Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
vene mehed vs eesti mehed?
 
Ljulja Kebab 12. aprill 2002, kl 14.10
On vahet? Käitumises, suhtumises, voodis?
 
Minake 12. aprill 2002, kl 14.12
Ei tea. vene mehed on mulle alati "out" olnud - põhimõttel, et muu rahvus võib olla, aga mitte venelane.
 
Kiriloo 12. aprill 2002, kl 14.17
Eesti mehed?:))) Oo ei.
 
cat 12. aprill 2002, kl 14.22
Minul ei ole kogemusi olnud vene meestega, aga üks tuttav(eesti-vene segu) ütles, et tema abiellub ainult venelasega, sest eesti mehed ei oskavad armastada.
 
Naine 12. aprill 2002, kl 14.24
Vene mehed on püstihullud. Kord käisin ühega, kui ta maha jätsin siis hakkas terroriseerima. Pool aastat oli mu elu põrgu, mõtlesin isegi selle lõpetamisele.. aga minu päästjaks sai eesti mees :) Sele vene mehe sõbrad olid samasugused nagu ta ise - kohtlesid oma naisi nagu kaltse. Igatahes on vene mees mu elu halvim ja traumeerivaim kogemus.
 
Naine 12. aprill 2002, kl 14.25
Selle, mitte Sele. Vabandan kirjavea pärast.
 
Nain to cat 12. aprill 2002, kl 14.26
võta see eesti sealt eest ära, saad adekvaatse tõdemuse
 
Angel 12. aprill 2002, kl 14.34
Minu vanaisa ütles kunagi oma tütardele:
"On 2 põhjust, miks ma teid kodust välja võin visata! Esimesel juhul siis, kui vallaslapse majja toote ja teisel juhul siis, kui venelasele(!) mehele minna tahate!"
Kuulsin neid sõnu oma emalt, sest vanaisa on ammu surnud, aga need sõnad ei lähe meelest...
 
mj 12. aprill 2002, kl 14.36
eesti mees on üle kõige! tal on kõik kiiduväärt omadused! aga see, et vene mees oskab armastada ja eesti mees mitte... see on liialdus ja lame - suurele osale vene meestele (kui vaadata vene statistikat surmapõhjustest) on jälle alkoholism (geneetiliselt?) kaasa antud, ei tea kus see potents siis nii lambist tuleb? niisama nühkimine ei tee meest meheks, ikka miski muu...
 
tj 12. aprill 2002, kl 14.39
minule jälle ütles üks sugulane, et vaata et sa musta, värvilist ega venelast majja too...
 
free 12. aprill 2002, kl 14.41
Rahvus ei tee mehest meest. Eesti mees on üle kõige! irw.
 
eneL 12. aprill 2002, kl 14.57
Oli üks suhe venelasega. Hooliv, kirglik, tähelepanelik, ilmselt parim seks mu elus. Ma tõesti ei tea, kas sellepärast, et tegu oli venelasega - pole kogemusi nii palju, et statistikat teha.
Aga lahku läksime seetõttu, et ei suutnud teineteist lõpuni mõista. Teistega on hingelist klappi ja mõistmist rohkem olnud. Ilmselt pole ikka tehnika peamine, vaid igaüks otsib seda, mis talle südamele lähedasem on.
Ahjaa, see venelane rääkis ja sai aru perfektselt eesti keelest. Mõtlen, et kas saaks üldse suhet olla inimesega, kellega ei saa vabalt kõneleda
 
Sitik 12. aprill 2002, kl 15.03
Minu jaoks on näiteks briti mehed "out". Kuna minul polnud tema vastu mingeid erilisi tundeid, tema aga väitis, et armastab mind ja kavatseb (!) minuga abielluda, kuigi olime temaga vaid paar päeva tuttavad olnud. Kui seletasin, et minul küll pole sellist kavatsust ja et ma ei usu, et meie vahel üldse midagi olla saab, muutus ta kohe agressiivseks. Õnneks paari päeva pärast läks ta tagasi Inglismaale, kuid hakkas siis mulle sõnumeid saatma a'la Kas sa juba armastad mind? Millal sa hakkad mind armastama? Miks sa mind ei armasta?
See oli üks jube kogemus...
Üldse mul on britide suhtes selline eelarvamus välja kujunenud, esiteks tänu enne mainitud mehele, teiseks tänu nende show'dele, mida praegu näiteks Kanal 2 näitab.
 
