Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
haridus või haritus
 
uurin asja 20. september 2005, kl 02.43
no on imelik teema küll ja arvatavasti saan selle eest ka sõimata,kuid...
kui oleks vailida üks neist,,siis milline?
 
sädemeke 20. september 2005, kl 03.57
võtaks kohe viimase.
ja üldse ei sõima. kas peab?:)))
 
võiksid 20. september 2005, kl 06.05
parem magada
 
sdf 20. september 2005, kl 06.37
Üldiselt esinevad need kaks asja koos.
 
m&m 20. september 2005, kl 08.35
haridusest võib abi ollla saavutamaks haritus...võib aga eipea...haridust tõendab vastav dokument...aga haritust???
haritus on ehk kompleksne väärtuste süsteem, kuhu lülitub ka muuu olulise hulgas haridus...
ehk on haritus hingeharidusel baseeruv haridus???
hariduse saab suht-koht lihtsalt, punnitad end ülikoolist läbi ja ongi ta olemas.....aga haritus algab lastetoast, maast-madalast ja üle madala....
 
njah 20. september 2005, kl 08.55
valiksin harituse, sest sellega koos on suurem tõenäolisus ka olla saada haritud.
 
nõid 20. september 2005, kl 09.32
see on raske teema sest minu arust saab haritud olla ka ilma hariduseta.kõrgkooli diplom ei näita ei haridust ega haritust minu arust.
 
Juuli 20. september 2005, kl 09.34
Mina ei valiks enam midagi. Olen enda jaoks piisavalt haritud ja haridust ka omajagu.
Aga meeidiv on rääkida haritud (laia silmaringiga) inimesega, haridus ei oma erilist tähtusust.
 
t 20. september 2005, kl 09.37
no ei saa olla inimene haritud, kui tal mingitki haridust ei ole.
 
eneL 20. september 2005, kl 09.38
Valiks hariduse. Haritust ilmselt ei saa võtta, vaid selle poole peab ise püüdma
 
alu 20. september 2005, kl 09.38
haridus (seda kinnitav tõend) teeb iga naise kaunimaks!
 
M 20. september 2005, kl 09.46
sdf, need 2 asja ei esine sugugi koos:). Mõni üleõppinud on ikka loll nagu lauajalg.
 
Juuli 20. september 2005, kl 09.47
to t
Väga edukalt saab. Inimene võib ka iseseisvalt lugeda, õppida, kogemusi saada ja mõnikord on need inimesed haritumad, kui mingi oma alas kinni, mitme kõrgharidusega prohvessor.
 
t 20. september 2005, kl 10.02
no näidake mulle seda ilma hariduseta, aga tarka, ääretult laia silmaringiga ja paljulugenud inimest. mina ei ole kohanud.
 
vanarahvas 20. september 2005, kl 10.23
ütleb selle kohta, et haridus matsi ei riku :)
 
Juuli 20. september 2005, kl 10.30
to t
Ma tean kahte sellist inimest, mõlemad meesterahvad millegipärast. Keskharidus neil muidugi ikka on.
 
olli 20. september 2005, kl 11.02
to alu:?? tõesti või??
to t: a ma võin näidata õige paljusid haridusega,kitsa silmaringiga ja vähelugenuid.olen kohanud.ja mitte vähe.
 
irma 20. september 2005, kl 11.23
Mina olen kõige haritum inimene - ei tea, kas just kogu maailmas, aga siin Delfis kidlasti.
Teie ülejäänud olete aga saast.
 
irma 20. september 2005, kl 11.35
Mina olen kõige kaunim inimene - ei tea, kas just kogu maailmas, aga siin Delfis kindlasti.
Teie ülejäänud olete aga konnad.
 
Norija 20. september 2005, kl 11.55
Aga võibolla pole kumbki neist seisund, vaid protsess?
 
rffs 20. september 2005, kl 12.01
Dokument kinnitab haridust, aga mitte haritust. Tunnen inimest, kel kõrgkoolidiplom taskus, aga no tõesti on loll. Eluski ei palkaks oma ettevõttesse sellist inimest. Ega enamjaolt ikka oleneb enda initsiatiivist palju. On tõesti selliseid iseõppijaid, kes end ka ametialaselt üles töötanud, aga kategooriliselt keelduvad (kõrgkooli)pinki nühkimast.
Ise olen ka vist selline, kes omalkäel avastab ja loeb. See sügis läksin ülikooli, sest aine mida tudeerin hakkas tõsisemalt huvitama. Tööl pole kunagi küsitud ja nüüd, kui olen iseenda ülemus, ei nõua ka kõrgharidust tõendavat dokumenti. Inimesi tööle võttes vaatan ESITEKS isikuomadusi, silmaringi ja potensiaali arenemiseks ja kui sobival kandidaadil on ka kõrgharidus on see ainult rõõmustav, et noored ikka viitsivad koolis käia:D
 
Pipi 20. september 2005, kl 12.45
Olude sunnil jäi mul keskkool pooleli,olin noor ja rumal, armusin ja sellel olid ka tagajärjed - jäin rasedaks.
Alustanin 16a. pereeluga, see oli ränk , kuid minu tahe ennst harida ei kadunud.
Minu karjääri ei ole see keskkooli lõputunnistus seganud, olen palju ise õppinud ja ennat täiendanud.
Hetkel olen ametis ühes audiitori teenuseid osutavas firmas .Maksusedustest ja maksupettustest tean palju, olen ka koostööd teinud MUK´iga.
Ühesõnaga, kes tahab , saab õppidaja ennast täiendada igas valdkonnas ja tal ei ole vaja selleks just ülikooli diplomit, kuid see viimane on hetkel meie ühiskonnas väga vajalik,muidu lihtsalt alternatiivid uutele ametkohtadele kandideerides puuduvad.
 
Vaat 20. september 2005, kl 12.53
Ma tooks võrdlude enda koerast,nimelt ostsin aasta tagasi ühelt kasvatajalt kutsika ,kutsika vanematel olid hüper-super paberid(isa Eesti meister, ema pommikoer) ,kuid minu kutsikal paberid puudusid, nimelt Kenneliit on kehtestanud reeglid,et üks pesakond saab aastas paberid .
Kutsikas, kelle ostsin ,oli samal aastal teine pesakond.
Olen käind oma koeraga väga paljudel võistlustel ja saavutanud kõrgeid kohti, nii kuuletuskoolituses kui ka päästeteenistuse võistlustel.
Kas minu koer on nüüd halvem kui tal paberid puuduvad?Ta on palju nutikam ja õpihimulisem kui teised kutsikad samadelt vanematelt, kui koeraga tegeleda ja teda õpetada , ei loe küll millised paberid tal on, põhjus on vaid selles,et ta ei saa võistelda näitustel.
Ranisa 18. november 2022, kl 13.00
Voin antaa sinulle vihjeen koulutuksesta. Koska tiedän jo, miten tärkeää on yleensä löytää ratkaisu esimerkiksi siihen, miten erilaisia kirjallisia teoksia kirjoitetaan. Minua auttoi paljon se, että löysin https://writingmetier.com/economics-homework... kontrollige siit täältä, ja nyt minun ei tarvitse enää huolehtia siitä. Olen saanut paljon apua ja toivon, että voin auttaa teitä kaikkia. Onnea.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!