Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
statistikaamet käib ukse taga
 
korteri omanik 16. märts 2010, kl 11.26
Kas kellelgi veel on hiljuti statistikaameti küsitleja käinud ukse taga ja tahtnud spetsiaalselt korteri omanikku küsitleda? Mul on korter välja üüritud ja üürilised teatasid, et postkastis on nimeline teade ning mõne päeva pärast oligi kõpsti ukse taga ja tahtis mind küsitleda.
 
korteri omanik 16. märts 2010, kl 11.28
Huvitav oligi, et tahtis ainult mind nimeliselt küsitleda - need kes tegelikult korteris elavad teda ei huvitanud absoluutselt.
 
geez 16. märts 2010, kl 11.51
Mis siin imelikku on. Rahvaloendus käib rahvastikuregistri andmete alusel.
 
korteri omanik 16. märts 2010, kl 13.33
Rahvaloendaja oleks üritanud loendada kõiki, kes nina ukse vahelt välja pistavad. Sellega kogemus olemas.
 
ka omanik 16. märts 2010, kl 13.38
mida ta küsis? Dokumente kontrollisid?
 
e 16. märts 2010, kl 13.41
Rahvaloendajat huvitavad konkreetsel ajahetkel eluruumides viibijad mitte korteri omanik.
Ehk on autoril meeles mid teemal küsimused olid?
 
ei tea miks? 16. märts 2010, kl 13.41
minu ukse taga pole keegi käinud
 
e 16. märts 2010, kl 13.41
Rahvaloendajat huvitavad konkreetsel ajahetkel eluruumides viibijad mitte korteri omanik.
Ehk on autoril meeles mid teemal küsimused olid?
 
ei tea miks? 16. märts 2010, kl 13.45
minu ukse taga pole keegi käinud.
 
ei tea miks-ile 16. märts 2010, kl 13.57
Praegu on prooviloendus kindlates kohtades. baadatakse kuidas toimib, sii parandatakse protseduuri ning 2011 aastast loetakse kõik üle.
 
korteri omanik 16. märts 2010, kl 14.04
Mis teemal küsimused olid?
Kuna mind seal polnud, siis ei olnud ka mingeid küsimusi vaid statistik jättis oma telefoni numbri ja palus, et ma talle ise helistaksin ja lidus minema.
 
Kahtlane ju 16. märts 2010, kl 14.16
Ja järgmine päev on korter tühjaks tehtud, või mis?
 
korteri omanik 16. märts 2010, kl 14.26
Seni pole korterit tühjaks tehtud, aga ma tahtsin kuulda, et kas leidub kedagi, kelle ukse taga on veel samamoodi küsitlemas käidud. Ja ennast huvitavad kah, et mida küsiti. Esialgu jäetud numbril helistama ei kipu.
 
e 16. märts 2010, kl 15.33
ma olen rahvaloendaja olnud ja omanik ei ole rahvaloendaja teema, selle pärast ütlengi, et kui kontakti võtad ära mingitele küsimustele vasta enne kui sul on täiesti selge pilt kellega tegu ja mis asju ajab.
 
ehhheee 16. märts 2010, kl 17.31
maksuamet käib statistikat kogumas. Kui palju eest oma korterit üürite, kui pikaks ajaks ja palju pappi selle eest saate. Ja põhiline, Kas te seda raha ka deklareerite ja makse riigile maksate või petate riiki. Ammu oleks vaja juba omanikest sulid vahele võtta ning sundida nad riigile makse maksma nagu kord ja kohus.
 
e 16. märts 2010, kl 18.39
seda ma usun, et valede abil sedalaadi infot kogutakse. Õhtlasi saab üürnik ise kinga või hakkab rohkem üüri maksma.
 
küll on põnev jah 16. märts 2010, kl 18.49
Mulle tuli ka suvel kiri et olete küsitletav, helistage antud telefoninumbril ja leppiga sobiv aeg kokku. Helistasin, leppisime aja ja vastasin kuidas oskasin. Kõik siin tahaksid elukese nii põnevaks teha aga kõik on lihtne, kust igasugune statistika tuleb, eks ikka inimesi küsitledes. Rahvaloedus on hoopis midagi muud.
 
korteri omanik 16. märts 2010, kl 21.12
Aga ma olengi deklareerinud tulu korralikult. Kui see maksuamet oleks olnud, siis ta oleks ju väga tahtnud üürilise käest igasugu asju uurida, et kas numbrid klapivad vms. aga üürilise käest ei tahetud midagi teada.
 
Omanikule omanikult. 16. märts 2010, kl 22.10
Meil käib statistikaameti esindaja iga aasta. Algas kunagi Lasnamäel - siis oli ka üks töökas Emori küsitleja tihti ukse taga. Peale kolimist teise linnaossa on jäänud vaid juba tuttava näoga statistiku külaskäik. Küsib sissetulekute kohta ja töö teemadel ja... -päris pikad küsimustikud. Vastused lähevad (turvatud) läppi. Elamise- ega auto turvasüsteemide kohta huvi ei tunne ;-)
 
e 16. märts 2010, kl 23.33
Huvitav, kas teie olete lugnud uuringutest kus on 1, 2, või 4 toaliste korterite omanike sissetulekud või arvamused välja toodud? Mina muide ei ole.
Mind on muude parameetrite järgi värvatud mitte korteriomandi järgi (ma vähemalt seni nii arvasin). Miks siis üürnikult sissetuleku jne andmeid koguda ei kõlba? Kas omanikud kajastavad statistika jaoks kuidagi õigemaid näitajaid, väga veider igal juhul, vähemalt minu jaoks.
 
korteri omanik 16. märts 2010, kl 23.59
Tundub jah, et statistikaameti töötaja tuli kindla ülesandega - tabada mind ja küsitlus läbi viia. Ma ei suuda siiski mõista, et miks oli tingimata mind kui korteri omanikku tarvis. Miks ei sobinud talle üürniku küsitlemine. Peale seda arutelu siin on mul kadunud igasugune isu sissetulekuid puudutavatele küsimustele vastama hakata, olgu nende läpparid kuitahes hästi turvatud, aga kuna nad otsivad konkreetselt ja nimeliselt mind taga oma küsimustega, siis ma pigem ei anna ennast neile näole.
 
Nuhk Albert 26. september 2022, kl 22.30
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!