Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
vanus ja hinnad?
 
curry 22. jaanuar 2002, kl 13.31
Käisin hiljuti sokose kaubamajas endale uusi meike ostmas ,kuna tundus et meigikott vajab uuestitäitmist.Nagu alati sellistes olukordades, tegin meigiosakonnale suure tiiru peale ja piidlesin erinevaid tooteid ning firmasid .Jäänud ühe kindla leti ette seisma, valisin ka enda nahatüübile sobiva kreemi .Mis seal siis ikka, mõtlesin ning otsustasin kreemi ära osta. Nüüd oli ka müüja hakanud minu vastu huvi tundma .Igaksjuhuks mõtlesin et küsin müüja arvamust kreemi kohta , kas on näiteks positiivset tagasisidet selle konkreetse toote kohta . Aga mida ma siis kuulsin...Müüja võttis kreemi enda kätte, uuris kreemi, piidles mind , ning lausus väga emaliku tooniga :"minuarust ei ole nii noorel inimesel küll vaja nii kalleid tooteid osta , nikuinii sa ei kasuta ära ja jääb kapinurka seisma..."
Kas mul tekkis sis sellest parem tunne? Ma olen 24 aastat vana, kas ma pean tõesti hakkama müüjatele seletama MIKS ma võin osta kallemaid tooted ja miks mulle meeldib seda teha? Ma ei paista enda vanuse kohta noorem välja , kas oleksin pidanud letitaga hakkama seletama et müü ikkagi seda mulle, misest et se nii kallis on, misest et ma pole veel PÄRISvana?
Ausaltöeldes ei teinud se müüja ju midagi nii valesti...kuid imelik tunne jäi hinge...ma ei tundnudki enam ennast millegi väärilisena...kummaline küll kuidas pisiasi jääb meelde!
 
Marina 22. jaanuar 2002, kl 13.51
Tore müüja oli ,sest tal oli su rahast kahju.Tavaliselt kallid kreemid on vananemisvastased ja seetõttu kallid.Hoopis oleksid pidanud nõu küsima,mitte enda egost tulenevalt puudutatuna tundma.
 
itsitis 22. jaanuar 2002, kl 13.52
tundub, et oled ka ära peedistatud kavalate reklaamikampaaniate poolt mis määrivad nn. trendikaupa pähe lausega 'sa oled seda väärt!'
no kuule! see oli suvaline tädi,ilmselt tahtis omaarust head nõu anda, osta aga osta, ära ainult endale liiga tee.
 
maia 22. jaanuar 2002, kl 14.03
Miks sa uldse seda nii sudamesse votad? No utles ja mis siis. Raha on ju sinu oma. Ostad ara ja koik. Nii 6rnameelne ei tasu ka olla. Ja muujale midagi seletada ei ole ka tarvis.
 
curry 22. jaanuar 2002, kl 14.26
hmm..kõik kallid kreemid ei ole vananemisvastased, ma vaatasin välja just endale sobiva , ja seda ostusooviga.
 
eneL 22. jaanuar 2002, kl 15.07
to itsitis:
Reklaamiga "Sa oled seda väärt" reklaamitakse L'Oreali, mis pole sugugi kallis kreem võrreldes nii mõningatega. Miskipärast neid kallimaid TV-s enamasti ei reklaamita
 
itsitis 22. jaanuar 2002, kl 15.34
to eneL

kui inimene tunneb end väärituna mingi kreemipotsiku pärast, siis a)tal on väärtushinnangud paigast või b)antud reklaamlause on geniaalne s.t. mõjutab pidevalt tema alateadvust ja enesehinnangut a la 'kas ikka olen seda toodet väärt'
 
mari 22. jaanuar 2002, kl 15.49
müüja oleks võinud muidugi peenetundelisem olla ja siis soovitada, mis TEMA arust sulle sobima peaks, kui just see sinu valitud kreem ei sobi. praegu ta põhjendas seda ju ainult hinnaga, aga no see ei ole nagu adekvaatne. palju normaalsem oleks tal olnud oma arvamust põhjendada umbes nii, et teie nahk on nii noor ja ei vaja veel sellist kortsudevastast kreemi vms, pigem soovitaks seda ja seda. (kui muidugi tegu oli üldse kortsukreemiga, ega seda ju ei tea.)
 