Ling 12. aprill 2002, kl 15.03
Minu jaoks on näiteks briti mehed "out". Kuna minul polnud tema vastu mingeid erilisi tundeid, tema aga väitis, et armastab mind ja kavatseb (!) minuga abielluda, kuigi olime temaga vaid paar päeva tuttavad olnud. Kui seletasin, et minul küll pole sellist kavatsust ja et ma ei usu, et meie vahel üldse midagi olla saab, muutus ta kohe agressiivseks. Õnneks paari päeva pärast läks ta tagasi Inglismaale, kuid hakkas siis mulle sõnumeid saatma a'la Kas sa juba armastad mind? Millal sa hakkad mind armastama? Miks sa mind ei armasta?
See oli üks jube kogemus...
Üldse mul on britide suhtes selline eelarvamus välja kujunenud, esiteks tänu enne mainitud mehele, teiseks tänu nende show'dele, mida praegu näiteks Kanal 2 näitab.
 
Ling 12. aprill 2002, kl 15.03
Sorry, Sitik, vale nimi oli ees...
 
Sun 12. aprill 2002, kl 15.06
Olen momendil totaalselt armunud vene mehesse. Peaks midagi ette võtma, kuid ei julge, äkki on kõik suur illusioon. Eesti meeste käitumine ja suhtumine on enam vähem teada, oskad vastavalt tegutseda. Venelastega pole siiani veel kokkupuuteid olnud, kas nad on erinevad?
 
Nipi 12. aprill 2002, kl 15.13
Enel:
Kui mees rääkis perfektselt eesti keelt, miks te siis ei suutnud teineteist lõpuni mõista? Kas erinev kultuuriline taust, tõekspidamised, lastetuba? Huvitab väga see teema, sest sain ka hiljuti tuttavaks vene rahvusest noormehega ja ei tea, kuidas temasse suhtuda...
 
naine32 12. aprill 2002, kl 15.14
Muidugi on vahet - mõlemal omad head & vead.
Neile, kes siin mingites tobedates vanaisade dogmades kinni on, ammu oleks aeg ise mõtlema hakata - oluline on ikkagi konkreetne inimene mitte rahvus.
 
Minake 12. aprill 2002, kl 15.20
to naine32: Nimeta neid vanaisa või vanaema dogmadeks või kompleksideks. Irw. Ikka arvan, et eesti mehed on parimad!
 
Mariann 12. aprill 2002, kl 15.27
Mu sõbranna on abielus vene mehega.Too on küll üks eriline eksemplar - niisugune pedant,et minusugune feminist :) ei suudaks vist olla hetkegi temaga ühes ruumis.Nimelt too mees ei luba naisel toas juukseid kammida (püha jumal,mõtle kui juuksekarvake peaks maas olema),kui kapiuks on irvakil siis saab naine nii et vähe pole,naine PEAB kandma vaid lühikesi kleite jne,et mehel oleks ilus vaadata,kõik toimub ainult siis kui mees tahab. Neid näiteid on nii jube palju,et ma ei jõua neid kirjutada - üks absurdsem kui teine. Ja veel - see mees laseb käed käiku siis kui tahab - sihuke temperament,et lase aga olla.Näiteks pole talle asigi naine vaeseomaks klobida kõigi oma venelastest sõprade juuresolekul.Kusjuures ega keegi sõpradest vahele ei lähe.Ja nii pidevalt.Ja lisaks kõigele suhtub ta halvustavalt eestlastesse ja ei saa aru,miks peaks ta üldse eesti keele ära õppima (mida ei oska ta praeguseni kusjuures on ta sündinud ja elanud siin).Ah jaa,minu sõbranna,s.t. tema naine on eestlane...
Sorry,kukkusin siin vahutama - mul lihtsalt läheb hari punaseks iga kord kui ma selle mehe peale mõtlen. Muidugi ei saa ma nüüd öelda,et tegemist on üksnes rahvusliku küsimusega - kindlasti mitte aga lihtsalt see eksemplar on minu jaoks tekitanud väikese vastumeelsuse vene meeste suhtes.
Ja veel - niipalju kui ma olen vene mehi lähemalt näinud,tunduvad nad kõik palju agressiivsemad ja bravuurikamad kui eestlased.Rääkimata lärmakusest.Nojah,never say never aga minu jaoks ei tule suhe venelasega küll kõne alla...
 
