Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Miks öeldakse- vaba ja vallaline?
 
Marie 30. märts 2003, kl 14.27
Vallaline ei pruugi ju tingimata tähendada, et samas ka vaba ollakse. Kui inimesel on kindel püsisuhe, kuid nad ei ole abielus ega ela veel isegi koos, kas siis on õige öelda ta kohta vaba ja vallaline?
 
karnaaks 30. märts 2003, kl 14.29
..aga kas siis mtte ei öelda vabaabielu.. vallaline on minu mõistust mööda ikka see kel suhet parasjagu käsil ei ole.. kas ta siis tahab seda või ei olegi huvitatud suhtes momendil
 
cerres 30. märts 2003, kl 14.46
mis küsimus! neid sõnu "vaba" ja "vallaline" kasutatakse ka täiesti lahus. eks vaba ja vallaline öeldakse kui need mõlemad väiteid ka mõeldakse
 
Marie 30. märts 2003, kl 15.12
to karnaaks: vabaabielu on ju ikka juhul, kui juba koos elatakse. Ma mõtlen just seda kooselule eelnevat perioodi. Ei ole ju nii, et saadakse tuttavaks ja kohe hakatakse koos elama. Mina olen kallimaga koos olnud juba 1,5 aastat ja sel suvel plaanime koos elama hakata. Kuid paljud sõbrad-tuttavad, kes teavad mu suhtest, on öelnud nii muuseas, et oh sa ikka vaba ja vallaline jah.
 
blue 30. märts 2003, kl 15.30
aga kuidas nimetada suhet, kui suheldud tihedalt 3 aastat ja pole kavatsustki leibu kasvõi kaasluse mõttes ühte kappi pista???
seega... kuni ei mõelda asjast kui probleemist... seni pole ka probleemi. seega... kas probleeme on vähe?
 
kiq 30. märts 2003, kl 16.31
kui on vallaline, aga suhe käsil..siis öeldakse vallaline ja hõivatud..simple :)
 
mariia 30. märts 2003, kl 18.32
vallaline ja hõivatud - sellist väljendit kasutatakse eriti ok tutvumises. eriti tobe minumeelest.
 
.. 30. märts 2003, kl 18.33
misasi see ok tutvumine on?
 
mariia 30. märts 2003, kl 18.58
ok tutvumine - portaal, kus tutvutakse
 
to Marie 30. märts 2003, kl 19.28
Vaene Marie!
See sõnapaar ongi selleks, et väljendada, et inimene on nii "vaba" kui ka "vallaline". Kui asjad nii pole, võid ju alati öelda. "Olen veel vallaline, kuid mitte vaba". Ja mõnedes tutvumiskuulutustes armastavad mehed öelda: "Olen küll abielus, aga vaba". Variante on veelgi, millest Sinu rahulolematus???
 
Ellen 30. märts 2003, kl 20.18
Minu jaoks ka "vaba ja valline" tähendab seda, kui suhet pole. Kui kellegiga koos, siis ju "käidakse" ja ei olda vaba ja vallaline. Vähemalt vanasti öeldi nii:-) Aga formaalselt muidugi vallaline kui perekonnaseis kehtib enne abiellumist.
 
blue 30. märts 2003, kl 21.47
kui ma pole abielus ja koos ei ela... siis olen vaba vai? oi... võin olla seotum kui abielus olles. seega... ikka... kas probleemide vähesus?
 
vallatu 31. märts 2003, kl 01.55
Vallaline tähendab,et on valla oma-veel.Igayks võib üritada.Vaba aga seda,et on kõigest vaba,ka vallast.Edasi mõelge ise ;)))
 
Agneke 18. november 2021, kl 14.07
Vaba ja Vallaline ja Vallatu! Arvan, et ka 90 aastaselt! Last mulle Ei anta! Tulebki Seda ära kasutda, Et oled vaba ja Vallaline, Kuni Orki Lendad! Kuni Sind kinni püütakse! Enam Nii Rumal pole, et Laseks ennast kinni püüda! Olen Vaba ja Vallaline Lõpuni! Mis Mul üle jääb! Üldiselt rahulik! Ise kedagi taga ajada, nooremat või vanemat, Ei, olen koguaeg odanud , et mind valitaks ja siis Mina valin! Peletis Kõhva! Natuke püüdnud ka Ise otsida!
 
Agneke 18. november 2021, kl 14.37
Kui lapsendada, on Sul ühe hetkel kodus Vòõras naine, võõras mees, võõrad lapselapsed! Laps oli tähtsamgi, kui mees! Aga mõlemad poleks ka paha Olnud!
 
Agneke 18. november 2021, kl 18.33
Karin on meil nagu lõunamaa naine, pikad ripsmed ja pöial suus! Aire kah selline, vahivad ja jõllitavad Tahad, Ei taha! Nagu kõik Neid tahaks! Ma Ei suuda Seda enam kannatada! Viisakust pole!
 
Agnekesele 18. november 2021, kl 19.13
Mõnus on olla vaba, ole rahulik.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!