Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
poissmees teeb süüa
 
paul 30. september 2007, kl 17.53
Niisiis kallid eesti emad ja tublid perenaised - Paul tahab omale pizzat teha, aga hästi ei oska.
Retseptid on kuivad ja ühesõnalised. Misasi on keskmine kuumus ahjus? Kui kästakse koort panna, siis millist, mis %-ga? Kurat sest hiina keelest aru saab!
Noh, mingi pizzapõhjapulbri ostsin, et veega segada. Tea - kas aitab teha?
ja kas ma siis singid - värgid panen kohe sinna istuma või kunagi hiljem? kaua sellega aega läheb?
Muidugi võin ka osta või tellida, aga olen juba suur "poiss", tahan ise proovida.
Aega asja hukakeerata ka veel on - poed lahti, saab hädapärast midagi muud tuua.
See kuradi tainas on kuidagi vedel.kas küpsedes läheb kobedamaks?
kööginurgas ilmselt jäängi ootama, seal puhta proffid koos.
On kellelgi aega seletada?
 
six 30. september 2007, kl 18.00
Taigen võiks olla ikka selline hariliku pärmitaigna moodi, et sõtkuda annab ja päris ei voola. Ahjus on keskmine kuumus vast 150-175 kraadi ja katte võiks pitsale jah kohe peale panna. Küpseb üsna ruttu, saad juustu ja taignaservade järgi aru, aga võid ääre alla ka piiluda, et kas on ilus helepruun.
 
abiks ehk 30. september 2007, kl 18.01
sega see jahu ja vesi kokku.
ahi pane 220 kraadi peale ja seni kaua kuni ahi soojeneb tee nii.
pannile pane küpsetuspaber alla ja kalla see tainas sinna peale. mina olen lusikaga laiali mäkerdanud. tainas on jah selline vedel aga küll ta ahjus ära küpseb.
peale olen pannud ketsupit ja selle sama moodi lusikaga laiali määrinud.
peale pane kõike seda, mida hing ihaldab. sinki, juustu, paprikat, seeni jne.
pista ahju ja umbes 20 minuti pärast võta välja. alles nüüd pane peale riivjuust, ja lükka uuesti viieks minutiks ahju. kohe juustu panemisel kõrbeb see lihtsalt ära.

edu!
 
mittetubli perenaine 30. september 2007, kl 18.06
pitsatainas ei ole pannkoogitainas, seega ei tohi see olla vedel. peab olema käes muditav ja vormitav. kui veel pitsajahu järel on, pane juurde, et tuleks vormitav paksus taignale, kui pitsajahu juba otsas, pane tavalist nisujahu juurde.

mina panen pitsataigna peale alati ka mingit tomatikastet, siis ei tule pitsa nii kuiv. singid-värgid pane taigna peale alles siis, kui see on ahjus juba peaaegu et valmis küpsenud.kui tahad panna veel sibulat või muid kauem küpsevaid juurikaidpitsapeale, siis prae nad pannil või sees enne iga juurikas eraldi pehmeks ja alles siis pane poolpehmena ahju pitsa peale. ja pitsamaitseainet on sul? võiksid seda ka nats peale panna. ja juust pane 2-3 minutit enne pitsa ahjust väljatõmbamist peale.

seda misasi on keskmine kuumus, ma ei tea. aga pakun, et keera kuumuskraadid lihtsalt poole peale. ja pitsa pane ahju keskele, mitte ahju põhja ega liiga kõrgele, siis küpseb tainas ühtlaselt.
 
paul 30. september 2007, kl 18.07
abiks ehk -
aga vedelale taignale KUIDAS ketsupit peale määrida?
täitsa ohmu... vist ikka jään praekartuli juurde...
 
mampsel 30. september 2007, kl 18.08
kuule, parem võta naine!
 
no 30. september 2007, kl 18.13
kui tainas sai liiga vedel ja ei anna ketsupit peale määrida, siis pane taigen 5 min. ahju, küpseb nats ja siis pritsi otse pudelist ketsup ja aja lusikaga laiali :) edasi paned ülejäänud stuffi ja küpsetad edasi, lihtne ju?
 
mittetubli perenaine 30. september 2007, kl 18.15
hakkasidki kartuleid praadima, paul v? või siiski ei andnud loobumisvõitu pannikartulite kasuks?
 
ninn 30. september 2007, kl 18.15
Kui tahad pühapäeva õhtul pitsat süüa, siis tuleb juba reedel naine (loe: kokk-koduabiline)võtta...lihtne!
 
paul 30. september 2007, kl 18.18
mamsel -
naine lasi kevadel jalga. Aga pizzaisu on täna...

mulle meenub, et kuskil saates nägin jah nö. valatavat tainast, pizzabaarides aga tahedat saiatainast...
saa sa sis nüüd aru!

mul ta seoke paksu hapukoore moodi praegu. panen kalka peake ja ahju? 200 kraadi on palju, jah? järgmine nupp on 250, eelmine 150. kuskile vahepeale?
praadima ma midagi ei hakka, mul sinki, hapukurki, ananassi, mingid rohelised piklikud krehvtised junnid purgis, juust. kurask - pizzamaitseainet pole! On see kohe spets asi? Ilma ei saa? ei tule õiget maitset? kuna seda panna, lõpuks?
Kurrammm...lidun poodi!
 
mittetubli perenaine 30. september 2007, kl 18.21
ei ole kohustuslik pitsamaitseaine:) aga no soola pane siis nats peale. sink on sul loodetavasti isegi soolane.

räägi meile ka pärast, kuidas pitsa välja tuli:)

paksu hapukoore moodi tainas on lootustandev:)
 
no 30. september 2007, kl 18.21
http://video.about.com/italianfood/Pizza.htm
 
byanx 30. september 2007, kl 18.25
Kas võib külla pizzat sööma tulla,Paul?
 
