Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Shovinisti nurgake
Müüt med.õdedest
 
kah jurist 26. märts 2002, kl 13.25
no aga nõudke küsijatelt kohe käigu pealt oma tavaline tunnitasu sisse. Eks siis paistab, et ei olnudki nii vajalik küsimus. Ja tutvudes mõne autoremondilukksepaga paluge tal nii muuseas autole kapremont teha...:)
 
eh 26. märts 2002, kl 13.26
tuttav lugu mullegi. Kummalisel kombel ei teki mul tõrgelt välismaalastele tegelikku ametit öelda, need nagu ei lähe haritud naise kõrval krampi ega hakka kunstlikult asjalikuks.
 
Feliks 26. märts 2002, kl 13.49
....vat nende välismaalastega on ju asi lihtne..seal reeglina suht inteligentsed inimesed ei satu välismaale......
 
kiropraktik 26. märts 2002, kl 13.49
krdi korkkinid, pole neist pääsu, muudkui lunivad - juristid on tüütud!
 
tibi 26. märts 2002, kl 13.59
feliks: misasja? intelligentsed inimesed ei käi reisimas?? mis huvitav teooria see nüüd on?
 
Feliks 26. märts 2002, kl 14.06
Tibi: ups :) vastupidi mõtlesin:)
 
Kärt 26. märts 2002, kl 14.13
Kuulge kas te tahate siis väita et tavalises vestluses kuskil ööklubis ei räägita üldistel teemadel nagu tegevusalad,hobid ja muud nagu ilma jne. Millest teie siis räägite??? ja seda pole mõtet mulle ka seletama hakata et peaksin valetama oma eriala. Ma ei häbene seda. ja seda et peaksin oma kõnepruuki muutma -ma kohe ei oska seda kommenteerida sest minu arvamus on olnud koguaeg olla selline nagu ma olen. milleks mask? Kui te nüüd rahulikult läbi mõtlete millised te ise kuskil õhtut veetes olete siis ma pakun välja et keegi teist vaguraid ei mängi. Mis lõõgastust siis pakub see väljas käimine? Jäi veel lisamata et välismaalastel sellist arusaama ei ole. Need meie kallid rahvuskaalased kellel sellised kummalised arvamused.
 
krokodill 26. märts 2002, kl 14.28
No ise sa kurdad, et ei meeldi selline suhtumine sinu erialasse :) Siis on ju ainult üks variant: ei ütle oma eriala ja saad rahus suhelda ülejäänud teemadel. Ega sa seda müüti ikka siin foorumis ümber ei lükka ;)
 
Feliks 26. märts 2002, kl 15.10
Kärt: aga miks sa ei võiks siis neid unistusi täita....?:))
 
Jasmine 26. märts 2002, kl 15.21
Mina olen küll nii aru saanud,et mehi,kel plaanis keegi kuskil kindlalt õnge võtta,ei huvita,mis erialaga tegu.
Ise kah õde ja mõni üksik kord ikka sattunud,kus tõesti tavalises vestluses ka satutakse eriala küsima ning kuidas siis mõnel mehel kohe ilme muutub ja magus jutt hakkab voolama :)--eks see kõik nendest ühikatest (tean ka sellist iroonilist nimetust nagu "nunnatorn")ja eelarvamustest alguse saanud...
Mind ennast häirinud pole,ajab hoopis selline iganenud arvamus kui nö.kergest saagist naerma.
Eks see on ja jääb,kuid saab ju kohe selgeks teha,milline inimene ise tegelikult ollakse ja igaüks kummutab selle müüdi enda eest ise.
 
õeluseuss 26. märts 2002, kl 15.31
kärt, ära nüüd pahanda, aga ma küll mingisugust erinevust su kõnepruugis ei näe.
 
Fööniks 26. märts 2002, kl 15.43
Tibi: väidan vastupidist. Kah katsetatud ;)
 
Tova 26. märts 2002, kl 15.43
Tjah...kui hakata tõesti vestluses varjama, et oled õde, siis saaks neid varjajaid terve baaritäis - baleriinid, stjuardessid, sekretärid jne, keda kõiki mingi osa meestest müüdi tõttu kergeks saagiks peab.
Pean tunnistama, et minul on samasugune määramatu irooniline eelarvamus (ehkki küll mitte seksuaalne) nende meeste suhtes, kes oma töökirjelduseks ütlevad "ajan väikestviisi puiduäri". Ma mõistusega tean küll, et enamik neist on ilmselt normaalsed, sisetunne ütleb aga muud...
 
plika 26. märts 2002, kl 15.47
Keelekasutus ON erinev, lisaks mu lihasele õele (medõde), töötab meditsiinivallas ka tema mees (arst). Nad lihtsalt nimetavad asju õigete nimedega sellisel hooletul moel.
 
baleriin 26. märts 2002, kl 15.49
kas Tova on ka baleriin?
puidutegelastel on jah reeglina nokad rullis, siilid peas ja see, et nad vaikselt/väikselt seda äri ajavad, tähendab reeglina, et nad käivad kuskil Vändras seda puitu varastamas.
 
Fööniks 26. märts 2002, kl 15.52
Nooo-jah... nende asjade nimi on stereotüüp. Mu sõber näiteks väidab, et sama imelikult (kuigi teistpidi) suhtutakse arvutitega tegelejatesse (a la - virtuaal, reaalsest elust pole aimugi......)

