Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
ex-mehe uus naine
 
lotte 07. oktoober 2005, kl 11.23
no sa võisid ju imestada ja nördida, kui sulle seda räägiti. aga asi pole siiski seda väärt, et selle üle pikemalt mõelda või lausa teistele arutlemiseks kirja panna. Nii väiksest asjast ei saa endale probleemi teha... Unusta ära!
 
kalle 07. oktoober 2005, kl 11.26
digi,kas sa oled ka ex?Ja nördinud ja tahad uuele ühiskonna rakukesele kiilu lüüa?Kui kõik on kõigi oma,siis võib ka sinu väljavalitut kõik armastada ja omastada.Jõudu kiibitsemisel.
 
dea 07. oktoober 2005, kl 11.30
Ma ei oska küll muud arvata küsijale vastuseks, et kui juba aastaid lahus ja teine pere aastaid koos, siis kuidas saab selle (uue) naise arvamus või solvumine või midaiganes üldse korda minna. Pigem jääb tõesti mulje, et küsijal on see eks rohkem hinges kui iseendale tunnistada tahab.
 
digi 07. oktoober 2005, kl 11.37
absoluutselt, kalle, kõik võivad minu väljavalitut armastada - või kuidas ma seda saaksingi takistada, isegi, kui tahan? hakkan kodus skandaalitsema? lähen nende armastajate uste taha skandaalitsema? milleks? kas nad siis enam ei armasta või? armastavad ikka. ja las armastavad, inimesed peavadki üksteist armastama. ja minu kallim on kindlasti vaba inimene, ta otsustab ise, kellega ta nendest armastajatest koos tahab elada. nagu ma ütlesin - keegi pole kellegi oma(nd). nii, nagi ka mina pole oma kallima omand. ja otsustan ka ise, kellega mina tahan koos elada.

*hoolimata sellest, et naabri jorss mind võib-olla südamest armastab, valin ma ikkagi enda südame järgi - teispere miku näiteks hoopis :)
 
Kraaks 07. oktoober 2005, kl 11.43
Mina pole kunagi aru saanud nendest, kes oma ekselukaaslase ellu kogu aeg nina topivad ja siis ohivad, et ekselukaaslase uus naine on mõrd, kuna ta ei arva temast hästi.
No ei peagi ju arvama kui sa oma nina kogu aeg teiste ellu topid.

Teie suhe oli minevikus!
Saa sellest üle!
Ela oma elu ja lase oma eksil oma elu elada!

Endal pole alandav käia ja kontakti eksiga otsida?
Loomulikult jääb mulje nagu oleksid meeleheitel ja tahad väga oma eksi tagasi saada.
 
digi 07. oktoober 2005, kl 11.47
to kraaks

mis mõttes 'jääb mulje'? aga äkki mitte ei jää mulje, vaid ongi? näiteks nähes, kuidas lapsed kannatavad...mis see naise uhkus loeb.
 
are 07. oktoober 2005, kl 12.01
Jätke see laste taha pugemine ükskord ära.
Lastel on isa olemas ja nad harjuvad sellise eluga ka päris ruttu ära.
Harjuge teie ka ära sellega, et kui teie sügelete, siis teie lapsed ei pruugi seda enam teha.
Lapsed ja lapsed ja lapsed, teie minge oma eluga edasi ja ärge manipuleerige oma lastega.
Eksid nõuavad siin seda, et uued peavad nendega arvestama.
Aga miks vanad ei arvesta siis mitte kunagi uutega.Kuidas te saate seda nõuda, kui te ise ei tee seda.
 
