Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Emainstinkt
 
Mõtlik 04. juuli 2003, kl 12.26
Olen 27-aastane: paras aeg käes, et lapsi sünnitama hakata. Aga ei ole mitte mingisugust tahtmist. Või õigem oleks öelda, et mõte lapse saamisest on lausa vastumeelne. Ma tean, et paljud emad ütleksid selle peale, et kui laps sünnib, hakkad teda iga päevaga aina rohkem armastama ja varsti ei kujuta elu ilma temata ettegi. Aga mina olen suhelnud ainult heade ja armastavate noorte emmedega. Kindlasti on kusagil teistsuguseid emasid ka. Elu ei ole ju must-valge, ka mitte inimesed.
Mulle lihtsalt tundub, et mingi tunne või tahtmine peaks ikka enne lapsetegemist olema.Emainstinkti alge? Vastasel korral on lapse sünnitamine riskiga seotud.
 
mhh 04. juuli 2003, kl 12.30
Kui siin niimoodi arutled siis sul ju mingid tunded on. Muidu sul sellist probleemi ei oleks. Ju siis ikka juba tahad seda last aga otsid kinnitust et vara veel.
 
urr 04. juuli 2003, kl 12.35
"Ju siis ikka juba tahad seda last aga otsid kinnitust et vara veel."

kas mõtisklust teemal "aga kõik teevad nii" võib nimetada TAHTMISEKS ?
 
arutleb 04. juuli 2003, kl 12.36
tont neid asju teab. sel ajal, kui me ise sündisime, ei olnud korralikult toimivaid rasestumisvastaseid vahendeidki, vaevalt me nüüd kõik pikalt planeeritud lapsed oleme. saadi lapsi "kogemata" ja armastati neid ikka. küllap see armastus koos lapsega tuleb. instinktid ärkavad siis, kui läbi vaeva ja valu sündinud pisike sulle rinnale antakse ja sa ta lõhna nuusutad.
kui tunned, et ikka tõesti ei taha, eks oota siis veel aastake või paar, 27 ei ole veel mingi viimane piir. küllap see õige tunne ka tuleb.
 
emme 04. juuli 2003, kl 12.38
Paras aeg on siis, kui tunned et tahad last, mitte siis, kui kukub 25 või 27 või 32. Kui leiad mehe, keda armastad nii, et soovid temaga last. Ei saa sünnitada last lihtsalt lootuses, et siis kui ta olemas on, hakkan teda päev-päevalt loodetavasti rohkem armastama. Sa ei pea sellest vägisi mõtlema, kui on õige aeg sinu jaoks, siis tunned selle ära.
 
Reet 04. juuli 2003, kl 12.51
Mida siin siis veel mõelda on, kui mõte lapsest on isegi vastumeelne? Ei ole ju mingit kohustust last sünnitada. Maailmas on inimesi niigi liiga palju.
 
tibbbu 04. juuli 2003, kl 13.46
kui ei taha, siis pole vaja, ausalt. sul aega veel kyll ja kyll. ja kui ei hakkagi tahtma, kah 6nnetus, k6ik inimesed ei peagi lapsi saama. nii et ei ole vaja muretseda.
 
maasikas 04. juuli 2003, kl 13.57
ja jaaa,2ra sa m2rgi,kui juba siia kirja panid,siis mingi instinkt juba on. lase aga k2ia,loomulikult mees peab olema sul kah k6rval,sest yksi olla lapsega on nadi!!!
 
xxx 04. juuli 2003, kl 14.16
Lase käia. Peaasi, et hiljem ei kahetse ja lollusi tegema ei hakka.
 
Mõtlik 04. juuli 2003, kl 14.31
to xxx: ma tahakski pisut rohkem veendunud olla selles, et ma hiljem ei kahetse või ei hakka lollusi tegema, selles see asi ongi. Ega laps ei ole mänguasi,et kui tahan viin vanaema juurde nurka seisma ja vajutan off nupule.
 
xxx 04. juuli 2003, kl 14.58
To Mõtlik:
Mõtteorinetiiriks ehk selline arvamus, et lapsega tekitad ellu ühe lähedussuhte. Hiljem tema pere kaudu lisandub neid juurde. Kui Su elus on kosutavaid lähedussuhteid piisavalt ja on näha, et need kuhugi ei kao, siis ei pruugi tõesti lapsest puudust tunda. Kuid vanemas eas kiputakse end üksikuna tundma...
Eks Sa ise tead...
 
