Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
meretramm
 
oarh 16. veebruar 2005, kl 14.29
Miks sellist sõna ei kasutata?
 
Undiin 16. veebruar 2005, kl 14.35
Sõna võetakse käibele siis, kui on olemas asi, mille kohta seda kasutada. Näete Te merel sageli mõnd trammi? Rongid seal ka ei sõida.
 
merejalaväelane 16. veebruar 2005, kl 15.04
kui mõtlema hakata, tundub ikka imelik küll
 
Undiin 16. veebruar 2005, kl 15.12
merejalaväelane,
miks? Merejalaväel on merega tegelikult sedapalju tegemist, et nad on küll jalaväelased aga nad tulevad meritsi kohale teinekord. Nad ei ole mereväelased ega ka jalaväelased, see on kombinatsioon kahest, sestap nimigi selline.
 
alu 16. veebruar 2005, kl 15.22
need ameerika päritolu GM'i kaubavedurid ju toodi meritsi kohale-ku väga vaja, saab neidki meretrammiks kutsuda-kõik sõltub fantaasia olemasolust:)
 
Norija 16. veebruar 2005, kl 15.23
Kes ütles, et ei kasutata?
http://www.arhliit.ee/et/foorum/foorum/index.php?forum_view=posts&forum_fid=1&forum_page=1&forum_pid=355
_
Trammiliinide puutumine mereäärega kiirendaks oluliselt kogu ranna-ala arengut. Rannajoonel kulgev tramm ühendaks erinevad linnajaod – Pirita, Kadriorg, kesklinn, Kalamaja, Kopli – täiesti uuel moel, Tallinna kõige elamuslikumat pärisloodust ehk merekogemust võimendades. Tallinnal on 46 km rannajoont, millest “mägede” elanikud st enamus Tallinna elanikkonnast siiani osa ei saa. Ühendusniidina toimiv meretramm mõtestaks linnaosade omavahelised seosed teistmoodi ja annaks võimaluse juurdevõidetud kesklinnaruumi kvalitatiivseks hüppeks. Trammitrassi paika panemisel võiks maksimaalselt esile tuua ja ära kasutada Tallinna omapära – näiteks võiks Lasnamäe liin sõita osaliselt mööda Pirita teed._

Mulle meeldib eesti keel!
 
njah 16. veebruar 2005, kl 15.28
no selles lõigus on tegu ikka tavalise trammiga, kust akanast meri paistab. Uduselt tundub nagu oleks seda meretrammi sõna mingi praamiühenduse puhul kuulunud, aga vast oli unes. Tallinna meretramm võiks sõita Viimsi ja Kakumäe vahet, vot see oleks tõeline meretramm, ainult küssa kas laevatee alt või kõrgelt üle?
 
Norija 16. veebruar 2005, kl 15.34
njah: tõenäoliselt oleme siis sama und näinud, mul samasugune udune mälestus.;)
 
Undiin 16. veebruar 2005, kl 15.36
alu,
Ameerikast on üsna keeruline ja ebamugav midagi maitsi kohale vedada;)

Norija,
Näh. Ma loll mõtlesin siiani, et sõna "meretramm" saab tähistada sõidukit, mis sõidab merel ja tema sõitmiseks on vaja rööpaid ning spetsajamit. Auruveduri eeskujul auru(mere)tramm? Või kavatsetakse elektripostid merele püsti panna?
Ilmekalt vastab tõele, et inimene õpib kogu elu. Surmani välja.
 
alu 16. veebruar 2005, kl 15.43
mu teada kutsuti meretrammiks ka millalgi seda paati, mis Tln sadamast käis Pirtale ja sealt Aegnale-õhtuks tagasi. kord sattusin yhel jahil olema, mis pidi kapteni sajatuste saatel tegema sellesama pärast äkkpööret, et "sõidab otse, nagu Kopli tramm"
 
Norija 16. veebruar 2005, kl 15.47
Undiin: einuh...
Elektrirong on selline rong, mis sõidab elektriga.
Kaubarong on selline rong, mis veab kaupa.
Linnalähirong on selline rong, mis sõidab linna lähedal.

Liitsõna esimesel sõnal kohe kolm tähendust. Miks ei võiks siis ka trammi, mis sõidab mere ääres, nimetada meretrammiks?
;)
 
alu 16. veebruar 2005, kl 15.51
Norija,

ja diiselrong on see, mis sõidab diisliga?:)
 
Norija 16. veebruar 2005, kl 16.04
alu: no aga kuidas siis teisiti? Käib diisliga?

;)
 
njah 16. veebruar 2005, kl 16.06
niiii nunnu feministi nurgakese teema! Keegi ei kiru mehi!
 
alu 16. veebruar 2005, kl 16.08
Norija,

seda et..Su alias ajendas natsa norima:)

tegelikult ei käi ja seda tavaliselt ka ei teata, kuidas käib. teatud mõttes käibki, kuid diiselmootori ja elektrimootori vahele, mis tegelikult veab vedurit, on paigaldatud generaator.

