Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
sain peksa ema käest lapsena
 
katrin 10. detsember 2003, kl 15.14
Mina sain külll ema ja isa käest rihma lapsena ja oli üsna valus pepu peale rihmaga saada.
Nüüd kui sellest juttu teen,et miks nad mind peksid vahest siis nemad ei mäletagi,et nad mind lõid.
Oma last ma iial ei löö rihmaga.
 
ghostlady 10. detsember 2003, kl 15.17
ise sain kaa, küll isa käest, lolli pubekana loopisin näkku talle seda. Nüüd suhted head. Aga samad sõnad - NEVEREVER oma last ei löö!!!
 
arvamus 10. detsember 2003, kl 15.22
enamus lapsi on lapsepõlves rihma saanud.
 
Mara 10. detsember 2003, kl 15.25
rihmaandmist loeti kasvatuslikuks võtteks ja muidugi ei pannud siis vanemad kirja, millal ja mille eest laps täpselt keretäie sai.
Samamoodi rebitakse last kättpidi nurka seisma, näpistatakse keelest keelenäitamise eest või antakse laks käe pihta, kui ta midagi haarab,mida ei tohi. Vitsaga vist praegu rohkem ähvardatakse niisama, harvad vanemad tõesti toovad väljast puuoksa või haaravad vöölt jämeda nahkrihma ja annavad näiteks pandlapoolega lapsele peksa. (oma lapsepõlvest mäletan, et raskem karistus tuli pandlapoolega, kergem teise, pehmema poolega)
 
lihasooja_lilleke 10. detsember 2003, kl 15.32
arvestades lapse väiksuse , pahanduse suuruse ja karistuse vahekorda/suhet, tuleks enamikke täiskasvanuid vähemalt korra nädalas telefonipostidega nuhelda....
 
Katrin 10. detsember 2003, kl 15.34
to mara

Mind lubati mustlaste juurde elama saata kui ma ennast pesta ei lasknud.
Minu meelest üsna tobe ähvardus.
Mina sain ka rihamaga,ema eest sai veel kuidagi ära joosta aga ise eest ei olnud võimalik ära põgeneda.
Seega suhtun külmalt sellesse kui ise peaksin üksikema olema tulevikus kuna isa võib lapsele liiga teha
 
tavaline plika 10. detsember 2003, kl 15.35
to lihasööja -lilleke

irw
 
meees 10. detsember 2003, kl 15.38
Inimeste psüühika on erinev. Mina teadvustasin alati, et keretäis on asja eest ja pole vanematele hiljem kunagi seda ette heitnud. Õigesti tegid!
 
JG 10. detsember 2003, kl 15.46
Mind saadeti tavaliselt õue endale vitsa tooma. Aga ma otsisin alati kõige kõdunenuma oksa ja viivitasin tuppa tagasi jõudmisega piisavalt, et lõpuks oli esivanemal suurem viha üle läinud.
 
kahjuks 10. detsember 2003, kl 15.52
jah(ohkab), sain ka vanemate käest nii vitsa kui rihma..vahest ka pandlaga ja tõotasin endale, et mina oma last küll rihmaga ei löö....aga tegelikult olen talle ikka asja eest rihma küll andnud:((
Saage vanemateks ja te näete, et ajalugu hakkab kahjuks korduma...
 
jee 10. detsember 2003, kl 15.56
meees:
aga vot mina ei saa siiamaani aru, mille eest mu isa mind rihmaga peksis. Siiamaani tundub, et kui endal olid probleemid tööjuures, tuli koju, otsis mingi tühise põhjuse (näiteks mõni asi ei olnud täpselt seal, kus pidi olema) sõimas hoolimatuks, laisaks, ja lolliks ja siis ladus veel rihmaga ka.
Samal ajal teinekord, kui olin näiteks midagi ära lõhkunud, ilmusin vanemate ette jubedat süüd tundes, juhtus neil olema hea tuju., ütlesid ainult, et ah, korja siis killud kokku.
 
