Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Kaitsevahend
 
n25 11. jaanuar 2002, kl 12.54
Igasugu artikleid, kommentaare jms lugedes tekkis küsimus: mis põhjusel kasutatakse püsisuhtes kaitsevahendina kondoomi ja miks mitte beebipille?

Lihtsalt tekkis küsimus. Teeme siis nii, et sel korral ärme aruta, et miks tekkis.
 
lotta 11. jaanuar 2002, kl 13.14
Miks kasutatakse ? Et ara hoida rasedust , kui mees leiab, et see on ka tema mure, mitte ainult naise oma. Pealegi on olemas mitmeid pohjusi, miks beebipillid ei sobi. Mingil maaral ka mehe soov mitte saada hetkel lapsi. Koige kindlam moodus ise selle eest muretseda.
 
vot nii 11. jaanuar 2002, kl 13.16
vastan miks mulle meeldib kaitsevahend...
esiteks - puhtam:)
teiseks - isegi kui keegi lööb üle aisa, ei nakata partnerit.
kolmandaks - maitsetatud ja lõhnastatud on puhas fun:)
neljandaks - last ei soovi ka
ja lisan juurde et kasutan ka anti-beeibpille lihtsalt, et tsükkel regulaarne oleks ja juhuks kui juhtub õnnetus.
partner ei kurda olukorra üle.
 
Feliks 11. jaanuar 2002, kl 13.17
Meie ei kasuta kumbagi....pille üritasime..aga ei sobind...ei talle ega mulle..tekkisid igasugused probleemid. Ja kondoomi ei taha...ebamugav ja ei meeldi lihtsalt. Lapse (mitte)saamine on mõlema mure ja me lihtsalt arvestame sellega...naine peab täpset päevade arvestust ja mina kuulan teda...lihtne.
 
eneL 11. jaanuar 2002, kl 13.19
Arvan, et kõikvõimalikud tablettide kõrvaltoimed
 
n25 11. jaanuar 2002, kl 13.29
Ehk oli küsimuse püstitus kehv, aga .......... mõtlesingi hetkel last mittesooviv püsisuhe. See märkus eelkõige just tulevastele kommenteerijatele.

eneL - missugused PAHAD kõrvalmõjud? St kui on mingi haigus vms, mille puhul ei soovitata?
 
pillivastane 11. jaanuar 2002, kl 13.32
meil on hetkel kaalukauss steriliseerimise poole kaldunud, seda praktiseeritakse Eestis vähe, kuid etem kui kummi venitada, pilli neelata või spiraali kannatada
 
n25 11. jaanuar 2002, kl 13.37
pillivastane - steriliseerimine küll variant vaid siis, kui last enam mitte kunagi ei taha.
Mina aga tahan ja seega seda varianti enda jaoks veel variandiks ei pea.
 
eneL 11. jaanuar 2002, kl 13.39
to n25:
Igasugused erinevad mõjud. Mingit keemiat aastate kaupa alla neelata pole kunagi kasulik. Isegi kui on tegu toidulisandiga.

Näiteks keegi rääkis, et ühel naisel olevat rinnad valutama hakanud. Libiido langus. Söögiisu tõus (no see pole nii hull). Seenhaigus, kuna muudavad tupe mikrokliimat. Suitsetavatele üle 30 aastastele ei soovitata (ei mäleta enam miks). Trombioht. Ei tea, kui tõsiselt uskuda, et põhjustab tselluliiti.

