Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Kleptomaanid???
 
Antka 04. oktoober 2004, kl 17.52
On ju nii et kleptomaanid on need kes peavad lihtsalt poest midagi varastama,nö ei saa oma tahtele vms vastu panna.... Nad võtavad kasvõi mingi pliiatsi,et vähemalt midagi saada. Aga mind hakkas huvitama ükspäev see,et kui inimene tahab ennast ravida sellest haigusest välja,siis kuidas ta seda teeb? Kas ta läheb poodi minnes nt.turva juurde ja ütleb et vabandage olen kleptomaan ja kas te võiksite mul kaasas käia ja vaataksite et ma midagi ei võtaks...
Ärge arvake et mul selle jutuga kellegi vastu midagi on öelda,kuid mind lihtsalt hakkas see mõte kimbutama,et kuidas seda ravi siis ikka tehakse...??? kui üldse tehakse...

P.S üks kirjanduse uurija ja nö.teadlane rääkis mulle et nt.Lydia Koidula oli kleptomaan....Kas keegi oskab öelda kas see asi peab vett?
 
sanna 04. oktoober 2004, kl 18.22
Asja peaks ravitama psühhoteraapiaga - mingid isiksuslikud häired panevad varastama, need tuleb kõrvaldada psühholoogi või psühhiaatri abiga.
 
puhh 04. oktoober 2004, kl 18.37
oli jah Koidula kleptomaan, mitmes kohas läbi lipsanud inf, kas oled enda pärast mures või? ja miks sa mitu korda küsisid?
 
Antka 04. oktoober 2004, kl 18.56
sry selle eest et mitu korda tuli,lihtsalt kui üritasin seda postitada siis arvuti näitas et see ebaõnnestus,kuid nagu näha ei ebaõnnestunud... :)
ja ma ei küsinud seda enda pärast,vaid hakkas lihtsalt huvitama,eriti see et koidula oli...
 
saag 04. oktoober 2004, kl 19.33
psühhoteraapiaga võimalik ravida, kui inimene soovib paraneda.
 
Norija 04. oktoober 2004, kl 21.01
Eks psüühikahädasid ravitakse ikka psühhiaatri juhiste järgi.

Mis Koidulasse puutub... Kurat seda teab. Võimalik. Kuigi mitte nii kindel, kui Juhan Liivi hullumeelsus.
 
võõras 04. oktoober 2004, kl 21.26
Juhan Liiv, (Koidula?),van Gogh....kust see kunst siis tuleb, kui mitte kergelt hullumeelsetelt...Vähem kunsti!(:
 
Salme 05. oktoober 2004, kl 09.26
Kleptom. on tung varastada - kusjuures ta varastab endale mitte vajajalike asju. ehk see on suur erinevud varga ka jahige inimese -kleptonaani puhul. Tegu on isegi psühiaatrilise haigusega - vaimu haigus, ja seda ravib psühhiaater mitte psüholoog.
 
keski 05. oktoober 2004, kl 10.21
Ja diagnoosimine on nii problemaatiline, et sellist asja ei ole diagnoositudki eestis.
 
kleptomaan 05. oktoober 2004, kl 19.30
Mul oli noorest peast see haigus küljes. Takkajärgi võiks öelda ka et see tekkis suuremalt jaolt selle tõttu, et meie peres ei olnud piisavalt igatsugu eluks vajalikke asju ja käis lõputu raha korjamine vanemate poolt suuremate asjade ostmiseks. Aga ma ütleks et minu puhul aitas lõpuks see, kui ise hakkasin nii korralikult teenima, et saan osta praktiliselt kõike mida süda ihaldab.
Aga kui tagasi tulla kleptomaania juurde, siis mul avaldus see järgmiselt: miski vidina omamise soov läheb nii suureks... see kripeldab kuratlikult... võitled iseendaga, sest saad ju aru et varastamine on patt, kuid lõpuks saab kurat su sees sinust võitu... ja varastadki, sest see süümepiin mis varastamisel tekkib ei ole karvavõrdki nii hull kui hingepiin mis kleptomaanil tekkib et mingit vidinat omandada...
Äkki saite aru, kuigi vast segaselt kirjeldasin.
 
Tsiteerin 05. august 2023, kl 11.45
"kõik justkui teavad, et lydia koidula oli oma elu lõpupoole vaimsetes raskustes. et põdenud kleptomaaniat. see info on liikuma hakanud tegelikult ainult ühest allikast - jakob hurda abikaasalt eugenie hurdalt, kes oli koidula sõbranna peterburis. ning eugenie hurt rääkis seda lugu hiljem aino kallasele ja villem reimanile. aino kallas pani selle fakti oma koidula-raamatu ("tähelend") sisse. mille peale hakati teda sajatama, et näe see soome vurhva tuleb meie emajõe ööbikut ja isamaalist laulikut laimama. see ajas teda segadusse ja ta läks uuesti eugenie hurda juurde seda lugu täpsustama. ning eugenie hurt ütles, et tema pole sellist lugu rääkinud. "tähelennu" teises trükis ei olegi enam sees koidula kleptomaaniat."
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!