meees 10. detsember 2003, kl 16.01
jee
Mingi eseme ära lõhkumine ei olegi rihmaga vehkimist väärt. Selle eest polegi rihma saanud. Aga näiteks kui ema käis 5 korda õhtul tuppa kutsumas, siis oli karta kõvemat kohtlemist :)
 
Pille 10. detsember 2003, kl 16.12

sain ka vanemate käest vahel rihma.Ei ole põhjust neile midagi ette heita-sest see oli asja eest saadud ja muu vahend lihtsalt ei aidanud.
 
lihasooja_lilleke 10. detsember 2003, kl 16.17
tunneb ennast järjekordselt idioodina..ei ole ise kunagi saanud füüsiliselt karistada, ei ole ise kunagi kedagi füüsiliselt karistanud...nüüd saan aru, miks ennast delfis kontvõõrana tunnen.....muig.
 
Emilia 10. detsember 2003, kl 16.18
Tegelikult ei ole muidugi ükski peks õigustatud ehk "asja eest saadud". Vägivalda ei õigusta miski. Aga huvitav on, jah, inimeste erinev suhtumine sellesse. Et mõni aktsepteerib seda. Mind ei ole lapsena pekstud ja mul ei ole pähegi tulnud oma last peksta.
 
piloot 10. detsember 2003, kl 16.21
ma pole ka lapsena füüsiliselt karistada saanud v.a. kui olin 14 aastane poisike ja siis mu essa,18 aastane seksipartner igapäev ei taht...:) Olen ta pääle solvunud siiamaani!
 
lihasooja_lilleke 10. detsember 2003, kl 16.23
to piloot..

anna andeks mu segipeksmata mõistuse aeglane käik, aga..oot, sa said peksa kui tema ei tahtnud???
 
meees 10. detsember 2003, kl 16.26
Huvitav on hoopis see, et näiteks minu usaldus vanemate vastu ei kadunud mõningasest rihma kasutamisest. Samas ei kujuta ma ette situatsiooni selles ameerika peres, kus ema mingi 7-8 aastase lapse karistamiseks politsei kutsus (lehes kirjutas kunagi). Ilma rihma kasutamata võib suhe väga formaalne olla, mis on veel hullem (verbaalne või psüühiline vägivald - kuidas seda kutsutaksegi).
 
naisu 10. detsember 2003, kl 16.28
Mina ei ole peksa saanud,aga isa lõi mõnikord venda näkku,kui sigadusi tegi.
Vale tegu oli niimoodi näkku virutada.
 
khmm 10. detsember 2003, kl 16.32
sain,kuniks minu kõneosavus nii argumenteeritud sai,et enam ei nahutatud...kuskuil 2-ne klass vist viimati ja peab tõdema,et minu 2 last said kah 3-eluaastast kuni 5-ni...noorem siiski vaid paar korda,vanem sai rohkem...häbi on oma tegude eest (no teod olid tõesti sel ajahetkel päris hullud...aaga,kas just kätt tõstmist väärt?) ja olen lastelt andeks palunud,ennem,kui nad pubertieeti astusid...huvitav,et ei süüdistatudki eriti,praegust tundub,et hääletõstmine on ülim solvang,rahulik asjade lahendamine aga võtab lastel pisara silmist välja;)
 
normaalne 10. detsember 2003, kl 16.32
hee, "häid" karistusi mis (kasu)isa minule kohaldas ja mis siiani mulle viha tekitavad:

- minestamiseni nurka seisma panek
- 3-aastase lapse löömine tagumiku pihta lahtise käega nii, et see teise seina lendab ja 3 päeva istuda ei saa
- pidev irisemine, mõnitamine, mölisemine ja idioodiks sõimamine
 
Undiin 10. detsember 2003, kl 16.35
Ea käest pikki triioe säärtele saanud küll ja veel....aga isa pole mind ilmaski nuhelnud, riidles ainult. Aga ega ma viha pea, mõnikord oli ikka täiesti asja eest.
 
