma temata teha, mis vaja.
 
k 17. märts 2006, kl 15.53
Ilma abikaasata ei saa isegi autot kellelgi kolmandale ümber reistreerida, kuigi abikaasa ei pruugi kogu teemaga üldse seotud ega kursis olla.... seadus jah.
 
hädas 17. märts 2006, kl 15.55
küsisingi. haldur ei teadnud. ütles et nii on vaja.
ühisvara küll, aga kas siis ka kinnistusraamatusse kantakse mõlema abikaasa nimed? kui näiteks teine abikaasa seda ei taotlegi?
 
S. 17. märts 2006, kl 15.57
tehakse nii ja naa, vahel kantakse üks inimene omanikuna kinnistusraamatusse, vahel mõlemad abikaasad. sellel pole mingit vahet, kas kantakse mõlemad või üks. ikkagi on korter teie ühisvara.
hladur muidugi küündimatu:) sellist asja peab oskama klientidele seletada.
 
Indrek2 17. märts 2006, kl 15.59
No krt võtaks, lahuta siis ära!
 
Muki 17. märts 2006, kl 16.09
VõtaTE eluasemelaenu.
 
hädas 17. märts 2006, kl 16.40
loomulikult ma tean mis asi on ühisvara ja kuidas see tekib. aga mind huvitabki et kui üks abikaasadest ei taotle enda kandmist kinnistusraamatusse, siis kas ta ikkagi kantakse? kirjutad et vahel nii, vahel naa - aga millest see sõltub siis? ma ise arvan et abikaasa soovist siis äkki. tean et ühisvara tekkimise seisukohalt ei ole see küsimus oluline, mind huvitab asi iseenesest.
muki, laenu võtan ma üksinda ja teietada pole mind kah vaja;)
 
* 17. märts 2006, kl 16.57
Kui ei taotle abikaasa enda kandmist kinnistusraamatusse siis ei kanta.
Aga kui abielus olevatel isikutel ei ole sõlmitud abieluvara lepigut, siis sellisel juhul ei sõltu kas on kantud või ei ole kantud kinnistusraamatusse - on igaljuhul abikaasa poole vara omanik mis soetatud abielu jooksul!
Nõue tuleneb seadusest. Kui tahad abielus olles toimetada omapead, abikaasat asjasse pühendamata siis on eelnevalt vajalik sõlmida abieluvara leping.
 
mull 17. märts 2006, kl 18.46
erinevatel pankadel on eri nõuded
kui laenu taotluses on pere sissetulekutena toodu ka abikaasa palk...
samas on sinu küsimuses et "müügitehingu jaoks"...
mida sa müüd .. jut justkui ostust
 
null-mull 17. märts 2006, kl 22.27
issand inimesed, pankade nõuetega ei ole siin midagi pistmist, küll aga ühe panga (huvitav küll millise) küündimatu halduriga.

seadusest tulenevalt on abielu kestel soetatud ühisvara koormamiseks, sh ka pantimiseks vaja mõlema poole nõusolekut, sellepärast peab ka abikaasa notari juures kohal olema.

kui sa, teemaalgataja, tead, mis asi on ühisvara, siis ma ei saa aru, mis sulle probleeme tekitab?
 
Max Bent 23. oktoober 2021, kl 12.25
Tere daamid ja härrad, kas vajate rahalist abi? Mina olen Max Bent. Olen laenuandja ja ka finantsnõustaja.

Kas vajate võlgade kustutamiseks kiiret laenu või vajate omalaenu parandamiseks omakapitalilaenu? Kas pangad ja muud finantsagentuurid on teid tagasi lükanud? Kas vajate laenu konsolideerimist või hüpoteeklaenu? Ärge otsige enam, sest oleme siin, et muuta kõik teie rahalised probleemid minevikku. Võtke meiega ühendust e -posti teel:

oceanfmortgages@gmail.com
oceanfmortgages@gmail.com

See on Ocean Finance hüpoteegid. Huvilistele pakume laenu mõistliku intressimääraga 2%. Vahemik ulatub 5 000,00 eurost kuni 100 000 000,00 euroni.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!