Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
kolimine välismaale, kuidas alustada?
 
põgenemine 16. november 2007, kl 14.45
Tahaks küsida nõu neilt, kes on sellise asja ette võtnud ja kolind eestist minema. Millest alustasite?

Kolimise põhjuseks oleks põgenemine enda eest ehk tahaks uues riigis uue inimesena pihta hakata. Ei midagi kriminaalselt, lihtsalt segased armusuhted.

Leidsite vahendusfirma kaudu tööd ja läksite siis. Või sõitsite kohale, otsiste elamise ja siis töö. Et kuidas te tegite ja millest alustasite.

(Tööd teha ei karda. Varem kogemus tavalise kontorirotina aga ei karda ka a la mäkis purkse teha või hotelli koristada)
 
kallis 16. november 2007, kl 14.47
ära põgene, mis ma sulle halba tegin, räägime suud puhtaks.
 
sigudik 16. november 2007, kl 14.52
Mul siia abilist vaja. Töökoht on soomes, rovaniemi läheduses, elamine tasuta ja kohapeal. Töö kujutab endast 5000 pealise seakarja hooldamist. Raskevõitu küll on, kuid lõhnaõli koha pealt hoiad kõvasti kokku. Kaasa pole midagi vaja võtta peale hea töötahte.
 
k 16. november 2007, kl 15.01
Mees läks töövastlusele välismaale, tuli tagasi, ootas nats - võeti vastu.
Sai töökoha kaudu korteri, mida loomulikult maksame ise (ei salli neid "tasuta elamispinna" nuiajaid silmaotsaski!!!).
Siis tuli mõne kuu pärast, võttis lapse kaasa ja mina jäin veel pooleteiseks kuuks eestisse.
Oli ka vaja töökohal kõik jutti saada.
Ostsin siit asju (alates voodilinadest kodutehnikani kokku), olin kassiga kahekesi.
Siis tuldi mulle järele.
Olin pea kaks kuud kodune (kuna ma ei oska kodus olla, siis oli see minu jaoks tõeline piin!!! Tahtsin tööle, omale palgale.), siis netis kolistades sattusin paarile ok tööpakkumisele ja nüüd siis olengi võõrtööline.
Iga algus on raske, keegi pole öelnudki, et sind siin kahel käel oodatakse, aga kui ise tubli oled, siis miks mitte!
Kui oled üksik, siis mõnes mõttes lihtsam.
Lapsega oli kooli sissekirjutamisteema, kool alguses ikka eesti keelne.
Siis muidugi enda regamine kodanikuks, isikutunnistused, pangandus...
Aga jonksu saime!
Mine muidugi ja proovi! Kui 50 oled, siis ettevõtlikust vähem, praegu kindlasti õigem aeg!
EDU!!!
 
põgenemine 16. november 2007, kl 15.07
lapsi pole ja vanust 26.
mõtlen iirimaa peale aga sinna vist enam eestalsi ei taheta ja niigi pidavat poolakad kogu maa ära vallutama.
 
võid 16. november 2007, kl 15.13
ju kalkuneid kitkuda, irw
 
kana 16. november 2007, kl 15.18
Mina oskan oma sõprade kogemuse põhjal soovitada Austraaliat.
Nimelt teed eestis viisa, mis tähendab siis seda , et saad Austraalias ka 1 aastaks tööloa. (Kogu see jutt on juhul kui oled alla 30)
Tööd on seal ka lihtne leida, kuid teise aasta viisatingimus on see, et pead 3 kuud farmis töötama,aga neid on seal hulgi ja erinevaid.
Soovitan sul lugeda ka trip.ee lehelt austaaliasse läinud inimeste kogemusi ja sealt saad ka lisainfot küsida.
Kui juba minna, miks siis mitte paradiisi. Onju:):):)
Edu!!
 
k 16. november 2007, kl 15.18
Tead - raha peab ikka olema, hea, kui saaksid usaldusväärset inffi, mitte kuulukaid.
Mis sul poolakates? Las nad olla! Mis juutt, et eestlasi ei taheta? kui oled ise tubli ja hakkaja, siis pole rahvusel tähtsust!

