Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Pangalaenu saamiseks tagatiseks korter.
 
üks ema 21. veebruar 2007, kl 20.48
Kuidas see asi käib, kui ma tahan anda oma lapsele korteri tagatiseks, kas siis minu korter on ka umbes 30 aastat selle all kinni, et ma ei saa selle aja sees oma korterit müüa ega vahetada?
 
ei pruugi 21. veebruar 2007, kl 20.56
kui laenu on juba jupike aega tagasi makstud, siis tasub lasta korterid uuesti hinnata ja võib üsna tõenäoliselt juhtuda, et teie korter saab hüpoteegi alt vabaks. ja müüa või vahetada saab ka korterit (elik siis kinnisvara), millel juba on hüpoteek. see tähendab, et saate teha oma korteriga tehinguid küll, aga ilma panga nõusolekuta mitte.
 
k 21. veebruar 2007, kl 20.58
ei ole 30 aastat, vaid niikaua kuni ostetud korteri väärtus ületab laenujäägi piisavas summas.

laenujääk väheneb iga maksega ja korterite hinnad ilmselt ka veel tõusevad tasapisi. ma arvan, et 3 aastat kulub selleks ehk. siis saab teha uue hindamise su lapse korterile ja sinu korteri hüpoteegist vabastada.

mul endal näiteks nii, et korteri hind on ligi poole võrra tõusnud umbes 2 aastaga ja saaks ema maja hüpoteegi alt vabastada.
kui sundmüügiks peaks minema, siis kõigepealt müüakse maha ikka ostetud korter ja kui sellest ei jätku laenu ja müügikulude katteks, siis minnakse alles lisatagtise kallale.

esimesed aastad võiks laps teha ka laenukindlustuse, siis laenusaaja surma või invaliidistumise korral makstakse laen kinni ja lisatagatis jääb ka alles.
 
k 21. veebruar 2007, kl 20.58
aa, tagatis(t)e väärtus peab olema laenust umbes 25% suurem.
 
kade 21. veebruar 2007, kl 21.12
Paned panti ja läheb koos mulliga...ha-ha- ha....
 
miška 21. veebruar 2007, kl 21.14
kui lisatagatist vaja on, siis tõenäoliselt tahate laenu 100% ostava korteri hinnast (või rohkem). siis võite teha nii - ostetav korter jääb tagatiseks 90% ulatuses ja lisatagatis, st sinu korter ülejäänud laenusummale. Lepingutasu on tõenäoliselt küll suurem, sest pangal on suurem risk finantseerides 90%, aga sinu korter on siis vähem koormatud.
 
k 21. veebruar 2007, kl 21.22
ostetav läheb ikka täiega, mitte 90.
 
k 21. veebruar 2007, kl 21.28
kas laenu plaanitakse võtta ainult korteri ostuks või veel lisasumma?

oleksin viimase variandi puhul ettevaatlik, et seda summat ei kulutataks suure plasmateleka ja hawai reisi ostmiseks.

oleksin nõus ainult köögimööbli jaoks võetava lisasummaga, sest sisseehitatuna see tõstab nagunii korteri hinda ka.
 
kade 21. veebruar 2007, kl 21.29
Mull- mull-mull-suured mullid!!! Latt paneb juba täiega,ega see kroongi nii jää!!! Hurraa saab odavaid kortereid ja palju matuseid...
 
üks ema 21. veebruar 2007, kl 21.40
to k
aitäh ammendava vastuse eest! laenu plaanitakse jah ainult korteri ostuks võtta.
 
k 21. veebruar 2007, kl 21.48
palun palun :)

ise ikka mõtlesin ja kaalusin väga kaua, kas sellise palvega ema jutule minna. kõik mustemad variandid said läbi arvestatud.

kõige tähtsam, et su laps oleks korralik töökas inimene, keda saad usaldada. isegi kui kaotab töö, siis mõne kuuga saab jälle jalule. pank ei tõsta kedagi kohe uksetaha, nende huvi on intresse saada, mitte kortereid müüa. suures hädas saab maksepuhkust ka võtta, sel ajal tuleb maksta ainult intresse.
 
kade 21. veebruar 2007, kl 21.50
intressid muudkui tõusevad ja tõusevad.Algul sa maksadki ainult intresse ---ppp
 
e 22. veebruar 2007, kl 13.55
Sinu korter jääb su lapse korterile lisatagatiseks mitte 30 a, vaid niikaua kuni ostetud korteri väärtus ületab laenujäägi.

Kui su laps satub makseraskustesse, siis ta võib ju pigem enda korteri maha müüa, tagatise kallale minnakse alles siis kui lapse korter müüdud ja ikka pangaole võlgu.

Miks üldse lisatagatist panna tahate-kas muidu ei antaks piisavas suuruses laenu lapsele või on see 0% omafinantseeringu saamise pärast?
 
samuti kade 22. veebruar 2007, kl 18.45
laps paneb narkotsi ja korter läinud ongi.Siis juba tullakse sinu korteri kallale....rrrr.
 
issand 23. veebruar 2007, kl 10.32
Iga vanem ikka tunneb oma last, kas too on vastutustundlik ja usaldusväärne ning korralikult rahateeniv inimene või narkomaan ja joodik.
Mina ei ole kade näiteks.

Siiski parem variant oleks see kui vanemad oma eluaseme tagatiseks pantimise asemel saaksid:
a) lihtsalt kinkida lastele täiskasvanuks saamise puhul 10% eluasemaenu sissemaksu raha (mingid säästud peaksid ju inimestel aastatega kogunema)
või
b)kinkida lapsele korter (lastel on tavaliselt nii ema kui isa poolt vanaisad, vanaemad ja muud eakad sugulased kes surevad ja kuhu nende korterid ja majad siis jäävad?
 
HUVITAV 05. november 2017, kl 00.16
huvitav kuidas see tehing oli... kas läkski koos mulliga nii ostetav korter ja lisatagatis (ning jäi veel laenu üles) ? või rabelesite läbi masu välja ?
 
Antonio 03. detsember 2020, kl 21.54
Oleme eralaenufirma. Pakume laene selgete ja arusaadavate tingimustega intressimääraga 2%. Pakume teile igasuguseid laene, alates ärilaenudest, isiklikest laenudest, õppelaenust ja autolaenudest. jne. Laenu saamiseks kulub maksimaalselt kaks päeva. võtke ühendust laenuametniku hr Nicole Markiga alloleval e-posti aadressil .nicoleassociate121@gmail.com
AureaRea 28. detsember 2020, kl 09.36
Oh wow, ma arvan, et ülaltoodud vastus on tõesti kasulik, ehkki see võib paar aastat hiljaks jääda. Siiski on laenu saamisest alati abi. Ma arvan, et ülaltoodu on tore. Mul oli see juba salvestatud juhuks, kui mul seda kogemata endale ja mu perele vaja läheb. Niisiis, aitäh sellele, kes ülaltoodud vastuse saatis.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!