Usud Sa tõesti, et on uuritud naisi aastate kaupa ja teatakse kõiki võimalikke kõrvaltoimeid?
 
kiis 11. jaanuar 2002, kl 13.42
Kas see et oled püsisuhtes tähendab, et ükski tõbi külge ei hakka? Võimalik hankida üldkasutatavatest asutustest... saun, bassein, solaarium jms.
See mida keegi kasutab on loomulikult harjumuse asi.
See et üldse mitte midagi kasutada on kahtlane. Isegi kähkukat tehes on kondoomist rohkem abi sest võib-olla pole naisel veel "tabletivõtuaeg" olnud ja pole kaasaski, aga teha ju tahaks, seega kaasas kantud kumm tasub end ära ka naisele sest hoiab ära rasedust ja lükkab pesemist edasi kuni jõuad pesukohani (juhul kui kähkukas toimub liftis, autos jne.)
Beebipillid reguleerivad naistel graafikut aga võivad tekitada mõndadele allergiat, seent jms.
Lugege seda kummiartiklit, mis naistekas ilmus. Väega õige jutt ja lausa õpetlik oma lisandite jms.kasutamisel.
 
juts 11. jaanuar 2002, kl 13.47
Beebipillid on ju hormoontabletid. Kui organismi loomulik hormoonide tase segi ajada, hakkab igasugu asju juhtuma. Täiesti individuaalne, kellele kuidas mõjuvad. Hästi ei mõistnud pillivastase lausekatket: "spiraali kannatama" ???
 
pillivastane 11. jaanuar 2002, kl 13.51
tead, juts, mulle on spiraal üksjagu kannatusi valmistanud küll, tegin mingil ajal kõvasti sporti ning poole trenni pealt pressisin ta ise oma kõhulihastega kohalt - väga valus ja ebameeldiv tunne oli... pealegi - spiraaliga on ikkagi võimalus rasedaks jääda nagu pillidegagi, niiet
 
elevant 11. jaanuar 2002, kl 13.54

to: kiis

see tabletivôtuaja jutt on rumal. kui hormoontablette korralikult vôtta, siis nende môju kestab 24/7, k.a. "päevade" aeg. loe juhendit veelkord!

minu meelest on kondoom sama ebakindel kui päevade lugemine ja paiksed rasestumisvastased asjad (tupetabletid jms). seega püsisuhtesse kuidagi ei sobi! iseasi kui muuga koos..

kondoomid on ikka haigustest hoidumiseks kui on palju partnereid. ja püsisuhtes haigusi karta on juba stupid -- siis pole mingit usaldust partnerite vahel.

kellele tabletid ei sobi, olemas on ju veel mirena ja ka hormoonisüstid ja kapslid. pealegi olen ise katsetanud erinevaid tablette ja seetôttu tean, et kui ühed ei sobi, siis kôigiga ei pruugi see sugugi nii olla.
 
Heli 11. jaanuar 2002, kl 13.55
Meie valik on ka kondoom.

Pille ei kasuta, sest väga ammused Postinori kasutamise kogemus viis haiglasse. Milleks ennast ise hormonaalsete häirete ohtu seada vm kõrvalnähtudega maadelda.

Õnneks on ka mehe seisukoht alati kummi soosiv olnud. Igaks juhuks on ta kaasas meil mõlemal.

Ja kõrvalhüpped kõrvalhüpeteks, aga mõnel haigusel on pikad peiteperioodid, ning pillidestki ei leia nende vastu kaitset. Oma tervise eest peab ikka naine ise hoolitsema.
 
Venice 11. jaanuar 2002, kl 13.58
Ei poolda kondoomi. Olen ühe korra elus proovinud 12 aastat tagasi. Ja rohkem mitte. Ei ole ka vajadust olnud,sest juhusuhteid ei ole. Olen kogu elu kasutanud spiraali ja olen rahul. Kunagi kasutasin ka 2 kuud tablette,aga kui ikkagi rasedaks jäin ja olin sunnitud aborti tegema,siis olen ka nendest loobunud. Pealegi on ebamugav mingeid tablette sisse süüa.
Aga et peaksin oma kindla partneriga kondoomi kasutama? Ei kujuta ausalt öeldes ette.
 
naine 11. jaanuar 2002, kl 14.03
Väga üllatav, et keegi püsisuhtes kumme kasutab!!! Kummid on pigem kõrvalhüpete ja juhuslike suhete juurde kuuluvaks. Olen kuulnud, et enamus mehi suhtuvad kondoomi sama hästi kui tuletõjuja riietes naisega voodis olla. Kokkuvõtvalt - pidi ebamugav olema.
 
