Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Koertest
 
koeratreener 29. jaanuar 2002, kl 14.05
Feliksile: mõtlemisoskus ei ole omane vähemalt 80% kodanikest ja neid inimesi, keda ainult piitsaga midagi lugema saab ajada, on rohkem kui küll. Kui mulle tulevad uued koerad trenni, annan neile kaasa väikese koeraõpetusjuhendi, et mitte sama juttu mitu korda rääkida, suuruses 2,5 A4. Läbi loeb selle umbes kolmandik. Ja need on inimesed, kes tulevad sooviga koera õpetada!
Kõik inimesed ei ole võimelised ise oma koera õpetama. Põhjused on põhiliselt liigne pehmus ja järeleandlikkus, järjekindluse puudumine ning koera inimesestamine (arvamus, et koer mõtleb ja saab aru). Koeral on instinktid!
 
Feliks 29. jaanuar 2002, kl 14.09
Koeratreener: nojah...Sul kogemus olemas :((...mis ma olen geenius vä? Tk 5 koera olen elu kestel õpetand - ei ole mulle keegi miskit õpetanud...käsiraamatuid natuke olen vaadand....ei tea õigeid käsklusigi....käituvad küll...aega, tahtmist ja koerast hoolimist on mu meelest eelkõige vaja, siis hakkab koer vaat et ka inimese silmist tema soove välja lugema:))
 
leksandra 29. jaanuar 2002, kl 14.56
to intel!

irisen jah.

ka "loogilised vead!" on väga hea väljend, irw.

ja veel! mina saan probleemist aru küll. harimatud koeraomanikud on tõsine küsimus. aga maal laheneb see küsimus kohe iseenesest või? et siin ei tee keegi teist nägugi kui penid inimesi lõhki kisuvad ja maalapsed võivad sita sees mängida küll?!
 
koeratreener 29. jaanuar 2002, kl 15.01
Feliks: me nimetame seda asja, mis Sul koertega suhtlemise lihtsaks teeb, koeratunnetuseks. See lihtsalt mõnel on ja mõnel ei ole. Need, kellel on, ei saa kunagi hammustada, kui just mõne rikutud närvikavaga looma otsa ei satu, kes kõike liikuvat hammustab.
 
Feliks 29. jaanuar 2002, kl 15.05
KOeratreener: aa.....olen jah aint kaks korda hamustada saand..mõlemal korral oma süü - sööma ajal võõrale loomale juurde läind:(
 
ylenna 29. jaanuar 2002, kl 16.05
kle.leksandra!
Sina oled vist eht linnavurle - maal situvad igale poole!Võta teatavax, et pealinnakad on enamuses hingelt sama räpased, kui sinu sõimatud maakad!Ja eks need linnapenidki ole seetõttu ülbed ja ennasttäis, nagu linnavurledki!!!
 
Munnu 29. jaanuar 2002, kl 16.14
Soovitan minna maale n"rve puhkama. Ja hakata ise koera pidama. V6i kui lased, siis lase koeraomanikke, miite koeri. Milles koer syydi on?
Kati kirjutas:
>
> Ei tea kas teema just otseselt siia nurka sobib, aga...
> Kurat küll, mis on osadel koeraomenikel viga? Eile õhtul
> oleks üks hiigelsuur doberman mind nahka pistnud. Koer
> jookseb lahtiselt, ilma suukorvita tänaval ringi. Omanik on
> 200 meetrit eemal ja teeb südamerahuga suitsu ja EI KUTSU OMA
> KOERA ÄRA!
> Vaatab pealt kuidas see kolendus minu ümber hüppab ja haugub
> nii, et vahtu lendab suust.Kõrini juba koeraomanike
> ütlemisest, et ega minu koer ei tee midagi , ta ainult
> haugub. Pääsesin ainult vist seetõttu, et kõrvaltänavast
> jooksis välja teine koer ja doberman ründas siis teda. PALUN
> OSTKE VÄHEMALT SUUKORV OMA ELUKALE.Mida saab teha? Ei hakka
> ju endale relva ostma ja külmalt kõiki koeri maha laskma ?
 
leksandra 29. jaanuar 2002, kl 16.45
to ylenna!

kullakene,
lugeda ei oska või? kui ei oska, siis lase mu mõlemad vastused intelile endale ette lugeda uuesti. äkki siis jõuab kohale ja kui ikka ei jõua, oled inteliga paras paar.
 
