Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Kas mehed on tõesti targemad, kui naised?
 
alu sõber 22. juuni 2010, kl 12.47
Iseendaks jäämine ei tähenda jäärapäisust. Jonni ajades võib oma isiksuse isegi kaotada.

Kibestunud eksina või tema emana mõtleksin võib olla teisiti, .D.
 
alu 22. juuni 2010, kl 14.28
just. siin jonni ajades, et keegi on kellestki käega mitte katsutavast targem/lollim võib väga rumalasse olukorda sattuda, kust ennast välja analyysida on pea võimatu.
 
sinaida 22. juuni 2010, kl 19.45
m27: mina olen ka lahti kiskunud ja korda teinud väiksemaid kodus leiduvaid masinaid ja seadmeid. Alati olen tundnud naudingut sellest, kui vea üles leian ja veel suuremat rõõmu sellest, kui asi on uuesti koos ja - jess, töötabki! Niimoodi, et phähh, mul on jummala ükskõik sellest, et vea üles leidsin ja korda sai, ma kunagi suhtunud pole. Aga nõustun, et on naisi, kelle jaoks mõte, et äkki ma teeks selle ise korda, oleks täiesti šokeeriv (mis? kuidas? mina!?), see tähendab, pole mingit tahtmist ega huvi.

Viitsimine on teine asi - eks kõik ole vahel laisad ja lükkavad asja alustamise tulevikku :)Öeldakse ka, et kui sul on palju asju, mille kallale tulevikus asuda, siis pole elu kunagi igav :D

Mehed on - nii ja naa. On väga arukaid. Kusjuures ei ole nii, et tark mees tähendab kuiva mõtlemismasinat, kes on intuitiivses mõttes nüri ja pime. Arenenumate meeste hulgas kohtab ikka väga head vaistu ehk kõhutunnet. Pole intuitsioon midagi ainult naiste monopol.

Samas on hirmus ajuvabu ja nürisid mehi, neist on parem eemale hoida, kui ei taha nende oma arust hästi tehtud asjade pärast juukseid katkuda :D
 
greip 22. juuni 2010, kl 21.04
Nojaa, ma lisan siis ka, et olin u 15, kui vana vahvlimasina juhe põles läbi, siis mõtlesin natuke... siis vaatasin, kuidas asi enne kokku oli käinud, lõikasin põlenud juhtmejupi maha, ühendasin uuesti ära ja masin küpsetab juba aastaid kenasti edasi.
Kõik on ju tegelikult ettevõtmise asi.
On igaühes veidi naist ja naises mee-ee-eest...
Ühesõnaga, kas on ta Leo või Lea? :)
 
jep 22. juuni 2010, kl 21.57
nii ongi.
Tead, millel tarkus põhineb? - põhiliselt huvil-uudishimul ning LAISKUSEL.
Naistel see hull tõbi, et peab aina siblima ning teenindama ning kohanema iga olukorraga. Oleks neil tibake laiskust, küll siis tarkuski tulema hakkaks. Naistel kergem ära teha, kui mõelda elu kergemaks muutmisele.
Meestel sünnipärane "and" laiskusele, mis paneb ajupoolkerad üsna kiiresti tööle...kas siis mõne masina leiutamiseks või "kõrvuni armunud" nais kodaniku leidmiseks, kes kogu mured ja raskused enda
kanda võtab "suure armastuse" nimel. - neid teisi mehi on loomulikult väga oluliset rohkem.

Naistel on see emainstinkt, mis elu edasi viib, nad on alati valmis end ohverdama, aga sellest targast laiskusest jääb puudu küll.
 
Elina 23. juuni 2010, kl 01.37
Arukas inimene (mees või naine) on see, kes ei pea ennast teiste silmis tõestama. Ta lihtsalt ON kõikide oma heade ja halbade isikuomadustega. Ta lihtsalt on iseendaga rahul sellisena nagu ta on.
 
saaresinine 23. juuni 2010, kl 01.47
kindlasti mitte. mida vanemaks saan, seda rohkem olen veendunud, et ilma naisteta oleks mehed juba ammu välja surnud.
 
naene 24. juuni 2010, kl 12.12
Jama on tegelikult selles, et see osa mehi, kes on andekad ja targad ja osavad, on tõesti väga väike hulk meestest. Loodus on loonud meestele lihtsalt palju suurema varieeruvuse. Rohkem tippe ja rohkem lolle kui naiste hulgas. Meeste geneetilisse koodi on y kromosoomiga juba muutlikkus sisse süstitud. Naised on nn juba "valmis" geneetilise koodi edasikandmiseks, mehed ja ka teised isased olevused peavad aga seda alles tõestama hakkama. Kahjuks arvab ka enamus lolle mehi Vesipruulid ja Tatikad kes arvavad et nad on kõvad tegijad ja nõuavad sageli endast targematelt naistelt allumist ja tema targemaks tunnistamist. Tõeliselt tark mees seevastu ei hinda mitte iialgi naist rumalaks, sest ta teab, et naisel on midagi, mida tema iialgi ei saa. Sugudevahelise sõja algatajaks ongi need rumalad mehed, kellele loodus pole jaganud nii häid geene ja kes ikkagi arvavad, et on looduse kroonid.
 
m29 25. juuni 2010, kl 05.49
naiste puhul on probleem pigem mittehuvitatuses.. intelligents võib ju isegi mehi ületada aga "juhtmete ühendus" (ingl k parem termin "wiring") lihtsalt ei soodusta..