Scarlet 11. jaanuar 2002, kl 14.07
Kondoom püsisuhtes? Järelikult ei ole usaldust.
Tablette neelata on minu meelest tülikas ja ohtlike aegade lugemisega ei saaks mina üldse elatud. Mis siis teha, kui tuleb keset ohtlikku aega isu peale?? Kumm? Aitäh, ei soovi. Mina olen konkurentsitu eduga spiraali kasutanud ja ei kavatse seda millegi muuga asendada.
Juhusuhtes on kondoom möödapääsmatu, see on fakt.
 
Anneli 11. jaanuar 2002, kl 14.18
Pooldan püsisuhet ja kondoomi.
Pillid on keemia. Tülikas pealegi. Ei aita ei laste ei haiguste vastu. Kui avastad, et oled ikkagi rasedaks jäänud, siis ei kaalugi võimalust ju sünnitada - last võiks ju tahta (on neid kogemata lapsi ju küll ka armastusee ja hellusega oodatud), ent keemilist eksperimenti?
Spiraal võib valmistada ebameeldivusi - nii naisele kui mehele. Ja kah keemia. Ei aita ei laste ei haiguste vastu.
Kondoom võib küll puruneda, ent see on siis kohe näha, st vähemalt laste vastu saab midagi koheselt ette võtta. Püsisuhted ei tähenda haigustevaba elu. Kondoom ei asenda usaldust ega vastupidi. 12 aastat tagasi oli kondoomi materjal tunduvalt teistmoodi kui praegu.
Kui Te tõepoolest püsisuhtes olete, on ka piisavalt kondoomivabu päevi võimalik nautida. Kondoomi kasutamine kindla kaaslasega ei tohiks tekidada ka mingeid häbi- ega piinlikustundeid. Pealegi jääb alati lootus, et kuigi Tema ju kõrvalhüppeid ei tee, on siiski Tema see, kellel on kondoomikasutamisharjumus. Tervis on muidugi ka tarviline vara, ent pole ka kena kui Tema ennemb isaks saab, kui Teie emaks.
 
vot nii 11. jaanuar 2002, kl 14.21
kui kasutad püsisuhtes kondoomi võib kohe järeldada, et pole usaldust???
sama teooria - tikke pole- järelikult pede
 
Scarlet 11. jaanuar 2002, kl 14.30
 
Leann 11. jaanuar 2002, kl 15.05
Ka püsisuhtes on vahel kondoom vajalik.(täiesti nõus kiisiga :) )
Kasutan ka pille sest spiraal lõhkus suures kirehoos mu kalli väikemehe, nii et see tal nädal aega valutas.
 
kiis 11. jaanuar 2002, kl 15.08
Ei mõista kuidas võib nii vanamoodsa mõtlemisega olla !
Olen nõus Anneliga et kondoom ja püsisuhe käivad kokku. Kui tunnete valehäbi oma elukaaslaselt kummi nõuda on see justkui märk usalduse suhtes, mida siin minule ette heideti.
Ütlesingi, et harjumuse ja lisan et maitse asi. Kellele kumm, kellele pill, ja kellele spiraal aga ärge öelge et püsisuhtes näitab kumm ebausaldust!!! RUMALUS!!!
Ka see on õige, et võib ju ka ilma kummita, aga samas pakub erinevate kummide jne.kasutamine ju ka vaheldust. Kõik on võimalik kui on suhe kus avameelselt üksteisega suheldakse. Nagu öeldud-tänapäeva materjalid on uskumatud.
Toonitan, ka pöüisuhtes võib tõbesid saada ja paraku on üheks seene tekitajaks beebipill, mis suguühtes nakatab ka meest!
to : elevant
kus on kirjas et beebipillid annavad rasedusele 100% garantii.
Seda ei anna peale steriliseerimist ükski pill, spiraal või kumm.
 
