Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
sain kirja...
 
vapper jänku 16. aprill 2002, kl 11.10
to mari:
ei, ma ei imestanud, et KUST ta aadressi sai niivõrd, kui et mille järgi ta oma adressaate nö valib, et mis inimestele ta kirjutab või lahmib täitsa suvaliselt.. :)
 
kassikakk 16. aprill 2002, kl 11.12
Nojaa, tegelikult ei poolda minagi sellist süüdimatut paljunemist (liiatigi, kui kõne all oleva tervis enam ei lubavatki).

täpi: majas elasid nad ka siis, kui see ametlikult nende oma polnud, aga omavalitsus maksis omanikuna enne kõik arved s.h. elektri. Nüüd enam mitte.
Peab ka tõdema, et pr. Suits on liialt aktiivne ja bravuurne, küllap tüütas ametnikud ära.

tsinna: on veelgi tõhusamaid ja lihtsamaid mooduseid, mis välistaksid absoluutselt igasuguse rasestumise (tervise huvides), seda on sünnitusjärgselt välja pakkunud ka arstid, aga proua on keeldunud. Karta on, et keelduks ka Sinu pakutud abist... ta tahab ju iga hinna eest perek. Rasvadest ette jõuda. Niiet see 15. ei jää viimaseks... v.a. juhul, kui pereema sünnituslaual vahepeal ära ei lõppe ja noid 15 emata jäta.
 
iiii 16. aprill 2002, kl 11.57
Ma ei saa aru mida te kiljute? Mul on küll üsna ükskõik kas neid on seal 14 või 15 või veel rohkem . Need ei söö ju meie vaest riiki enam palju vaesemaks ja kokkuvõttes tundub, et nad saavad veel üsna kenasti hakkama (linnalolle, kes raha annavad on ju ikka). SoS lastekülaga on võrdlus jumala õige - mõlemasse sünnitatakse lapsi täiesti süüdimatult! 500 krooni jõuludeks vaesele lapsele on aga üsna vähe. mis ta selle eest saab? Korralikud kingad jalga või sooja jope selga? Võib-olla teistele nö korralikust peredest lastele tõepoolest ei osteta 500 krooniseid jõulukinke, aga neil on kindlasti riided seljas, kõht täis ja käivad veel trennides ja ringides, jõuludeks saavad niisama asju, mida neil ehk vajagi ei lähe.
Mis aga puutub eestlaste iibesse, siis vaevalt sellega tõepoolest midagi enam ettevõtta annab. Paraku jäävad ellu just sellised rahvad, kus on palju pr Suitsu suguseid. Kes ei küsi kust saab ja kuidas, vaid lihtsalt sigivad...
 
kil 16. aprill 2002, kl 12.08
sos lastekylaga pole sellel perel mingit vahet - laste elu mõlemas täpselt yhesugune! vaesed kõik ja tähelepanuta. mul on mõlema koha lastest nii sydamest kahju! see on nagu ahistamine ja tuleks ära keelata! laste arv (ylempiir ja ehk isegi alampiir) võiks sissetulekuga võrdelises seoses olla. ja teile, kallid lastepiinajad vanemad Suitsud - teile oleks paras MAX 2 last!
 
Norija 16. aprill 2002, kl 12.14
Nuh, aga las küsib. Ega siis seepärast veel andma ei pea. Ise tema moodi ei teeks, aga kui keegi teeb, siis andku minna.
 
vitamiin 16. aprill 2002, kl 13.00
Tahaks kangesti teada ema põhjendust, miks ta on nii palju lapsi saanud. Kas talle pole kunagi tulnud pähe mõtet, et saaks ka teisiti? Mis see on? Märterlus või auahnus, tahtmine silma paista? Kas sellistel egoistlikel kaalutlustel on eetiline lapsi saada? Mina isiklikult ei mõista, mis selleks ajendab. Tõesti, isegi 2 last võivad su oma tähelepanu nõudmisega pooleks rebida, saati siis 14. Ja jama jutt on see, et suures peres lapsed õpivad üksteisega arvestama ja üksteist hoidma ja eluks vajalikku. Tühjagi. Kratsivad kadedusest üksteisel silmad peast, kui üks teisest kommi rohkem saab, on selliseid nähtud.
 
suss 16. aprill 2002, kl 13.16
No sai ju mainitud, et tahab Eesti rekord-kangelasemaks saada...
 