oh poisid, poisid :) 30. september 2007, kl 18.34
nigu oma meest õpeta :)
pane ahi soojenema - 175 -200,kui ahi on soe, siis pane paber plaadile ja paberile tainas, lase küpseda 5 minutit. siis pane ketsup ja muud asjad - sink, ananass, (kurk pole nii hea, aga maitse asi) makra, krevetid, shampinjonid, sibul vms. (küüslauk on ka väga hea!) need rohelised junnid purgis on ilmselt mingid pipralaadsed asjad, jalopeno ehk? see on ka väga hea! tükelda kõik asjad ja sega kausis kokku ja siis muudkui riputa mööda taigent laiali. küpseta umb. 20 min. ja siis juust peale ja veel 5 min. lihtne ju? :)))
 
e 30. september 2007, kl 18.34
Ma arvan et osta tomati pyreed ja oreganot :) sega pyree ja oregano ja asenda ketsupiga, ketsup pole ikka paris oige pizza kaste. Peale pana ananassi, seeni, maisi,hakkliha,paprikat,pepperoni vorsti..mis iganes isu on x))
 
to Paul 30. september 2007, kl 18.35
mina tahan sind kiita, Paul! :)) Sa oled väga tubli, et proovid ise ka midagi teha ja ei oota, käed rüppes, et naine tuleks ja teeks. Need, kes soovitavad sul naine võtta söögitegemise pärast, on vist ise mehed, kes ei taha isegi mitte proovida.
Aga selle ketšupi ajad jah vedelal taignal laiali. Minu nähes on ka kunagi pizzataignapulbrist pizzat tehtud ja just nii see käis.

Edu sulle küpsetamisel! Sa võid enda üle uhke olla :)
 
oh poisid, poisid :) 30. september 2007, kl 18.36
ps.kui küüslauku lisad, siis pizzamaitseaine pole tingimata vajalik, piisab kui nats soola ja pipart paned. aga juustu pane ohtralt ;)head isu!
 
mampsel 30. september 2007, kl 18.38
Autor: to Paul
Aeg: 09-30-07 18:35

Mina küll mees ei ole, mina olen naine, ja mina teen küll mehele süüa, ei tohi või?
 
to mampsel 30. september 2007, kl 18.53
muidugi võid mehele süüa teha, kui ise rahul oled. Pole minu asi. Lihtsalt minu meelest ei tasu mehi sellega ära hellitada. Mehed võivad ja saavad kõik neid samu töid teha, mida naine, ka süüa. Tihti peale naised kiruvad, et peab jälle mehele süüa tegema, sest too ei saa ise midagi kätte. Saavad küll kui tahavad. Aga kui naised on kanaemad, siis tehke süüa, teenige mehi ja olge vait.

Olen võrdõiguslikkuse poolt.
 
paul 30. september 2007, kl 18.54
juba lõhnab!!!
 
näednüüd Paul! 30. september 2007, kl 18.55
tüdrukud lähevad sinu pärast suisa kisklema :)
aga ütle, miks su naine jalga lasi? et sa ei osanud pizzat teha? :)))))
 
mh 30. september 2007, kl 18.58
keda see pizza huvitab?
 
peeter 30. september 2007, kl 19.01
näed siis paul, ma ka teen üksi süüa ja vahest kukub päris maitsev välja :)
 
to peeter 30. september 2007, kl 19.05
ise teed-ise sööd ja ise nõud ka pesed.
 
paul 30. september 2007, kl 19.38
jajahhh.... ahjust väljas juba paar viilu kõhus kah!
ei liialda järgmine kord veega taiga juures, muidu jumala ok.
Saadaks kirjatuviga paar lõiku kõikidele headele soovitajatelegi, aga nii võimas me internett veel kahjuks pole.
eks naudin siis oma kass Rekordiga. ta nilpsab siin keelt sooja veniva juustu järele...

peeter - eks jah me mehed pea kah köögis hakkama saama. Nõusid muide tundub et on lihtsam pesta kui süüa teha.

18.55 - naine ei lasnud pizza pärast jalga. Minuga olla liiga tavaline ja igav. armastus sai otsa tal. Nojah, mis sest enam.

Kena õhtat teile!
 
mittetubli perenaine 30. september 2007, kl 20.09
aga mulle igavad mehed meeldivad...
 
M 30. september 2007, kl 20.58
Paul sa kõlad kuidagi tuttavalt..
 
n 30. september 2007, kl 21.02
tavaline? milline see ebatavaline mees on? ehk mõni sõltlane? kus oleks alles vaheldusrikkust:) au ja kiitus sulle, mina olen naine ,aga pole elu sees oma käega pizzat teinud.see loeng siin kulus mullegi ära.
 
Naine 30. september 2007, kl 22.04
to n

"tavaline? milline see ebatavaline mees on?"

No tead ju küll - bad guy, paha poiss. :) Mees, kes teeb mis tahab, enesekindel, nagu oleks ta Jumala kingitus naissoole, kes alati satub jamadesse, kes pole kunagi ettearvatav, rutiin - sellist sõna ei eksisteeri, ei lase naisel endaga mängida, seikleja, omab vaenlasi, juba 30 sekundit pärast esmakohtumist on silmadest näha, et mõtetes ollakse juba koos voodis, EI VAARITA KÖÖGIS :) jne.

Mees, kellele on naisel raske "ei" öelda...
 
juula 30. september 2007, kl 23.52
Nii juhmaka Pauli juurest, kes süüa teha ei oska läheks minagi minema, õnneks uus naine saab kogenuma Pauli.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!