Alla 04. juuli 2003, kl 15.04
Olen samas seisus kui Sina. Vanuseliselt nagu võiks lapsemammaks hakata, kuid iseenese seest tulevat suurt TAHTMIST ei ole. "Katsetused" sõbrannade tittedega on ka ohusignaali andnud - üle 2 tunni ma väikesi lapsi välja ei kannata ... mis veel siis omadega saaks olema :(
Günekoloog ütles küll, et emainstinkt löövat välja alles peale lapse sündi.

Enda jaoks olen lapsesaamise üle otsustamise lükanud 35. eluaastasse. Enam-vähem siis lihtsalt PEAB otsustama:)

Mõtlik, Sa ise ütled ju oma kirja esimestes lausetes kõik ära "peaks, aga ei taha" ... oota veel, äkki hakkad tahtma ... või ei hakkagi ... eks näis.
 
allale 04. juuli 2003, kl 15.23
Sa pead ju isegi ülihästi vastu: 2 tundi. Mina ei suuda väikeste beebide juures üldse olla. Samas hakkavad lapsed mulle meeldima, kui nad on umbes 6-7 aastat vanad. Olen mõelnud, et huvitav, kes minu last nii kaua minu eest kasvataks?
 
c 04. juuli 2003, kl 15.30
võõras tita ja oma laps on kaks täiesti eri asja. Mul endal on 2 last suureks kasvatatud, väga meeldisid, aga võõraid lapsi ei viitsi küll kümmet minutit ka karjatada.
 
baabajaaga 04. juuli 2003, kl 15.41
ma 33 ja sama lugu. ei suuda end ette kujutada imikuga 24 tundi 365 päeva koos, mõtegi sellest ajab hirmujudinad peale. lapsed meeldivad alates 2-3 eluaastast.
 
maiu 04. juuli 2003, kl 16.31
Mõtlik
"Ma tean, et paljud emad ütleksid selle peale, et kui laps sünnib, hakkad teda iga päevaga aina rohkem armastama"

...eee just nii ma ütleksingi!:) Reeglina see elus nii läheb.
Samas pole ma sinu situatsioonis mingi nõuandja, sest ma ise väga tahtsin last. Pigem soovitan vastu tahtmist mitte sünnitada, vaid oodata - vanus ju selline, et aega veel on. Aga mulle meeldib sinu suhtumine: sa nagu hooliksid juba praegu sellest olematust lapsest: et kui sul pole talle piisavalt anda (ma ei mõtle materiaalset), siis pigem veel mitte...
 
naine 04. juuli 2003, kl 16.54
kui ei taha, pole vaja. vaene laps, kui tal selline ema on. aga küllap ühel hetkel tunned, et oled valmis! siis ongi õige aeg!
 
naine 47a. 04. juuli 2003, kl 18.41
Ei mõista hukka,inimene nagu oled,kõigil ei pea ega olegi lapsi.Tänapäeval on see nii mõistetav-olgu põhjus või mitte.Ehk see tunne ja soov tuleb siis,kui juhtub su teele see mees kellega tahaksid lapsi,olenemata kas elad praegu kellegagi või mitte.
 
abs 04. juuli 2003, kl 19.07
Sa mõtled et vanus, ja et peaks? See on ratsionaalne lähenemine. Paljud naised sünnitavad oma lapsed ilma igasuguse emainstinktita. On planeerimata sündinud lapsi, aga nende vanemad armastavad neid kõigest hoolimata.

Mina nõustun siin arutlejaga: aega on ja instinkt + armastus tuleb koos lapse sündimisega.
 
arvamus 07. juuli 2003, kl 10.53
ühiskonna survel ei tasu küll sünnitada.Oota seda aega kui endas tekib sisemine soov selleks.
 
armastuseta kasvanud laps 09. juuli 2003, kl 23.02
Ja on emasid, kes ei hakka oma lapsi kunagi armastama.......
 
Emalendur 17. märts 2021, kl 23.22
https://www.imdb.com/title/tt7377132/?ref_=nv_sr_srsg_0
 
Agneke 21. märts 2021, kl 15.38
Minule meeldivad just väkesed lapsed, avali silmadega, ja nende kaka ja söötmine! Pubekana, suurena on nad kiuslikud ja pahad, ka kooli minnes midagi mutub, et Miks sa ise lapsi pole saanud, võõristus! Koolilapsi ma tean! Ainus puudujääk ,võbolla ma ei viitsiks nii palju rääkida, ja raha laduda! Ehk ongi see asi õpitud! 3-lapselise pere vanem õde!
 
Agneke 21. märts 2021, kl 15.46
Kõk see ninnunännu meldib mulle, selleks olen valmistunud, aga näed lapsed sünnitamata, tegemata! Kõik see annaks tiivad! Ninnunännu!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!