tore 07. oktoober 2005, kl 12.09
aga minu exmehe perekond on toetanud mind ja lapsi pärast lahkuminekut ning ütlesid, et lapsed ja mina jääme alatiseks nende perekonna liikmeteks, lahkuminek ei muuda selles osas midagi. 3 aastat on möödas ning traditsioonilistel pühadel on kõik meie juures koos, kes puudub, on exmees oma uue elukaaslasega. Arvan, et lugupidamine tuleb ikka igalühel ise välja teenida ja kellegi kuulumine mistahes perekonda on ikka perekonna enda valik, mitte üks uus inimene ei saa määrata seda, kuidas nüüd hulk inimesi pärast tema ilmumist peaks oma elu edasi elama. Ma tean väga hästi, mida mehe uus elukaaslane minust räägib, mulle ei lähe see korda, loeb see, mida ma ise tean ja loeb see, mida minu lähedased arvavad. Mehe uus elukaaslane on ainult üks inimene maailmas, kelle arvamusel ja tahtmisel mina oma elu segada ei lase. Ei arva, et uus elukaaslane on mõrd, arvan, et ta lihtsalt ei tea , mida ta teeb, pealegi teistest halvasti rääk8imine näitab rääkija enda olemust, mitte ei riku räägitava mainet. Nii, et elage rahulikult, ärge laske ena elu teiste arvamustest ja rääkimistest segada, aeg annab arutust ning elu on minu jaoks väga ilus kõige sellega , mis mul on, ning ma ei nuta taga seda, mida mul ei ole. See ogi õnn.
Teemaalagatajale: võta seda exmehe uut naist sellisena nagu ta on, ole ise selline nagu sina soovid ning ära jäta mitte midagi tegemata selle oma exmehe uue naise pärast- Maailm on kõigi jaoks ning seal võivad kõik elada nii , nagu neile enddale sobib.
 
!? 07. oktoober 2005, kl 12.15
minu seltskonnas on piisavalt ekse ja uusi, kes saavad ideaalselt läbi - siinkohal on tegemist lihtsalt ussiga!
 
to are 07. oktoober 2005, kl 12.55
sinul ilmselt lapsi ei ole, kui sa räägid, lapsed harjuvad ära. Nad ei harju sellega kunagi ära, neil ei ole lihtsalt muud valikut.
Nad jäävad lootma ikkagi, et vanemad ükskord uuesti kokku kolivad. Räägi inimestega, siis saad teada. Elad silmaklapid peas ja kõrvad lukus, kui ei saa sellest aru, mida lapsed üle elavad ja millised haavad neile hinge jäävad. Tead are, ex ja lapsed olid enne uut ning sellest , milline on uus naine sõltub ka see, kuidas shutuvad temasse mehe lapsed, ex ja kogu sõprusring ja suguvõsa. Ega siis keegi ei hakka uut naist omaks pidama lihhtsalt selle pärast, et ta nüüd kellegi naine on. Ikka selle pärast, missugune inimene ta ise on , sellest sõltubki kõik.
Külm süda võib saada teile saatuslikuks.
 
kah ex 07. oktoober 2005, kl 12.59
to Are, mina ei pea kellegagi arvestama , mmmeie lapsed on ühised ja me kasvatame neid koos ja ma jään uue naise ellu igaveseks. Tema probleem ,kui talle ei meeldi. Ei manipulöeeri, ei kasuta lapsi ära, ei luba ühegi inimesega oma lastel halvasti käituda. Õpetan seda, nmida teile kallid uued naised vist kodus õpetatud ei ole, et kõii inimesed on austavat ja haalivat kohtlemist väärt , olenemata sellest, kes nad on. Ja seda ka exnaised ja lapsed eelmistest abieludest on samasugused inimesed nagu teie isad emad õed vennad.
Aga edu teile teiste elu elamises ja teiste elu korraldamises.
 
hm 07. oktoober 2005, kl 13.06
no kuulge, teemaalgtaja pole ju maininud, et neil eksiga ühised lapsed on.
see "olude sunnil" võib mistahes hale vabandus olla, et jälle mehega kontakti võtta.
 