lihasooja_lilleke 10. detsember 2003, kl 16.35
to meees

ma ei tõtta halvustama ei peksjaid ega pekstavaid, liiga palju on erandeid...ju mul vedanud, olen igatpidi ilma hakkama saanud.
aga suhtumine ja näited ajavad küll kananaha ihule:

* ema mingi 7-8 aastase lapse karistamiseks politsei kutsus
lehes kirjutatakse iga päev asju, mida mul raske uskuda, ja tead, kuskil elavad veel inimsööjad ka

"Ilma rihma kasutamata võib suhe väga formaalne olla"

rihm kui läheduse ja loomulikkuse sümbol?????????
tule taevas appi..rihma kasutades võib ka formaalne olla...
ma nimetan seda totaalseks loogikapuuduseks
 
Undiin 10. detsember 2003, kl 16.37
Hrrrr....pean arvutist kaugemale minema, muidu jään vigaseks ka veel...., niisiis - "ea" tähendab EMA ja "triioe" tähendab TRIIPE.
Läheb vaikselt eemale...
 
meees 10. detsember 2003, kl 16.42
lihasooja_lilleke
rihm kui läheduse ja loomulikkuse sümbol????????? ... kust sa seda välja lugesid?
Lihtsalt lapsel on tihtipeale kergem välja kannatada üks terav aisting tagumiku piirkonnas, kui taluda täiskasvanu igasugustel koolitustel lihvitud verbaalset vägivalda. Kui vaja, võin ma enamuse inimestest vihast siniseks ajada, rääkimata lastest.
 
Pille 10. detsember 2003, kl 16.43
need,kes te lapse füüsilise karistamise vastu olete:


mida te siis oma lapsukesega teeksite,kui too

1. Haugub vastu ja ei täida vanemate rahulikul häälel esitatud palveid
2.Peidab vanemate asju ära
3.Loobib möödujaid kividega
4. Hakkab jalgu trampima kui mänguasja ei osteta ja röökimist ei lõpeta?
5.kui telekast parajasti oma saadet vaadata ei saa,sest vaenmad vaatavad AK-d, viskab telekapuldi aknast alla
 
lihasooja_lilleke 10. detsember 2003, kl 16.48
sellega nõus, et tänitamine on vist hullem kui laks, ei tea, ei oska võrrelda...
aga miks ma peaks tänitama, iseenda emotsioone välja elama..kah eesmärk, kedagi vihaseks ajada, eriti veel oma last..
ma üritan teda mõtlema panna, mida vähemate sõnadega seda parem, ja kogemus oma teismeliste karjaga ütleb, et see va laps on palju targem kui arvata oskame...
praegu tänan õnne ja mõtlen , pole enne arugi saanud, mul vedanud, ma arvasin, et füüsiline karistamine on erand...
 
meees 10. detsember 2003, kl 16.52
Mulle tundub jälle nurka seisma panemine mõnitamisena. Või näitaks taskuraha äravõtmine üheks kuuks (oled nagu äpu, kui kaaslased midagi ostavad). Või koduarest. Selliseid vahendeid ju kasutavad need, kes laksu ei anna?
 
lihasooja_lilleke 10. detsember 2003, kl 16.55
to pille...
kordan ennast:
ma ei tõtta halvustama ei peksjaid ega pekstavaid, liiga palju on erandeid...mõned situatsioonid sinu nimekirjas on tuttavad, kuidagi on ilma möödakäijate surnuksloopimiseta asjad ikka lõppenud:))

aga arvestades lapse väiksuse , pahanduse suuruse ja karistuse vahekorda/suhet, tuleks enamikke täiskasvanuid vähemalt korra nädalas telefonipostidega nuhelda....
 
kats 10. detsember 2003, kl 16.56
to pille:
peksa annaks

Ise olen ka vitsa ja tutistada saand küll, pole häda midagi.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!