Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
SOOMLASED
 
maria 03. veebruar 2004, kl 11.20
Selle võiks küll halva kogemuse alla liigitada, aga juhtus nii, et sain nädalavahetusel (mitte eestis) tuttavaks ühe soomlasega. Päris fun oli ja üldiselt täitsa asjalik vend. Ajasime piduseltskonnas juttu äriteemadel (ühine töövaldkond)jne, aga mingist hetkest hakkas ta ette kujutama, et kuna tema jutu järgi ma talle hirmsasti meeldin ja tal on pappi kui raba, siis võib ta mind endaga kaasa kutsuda ja konkreetselt peale lennata, et tahab muga seksi teha. Ütlesin talle väga konkreetselt, et EI ärgu kujutagu ette, aga mulle jäi selline tunne, et ta muutus selliseks pealetükkivaks seepärast, et ma olin eestlane ja tundus, et ta leidis, et võib omale kõike lubada kuna eesti tibid on jube rahamaiad ja litsid.

Kas keegi on veel kokku puutunud sellega, et Soomlased kujutavad ette, et kõik eesti naised on "võetavad" igast asendist ja neisse ei pea respektiga suhtuma.

Mida te arvate, et soomlased meist arvavad?
 
tädi 03. veebruar 2004, kl 11.23
Ära üldista.
 
lz 03. veebruar 2004, kl 11.24
jah.. ära sina üldista. see soomlane üldistas
 
maria 03. veebruar 2004, kl 11.26
üldistan küll ...
meie üldistame ka, et soomlased on lakekrantsid, lätlased lollid ja venelased on kaabakad.

MUIDUGI ON ALATI KA NORMAALSEID, aga konkreetsel juhul tekkis selline mulje midagi ei saa teha ...
 
tädi 03. veebruar 2004, kl 11.26
Ma arvan, et soomlased suhtuvad eesti naistesse samamoodi nagu eestlased vodkaturistidesse.
Ehk: lollimad näevad soomlases ainult vodkaturisti ja eestlases rahaahnet lipakat. Igaüks mõtleb oma rikutuse tasemel.
 
tädi 03. veebruar 2004, kl 11.28
Kui Sa ise ka üldistad, mis Sa siis saada tahad?
 
regina 03. veebruar 2004, kl 11.30
Kas keegi veel on kokku puutunu sellise asjaga,et EESTI mehed kujutavad ette et NAISED on vöetavad igast asendist,
Mina olen kokku puutund,vähemalt need mehed kell pappi on
Soomlasi ei kommenteeri olen elanud soomes 20a ja praegugi töksin oma helsingi kodus,sellise mötlemisega isaseid leidub igal maal
 
regina 03. veebruar 2004, kl 11.34
Kui Sinu asemel oleks olnud Soome naine,vastav mees oleks käitunud täpselt samamoodi on itelligentsemaidki tyype järgmine kord ehk satub teele
 
alu 03. veebruar 2004, kl 11.34
no siis panid ta kyll hästi paika, kui sulle tundus nii, et talle tundus sedasi...
 
eit 03. veebruar 2004, kl 11.36
Mul juhtus varem(olin aktiivne ooklubide kylastaja), et seisan no yleriided juba seljaski ja siis uitab soome papi mooda, moodab pika pilguga ja kysib, kui palju maksab?????Loodan siiralt, et need ajad on moodas, kui vordsustati Eesti naisi litsidega automaatselt.
 
Suhtuvad nii 03. veebruar 2004, kl 11.41
Ma viin läbi degusteerimisi ja keset toote tutvustamisi pani mingi soome,vaene orikas mulle oma sitase käe tagumiku peale.
Olin täiesti tummaks löödud,tahtsin talle õelda:haistaa p...aa!
Aga ma ei saanud ju!
Värdias irvitas mulle näkku ja läks oma naise juurde,kes seisis meist paari meetri kaugusel.Täitsa lõpp!
 
taadi naine 03. veebruar 2004, kl 11.42
no minu vanamees on vastavalt oma nooruskogemusele kaljukindlalt ühesel arvamusel, et kõik soome naised,kes viru hotellis ööbivad on parajad k*pieided, kusjuures maksavad veel pealegi!
* issant...seda ta seal oma 20 aastat tagasi viru vahel tolkneski...aga elu oli meil hea siis
 
irma 03. veebruar 2004, kl 11.52
Ei, ei ole tähele pannud. Tõesti ei ole. Soome mehed, keda ma tean, on üsna muhedad vennad, pikaldase, aga kokkuvõttes lööva huumoriga.
 