to kah eks 07. oktoober 2005, kl 13.14
Kui sina ei pea kellegagi arvestama, siis ärge nõudke seda ka uue käest.
Kivi kivi ja hammas hamba vastu.
 
are 07. oktoober 2005, kl 13.23
Lapsi on minul kaks ja üks kasulaps.
Ja eksnaisi on minu abikaasal ka koguni kaks.
Minu mees katkestas igasugused suhted oma eksidega ise ja jäädavalt, sest nendega ei olnud võimalik suhelda.Üks oli joodik ja teine ei saanud teisiti oma elu korraldada.
See ei tähenda, et ta poleks suhelnud lastega ega nendest mitte hoolinud.
Esimese naisega lapsed on tänaseks juba täiskasvanud ja kolmas teise naisega kohe selleks ka saamas.
Poja ema lausa röökis kunagi näkku, et kui sa ei tee seda või teist, siis ma sulle last ka ei näita.Ja ei näidanudki, kuigi otsus kohtust on olemas, kus kirjas millal isa võib lapsega suhelda.Sellest polnud abi ja tänaseks päevaks on mehest saanud pangakonto isa ja teha pole midagi.
Tean väga hästi, mis tähendab kui üks vanem on kaugel ja kui see on veel ema.Ja kuidas laps seda üle elab.
 
to are 07. oktoober 2005, kl 13.42
võtan kõik sõbad tagasi, edu sulle sellise mehega, saad tema neljandaks exnaiseks, kellest siis viies naine samuti räägib.. Ei austa pangakonto isasid , vastutustundetud: lapsi ei ole vaja teha, kui ei soovi nende eest hoolitseda. Minu exmees ei ole minuga suhteid lõpetanud, saame igati sõbralikult läbi. Ilmselt jääme sõpradeks alatiseks. kahju, et su ümber on nii halvad inimesed, sina kindlasti oled jälle õnnetu ohver.
 
are 07. oktoober 2005, kl 14.04
Võib olla sa loed tähelepanelikumalt, miks sai mehest pangakonto isa.Viis aastat sai kohut käidud ja võideldud, et last l i h t s a l t n ä h a.
Sinu aju ei võta sellist asja vist.
Ja vastutustundetusest on asi minu mehe puhul kaugel, sest esimene joodikust naine tõmbas ühe lapsega uttu ja jättis teise lapse mehe kasvatada.Kelle koos me ka ülesse kasvatasime.Ja kes meist ka kohe kohe vanavanemad teeb.
Teine naine läks ära sellepärast, et ei meeldinud see, et mehel on laps kasvatada.Tema tegeles ainult oma lapsega ja võõras oli talle koormaks.
Loe ennem kiri läbi, siis mõistad, kui mõistad.
Ja tänavu sügisel tähistasime oma 16 pulma-aastapäeva.
Teistega polnud ta õnneks ametlikult abielus.
 
swiss 07. oktoober 2005, kl 14.11
... mina ei pea kellegagi arvestama , mmmeie lapsed on ühised ja me kasvatame neid koos ja ma jään uue naise ellu igaveseks. Tema probleem ,kui talle ei meeldi ...

või siis ... "ja meie eksiga jäämegi sõpradeks, aga see tema uus naine ..." ja muu selline jura ...

tõlge: ja kahjuks jäi minu elu seisma sellest hetkest, kui lahku läksime ja nii ma siis elangi sellest ajast alates oma eksmehe elu tema uue naisega, oma laste elu ja kõikide nende lahutatud naiste elu, kellel kuidagi ei õnnestu uut meest HANKIDA :))) Sest ma pole veel näinud ühtegi nn. eksnaist, kellel uue suhte ja abielu kõrval jääks aega ja tahtmist veel oma endiste eludes surkida ...
 