eneL 22. jaanuar 2002, kl 15.59
to itsitis:
No ma ei tea, kas see lause, et olen väärt... Ikka vist pigem see, et etskae, Schumacher kasutab seda ;-). Kui juba tema alandub selleni, et L'Oreali tooteid kasutada, siis ju selles ikke midagist on
 
pipa 22. jaanuar 2002, kl 16.20
no kuulge misteil on nüüd kari naisi koos ja kõik arvavad et reklaami pärast ostetakse??? kas tekstis oli mingi esiletoov lõik mis ytleks et oooo...ostan guerlaini või oooo....ostan loreali? Lohutage ennast jah et teised jooksevad "samuti" reklaami järel nagu te ise. Tyypiline tarbija , kes on vihane kui keegi kasutab midagi paremat kui loreal, või ISEGI julgeb seda põhjendada. Kahju teist, kommijad
 
eneL 22. jaanuar 2002, kl 16.35
to pipa:
Hmm... kellele see Sinu kommentaar mõeldud oli? Kõigile? Mulle? Teistele? Ja kes see PÕHJENDAS? Minu meelest pole siin siiani mingit põhjendust.
Ja kasutan ka ise paremat kui l'oreali ja ei saa aru, kes selle pärast vihane on? Muide, reklaam tõesti mõjub - ütle, mida tahes. Vastasel juhul ei raiskaks tootjad nii suuri summasid reklaamile.
(arusaamatuses õlgu kehitades)

Muide, mis puutub tollesse müüjasse, siis võis see situatsioon olla ka järgmine. Inimene küsib viisakalt nõu, et kas on positiivset tagasisidet. Müüja teab, et pole see midagi parem kui eelmine odavam toode ja mõtleb, et kas hakata tavalist reklaamjuttu ajama. Siis vaatab, et noor ja sümpaatne inimene, hakkab tast kahju ning üritab teda selle õnnetuse eest hoida. Minu meelest mitte midagi solvavat.
 
crissu:) 22. jaanuar 2002, kl 16.48
Mõtetu nääklus siin jälle käimas

lisaks siia juurde seda, et teenindaja võiks ikka natuke mõelda enne kui suu lahti teeb - seda pole küll palju tahta,

kui valitakse mingi konkreetne kaup välja, mille hind on juba ostjal ka teda ning küsitakse arvamusi toote tarbijate rahulolu või mitterahulolu kohta, siis mina olen küll nii "rumal", et ootan just vastust oma konkreetsele küsimusele, mitte suhtumist, et see või teine on äkki teile sobivam kaup...

mitte mingi kreemi suhtes vaid misiganes asja kohta siis
 
LEKSANDRA 22. jaanuar 2002, kl 16.53
jaa,curry, lood on tõesti kehvad. sul nii palju vallalist raha ja kujuta müüja-tädi, soovitab osta odavamat!

muud sul nüüd küll üle ei jää kui minna teise poodi ja seesama kreem ilma müüja käest luba küsimata ära osta, eriti juhul, kui sa oma 24 eluaasta juures oluliselt noorem välja ka ei näe...onju?...pealegi piidlesid sa pikka aega tooteid ja firmasid ja siis piidles müüja sind...sellest jääb tõepoolest imelik tunne ja minagi ei tunne ennast enam millegi väärilisena...
 
k 22. jaanuar 2002, kl 19.17
tegelikult oli müüja igati heatahtlik öeldes, et ilmselt ei vääri see kreem oma hinda ja nii noorele näole on seda suisa mõttetu määrida. Aga tundub, et meelsamini oleks kuulatud enda otsuse (olgu seee siis kuitahes arutu) järelkiitmist. Siis ärge küll solvuge, kui teinekord teile kõige kallim ja mõttetum rämps osavalt pähe määritakse.
 
huviline 22. jaanuar 2002, kl 19.36
Kangesti tahaks teada, et missugusest kreemitotsikust siin jutt käib??
 
curry 22. jaanuar 2002, kl 19.59
Elisabeth Ardeni kreem oli. Olen seda sarja varemgi ostnud ja ta meeldib mulle:)
 
curry 22. jaanuar 2002, kl 20.00
hmmm..imelikuks juba läheb
 
leksandra 22. jaanuar 2002, kl 20.49
to curry

no tõesti ei saa aru,mis kuradi pärast sa seda ära siis ei ostnud ja halised nüüd. vahest sa siiski jätsid müüjale algaja mulje ja tal hakkas sinust kahju lihtsalt.
päris muresid sul polegi?
 
leksandra 22. jaanuar 2002, kl 20.51
to curry

no tõesti ei saa aru,mis kuradi pärast sa seda ära siis ei ostnud ja halised nüüd. vahest sa siiski jätsid müüjale algaja mulje ja tal hakkas sinust kahju lihtsalt.
päris muresid sul polegi?
 
leksandra 22. jaanuar 2002, kl 20.55
uiuiui!vabandust kirjaruumi raiskamise pärast!
 