Sirts 29. jaanuar 2002, kl 19.48
Sattusin mõni aasta tagasi haiglasse operatsioonile ja minuga ühes palatis oli mitu naist, kes olid kunagi koera käest hammustada saanud. Traumapunktis oli neid küll kunagi kokku õmmeldud, aga koerahammustus on pikk ja vaevaline paranema. Haiglasse olid nad mädanevate põletikega opilauale jõudnud. Nii et asi on tõesti enam kui tõsine (rääkimata koertest surnuks puretud inimestest). Siiski on koeraomanikele raske mõistust pähe panna. Mul naaberkorteriski hundikoer sellises peres, kus jäetakse koer pikaks päevaks omapead ja tihti unustatakse viinavõtmise kõrval koerale süüagi anda. Kui koer siis kuidagi korterist välja pääseb, kipub ka vahel inimliha kallale tükkima. Kõik naabrid on maruvihased ja püüdnud selgeks teha, et sellises peres, kus viinaviskamine on koera toitmisest olulisem, ei tohiks koera pidada. Ainus, mida saavutanud oleme, on see, et vahel pannakse nüüd koerale suukorv pähe. Aga kui koer omapäi aknast välja pääseb, pole tal ju ikkagi suukorvi.
 
Kat 30. jaanuar 2002, kl 08.43
Meil on kaodus suur koer, oma ajas. Oma piire ta teab, üle aia ei käi ja aiaauke ka ei otsi. Koertekoolis käis ka ja treenitaks pidevalt, aiast väljas käiakse alati suukorviga. Tänaval käiatest on endale välja valinud vihavaenalsteks nimelt umbes sellised 12-14 aastased poisikesed, sest need on teda aeda kividega loopinud ja siis napsitanud meesterahavd, kes õige kanged teda narrima. Ei oska ju öelda millal tal kops tõesti üle maksa läheb, sest mõningad inimesed tõesti ei lõpeta ta narrimist üle aia. Missmoodi ma saan koera õpetada, et ta nendele ei reageeriks, on olnud üsna ekstreemseid olukordi ja just täiskasvanutega, kui õue samal momendil lähen, võib ta minu kaitseks veel midagi enneolematut teha.
 
Kati 30. jaanuar 2002, kl 09.30
Kuule Munnu, esiteks on mul koer täitsa olemas ja mitte väike !
Väljas käies on tal suukorv peas ja rihmaotsas kinni on ta ka.
Teiseks, kui ma omaniku maha lasen siis on garanteeritud, et koer mu nahka pistab. Närvid on muidu korras, aga kui ma pean väljas jalutades kartma, et mind mõni loom ründab, siis viskab ära küll. Ilma nendetagi on tänaval vahest hirmus käia. Kolmandaks ütlesin, et mis OSADEL koeraomanikel viga on , mitte kõiki ei süüdista.Neljandaks on see nurgake justnimelt auru välja laskmiseks siia üles riputatud nii, et ära saada mind maale närve puhkama.
 
... 30. jaanuar 2002, kl 09.56
Kui koer hammustab, siis pole mõtet rääkida koeraomanikuga, need vabandavad ennast ükskõik kuidas välja.

Tuleb minna otsejoones politseisse!!! Võib mõelda küll, et see on mingi tühine asi, et miks minna aga kui on juba 3 kaebust siis tehakse koera omanikule suurem rahatrahv või lastakse koer sootuks maha.

Paar aastat tagasi ründas mind koer, kes oli oma aias aga värva oli lahti. Saatsin anonüümselt politseisse kirja ja paari päeva pärast oli politsei mul ukse taga, et kas teie kirjutasite kirja. Ta siis ütles, et ma võiksin tulla politseisse ja avalduse kirjutada. Kuid kahjuks ei olnud mul viitsimust ning lootsin et politsei poolt tehtud noomitus loeb ka midagi. Ja nii see asi jäigi. Tõesti 3-4 kuud oli värav korralikult kinni ja siis oldi jälle lohakad. Nüüd on see koer juba rünnanud ka naabri last ja minu meest. Järgmine kord lähen kindlasti politseisse!
 
koeratreener 30. jaanuar 2002, kl 13.37
Katile: ega sa ei saagi midagi teha. See on üks põhiline hammustamise põhjus, et mingid tümakad narrivad aia tagant koera, koeral seostub aiatagune narrijatega ning kui kogemata välja pääseb, hammustabki seda kes aia taga parajasti on.

