Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
kes on fashist?
 
annika 29. aprill 2007, kl 20.26
Olen eestlane. Miks venelased ütlevad, et ma olen fashist ja Eesti on fashistlik riik? Kedagi tapnud ei ole, pronkssõdurist olen ainult vahel harva olude sunnil möööda käinud. Õnneks ei ole sinnakanti sattunud 9. mai ajal, kui need marurahvuslased seal haua peal tantsu lõid. Kuuldavasti võis siis eesti keelt rääkija lihtsalt vastu hambaid saada, niisama. Asi ei ole siiski mingis hukkunute mälestuses. Arvan, et Eestis teiste taoliste mälestusmärkide juurde ei tassi keegi sületäite kaupa lilli ja ei lehvita NSVL-i lippu. Asi on kohas, see oli venelastel lihtsalt selline lapike NSVL-i, kus sai oma üleolekut demonstreerida. Aga ma ei saa ikkagi aru, miks nad mind fashistiks sõimavad või minu riiki fashistlikuks. Eesti ei ole ju kunagi kellegile kallale tunginud või kedagi "vabastanud". Venelastel on ainult kaks varianti- kas oled meiega või oled fashist. Ausalt öelda tahan ma lihtsalt eestlane olla. Ja sõdade ja tapmiste ja märatsemiste vastu olen ma ka. Lastel on selline lihtne ütlemine: kes teisele ütleb, see ise on. Sobib ideaalselt.
 
ehh 29. aprill 2007, kl 20.31
Venelaste jaoks oled sa fashist juba kasvõi ainuüksi selle tõttu kui su vene keelel on aktsent juures. See on lihtsalt ajupestud lumpeni hale kraaksumine.
 
Päevane vahtkond 29. aprill 2007, kl 20.34
fašist on tibla arvates see kes vähegi on Nõukogude Liidu vastane...nii sain mina aru.
 
eestlane 29. aprill 2007, kl 20.40
reporteris ütles venelane, et nemad vabastasid eestlased fašistide käest, aru ma ei saa, miks oli vaja fašiste fašistide käest vabastada. ise nad ju sõimavad samas meid fašistideks.
 
loll ruudus 29. aprill 2007, kl 20.42
http://www.youtube.com/watch?v=RJKwdtmI-xs&mode=related&search=

levitage seda klippi...
peris hea lühikokkuvõte asjadest
 
üldine arusaam 29. aprill 2007, kl 20.44
Fašism on tagurlik poliitiline suund, mis püüab terrorirežiimiga maha suruda vasakliikumisi, välja juurida demokraatiat ja hõivata sõjaliselt teisi maid. Fašism väljendab valitsevate poliitikute võimetust säilitada oma võimu tavaliste demokraatlike vahenditega.
Fašist on seega sellise suuna fanaatiline pooldaja.
 
niii 29. aprill 2007, kl 20.58
ja nüüd hooga tagasi rahvusvaheliste suhete ja ideoloogiate õpikute juurde, üldine arusaam:) vut-vut!
 
loll ruudus 29. aprill 2007, kl 21.58
üldine arusaam
minu arust kirjeldasid sa ju kommunismi? praktika on vähemalt selline, alustades prantsuse revolutsiooni jakobiinidest ,lõpetades tänase putini-venemaaga...
 
Fashism 29. aprill 2007, kl 21.59
http://www.hot.ee/eririnne/ideol/06fashism.htm
 
CA 29. aprill 2007, kl 22.51
Fashistid on kõik mittevenelased-selline oli suhtumine juba paarkümmend aastat tagasi vene sõjaväes.Ja kui sa olid veel baltikumist siis loomulikult olid sa ka sakslane.
 
tp 29. aprill 2007, kl 22.56
Ega ise ka kõige rohkem kursis ei ole, aga võtsin Wikipeedia lahti ja leidsin (püüan nüüd tõlkida, sest originaal on inglise keeles):

Fashism on autoritaarne poliitiline ideoloogia (harilikult seotud massiliikumisega), mis seab riigi vajadused eraisikute vajadustest ettepoole ja püüab luua riikliku ühtsust (mis harilikult baseerub etnilistele, usulistele, kultuurilistele või rassilistele tunnustele). Enamus teadlasi näevad fashismi osadena natsionalismi, autoritaarsüsteemi, militarismi, kollektivismi, anti-kommunismi ja majandus- ning poliitilise liberalismi vastasust.

Sõna muuseas tuleb itaalia ja ladina keeltest ja esimesena seostati seda Benito Mussoliniga (Itaalia fashistlik liider) ning tähistaski Itaalia 1922-1943 liikumist selle mehe all. Hiljem muutus fashism laiemaks terminiks, mida kasutati laia skaala autoritaarsete poliitideoloogiate, parteide ja poliitsüsteemide kirjeldamiseks, kuid ühest kokkulepet, mida täpselt fashist tähendab, ei ole.