*ilmselt osutus vedurile omane suur siduripedaal liiga tylikaks:)
 
Norija 16. veebruar 2005, kl 16.28
Tjah, peab Undiini järgi kordama, et inimene õpib, kuni elab! Ei teadnud tõesti aga igatahes hea teada. ;)
 
alu 16. veebruar 2005, kl 16.30
Norija,

...ja veel feministide nurgast sellist asja teada saada!:)
 
Undiin 16. veebruar 2005, kl 16.39
alu,
ma pole küll väga hea rongispets:), aga olen näinud seni diiselronge, mis nõuavad ikka kütet ka ju. Erinevalt elektrirongist, mille nö küte on ... ? Sõna "diiselrong" esimene sõnapool on ikka sellest tuletatud. Või parandage, kui ma eksin;)
 
alu 16. veebruar 2005, kl 16.47
Undiin,

diiselrong on ta seda "" tähenduses. diiselmootor (tarvitab diislit) käitab generaatorit, mis toodab voolu. saadud voolu abil töötab veduri põhimootor, mis on el. mootor. põhjusena on eelis elektrimootorit kasutada paindlikuma variandina sujuvamaks sõiduks, kohalt võtuks:)
 
Undiin 16. veebruar 2005, kl 16.53
alu,
Tänan selgituste eest! Siis ma väga valesti asjale ei lähenenudki. Tähendab algtõuke rongi liikumiseks annab siiski see diislit tarvitav generaator, olgu see põhimootor nagu ta on. Sealt siis ka nimetus. Norija ei pannud siis ka põhimõtteliselt puusse, kui ta diiselrongide kohta just seda ei arvanud, et nad vahepeal rööbastelt maha tulevad ja Nestes natuke jõudu saavad:)
 
alu 16. veebruar 2005, kl 16.58
Undiin,

see lähenemine on õige. vale on siinjuures arusaam diiselrongist. tegelt on ta ju Nesterong. või mis nesterong... musta kulla maak ju!
 
Undiin 16. veebruar 2005, kl 17.06
alu,
Kui lähenemine on õige, siis on arusaam ka õige ju. Vastasel juhul ei ole juba see lause loogiline:)

*Tarkuse varasalv ei saa kunagi täis olla, alati mahub juurde:)
 
alu 16. veebruar 2005, kl 17.13
Undiin,

just!

ma olen alati olnud lausa meelitatud, kui keegi ä märgib, et mingu ma ja arenegu. see ju heatahtlik soov tegelt, käeviibe teelviibijale kraavisõitnult?
 
Undiin 16. veebruar 2005, kl 17.22
alu,
Ega Te selle lause pärast nüüd mossi ei läinud? Ei maksa, ise suur mees juba ju!

* Imponeerib hetkel see, et üsna ... teemast selline tarkuse tagaajamine lahti sai.
 
alu 16. veebruar 2005, kl 17.26
Undiin,

miks mossi?

ma ju arenen ja sageli ka siis, ku ei viici tegelt yldse:))
 
Undiin 16. veebruar 2005, kl 17.39
alu,
Sellepärast see mossimise küsimus, et siin on popp sedaviisi küsida, mulle tundub. Ju see tuleb sellest, et paljud inimesed kõikseaeg öeldut valesti tõlgendavad ja isiklikult võtavad.

Areng on hea. Inimene sündiski elukuestvat õpet läbima:)
 
sk 16. veebruar 2005, kl 17.47
Ei saa alust aru. Diiselrong sõidab diisliga jah.
 
alu 16. veebruar 2005, kl 17.56
Undiin,

pole yldiselt täheldand seda kyssat siin..pigem on see hää soovitus olnd, et kalla end yle ja...:)
aga see hirm valesti tõlgendamise ja isikliku solvumise ees-see juba muu teema.
ku ise aru ei saa teise kommist, siis yks võimalus on võtta seda mitte kahtlusega, et "solvas mind nii, et ise aru ei saand, a teised naeravad". ku naeravadki, siis kusma tean, mida nemad "aru said" :)
seda kasutangi, sest kõigest siin pole võimalik kunagi aru saada. ka väga arenenuna mitte:)
 
alu 16. veebruar 2005, kl 18.02
sk,

nu on alles probleem nyyd...pean selle TM'i vist välja otsima ja pikemalt lahti põhjendama, kui isegi tol korral seda lugedes imestasin. miskipärast tõlgendadakse seda vedurit diiselveduriks, ehkki ta töötab el. energial siiski.
laskudes sygavamale tehnikasse, siis vanad head vene traktorid olid diiselmootoriga. mis olid nii raskesti käivitatavad, et neid käivitati käivitusmootoriga, mis töötas bensiiniga (kergemini käivituv, väiksem mass). mida omakorda käivitati el. mootoriga, nagu igat sõiduautot...nu mida sest arvata, kui traktor sel puhul ei lähe ju tööle diisliga?
 
Undiin 16. veebruar 2005, kl 18.10
alu,
ka nii võib:)
Ilust jätku!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!