ruby 03. veebruar 2004, kl 12.25
vot minul ka hiljuti sarnane kogemus teemapüstitajaga.
seni olen põhiliselt tööalaselt soome juristivanameestega kokku puutunud, kes igati toredad-muhedad-intelligentsed.

a hiljuti miskis seltskonnas sattus miski näss, kes põhimõtteliselt kliendi esindaja ,üsna hoogu ja andis kah oma fantaasiale verbaalses vormis vaba voli.

nimelt hakkas taat rindade suurusest rääkima, minu omi ühemõtteliselt põrnitsedes ja ühemõttelisi zheste tehes.

soovitasin tal takso tellida ja paluda taksojuhil ta viia
mõnda spetsialiseeritud asutusse, kus talle soovitud toodet lähemalt eksponeeritakse.

mulle tundus ka, et ta käitus nigu miski asumaal väljasõidul viibiv kolonisaator.

öäk.
 
irma 03. veebruar 2004, kl 12.28
"...seni olen põhiliselt tööalaselt soome juristivanameestega kokku puutunud, kes igati toredad-muhedad-intelligentsed."


Täpselt sama siin, :-))))))))). See ongi mul aidand säilitada (petliku?) illusiooni kallitest põhjanaabritest kui igati norm. inimestest.
 
siit järeldus 03. veebruar 2004, kl 12.49
nii soome kui eesti mehed on ühesugused sead, tõprad, mölakad, valelikud, töllmokad, pasapeetrid, kusekuulid, ajukääbikud, haisevad olutmahased kümne sekundiga pritsivad pervojänesed.

Ja nüüd naiskad joonelt neegermaale. Neegermaal on kenad pikad ja pikkadega, empaatilised, pikalt pidavad, suhtlemisaltid, vapustava naeratusega neegrid.

Onju? Eksju?

Aamen
 
Liana 03. veebruar 2004, kl 12.51
No minu kokkupuutumine soome meestega on ..heheheheee..igapäevane. Kodus on juba 16 aastat selline. Igati kift tüüp oli siis kui tutvusime ja on ka nüüd. Viimasepeale huumorisoon.

Tööd teen sellises firmas ku kõik peale minu on soome mehed. Väga viisakad.
Mul on palju hellitusnimesid, meie printsess jne:))

Loomulikult on lolle soome mehi olemas aga Soomes elades on neid miskipärast vähem kui siis kui laevaga Tallinna sõidan. Tundub, et lollid on kogunenud kõik Tallinna laeva. Või on seal kusagil Soomelahel selline must auk mis meeste viimsegi mõistusenatukese ära imeb.

Kuna olen omast arust majanduslikult täitsa ok l järjel siis need lontis püksitagumikuga , kiilad ja kõhukad lontud oma rahamehe jutuga saadan ka kohe mujale.
Vastavalt juhtumile ka ühte pimedasse kohta. Ebatsensuurne minust aga ega nad ka inteligentsiga pole rikutud kui minult raha vastu k'ppi küsivad.

Korra on juhtunud, et mu mees luges kõrval lehte ja papi arvas, et on mingi suva mees ja käis mult otse küsimas. Mu mees küsis huvitatult, et palju papa siis ka on valmis maksma. Ok meil oli päris lõbus üldiselt, sest mees ütles, et on mu sutenöör:)

Kokkuvõtteks , pole nad nii hullud midagi. Tallinnas on selliseid eesti mehi piisavalt kes arvavad, et kui neil on paari milli kroonine maja ja mingi imevigur tagumiku all sõiduriistaks siis kukub mis tahes naine nende ette käpuli ja võtab püksid kähku maha.