Minu isiklik arvamus - eestis võib küll tähendada natsionalismi ilminguid (lugegem ükskõik millist teiste rahvuste vastast kommentaari, kus kõik mitte puhastverd eestlased tahetakse välja saata) ja noh, anti-kommunistid oleme me ka enamuses vist, kuid sellest otseselt ei piisa, et riiki või inimesi fashistlikeks nimetada. Samas - kui juba filosoofid ei suuda üheselt fashismi defineerida, siis pole ime, et ka keskmine venelane (eestlane, mis iganes rahvusest inimene) ei suuda seda teha ja lihtsalt kaagutab järgi seda, mida keegi (keda ta respekteerib) ees ütleb.
 
tjah 30. aprill 2007, kl 00.27
eesti-venelaste arvates on fašistid kõik need, kes pole vaimustuses, et kommunistid eesti vallutasid, siin lagastasid, vägistasid, küüditasid ja tapsid..
 
tuks 30. aprill 2007, kl 01.21
venelased on ise ka suured natsionalistid - natsid!!!
 
braavo 30. aprill 2007, kl 01.35
Autor: üldine arusaam
Aeg: 04-29-07 20:44

Fašism on tagurlik poliitiline suund, mis püüab terrorirežiimiga maha suruda vasakliikumisi, välja juurida demokraatiat ja hõivata sõjaliselt teisi maid. Fašism väljendab valitsevate poliitikute võimetust säilitada oma võimu tavaliste demokraatlike vahenditega.
Fašist on seega sellise suuna fanaatiline pooldaja.

siis ongi ju venemaa ise yks fashistlik riik.
 
info 30. aprill 2007, kl 11.16
http://et.wikipedia.org/wiki/Fa%C5%A1ism

pealiskaudne ja lihtne nimetus oleks ehk ka marurahvuslane- selline maailmavaade.
 
Jaan Jants 24. juuni 2015, kl 14.29
fashistlik walitsus,kus ladwikul on suuremad õigused,
 
Jaan Jants 24. juuni 2015, kl 14.47
ninu pildid
moosimadu 24. juuni 2015, kl 14.48
Lihtne fašismi definitsioon:
Fašism on poliitiline ideoloogia, mis taotleb rahvuslikele, kultuurilistele ja rassilistele tunnustele tugineva ja ühe isiku juhtimise all olevat sõjaliselt tugeva riigi loomist.

Fašist on fašimi pooldaja.
Lihtne.
 
toetan 24. juuni 2015, kl 15.24
Arvan, et eestlast on aus nimetada rassistiks, shovinistiks jms äärmuslikuks, kuid mitte fashistiks. Võib öelda ka, et eestlane on leebem rahvuslane/nats.

Eestlane on ajaloo tõttu traumad saanud, seetõttu on nüüd suhtumine äärmuslikum kui peaks, kardetakse haiglaselt orjaaja taas kordumist.

Eestlane on väga naiivne ja rumal, ta ei oska põhjendada asju. Lisaks on ta väga külm ja hoolimatu kaasmaalaste suhtes. Mõeldakse ainult enda heaolu peale ja ei hoolita, mis naabril toimub. Sellist külmust pole ma teiste rahvuste puhul näinud, ainult oma rahvuse puhul olen seda täheldanud juba pikka aega. Arvan, et orjaks olemise trauma on muutnud nii kalgiks ja usun, et aastakümnetega see asi paraneb.

Toetan pagulasi. Kuna hoolin ka teistest peale enda. Toetan vasakpoolsemat poliitilist maailmavaadet, kuna see on hoolivam inimeste suhtes. Valin alati, alati ja alati Keskerakonna. Minu seisukohad on põhjendatud ja austan teisi, kellel on teised seisukohad.
moosimadu 24. juuni 2015, kl 15.37
Eestlane on niisugune, eestlane on naasugune.
Miks sa seda teed? Trollid kuidagi mõttetult, lamedalt?
Teemas ei püsi, võimalik, et sa isegi ei viitsi süveneda, lihtsalt loed oma ridu ja oled õnnelik.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati moosimadu 24.06.2015 15.39.
 
põhjendused 24. juuni 2015, kl 15.42
moosimadu Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Eestlane on niisugune, eestlane on naasugune.
> M
> iks sa seda teed? Trollid kuidagi mõttetult, lamed
> alt?

Minu seisukohad on põhjendatud. Õigus on olla fashist ja kõik muu kui suudetakse oma seisukohta põhjendada. Kui sa ei suuda põhjendada mulle, et fashism on halb, siis pead leppima, et fashistiks olemine on hea ja õigustatud valik. Minu seisukoht oma kaasmaalaste suhtes on objektiivne ja põhjendatud. Eestlane tõesti on külm ja traumeeritud.

Suhtumine venelastesse on liiga negatiivne, suhtumine pagulastesse on rassistlik, kuid mitte fashistlik.