Nimetule täpilisele: miks sa oma nime all politseisse avaldust ei julge kirjutada?
 
. 30. jaanuar 2002, kl 13.44
 
pirxx 30. jaanuar 2002, kl 23.12
Vastutustundetud koeraomanikud on muidugi ebameeldiv nähtus, kuid sellepärast ei maksa veel kõiki koeraomanikke sõimata ning soovitada neile soojalt kolimist "oma kuningriiki". Andke andeks aga see laim otseselt kõikide koeraomanike pihta, paneb ikka sita keema küll. Mul on endal peagi 9 aastaseks saav rottweiler. Ta on minu esimene koer ja enne ma ei teadnud, kuidas koertega suhelda. Rotikad on üldiselt üpris jonnakad ja kui minu oma oli poole aastane, hakkas ta võimu võtma. Ma maadlesin sõna otseses mõttes temaga kondi pärast, et koer saaks aru, kes siiski on peremees (olin siis ise pubekas ja koera jaoks kambajõmm, mitte peremees). Mässasin temaga üle tunni - aga kont sai mulle ja mind ei häirinud isegi see, et ma rüseluse käigus kriimustada sain. Võimu pärast olen temaga ka hiljem jagelenud, kuid mitte kunagi alla jäänud, sest koer ei tohi tunnetada võimu. Kui ta oma pubekaea läbis ei olnud iial probleeme, et ta ei alluks mulle või, et ta oleks sõnakuulmatu (ainult jonnib mõnikord natuke). Ta ei ole kunagi koolis käinud ja kõik elementaarsed koerakäsud täidab esimese korralduse andmisel laitmatult. Ainult tahtmist ja viitsimist vajavad koerad ja muidugi ka hellitust ning kui sa kohtled koera kui pereliiget ja karistad teda ainult õigustatult ( nt. ei peksa ohjeldamatult jne. et oma pahameelt kellegi peale koera peal välja elada)siis ei vaja ka koer oma emotsioonide väljaelamist kellegi peal. Koer on inimese parim sõber - ta on truu, alati kuulab su ära (isegi ei vaidle vastu)ja rõõmustab alati, kui koju tuled. Olge head peremehed oma kutsadele ja nad on ka teile kõige paremad karvakerad.
 
chameleon 31. jaanuar 2002, kl 10.02
prixx,
Ära pahanda. Kirutakse ju ikka mitte kõiki koerapidajaid, vaid ikka neid, kellel pole suurt sooja ega külma, kus nende lemmik käib ja mida teeb. Selliseid, kes hommikul tööle minnes lasevad oma hundi välja ja õhtul koju tulles tuppa tagasi (öeldes kõigile, et oh, ta ei putu kedagi!). Ja selliseid, kes kaebamise/palumise peale kähvavad, et koer hammustab seda, keda ise tahab!
Kuigi minu laps sai hammustada, ei ole mõtteski soovida koertepidamine üldse ära keelata. Arvan, et kõik sooviksid lihtsalt rohkem selliseid peremehi, kes mõistavad, et kui taltsutad, siis pead ka vastutama.

Ah jaa! Kõigile neile, kelle koeri naakmannid aia tagant narrivad ja kiusavad: mina tahaks küll, et kui minu poiss midagi sellist teeks, et siis koeraomanik võtaks tal kratist kinni ja tuleks mulle kaebama. Täpselt samuti nagu mina läksin koeraomanikule kaebama tema koera kohta.
 
kretten 31. jaanuar 2002, kl 11.09
ka minul on pea 9-sex saav rottweiler,vota yhendust! loe ka LOOMAKLIINIK /HALB KOGEMUS/rubriigist!
 
ylenna 01. veebruar 2002, kl 12.08
kle.leksandra!
Mind ei huvitagi sinu teksti ridadevahelt lugemine! Olen juba paari pandud, niiet hiljax oled jäänd oma paaripanekuga! Ps. minu arvamus jääb sinu koht samaks:))
 
leksandra 01. veebruar 2002, kl 14.06
to ylenna

mul on sinust pisut kahju - ridadevahelt lugemist oleks sinult tõesti mõttetu loota, kuna sa pole isegi kõiki ridu märganud läbi lugeda. ma vastasin intelile kaks korda.
ja mul jumalast savi, mida sa minu kohta arvad...
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!