Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
kirbutõrje
 
Assa 15. august 2006, kl 10.32
kuidas te teete kirbutõrjet. millega?
need elukad on mind ära vaevanud.
 
räime tähtkujust 15. august 2006, kl 10.34
Vet.apteegist osta BioKill.
 
Assa 15. august 2006, kl 11.05
loll, kirbud on mul, inimesel, mitte loomal! ega ma koer ei ole.
 
proovi 15. august 2006, kl 11.17
Mul ka kunagi naabri kassipoeg tõi meile kirbud kui käis minu kassiga mängimas. Vaibad korjasin selleks perioodiks maast kõik ära. Pesin IGA PÄEV jämeda soolveelahusega põrandat ja seda üsna märjalt. Põrand oli soolast lausa valge kui ära kuivas. Pühkisin ja korjasin kokku kõik soolveest uimased kirbud ja uputasin ära. Pidevalt vaatasin lastel riideid üle. Diivanil telekat vaadates kiikasin mina ikka põrandat ja lapsi, et kinni püüda sel leiduvad kirbud. Läks aega palju läks, aga lahti neist sain lõpuks.
 
Siiru-viiruline 15. august 2006, kl 12.17
Tead,
kui vähegi võiamlik, kutsu kohale putukatõrje firma... Teevad tõrje, endale (ja kui loomad, siis ka neile) ohutu, kirpudele surm. Kõik, üks kord käimist ja tõrjet ja oled neist vaba. Tean, sest endal olid kunagi linnakorteris maalt hangitud kirbuparv... Mul küll ei käidud ametlikult tegemas, sugulane töötas vastavat teenust osutavas firmas, aga jah, tasub ära vast?!
 
proovi 15. august 2006, kl 12.34
Tunnen inimest kes teeb head tõrjet igasugustele satikatele;)
 
mahha 15. august 2006, kl 12.40
soovitan samuti putukatõrjefirmat - nad ju peavad oma töö eest ka garantii andma ja neil on vahendid, mis mõjuvad kindlamini kui poes lihtsurelikule müüdav. ise olin hädas prussakatega, ei aidanud ükski asi, alles siis, kui üks tore naisterahvas mu elamise üle mürgitas, sai korda.
 
J 15. august 2006, kl 12.50
Kirp ei talu keskkütet ja sellises kuivas keskkonnas kauaks neid pole. Ju sul on siis selline maaelamine, vana maja ja suht niiske, eriti põrand ja selle alune. Ehk peaksite kap.remondile mõtlema. Mäletan, et maaelamisest kus kunagi perega sai käidud, tuli üksikuid kaasa küll, aga mitte kunagi ei hakanud nad korteris levima ega paljunema.
 
Nele 15. august 2006, kl 12.51
Mina kasutasin marketist ostetud putukatõrje vahendit lendavatele putukatele (marki enam ei mäleta) ja sain selle abil kirpudest lahti. Sulgesin aknad-uksed, lasin toa tõrjevahendit täis, ootasin paar tundi ja tuulutasin toa.
 
FX 15. august 2006, kl 14.08
Osta lavendliõli ja tilguta kõikidesse vooditesse 3-4 tilka, vaipadele samuti ja pehmele mööblile. Kirbud kaovad õige kiiresti nad ei talu lavendlit. Järele proovitud ja toimib.
 
kirp 15. august 2006, kl 19.13
kirp "koorub" munast ca 10 päeva pärast. Kuna muna ei talu vett,piisab iganädalasest pärandapesust kergelt pesupulbrise veega et järelkasvu hävitada. (Voodi-)riietelt raputa munad enne põrandale, kasse koeri võiks kammida. Paari kuuga oled kirpudest lahti. "EI!" kemikaalidele, elegu vesi ja gravitatsioon!
 
Koi 15. august 2006, kl 20.42
No ei saa niimoodi neist lahti, pesed aga põrandat. Arvatavasti on tal hoopis niiske elamine. Kirbud on põrandapraos ja põranda all. Tee omale normaalne põrand, mis kaasaegselt isoleeritud ja kuiv. Järelikult sul soodsad tingumused kirbu levikuks, ega nad muidu oleks. Tänapäeval esineb inimese kirpe üha harvem, sest elamised pole nii niisked ja poolkõdunenud külmade põrandatega.
 
K 13. august 2011, kl 01.07
Keegi oskab öelda ka umbes, palju peab putukatõrje firmale maksma?
 
lihtsamalt 13. august 2011, kl 08.41
Kirp on jah selline putukas, et temast saab üsna kergelt ilma keemiata lahti. Ja aitab tõesti, nagu siin eespool keegi juba soovitas, lihtsalt puhtuse hoidmine. Iga päev põrandaid pesta, voodiriided kohe hommikul korralikult kokku keerata ja õue viia ja tuulduma panna. Vaibaga sama, kui õue viia ei viitsi, siis tolmuimejaga üle kas või mitu korda päevas. Enda riidei tuleks ka harilikust tihedamini pesta. Ma mäletan, et põhiline oli see, kõik riided tuli kohe kenasti kokku rullida, mitte eriti neid toas sopsutada, kirp pidi kenasti riiete sisse jääma. Siis kas vette või õue tuulduma.
 
üldiselt 13. august 2011, kl 19.45
kirp armastab sooja ja tolmust elamist. järeldused tehke ise.
 
e 13. august 2011, kl 20.03
kuiva keedusoola ka ei talu kirbud.
annfhrt4611 09. detsember 2020, kl 09.28
AureaRea 15. detsember 2020, kl 09.23
Soovitan teil lahti saada vaipadest, mis võivad tõesti olla tüütud ja ärritavad, kuna kirbud võivad seal elada. See on tõesti halb, kuidas me pole loomad, kuid kirbud mõjutavad meid. Kui sa tõesti armastad oma vaipa, siis võib-olla saad seda lihtsalt regulaarselt puhastada, et ükski kirp ei saaks seal elada ja sind mõjutada.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!