Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Ühepoolne armastus
 
Filoloog 22. märts 2004, kl 09.49
Suur ja sügav armastus inimese vastu, kellel pole armastaja vastu tundeid.
Mida te olete teinud (teeksite) niisuguse armastaja rollis? Mida on teinud teie lähedased-tuttavad?
Mida te soovitaksite oma tütrele, kui tema oleks niisugune armastaja?
 
elba Jonn 22. märts 2004, kl 10.14
Unustada, armastust ei saasundida ja sa võid muutuda oma armastatule ebameeldivaks.
 
Viire 22. märts 2004, kl 10.15
Kõige olulisem on mitte hakata oma armastusega teist inimest ahistama.
 
keegi 22. märts 2004, kl 10.23
On ütlus tappis armastusega, liiga palju armastust jne. Juhul kui suhe on ühepoolne, on see määratud hukatusele, aga on ka võimalus oodata ja ajal lasta asjad paikka panna!
 
Filoloog 22. märts 2004, kl 10.43
Küsimus on teoreetiline, mitte konkreetselt minuga seotud.
Lihtsalt hakkasin mõtlema, mida peaks tegema inimene, kes niimoodi ühepoolselt armastab.
Muidugi teisele end peale suruda ei saa. Aga kui tunne on ehtne, on seda ka raske unustada või maha suruda.
Või peaks juba ette ettevaatlik olema, armastuse eos maha suruma, kui pole selge, kas ta vastutunnet leiab?
 
oehh 22. märts 2004, kl 10.48
no mida te räägite, kas armastusega saab siis ahistada ja tappa?
mida ise teeks-ehk ootaks veel-lootus sureb ju viimasena.
ühepoolne armastus on valus,kes seda kogenud poleks...aga küll aeg ise kõik paika paneb...ära nukrutse....
 
Viva 22. märts 2004, kl 11.16
Selline armastaja muutub naeruväärseks enamasti(kahjuks).
 
töllmokk 22. märts 2004, kl 11.38
Oodata kuni üle läheb. Kui on ühepoolne, siis varem või hiljem läheb üle, olgugi et see võib võtta aastaid. Ja seni kuni tunne kestab, nautida seda täiega. Puhas andmise (armastamise) rõõm on ju väga väärtuslik kogemus.
 
7 aastat 22. märts 2004, kl 11.50
Olin sellises suhtes pea 7 aastat. Mees oli väga armunud, minu jaoks oleks see võinud jääda kenaks suveromaaniks. Tutvudes olin ise õnnetult armunud teise mehesse, aga ise temaga lõpu teinud. Eks uus tuttav aitas valu leevendada,lootis, et kui üle saan, armun minagi. Kiindusin temasse, hakkasin hindama jne., sest mees armastas mind väga ja tegi kõik, et mul hea oleks ja ma temaga oleksin/jääksin. Mingist hetkest püüdsin teha kõik, et armuda. Tundsin kiindumust, hoolimist, lugupidamist, tänutunnet jne., aga see polnud armastus. Mida aeg edasi, seda raskem oli seda taluda. Tundsin ennast süüdlasena, mehe armastus hakkas mind ahistama, kuid olin talle kõik selle aja truu. Lisaks muidugi mehe negatiivsed jooned, me ei sobinud mõningates asjades kuigi hästi. Kui ma püüdsin rääkida, et ma rahul ei ole, ei saanud ta aru, tema arvates oli ju kõik kõige paremas korras ja palus, et ma teda maha ei jätaks.
Lõpuks kaotasin elurõõmu, tundsin end vana ja väsinuna. Ometi teadsin, et olen enamaks võimeline, olen võimeline armastama ja olema õnnelik. Päästis see, et lõpuks siiski läksime lahku ja ma sain uue võimaluse. Kõik need positiivsed tunded, mis olid mus olemas, aga kusagil sügaval peidus, said lõpuks võimaluse välja pääseda. Õnneks on praegune armastus mõlemapoolne.
 
Bla 22. märts 2004, kl 12.34
Teod, mida tehakse armastuse võitmiseks või tunnete näitamiseks, tunduvad alati
a) õiged, kui tegide objekt omab tundeid tegija vastu
b) nõmedad, kui neid tundeid ei ole ...