to swiss 07. oktoober 2005, kl 14.37
naerab sinu kommentaari üle..... mina olen ka lahutatud, minu elu ei jäänud küll seisma, hoopis vastupidi läks ales käima. Laste tõttu on meie suhted exiga tihedad, ta osaleb nuimelty oma laste kasvatamises ning et me väga suuri apse ei teeks, siis oleme kokku leppinud, et aegajalt teeme koos ülevaate , kuidas meil kõik kulgeb. pealegi on minul vähe aega lastega tegelemiseks, sest õpin ja töö nõuab ka palju ringiliikumist, seetõttu on lapsed võrdselt nii siin kui seal. Mina ei surgi teiste elus, küll ei ole jah endale uut meest HANKINUd, nagu sa nimetad, sest ma ei hangi mehi, tore sõber aga on mul küll, kellega suhtlen. Arusaamatu, kuidas te nii kivistunult olete selles kinni, et exid ei või sõbralikult suhelda ja exnaised on pahad. Vat ei ole . Hoopis tunnen, kuidas vabanedes ahistavast kooselust( mõne inimesega on lihtsalt raske koos elada, see ei tähenda, ei inimene halb on, minu exmees oli minu jaoks oluline inimene ja on ka praegu´) on meie suhted vägagi head ja me mõlemad hoolime oma lastest. Kas sellest on tõesti raske aru saada. Vastupidi ei mõista mina, miks peab lahku minnes kedagi vihkama ning suhted lõpetama, siis peaksin tunnistama, et olin abielus 20 aastat jubeda inimesega, nii see ei olnud.
Saage aru , et lastele on väga olulise ema ja isa ja nende suhted, olenemata sellest kas nad elavad koos või mitte. Mul on hea meel, kui nad mõistavad , et teineteisest hoolivad inimesed suudavad ka lahku minna mõistlikult ja suhelda edasi.
See ongi ju pere : mehe jaoks ongi ju tema lapsed pere, naine ei ole sugulane , lapse on sugulased, nad on järeltulijad ja pärijad.
 
to swiss 07. oktoober 2005, kl 14.40
tõlge : tegelik: sellest hetkest elabki siis uus naine selle mehe elu koos ekside ja lastega-------see on tõde
Sind ausalt küll ei kadesta selle HANGITUD mehe pärast, arvan et see pole mees ega midagi, ime et sa veel jaksad
 
loen ja imestan 07. oktoober 2005, kl 14.50
põhiline: küll oleks hea elada, kui teised nii pahad ei oleks, kui keegi ei segaks. Miks te elate elu, millega te rahul ei ole. Ei saa aru, mul on küll hea elu, sest ma ei lase ennast kõigutada teiste arvamusest , teiste tegudest, püüan suhelda inimestega, kellega on vähem probleeme, kellele meeldin mina ja kes mulle meeldivad.
Järelikult olen õnnelik, sest saan aru, et minu elu sõltub minu valikutest, olen õnnelik
 
liizzz 07. oktoober 2005, kl 15.10
Mul lapsel on vaid 1 ISA. Vaatamata nii minu kui exi uuele suhtele.
Ma ei kavatsegi lakata suhtlemast oma lapse isaga. Kui kiiresti midagi on arutada - helistan, kui järelemõtlemist vaja ja kiiret pole - saadan sms-i. Mitte seepärast, et MINA seda vajan, vaid et see on meie ühise lapse huvides. Kui vigastasin rulluiskudega sõites jala, siis tõi ex mulle söögikraami koju. Kui olen ootamatult ja erakorraliselt hõivatud, saab laps oma isa juurde minna. Vanemaid ei saa vahetada.
Nii on ja nii jääb.
 