Need kalkunikitkuja-sugused irwitajad on tegelt laisad ja ettevõtmatud - ära neid kuula! Mugav on oma laminaatkuubikus istuda, uuendusi ei julge ette võtta, sest pea on mütsi jaoks (kui ikka mütsi kantakse, külm ei pääse muidu viimast aju halvama..). Mölisevad tühja, ise teglt väikse kadeduseussi küüsis uba. Näha ju kirjutisest!
 
kui 16. november 2007, kl 15.22
sa seda tunnetad, järelikult oled ise kadeduse küüsis.
 
irw 16. november 2007, kl 15.23
mis sul minu läki-läkiga pistmist on?
 
k 16. november 2007, kl 15.24
to kui:
kellele see mõldud oli?
Mulle?
Ju vist mainisin, et mina tegin oma otsustava sammu juba ammu ära!
 
põgenemine 16. november 2007, kl 15.24
jõudsingi osapidi trip.ee-sse välja. loen seal praegu suurbritannia kohta, et mida teha ja kuidas alustada.

kalkuni ilkujaid on noh... mis ma ikka. las nad ilguvad.
 
lihtsalt 16. november 2007, kl 15.27
soovitan, tean tutvuste kaudu, et see üks enesepiinamine ole kl.3 öösel keset ööd minna kalkuneid rebima.
 
to k 16. november 2007, kl 15.29
Mis kassist sai?
 
kalkuni ilkuja 16. november 2007, kl 15.32
ise elanud austraalias mõni aeg, soovitan soojalt.terve idarannik läbi käidud, ja iirima hiilgab aint uduga.
 
mina 16. november 2007, kl 15.34
köigepealt leidsin juba eestis olles tutvuse,siis käisin kolmeks päevaks koha peal,siis hakkasin dokumente korda ajama ,eestis lepinguid löpetama,asju postiga ette saatma.aega kulus 3 kuud.löpuks läksin ise ka kohale.hea oleks kui sul koha peal keegi,kes aitab köiges,mida ise esimese hooga ei jaga.parem kohalik.(st mitte immigrant)enne ikka elamispind ja siis töö.
 
123 16. november 2007, kl 16.02
Mina elan Iirimaal juba kolmandat aastat. Kalkuneid kitkunud ei ole; küll sina, kaaskontorirott, ka kontoritöö leiad, eriti kui sa seda juba teinud oled. Mina ei olnud, aga ikka sain sellise töö. Inglise keel peab küll väga hea olema - poolakatel paljudel näiteks ei ole ning enamus nendest teevadki töid, mida iirlased ise teha ei taha, sealhulgas ka kalkunikitkumine.

Lendasin kohale, otsisin töö ja elukoha kohapeal. Nädalaga olid mõlemad olemas, praegusel töökohal olen olnud kaks aastat.

Tulin, nägin võitsin!
 
mees 16. november 2007, kl 16.06
kui seal ka segased armusuhted tekivad? Kas jäädki oma probleemide eest põgenema? Probleemid tuleb lahendada.
 
láksin 16. november 2007, kl 16.08
mina elan juba 4 aastat Londonis.
tulin siia kohver káeotsas ja £90 taskus - ei elu-, ega tóókohta. alguses oli ikka raske nii, soovitan midagi enne valmis otsida - kasvói tóóintervjuud kokku leppida ja ajutine elukoht leida.
samuti eelarve peaks ikka tunduvalt suurem olema esialgu kui £90.

kui keelt oskad, siis milles probleem? oled noor ju veel.
tee ilus ingliskeelne CV ja hakka internetis kuulutustele vastama.
aga kui juba kohapeal vaja tóód otsida, siis kóige parem on ise kohale minna CVga, muidugi oleneb, millist tóód otsid.
mina alustasin hotellis ettekandjana, tóótasin natuke riide- ja kingapoes ja núúd tóótan kontoris.
samas kui vastavat haridust ja kogemust on, siis on táitsa vóimalik ka mingi erialane tóó leida.

kui soovid midagi kúsida olen meeleldi nóus vastama.
 