Ma ei trolli kuidagi, põhjendan oma seisukohti.
moosimadu 24. juuni 2015, kl 15.54
Muig... sa ei põhjendanud, sest "eestlane" ei ole liik, ja "eestlane on nii- ja naasugune" ei ole põhjendus, vaid loosung. Loosungitega ei saa kunagi põhjendada midagi.
Aga ok, lahmi edasi.
Piinlik on lugeda, aga häbi ei tapa, eksole?
 
põhjendused 24. juuni 2015, kl 16.03
moosimadu Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Muig... sa ei põhjendanud, sest "eestlane" ei ole
> liik,

Eestlane on liik. See on teatud rahvusele ainuomaste geenidega inimliik. Näiteks hiinlased on teistsugune liik, neil on silmad pilukil jms, eestlasel teised liigitunnused. Mõistet liik võib vabalt kasutada, et ilmestada ideed. Eestlasliigi juures on traumeeriv orjapõli andnud liigitunnuseks hoolimatuse teiste suhtes.

> ja "eestlane on nii- ja naasugune" ei ole põ
> hjendus, vaid loosung. Loosungitega ei saa kunagi
> põhjendada midagi.

Eestlane tõesti on kuri ja hoolimatu. Ega siin teaduslikku uuringut tõestusalusena näidata pole ega saagi olema. Aga saab tuua näiteid meediast, ka isiklikust elukogemusest, toetuda üldisele kogemusele, poliitilisele süsteemile jne. Siis saab üsna selge pildi eestlasest. Ja sõbralikkust ja hoolivust seal nüüd küll pole, olgem ausad.

> Aga ok, lahmi edasi.
> Pii
> nlik on lugeda, aga häbi ei tapa, eksole?


Kui inimene ei põhjenda oma väiteid, siis ei ole küll alust piinlikkuseks ega uhkuseks ega muuks, vaid tegu on naiivse lalinaga. Kui öelda, et keegi on loll ja piinlikkust valmistav, kuid mitte põhjendada, mis asjaoludel ta seda on, siis ei ole see väide mingi kaaluga.

Kui väita, et eestlane on fashistlik ja tuua põhjenduseks, eestlaste hoolimatuse üksteise vastu, pagulaste vastu, üleoleva suhtumise venelaste vastu, siis on tõesti tõene, et fashistlikke tunnuseid meil on.
 
doktor tainas siin kohal? 24. juuni 2015, kl 16.14
Ajada segi rass ja rahvus? Sa pole isegi loomaarst, ma ei laseks sihukest oma koera taguotsanäärmeid ka puhastama!
 
doktor 24. juuni 2015, kl 16.17
doktor tainas siin kohal? Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ajada segi rass ja rahvus? Sa pole isegi loomaarst
> , ma ei laseks sihukest oma koera taguotsanäärmeid
> ka puhastama!


Ma leian, et tahtlikult segi ajamine ja kõik muu siin elus on õige, kuni see täidab eesmärki.
 
ja eesmärk on...? 24. juuni 2015, kl 16.25
kui eesmärk on enese idioodina eksponeerimine, siis oled sa õigel teel!
 
dktr 24. juuni 2015, kl 16.28
ja eesmärk on...? Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> kui eesmärk on enese idioodina eksponeerimine, sii
> s oled sa õigel teel!


kuna sinu seisukoht on põhjenduseta, siis suhtun sellesse nagu põhikoli pubeka emotsionaalsesse arvamusse.
 
fashist 24. juuni 2015, kl 16.54
ja eesmärk on...? Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> kui eesmärk on enese idioodina eksponeerimine, sii
> s oled sa õigel teel!


oled fashistlik, nagu enamik eestlasi. Ja see on põhjenduslik fakt.
 
tainas 24. juuni 2015, kl 18.26
vaadake sõna päritolu, mis need eestlased rohkem fašistid on kui venelased, kui Venemaal on enamus nime järgi ühtsuse parteisid.
Üks väärakas siltide kleepimine ja omistatakse suvaliselt omadusi, mida ei ole ja ei tule. Ajupesu selline, et rahvuslikke liikumisi hävitada, need on ju suurimad vaenlased
globalistidele.
 
pagulane 24. juuni 2015, kl 19.35
Venemaal on muidugi olemas rassism ja fashism. Näiteks venemaal propageeritakse ideaalkujusid inimestest, et milline on õige ja tubli kodanik. Õige ja tubli inimene joob viina, arvab, et ameerika on halb ja peab venemaa sõda saksamaaga ülisuureks teeneks maailmale. Kes on teistsuguse olekuga, neid solvatakse rassistlikult ja fashistlikult. Näiteks venemaal tapetakse sageli ajakirjanikke, mis on puhas fashism.

Seega on venemaal fashismi küllaga. Aga eesti jaoks on venelane halb, kuna venema orjastas eesti peale teist maailmasõda. Venelane saatis Siberisse eestlasi, mis on eriti jõhker tegu. Seetõttu on tänaseni eestlastel trauma venelaste suhtes.

Ühel hetkel peaks trauma välja ravima ja mõtlema, kuidas leppida olukorraga, et meil on pool rahvast venelased ja kuidas nad riigi jaoks tööle panna ja kuidas neil inimväärikalt hea elu siin oleks.

Samuti mõelda, kuidas pagulasi rohkem sisse tuua ja neile võimaldada kõik vajalik.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!