nele 07. oktoober 2005, kl 15.30
inimesed on erinevad, arvata on et kitsarinnalised, silmaklappidega ja juhmid inimesed ei suuda oma kaaslaste minevikku aksepteerida. ma arvan et see soltub suurel maaral ka haritustasemest.
minu koige lahedasem soprusringkond on ca 15 aastat tagasi ajast kui mul tekkis oma esimene suur armastus, siis enamus tema sobrad. nyydseks oleme juba yle 10 a lahus aga sobrad on ikka koik samad. nii monedki sellest samast kambast on aja jooksul yksteise eksideks saanud ja uusi armastusi leidnud ja neid seltskonda juurde toonud, aga siiamaani suheldakse yksteisega ja aksepteeritakse yksteise uusi ja vanu elusid. ja keegi pole armukade ega raagi kedagi taga, elu on lihtsalt selline. ise elan praegu valismaal, aga emal oli hiljuti juubel, kus oli kohal ka minu eks (kellega ma olen vaga hea sober kusjuures, ilma mingi taga- voi ei tea mis motteta) oma uue pruudiga (kellega ma olen ka hea sober). kui sugulased natuke suuri silmi tegid, siis ema ytles, ta on ju perekond. ja ongi, elasime 6 aastat koos, aga ei olnud me ikkagi need oiged yksteise jaoks, miks me peaks siis selleparast yksteist vihkama hakkama voi oma elust kustutama? kui minu uus mees ei aksepteeriks seda et ma endiselt suhtlen oma eksidega, oigemini lausa olen sober nendega, siis ta kyll mu mees ei oleks.
aga paraku jah, nomedad ja lollid inimesed juba siit ilmast otsa ei saa..
 
Piisake 07. oktoober 2005, kl 15.52
Kummaline on vaadata, kuidas naised kaklevad mehe pärast, justkui oleks ta käekott.
Siiski on ka mehel mõistus peas ja see on juba tema enda otsustada, kui palju ka kuidas ta oma eksidega suhtleb.
Kui uuele naisele see ei sobi, siis teab ise, kus ta koht on.
Pealegi-mehe jaoks parema naise juures kustu kiiresti side oma endisega. Siiski jäävad mälestused ja mõistlik inimene ei hakka neid üles kaevama.
Ühist minevikku ei kustuta keegi ja selle üritajad jäetakse tavaliselt kõrvale.
Selles suhtes olen nõus, ome mehe eksist halba rääkida on inetu. Kuid varju heidab see rääkijale ja näitab kadedust.
Kui Sind see häirib, hoia eemale!
 
mõtlen seda sama 07. oktoober 2005, kl 16.03
nagu piisake. Uued naised justkui arvavad, et on ostnud nüüd selle mehe omale. Ja kuidas üldse saab keegi inimene suunata ja kontrollida mistahes kolmandate nimeste suhteid. See on ju nende asi, lihtne . Kui üks mees ja naine on loonud pere ja omale lapsed muretsenud, siis on tegu ju ometi elusate ja üksteisest hoolivate inimestega. Mina ei saa tõesti aru, kas need , kes siin vihkamist ja inimeste mahakustutamist propageerivad ise sooviksid need olla, kelle siis nende elukaaslane lahku minnes oma elust kustutab , koos teie lastega. Mõelge ikka ka natukene.
 
to piisake 07. oktoober 2005, kl 16.17
Ei kakle mitte ainult emased vaid ka isased. Kõikide meeste kohta ei saa teha üldistust,et kõigil meestel mõistus peas on.
Aga see on tõsi küll,et kui ex (läbitud etapp,nagu minu mees ütleb)hakkab uut etappi liigselt segama,peaks mees tegema oma korrektiivid.Kus siis uuel naisel,kui ex teeb mis tahab, koht on?Sellele nagu vastust ei saanud, läheb exi juurde ja hakkavad kolmekesi rõõmsalt koos elama?Ühist minevikku ei kustuta ei normaalses pereelus, ega lahutades.Kuid aru tuleb siiski saada sellest,läbitud etapp ei ole primaarne, see on mälestus.Ei ole ilus rääkida halvasti nii exist, kui ka uuest naisest.Kõik on kahepoolne, ka tagarääkimine.Jah,ka uue tagarääkimine on väääga inetu.Kas ka tema on kade?
Ühest lugemusest meenub, et kaaslast ei vahetata mitte seepärast, et ta halvem on, lohutuseks mahajääjatele.Läinud kaaslane ei ole ju kogu elu,tavaline surelik.Ei saa uutele kaaslastele(nii meestele kui naistele)näidata, et mina olen hea ja teen mida tahan.Igal asjal on piirid.Pealegi ei saa süüdistada uusi selles,et keegi nende mängukanni ära võttis.
Kann võib ise ära jalutada, leida uue armastuse, leida parema suhte ja kui see mahajääjaid ärritab, siis hoidke eemale.
 