Anu 16. aprill 2002, kl 14.59
AGa proua Suit~su vend Meelis Põlda oleks äärepealt rahandusministriks saanud... Ja ei ela üldse halvasti. Kuna tal endal vaid kaks last on, siis võiks ju oma õde ikka aidata ja õe lapsi kah.
 
.... 16. aprill 2002, kl 15.04
Mind huvitab, kas need Suitsud tööd ka teevad või ainult kerjavad? kas keegi teab? Peavad ehk vähemalt kanu ja lehmagi. Natuke saaks ju ikka ise ka end aidata....
 
Beggy B 16. aprill 2002, kl 15.17
no kussa jõuad tööd teha, kui koguaeg vaja krõpsutada, et muudkui väikseid vääkse toota.
 
Laura 16. aprill 2002, kl 16.52
Üllatama paneb kui halvustavad kommentaarid! Kui küsis, siis küsis, kui ei meeldi, ei käsi keegi kirja lõpuni lugeda - kustuta ära ja asi ants.
Ja igaüks sünnitab niipalju kui tahab. Ja vaatab, et hakkama saab - ainult viisid on erinevad.

Eespool keegi mainis, et SOS lastekülas on lapsed tähelepanuta. Vale puha. Seal on peres 6 last ja kõigile jagub tähelepanu. Ja rohkem kui mõnel igati rikkal 1-lapse omanikul.
Sama ka Suitsu peres.
Tähelepanu ja hoolimine lastest ei ole võrdelises seoses pere rikkuse ja laste arvuga. Arvasin, et sellest on juba ammu aru saadud...
 
Siug 16. aprill 2002, kl 20.18
Mõnede paljulapseliste ainsaks põhjenduseks on: "Jumal andis". Nemad vaesekesed usuvad vist tõsimeeli, et andis jumal lapsed, küll annab ka kõik lastele vajaliku. Aga 14 lapse puhul oleks ikka palju varem pidanud aru saama, et jumal ei anna niisama midagi muud. Või on kerjamine tõesti jumalale meelepärane tegevus?
 
nojah 16. aprill 2002, kl 23.21
minul tekiks küll alaväärsuskompleks ja häbitunne, kui minu vanemad mind ja minu mitut-mitut õde-venda kasutades avalikult rahvalt kõikvõimalikku abi paluksid.

laps tahab näha oma vanemaid ikka kõige-kõige parematena, mitte abitute ja eluga mitte toimetulevatena.

mina ei näe sellises perekoosluses midagi normaalset, pigem ohjeldamatu lihahimu tagajärgi. kõike tuleb mõistusega ja piisavas koguses võtta/teha. täielik egoism laste suhtes!

jäägu lapsele tema lapsepõlv ja kommid, mitte elu- ja rahamurede lahkamine avalikkuse ees!
 
nadja 17. aprill 2002, kl 08.33
Jessas, kui rumal väide! Ohjeldamatu lihahimu tagajärg! Justkui 2 lapse vanemad oleks elus 2 korda vahekorras olnud. Totter!
Minu teada käib laste isa tööl ja emal on niigi päevad läbi vaja laste ja kodu eest hoolitseda. Mis siin ebanormaalset on?
Ebanormaalne on pigem see, kui 10 tonnise sissetulekuga inimene kurdab, et väheks jääb! Ebanormaalne on ka see, et suureperelised peavad praeguse madala iibe juures almust paluma, ometigi on selliseid peresid ainult 50. Ei usu, et nad meid paljaks sööksid.
 
Minake 17. aprill 2002, kl 11.28
to nadja: "Ebanormaalne on ka see, et suureperelised peavad praeguse madala iibe juures almust paluma". Aga enne suurepereliseks saamist tuleks maha istuda ja kalkuleerida, kas tullakse rahaliselt toime. Iga pere vajab planeerimist ja oskuslikku majandamist, suureperelisus ei vabanda selle puudumist.
 
juta 17. aprill 2002, kl 15.18
Päh, olen samuti valmis pr. Suitsu paki kondoomidega toetama. Inimene sigib süüdimatult nagu küülik ja keegi siin leiab talle veel mingeid õigustusi. Mina näiteks endale kolmandat last lubada ei saa. Või peaksin ma ta ikkagi ära sünnitama ja siis pr. Suitsult materiaalset toetust paluma?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!