Escargot 22. jaanuar 2002, kl 21.41
Minu meelest oli see just armas, mida müüja ütles. Ta oli aus. Seega erandlik Eesti müüjate kohta. Mind just häirib Eesti müüjate puhul see, et nad väga harva on ses mõttes ausad, et soovitaksid kallile odavat alternatiivi - ja kliendidki - nagu Sinagi - tunnevad end solvatuna mitte siis, kui neile mingi kallis saast pähe määritakse, vaid siis, kui soovitatakse odavat. Mulle isiklikult meeldivad palju vähem müüjad, kes hakkavad sulle platrama, kui lõhnaõli ostad, et "oi, sama firma lõhnaga kehakreemi ja juustelõhna ostmine oleks nüüd ka ikka hädavajalik, see võiks ikka igaühel olla". Olen tähele pannud, et rikkamates maades häbenevad inimesed palju vähem olla kokkuhoidlikud.
 
Tova 23. jaanuar 2002, kl 10.47
Arvan, et müüja tegi õigesti, väljendudes ehk pisut kohmakalt.
Kui ta poleks seda öelnud ja Sa oleksid hiljem avastanud, et kreem pole oma hinda väärt, oleksid siin kirjutanud "Miks müüja, kes peaks olema spetsialist ja klienti abistama, ei hoiatanud mind enne ostu sooritamist, et kreem sobib paremini vanemale näonahale ning on pisut ebasoodsama hinna-kvaliteedi suhtega. Miks ta ei soovitanud mulle paremini sobivamat ja hinnaklassilt soodsamat toodet??? Kas see pole mitte tema töö???".
Müüja tegi (tõsi, pisut kohmakal moel) just seda, mida müüja peab tegema - konsulteerima klienti ning talle soovitama sobivaimat toodet.
 
Kiisu 23. jaanuar 2002, kl 12.13

no kui Sa valisid sellest sarjast seerumid, siis need on tõesti mõeldud vanematele inimestele. kui aga ekstreemkreemi, siis ma küll aru ei saa, miks müüja kobisema hakkas :)
 
ehee 23. jaanuar 2002, kl 12.20
kulla curry kallal kaagutajad,
pole siin juttugi sellest, et müüja oleks öelnud, et see ardeni kreem pole oma hinda väärt
vaid on hoopis teema, et enne ei tundnud müüja potentsiaalse ostja vastu mingit huvi, aga kui inimesel totsik juba valitud, siis selle asemel, et öelda kas kiidetakse või laidetakse toda kreemi, hakkas hoopis arvamust avaldama kliendi suhtes (liiga noor või liiga kergekäeline kulutaja)

crissu point on päris õige
müüja on eelkõige klienditeenindaja ja niisugust soovitamist oleks saanud ka teisiti teha osutades teiste sama kvaliteedi ja koostisega kreemidele, pakkudes ostjale valikuvõimalusi, kui arvas, et äkki pole mõtet seda kreemi tal osta - selline oma arvamuse pealesurumine iseteadvalt müüjalt on mullegi tuttav ja uskuge mul pole mingeid komlekse oma vanuse või rahakulutamise suhtes
 
Marina 23. jaanuar 2002, kl 12.45
Pole paremat reklaamile anduvat gruppi,kui naised.
 
Moor 23. jaanuar 2002, kl 12.49
kui mögin meeldib ja pappi on, siis ma ei näe probleemi. tegelt on igati mõnus endale midagi meeldivat lubada.
aaaga... ometigi olevat ju nii ("olevat" tähendab seda, et ise keemik ei ole ja tõestada ei saa, aga usun küll), et odavad kreemid on sageli paremadki kui kallid või siis erilist vahet pole. vähemalt juhul kui pole tegemist mingi erilise vananemisvastase tipptehnoloogilise keemiapommiga.
mnjah, odavat kreemi ostes jälle pole tunnet, et "olen seda väärt"? :-(
 
copywriter 23. jaanuar 2002, kl 14.33
Ai kuidas mulle meeldib, et inimesed reklaami pärast leili lähevad. Eriti tore on veel see, kui tõestama hakatakse, nagu oleks erinevate nimedega toodetel mingi vahe -- üks ikka šveitsi vitamiiniinstituudis testitud ja teine sõltumatus teadusuuringute laboris.
Tarbige rohkem, tarbige kiiremini!
Mida rohkem lolle, seda suurem minu preemia.
 
curry 23. jaanuar 2002, kl 15.34
tnx ehee:) just nii oligi et hakati rääkima et ma liiga noor kalleid tooteid ostma, mitte et se kreem minule ei sobiks. Kui sobivuse yle oleks teema arenend , oleks ju olnud myyja kohus mõnda teist kreemi soovitada .Aga tema lihtsalt arvas et ma olen liiga noor "eksklusiiv"kosmeetika jaoks.
 
maazsikas 23. jaanuar 2002, kl 15.39
http://woman.delfi.ee/foorum/read.php?f=1&i=793&t=767
 
itsitis 23. jaanuar 2002, kl 15.40
kulla curry, sa tead ainult seda mida sa ise arvasid
kuskil siin ennist räägiti eksklusiivist, päris asjalik sõnake kuldkalakeste püüdmiseks...
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!