dee 07. oktoober 2005, kl 16.44
Uued vanad risti rästi,
nii neil kõigil pähe lasti.

Te olete äärmiselt saamatutest meestest lahti saanud ja uued omale veel tossimad mehed saanud.
Loll mees, kes laseb enda seljas liugu lasta.
Meie ei suhtle oma eksidega ja pole seda kunagi teinud.
Asjad pandi paika juba alguses ja seda rangete reeglitega ja see mõjus.
Koos sai elatud minevikus, aga mina elan tänases päevas ja tuleviku nimel ja sinna ei kuulu minu endine elu.
Oma eksmehest kui lapse isast ei taha ma midagi kuulda, sest ta pole seda iial väärt, et tema järele joosta ja sama meelt on ka minu abikaasa oma naise suhtes.Lihtsalt väga vastik oli see eelnev temale.
Ja minule ka.
Jõudu teile minevikus istumises ja sellepärast te polegi oma eluga edasi läinud.
Need, kes endale uue elu leidnud ja loonud ei tüüta iial oma ekse ja pekse või ma ei tea mida.
 
to: dee 07. oktoober 2005, kl 17.13
ega eksidega suhtlemine ei pea minevikus elamist tahendama. koik ei ole elus must ja valge, on ka vahepealseid toone. alati ei minda tyli ja solvangutega lahku. kui armastus saab kas yhe voi kahepoolselt otsa, mis siis ikka, elu laheb ju edasi. miks ma peaksin hakkama vihkama meest keda ma olen kunagi armastanud, lihtsalt selleparast et ta enam mind ei armasta voi? ega inimene pole asi mida omada saab ja ega kedagi ei saa sundida ennast armastama.
 
Ei saa aru, 07. oktoober 2005, kl 17.43
milles siin naised (olgu uus või vana) süüdi on?
Mees peab mingit müstilist "poolt", kodurahu huvides, saladuses ja nüüd on uus vana peale solvunud, omakorda vana uue peale solvunud.
Lasteaed! Kui mees oleks aus ja siiras, polekski ju probleeme.

Aga naised hakkavad ju mingi möku, kes asjaosalistele käkki keerab, pärast kisklema ning võtavad, nagu alati(peaaegu), mökult igasuguse vastutamise võimaluse ära.
 
mina ka ei saa aru 07. oktoober 2005, kl 17.53
ei taha oma exi tagasi, suhtlen ikka nagu iga teise inimsega, pealegi on meil lapsed. Mida te uued arvate, et teie mees on nii väärtuslik, et exid kamd´bas kõik endale agasi tahtmas. Ausõna ei huvita , kellega ta elab, tean küõll, et samasugune intrigant nagu siin enamus uusi. Mind ei huvita, ei mõtlegi selle peale , las jahvatab. Minul on peamine, et isa lastega suhtleb ja kogu lugu. Ärge arvake, et olete maailma nabad oma kallihinnaliste krahmatud meestega. Ega ikka ei ole küll, poaljudel inimestel on muud eluväärtused , kui üks meeste ümber sebida
 
peaaegu 07. oktoober 2005, kl 18.43
oleksin ka midagi öelnud, aga nele 15.30 ütles kõik ära. õnneks on olemas ka normaalseid inimesi, kes suudavad ka normaalselt suhelda.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!