BB 11. jaanuar 2002, kl 15.47
mis et pillid keemia, suurem osa tänapäevasest elust on meil keemia! ohtlike päevade lugemist ehk vatikani ruletti võib tõesti siis katsetada, kui põhimõtteliselt juba tahad last, see on ju niivõrd ebakindel meetod. anneli, aga mida sa siis kondoomi purunemisel ka laste vastu ette võtad? postinor siis ei ole keemia?

mina pooldan kindlalt tablette, spiraal tundub kuidagi..ikkagi võõrkeha. aga tablettidega tsükkel korras, jubedad päevadeaegsed valud kadunud, 99,9% kindlus rasestumise vastu ja kõrvaltoimena näonahk ka kena:)
 
tsinna 11. jaanuar 2002, kl 15.51
Anneli, minu teada tablettidega saadud laps tänapäeval küll mingi keem eksperiment pole. Kümme a tagasi oli jah nii, et kui tahtsid last, siis pidi peale tablettide võtmist 3-4 kuud vahet pidama. Kaasajastage oma teadmisi, inimesed!
 
A 11. jaanuar 2002, kl 16.01
Mul on peale lapse sünnitamist niikuinii hormoonid lolliks läinud, igasugu kõrvaltoimed jms., mina pooldan kondoomi. tsinna kirjutas:
 
Tädi 11. jaanuar 2002, kl 16.22
Püsisuhtes kondoomi kasutamine on täiesti normaalne- ei saa aru, miks mõnedele on see imelik või võõras? Kui tervis ei luba hormoone ja kui spiraaliga on 2 korda rasedaks jäädud (nt mina ise), mida siis veel peaks ette võtma? Üldse ära jätta kah kurvavõitu ja päevade lugemine suht ebakindel meetod. Peamine on iseendale mitte probleeme tekitada ja kõik ongi väga normaalne.
 
. 11. jaanuar 2002, kl 16.33
 
n25 11. jaanuar 2002, kl 16.34
Mina kui teema algataja tänan kõiki kommenteerijaid. Igatahes sain oma küsimusele vastuse. Ja jään kindlalt oma veendumuse juurde: eks igaüks kasuta seda, mis talle sobib/meeldib. Mina tean, mida kasutan ja ei pea teisiti toimijaid imelikeks. Mida aga paljud kahjuks teevad.

Päikest teile!
 
Valeria 11. jaanuar 2002, kl 17.12

Ise olen korra elus kondoomi kasutanud,kuid tundlikkus vähenes niipalju,et mingit naudingut ei saanud(praktiliselt ei saa arugi,kas mees on su sees või mitte),püsisuhtes aastaid olen tablette kasutanud ja sellel palju positiivseid mõjusid:
seks spontaansem,päevad regulaarsed ja lühemad,päevade-aegsed kõhuvalud kadunud,kui iga päev korralikult võtta ja samal ajal mitte antibiootikume tarvitada,on rasestumisvastane garantii ka 99%.Ühegi muu vahendiga seda ei saavuta.
 
elevant 11. jaanuar 2002, kl 19.49

to kiis:

ma môtlesin nii, et sel püsisuhtel, kus sa juba eeldad, et partner toob sulle haigusi, pole suurt väärtust. miks sa siis oled temaga püsisuhtes, kui arvad, et ta sind niikuinii petab?

rasedusele ei anna tôesti miski 100 % garantiid, aga uuringutega on tôestatud, et pillide & hormoonspiraali puhul on see 95-98%. Teiste meetoditega tunduvalt väiksem. KUi ma ôigesti mäletan, siis kondoomi puhul vist 40 %, päevi lugedes veel allapoole.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!