eneL 12. aprill 2002, kl 15.30
to Nipi
Sinul ei pruugi samamoodi olla :-). Ütlesin, et kogemusi vähe, et statistikat teha. Mind just ilmselt hirmutasid tema juures need asjad, mida ma muidu kinnisilmi väidaksin, et hindan. Kirglikkus, pühendumine. Mina, kes ma muidu olen üsna must-valge inimene õppisin sellest suhtest vist kõige rohkem seda, et pooltoonid on olulised. Ja et sõltumatus ja üksindus on mulle olulisemad, kui ma arvata oskasin
 
eneL 12. aprill 2002, kl 15.36
to Mariann
Ja too venelane, kellest ma rääkisin, oli üks vaiksemaid ja viisakamaid inimesi, keda ma tean. Väga intelligentne. Nii et ei maksa oma arvamust rahvusest üksikisikule laiendada
 
Ling 12. aprill 2002, kl 15.43
to Nipi, kes ei tea, kuidas vene menesse suhtuda. Miks Sa ei võiks temasse suhtuda nagu mehesse ikka. Ei saa aru, miks see rahvus nii tähtis on?
Ise oma kakskeelsuse tõttu olen kokku puutunud nii vene kui eesti meestega, vahe on inimeste vahel, mitte rahvuste vahel.
 
nake 12. aprill 2002, kl 15.51
to Mariann
tunnen üht sihukest eesti meest kah
 
Nipi 12. aprill 2002, kl 15.55
Ling:
Ju minulgi on eelarvamused. Kuigi inimesel pealtnäha pole nagu viga midagi, tekitab see minus võõristust, et ta venelane on. Eesti keelt räägib muide ka puhtalt ja aktsendita.
 
wo:man 12. aprill 2002, kl 15.59
Naine 32 - kas pole mitte vastuoluline jutt? "Muidugi on erinevused" / "oluline on konkreetne inimene, mitte rahvus".
 
Mariann 12. aprill 2002, kl 16.02

to eneL: Nagu ma mainisingi,ei laienda ma seda käitumismalli kogu rahvusele.Nii palju kui on inimesi on ka erinevaid isiksusi ja tõekspidamisi.
Aga eks vaielge mulle vastu,et venelased pole agressiivsemad ja temperamentsemad... Millest enamik probleeme alguse saabki.
 
Ling 12. aprill 2002, kl 16.16
Nojah, enne olen ise rääkinud oma eelarvamustest briti meeste suhtes ja nüüd asun Nipit õpetama :)

Tegelikult jah, kui sul on eluaeg olnud eelarvamus mingi asja kohta, siis on päris raske sellest lahti saada. Mina üritaks võib olla unustada tema rahvuse ja siis vaadata milline inimene see mees on, kuidas ta käitub, räägib jne.
 
eneL 12. aprill 2002, kl 16.21
to Mariann
Me võime veel rääkida teemal, et missugune on keskmine naine ja keskmine mees. Eks keskmine venelane ole tõesti agressiivsem ja temperamentsem kui keskmine eestlane. Oled Sa näinud mõnda keskmist inimest? Koos elatakse siiski mingi konkreetse inimesega. See, et too Sinu sõbranna nii vale inimese valis, ei tähenda, et kõigil peaks sama halvasti minema. Ja võib olla tema jaoks polegi vale, kui ta sellega ise rahul on
 
teejooja 12. aprill 2002, kl 16.24
Meil tööl on mitu eestlast, kes on palju agressiivsem ja temperamentsem, kui venelased või isegi mõned hispaanlased...
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!