japs 16. november 2007, kl 16.09
Kas niisama kohle lennata, pea tundmatus kohas vette ei ole riskantne?
Saan aru, et teemaalgataja vajab REAALSEL algust.
Võin ju ka passi ja hambaharja kotti panna, istuda näiteks Moskva rongile ja edasi?
Jõuan ööpimeduses näiteks kohale, kuhu ma lähen? Kust alustada?
Kuidas saab nii tööd leida, et pole ei elamist ega suurt pappi?(Ei te ju, võibolla on kõigil siin pangaarved seitsmekohalised).
Või lendan nüüd Inglismaale. Kust ma seal lennujammas minema hakkan? Kus ööbida, kus on vajalikud asutused? Kui läpakat pole - kust inffi saada?
Nii on jah hea lihtne kirjutada - lendasin kohale ja SAIN töö ja elamise.
Pakun, et ilma eeltööta on tulemus null.
Kuidas ikkagi samm-sammult käituda? Need kõige elementaarsemad ja algelisemad käigud?
 
Ints 16. november 2007, kl 16.23
Ja mida sa teed Iirimaal ilma keeleta? Armusuhtest sa seal ei saa isegi unistada, kui keelt ei valda. Ja kanakitkujaid või shampinjonikasvatajaid ei vaata ükski norm. mees.
 
igatsus 16. november 2007, kl 16.24
Tule kallike õunapuu alla... Sa hakkad mu järele igatsema.
 
põgenemine 16. november 2007, kl 16.39
miks sa arvad, et ma keelt ei valda? inglise keelega probleeme pole.

paistab, et võtan selle trip.ee foorumi endale suurema luubi alla ja püüan leida mingi netist mingi kohaliku, kes natuke abiks oleks.

hiljemalt kevadeks tahaks siit läinud olla.
 
h 16. november 2007, kl 16.48
Kui põgened enese eest, nagu mainisid. Siis ega välismaale kolimine ei aita.
 
jätke see ila! 16. november 2007, kl 16.51
Teine keskkond aitab ka sisemised probleemid paika loksutada!
Pea vastu, julge neiu!!
 
ää 16. november 2007, kl 17.05
ma tahaks kaaaaaaaaaaa! aga ma ei julge :D vanus sama
 
jama jutt 16. november 2007, kl 17.15
See kes siin ilatas, et teine keskkond aitab sisemised probleemid paika saada, see paneb ikka ehtsat jaanalindu.
Tea siis, ise üle elatud, et jah,põgenemine tundub ahvatlev..aga usu, välismaal kerkivad su probleemid veelgi teravamalt pinnale ja sulle jääb kaks varianti. Kas need ära lahendada või etendada jaanalindu. Mina lahendasi ära. raske oli,aga hakkama sai. Muidugi tekivad välismaal ka igasugused "sõbrad" kes üritavad sulle külje alla ujuda ja ei tea mida sulle tõestada, et seal on parim, mõnusam ja mida iganes..EI OLE. Kodumaal on kõige parem ja usu mind, varsti hakkad tagasi kippuma ja just tänu enamjaolt sellistele emahanedest jaanalindudele, kes silmade särades oma UUT ÕNNE välismaal elamise osas kuulutavad. Tegelikult on nad sisimas väga katki ja õnnetud inimesed. MOTT!
 
Ints 16. november 2007, kl 17.18
Kui ingl.keel suus, vali ükskõik, mis tsiviliseeritud riik. Iirimaa on lollidemaa, miks sinna, aru ma ei saa?
 
jaanalinnule 16. november 2007, kl 17.29
missa ilgud hoopis ise paistad 6nnetu ja katkine inimene olevat.
 
eee 16. november 2007, kl 17.44
kirjutada v6i mitte..? vist mitte, ei ole huvi kommentaaride vastu kui inimesel tegelt teema kohta huvi ei ole ja lahmitakse niisama oma posti otsast, kust kaugemale ei nae.
kellel aga huvi on, nendega kirjutan meili teel.
minu jogemused siis, mille jargi v6in 6elda, et olenevalt probleemidest on kyll m6tet "p6geneda" ja ei ole kohe mitte sisimas katki ja 6nnetu.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!