Seega - kui ikka ei armasta, siis pole teha mitte midagi ...
 
Lillevorst 22. märts 2004, kl 12.50
Mul on toaline meesolevus juba 12 aastat. Algul ärritas jubedalt, praegu on mul oma pere ja ta on õnnelik, et saab meiega (harva) koos olla. Ärritab see, et peab ennast nüüd minu vennaks ja onuks mu lapsele. Aga andku minna, mul on tast kahju ka ta ei ärrit mind, last satelliiditseb, kuna ta elab teises riigis, on meil umb 4-5 kohtmist aastas.
 
Siisike 22. märts 2004, kl 14.27
Ühepoolne läheb üle. Kui temal sinu vastu midagi pole siis te kohtute ju harva.
Ühiseid tegevusi on vähe.
Ka arutlusteemasid minimaalselt.
Kuidas julgeb keegi väita, et tal on 100% suur armastus. Pole inimest ju tundmagi õppinud süviti. Ei tea halbu-häid külgi ega ole erinevate situatsioonide kogemust.
See saab olla vaid armumine. Pigem pime armumine.
 
mommi 22. märts 2004, kl 16.21
te olete kõik nii noored,et ei tea ilusat laulu:"see,keda armastad sina,see armastab jällegi teist".See on elu.
 
Ali 22. märts 2004, kl 20.37
Kurb tunne. Ilus aga kurb.
Kahjuks ei kiindu ma kuigi kergesti ega ka sageli, järeldan et pean selle tundega veel kaua maadlema. Ta arvatavasti ei aimagi, et ma ta vastu õrnu tundeid evin...
 
äpu 22. märts 2004, kl 21.26
never krt. küll enam niimoodi ämbrisse ei astu, kirun iseennast ja kogu maailma, et see mats minust mööda ei läinud, aga ohjeldada end ka ei suutnud, tunne on ju ehe ja alguses meeletult nauditav, igaljuhul lohutan end sellega, et see kogemus on siiski kunagi meenutamist väärt, hetkel öögin verd ja pisaraid, aga vot niivõrd põikpäine, et kahetseda ka ei kavatse;)
 
Kätliin Mddi 04. juuni 2020, kl 16.37
elba Jonn Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Unustada, armastust ei saasundida ja sa võid muutu
> da oma armastatule ebameeldivaks.
 
Agnekene 09. juuni 2020, kl 16.36
Lühikesed mehed vahivad pikki naisi,aga need ei vahi üldse neid vastu! Ja targutavad isendid tulevad targutama! Igasuguseid on! Aga Mina Olen ikka üksi! Kui ükski mees ei kiida, ega siis naiste kiitmine loe! Kui pole mida kiita jne
 
Ka kogenud 13. juuni 2020, kl 19.47
Tundsin üht meest 5 aastat ja esimesel kohtumisel oli keemia meie vahel. Mina armusin ära ja uskusin, et see tunne on vastastikune. Aga ma eksisin täiega! Tegelikult olin tema prioriteeyide listis viimane. Ka mina ootasin ja lootsin, et aeg paneb asjad paika ja ta hakkab minust hoolima! Aga võta näpust! Mul suri lootus alles nüüd, olin oodanud 5 aastat. Niiet oli ka vaid MINUL ainsana tunded olemas! Temal.minu vastu tundeid polnud
 
To Ka kogenud 15. juuli 2020, kl 02.35
Kurb, väga kurb! Ma olen lahus juba 4 aastat ja ikka pole üle saanud. Tema on oma eluga edasi läinud, tal must täitsa ükskõik. Kannatan siiani.
 
bulle 16. juuli 2020, kl 00.19
väga kurb, kui ootad ja loodad, kõik asjata.
kuidas üle saate ahastusest?
 
ellu 16. juuli 2020, kl 01.09
Ahastusest saab üle nutmise, puhkuse ja lootuste peast välja viskamisega.
 
Michelin 16. juuli 2020, kl 03.51
pane mini selga ja näita paremaid palasid
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!