Kui ma oma maja maksuvuse krooni arvutaks siis ületaks see keskmise eesti ülbiku maja maksuvuse.
 
maria 03. veebruar 2004, kl 13.15
eks ta ole. seesama soomlane ka ühe suure soome firma boss ja üldiselt tundus täitsa normaalse olemisega isegi välimuse poolest soomlase kohta. ehk natukene vana ainult...
aga minu jaoks oli ikkagi nõme, et nii konkreetselt hakati endajuurde kutsuma ja väga konkreetselt ettepanekut tegema. Minu, tagasihoidliku eestlase jaoks oli see ikka VÄGA karm. Pole kohanud samasugust käitumist eestlaste juures ega ka kusagil mujal maal. Isegi itaallased ja inglased kellel ka peaks/võiks olla nii mõndagi arvata eesti naistest on suhtumine ikka hoopis teine. palju rohkem respekti. isegi peale seda kui on välja tegema hakatud ...

kusjuures konkreetselt küsisin ka selle soome "härrasmehe" käest, et kas on on nii pealetükkiv sellepärast, et ma olen eestlane, et MIDA TA ÕIGE arvab eestlastest ... tüüp oli hetke vait ja ütles, et "Ma pigem ei ütleks seda"
 
tegelt 03. veebruar 2004, kl 13.24
Võrreldes teiste lääne riikide meestega, on soomlased kõige suuremad matsid, vabandan kui kedagi solvasin aga nii see on.
Soome naised ise on hädas ja otsivad mehi väljaspoolt. Eks need mehed kes omal maal ei saa, tulevad siia ja Venemaale naist võtma.
Sommide hulgas on palju toredaid inimesi nii et ei saa ju otseselt üldistada kuid minu meelest on nad aeglase, kuidagi juhmi mõtlemisega ja välimus pole ka midagi kiita.
Rootsi ja Taani mehed, need on juba hoopis teisest puust! Pikad viikingid :)
 
viki 03. veebruar 2004, kl 13.24
teadmine eesti naise ahnusest ja müüdavusest istub soomlase peas ikka väga tugevasti sees. (õnnestus olla soomlasega 6 aastat ühe katuse all, selle aja sees näed nii mõndagi)

aga eks see mõistetav ka, kuna tegemist ju soome riigi ametliku poliitikaga - mis tahes päeval nende päevalehe lahti lööd, ikka mõni lugu eesti litsist ja varganäost sees.
 
k. 03. veebruar 2004, kl 13.27
Päevalehed ei kirjuta kahjuks lambist.
 
roosi 03. veebruar 2004, kl 13.38
aeg-ajalt otsin Soome tööd ja avalikustan kuulutustes oma tel.nr.-i, siis 901% kõnedest on intiim- või "vaimo-emäntä" otsimine, kuigi kuulutuses olen selgelt kirjutanud, mis tööd otsin ja kui vana olen, s.t. ei ole enam esimeses nooruses.

vastik, vastik, vastik ....
eestlasi kiputakse alamklassi liigitama

üldiselt olen täheldanud, et soomlased seksi labasemalt suhtuvad, kui Eestis kombeks ja kätega käperdamist täiesti tavaliseks-normaalseks peavad.
kultuuri erinevus on selles osas täiesti olemas...



aga tõesti on olemas ka väga-väga sõbralikke inimesi, kelle-taolisi Eestis ei leia...
 
xxx 03. veebruar 2004, kl 15.58
Ostsin ka linnas parajasti jäätist, kui mingi värdjas soomlane kukkus mu tagumikku käppima, kusjuures ma olin siis veel alaealine. Oleks võinud talle jäätise näkku lüüa.
 
to xxx 03. veebruar 2004, kl 16.01
Ei, sa oleks pidanud teda seksuaalses ahistamises kohtusse andma ... siis oleks ta tagurpidi laevale jooksnud, oma eide kaenlasse. Sellistele jurakatele ei aita muu kui anda täie rauaga!
 
arvan nii 03. veebruar 2004, kl 16.38
viimastel aastatel olen hakanud soome meestesse palju paremini suhtuma, kui eesti meestesse.
kuna elan/töötan soomes puutun igapäevaselt nendega kokku ja ytlen,et pole sellist ilget kahemõttelist juttu nagu eesti meestega.kuidagi väga kindlad on nad. nad ei vahi sind yldse mingi seksobjektina.eestis on see mõlemapoolne.eesti naised sorry vaan ise annavad selleks põhjust.teenindajad pakuvad rohkem ennast kui kaupa.teen vahet kyll viisaka teeninduse ja enda pakkumise vahel.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!