Võta näiteks algaja arvutikasutaja kummastki soost.
Naine:avab AbiInfo faile, piinliku täpsusega ajab näpuga järge punkt-punktilt.Ise ei taha väga otsida-leiutada, pigem jätab asja pooleli
Mees:AbiInfo fail jääb kõige viimaseks väljapääsuks. Enamasti isegi ei mõelda "Helpi" olemasolu peale.Pigem kolab ise menüüdes, otsib ja leiutab..
Ajakulu mõlemal enamvähem sama.

Kui AbiInfo pole täpne siis on naine samas tõsises hädas. Kui mees viitsiks abiinfoga kohe tegeleda saaks ta probleemist jagu 2x kiiremini
 
veera 25. juuni 2010, kl 09.46
Kui nüüd järgi mõelda, siis milleks on mehed vajalikud?
1. Raskuste tõstmiseks, mehed on enamasti tugevamad, kui naised.
2. Remondivad naiste autosid, kuna omavad naistest enam tehnilist taipu ja millegipärast meeldib neise seda räpast tööd teha.
3. Ehitavad naistele maju.
4. Enamus mehi annavad naistele raha, kes ei anna, see on naiste hulgas ebapopulaarne ja peab seda kuidagi teisel viisil kompenseerima.
5. Seksivad naistega, kui naised seda soovivad.
6. Abiks järglaste sigitamisel ja kasvatamisel.

Rohkem hetkel midagi lisada ei oska ja selle vastu, et nad end targemateks peavad ei ole mul midagi. Oma tarkusest saadud hüved peavad nad nagunii naise kasutada andma.
 
naene 25. juuni 2010, kl 09.51
Autor: m29
Aeg: 06-25-10 05:49

Meeste puhul jälle probleem sageli enda ülehindamises. Pakun, et mingi 20% ehk saaks ilma abiinfota hakkama, ülejäänud teevad lihtsalt tähtsat nägu ja püüavad kõigest väest ilma instruktsioonideta toimida, mõni targem loeb ka abiinfot. Üldiselt on ju teada, et testosteroon muudab riskialtimaks ja liigne testosteroon juba takistab situatsioonide õiget hindamist. Seega, mehed enamasti kipuvad end ülehindama ja naised alahindama. See aga on nende eripära, mitte puudus. Tarkusega pole siin midagi tegemist. Mõlemas soos on üliandekaid ja täitsa tumedaid, mehi isegi rohkem kui naisi.
 
alu 25. juuni 2010, kl 12.06
teatud mõttes võiks naissugu sõltlastega seostada. on ju umbes sama, kui kuklas vasardab bioloogiline kell, kui et peas liigub ainult mõte alko järele. seda toetamas teised mõtted, et kuidas jõuda ihaldatu kättesaamisele. pole ka ime, et selles staadiumis ei ole enam mõttel ruumi millegi suure avastamise ega selle teostamise jaoks.
aga kindlasti on siingi erandeid, kes ennast titesõltuvusest välja lylitavad, yritavad midagi ära teha või siis teevad lihtsalt nägu, et on kõigest ja kõigist yle ning elavad niisama mõnusat elu. kuid ka sellel pole mingi erilise tarkusega pistmist, vaid oskusega ennast sõltuvusest eemale juhtida.
 
emotsioon 25. juuni 2010, kl 12.22
Aeg: 06-25-10 05:49

See on provokatiivne lähenemine kahel põhjusel.
Pigem ikka mehed tegutsevad süstemaatiliselt ja kasutavad nn abiinfot probleemi korral. Naised pigem otsivad lahendusi oma tajusid kasutades. Naiste puhul on jällegi teinekord emotsioonid need, mis on takistuseks, näit hirm, mehed on lihtsalt julgemad. Enamasti.
 
a 25. juuni 2010, kl 16.19
Naine peaks lapsi kasvatama, süüa tegema, koristama jne. Seda kuna mees on füüsiliselt naisest üle. Need suhted kus naine on mehest üle on määratud hukule kuna naine ei tunne, et mees mees on.
 
b 25. juuni 2010, kl 16.32
Nii see kahjuks on jah..., samuti need suhted, kus naine ei tunnista, et mees temast tegelt üle on... st. ei suuda ega taha tunnistada meest mehena vaid meest kelgunöörina:) ühel hetkel talle selline olukord enam ei sobi ning tormab järgmist meest(loe:kelgunööri) otsima. kõik kordub:)
 
seda ei saa hukka mõista 25. juuni 2010, kl 16.38
mingi liikumine kasvõi võimu nimel peab ju suhtes olemas olema, arvestades et tundeidtulvil armatusabielusid on ikka mingi 0-lähedane protsent olemasolevaist, siis kaua nad ikka "mängivad" oma meestele illikukusid, see krunniga muti on ka ju lahe karakter tegelt
 
M29 25. juuni 2010, kl 17.44
Autor: emotsioon
Aeg: 06-25-10 12:22

Aeg: 06-25-10 05:49

Kas ikka on provokatiivne? On kaks lähisugulast,mõlemad naised üle 40-nda.. On selline õnnetus nagu Elioni digitv universaalpult.

Ma olen umbes 100x kummalegi seletanud kuidas seda pulti kasutada eraldi teleka ja digiboksi jaoks (spetsnupp reziimide vahetuseks), üks neist kuulab ja vaatab aga tegelikult aru ei saa.. krt teab kas sel ajal kui ma seletan ja näitan saab aru aga kui hiljem hädas on siis on ikka samasugune õnnetusehunnik.
Teine, ta vaatab seletamist sellise näoga et mida sa üldse üritad, mühiseb, turtsub ja viriseb et miks on vaja seda telekat torkida, olgu nii et käiks-lühidalt, ta isegi ei ürita aru saada. Käin nädala kaupa ise tööl ja kallis emake on vahel terve nädala ilma telekata sest lihtsalt ei vaevu süüvima probleemi.lihtsam on hiljem minu kallal vinguda..
 
emotsioon 25. juuni 2010, kl 21.47
Pakun välja, et põhjus on selles, et puldi ülesehituse loogika on ju meeste poolt loodud. Lihtsalt nendele kahele prouale tekitab vastumeelsust toimida neile mitteomase loogika järgi. Usun, et tegelikult ei valmista selle puldi tundmaõppimine neile mingeid raskusi, lihtsalt tõrge. 40+ eas ei saaks ju veel olla seniilsuse ilminguid:)
 
abc 25. juuni 2010, kl 23.50
Mu 81 aastane ema omandas digipuldi kasutamise nagu niuhti, sama vana isa on pidevalt hädas.
 
alu 25. juuni 2010, kl 23.55
naised teevad nende pultide juures yhe väga lihtsa vea-nad tahavad kõikide nuppudega seal sõbrad olla. kasutada on neist vaja aga väga väheseid..
 
emotsioon 26. juuni 2010, kl 01.14
Just seda ma silmas pidasingi, sellest prouad ei saagi aru, miks nii palju nuppe, mis tekitavad vaid asjatud segadust :)
 
alu 26. juuni 2010, kl 01.43
ja siit tuleb ka välja meeste naiste vahe.

meestele omaselt on neil pooh, kui nad ei tea, midaimet kõigi nende nuppudega juhtida ja muuta saab. manual selleks on tyytu nagu läinud nädala saatekava, hädapärane uuritakse katseeksituse meetodil välja ja elatakse edasi juhtides tehnikat vajalikus kanalis. kirudes mõttetut nuppudega jublakat, mille mingi töll on omaarust ylitäiuslikuks ehitanud, et ylejäänud lollid lõksu meelitada seda ostma. palju erineva kujuga nuppe ja millised oivalised kasutajamenyyd ikkagi..
naine tunneb aga end rumalana, kui ta kõike nuppudest peensusteni ei valda ega pole pädev oma sõbrannadele nõu andma. eriti uhke ja enesehinnangut tõstev on muidugi veel mõne mehe ees oma päheõpitud tehnikapädevusega hiilata või tollele lausa teooriaga ära panna.

et kumb nyyd paistab targem välja..kas siin kehtib kah ehk väljend et vaikimne on kuld ja targutamine..on mis? silmas pidades siis ikkagi neid nuppe ja mitte käesolevat kommentaari:)
 
greip 26. juuni 2010, kl 15.21
Oi, nüüd nägin vastuvaidlemist nõudvat väidet :)
Ma nimelt naine, ja oma vahepealses vaba naise elus ostnud päris mitu korda eluks vajalikke ja vähemvajalikke tehnikavidinaid, aga nende manuaale ei ole reeglina avanud ka mitte. Läpaka puhul vaatasin küll igaks juhuks, kuidas kasutuselevõtt PEAB käima, et pärast müüja mind ennast süüdistada ei saaks, juhul kui... Aga telekad, mobiilid, peegelkaamerad, DVD-mängijad jms on põhimõtteliselt niivõrd sarnased ja mina (et siis sarnaselt meestele?) liialt laisk - ei raatsi aega kulutada teooriale, kui praktikas saan sama asja kiiremini tehtud. Selle üüratu laiskuse tulemusena sain küll ükspäev ka rõõmustava avastuse osaliseks: selgus, et mu kompaktkaameral on veel üks suurepärane lisafunktsioon.
Ilmselt sellistest väikestest rõõmudest ja avastustest koosneb siis ka meeste maailm :P Aga tänapäeva tehnika on ikka suhteliselt lollikindel........
 
Johannes Lina 01. september 2022, kl 21.24
VÄGA ÕIGE!!!!!!!! Mehed on targemad kui naised!!!
 
arvan ka 01. september 2022, kl 22.42
vähesel määral
 
nuujah 01. september 2022, kl 23.33
miski lina mõtles 12 aastat ja välja mõtles.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!