Stereotüüpe on tuhandeid - ilus=loll, blond=loll..... ah jaa jas siis veel, et ajakirjanik= loll jne... täiendage loetelu ise.

Mina eelistan suhelda inimeste ja mitte nende ametitega :)
 
Tova 26. märts 2002, kl 15.52
Ei, Tova ei ole baleriin. Aga mul on hea hulk tuttavaid baleriine. Ja stjuardesse. Ja sekretäre. Ja baaridaame kaks. Ja paar shwtantsijat. Ja üks ettekandja. Kõik puha kerged saagid :-)))
 
arina 26. märts 2002, kl 15.54
näedsiis,Kärt
tuleb välja,et iga elualaga kaasneb mingi müüt.
kas õige või vale,see on küsimus...
ja kes on objektiivsem müüdi õigsuse hindaja - kas kõrvalseisjad või eluala esindajad...
 
Fööniks 26. märts 2002, kl 15.58
Arina: jutt jumala õige, kaasnebki müüt. Ja müüt tekib mingi üldistuse pinnal, mis ÜLDISELT võttes ei pruugi nii vale ollagi..... aga küsimus on KUI üldiselt...
näiteks mina tunnen umbes 5-6 arvutivenda, ükski neist pole virtuaal, väga realistlikud inimesed, kenad ja huvitavad inimesed.

Ja võtame näiteks sekretärid, üks mu kahest sõbrannast on sekretär ja ta küll mingi "saadav" ei ole......
 
Gita 26. märts 2002, kl 15.59
Fööniks:...nooh...kuhu see amet siis jääb? ei usu mitte! no usun kui ütled, et selle põhjal ei kujunda sa lõplikku arvamust inimesest, aga see on väga oluline kõrvalinfo!

kui kõik need kihid maha kraapida, millest inimesed siin väidavad ennast mitte mõjutada laskvat (amet, perekonnaseis, saavutused jne jne), siis jääb alles paljas inimene! ja see paljas inimene on paljas inimene - st et ilma igasugu atribuutideta (vaimsete ja füüsilisteta) oleme me kõik sarnased!

mind mõjutavad need asjad küll! eelarvamustevabadust pole olemas!
 
Tova 26. märts 2002, kl 16.05
Ma arvan, et inimese ameti järgi saab järeldusi teha hädapärast tema huvide, suhtlusringkkonna, võibolla ka harituse kohta. Kindlasti mitte aga tema seksuaalsuse kohta, kui nüüd amet pole mitte just prostituut. Isegi, kui ta on näiteks striptiisitar. Rääkimata siis medõde või sekretär.
imelik oli lugeda siin mõni aeg tagasi üht teemaarendust, kust selguski, et meie - naised -ise ütleme, et "jah, laevadel töötavad litsid". Vääga kummaline, keeruline ja väär stereotüüp. Kergelt saadavaid on protsentuaalselt ilmselt ka tuumafüüsikute või laibalahkajate seas samapalju.
 
baleriin 26. märts 2002, kl 16.06
ic, siis ilmselt tunneb Tova mind ka (ja mina Tovat), palju meil neid varietibaleriine ikka on..
aga ööklubis olen ölelnud, et töötan prokuratuuris vaneminspektorina (tea, kas selline amet veel eksisteerib?). krunni kannan ka tihti, läheb läbi küll ja mehed võtavad ka kohe vähe sirgema hoiaku.
 
Fööniks 26. märts 2002, kl 16.07
Gita: amet on samasugune FAKT nagu tuhat muud fakti. Ma ei väidagi, et koosmõjus teiste faktidega ei kujunda see pilti isikust, kellega suhtlen. Aga samasugused faktid on ka perekonnaseis, elukoht, vanus (nojah, see paistab laias laastus ka välja)... misiganes. Ükski neist faktidest ei kujunda minus üksikuna võttes pilti inimesest. Pildi ja suhestumise inimesse annab mulle see teave, mida saan südamega: tema suhtumised, arvamused, eelistused, teemad, mis talle hingelähedased, kokkuvõttes eelkõige sellest, kuidas ta suhtub ilma ja inimestesse ja endasse. Vot nii :)
 
lexx 26. märts 2002, kl 16.09
a ööklubi on ju lihtsalt selline koht, kus eeldatakse teatud vabadust, suhtlemisvalmidust ja saadavust.
Ega meestel seal kergem ei ole. Suvaline nokastanud ja üksildasevõitu elektrijänes võtab arvata, et tema aktiivsele lällamisele peab reageerima ja temaga tantsupõrandale tõmblema-liibuma minema.
Võibolla on see vaatenurk ka üks müütidest, aga see tundub olevat klubiruumis levinum suhtumis- ja suhtlemisviis kui kavalate pilkude maagiline flirdimäng.
 
Gita 26. märts 2002, kl 16.11
Fööniks: teadsin, et nii vastad:-) ja ega ma vastu vaidlegi... lihtsalt - inimesed väidavad sageli, et pole sellistest infokildudest mõjutatavad, aga teada saades, et oled see või teine... nooh kujundavad arvamuse ikka:-) eks igaüks vastavalt sellele, kust oma king pigistab (sageli)...
minu arvamus sinust küll natuke muutus kui lugesin siin mingist rubriigist, et oled (vaid) 33 aastane:-) tõesti uskusin su vanema olevat. palju vanema.
 
. 26. märts 2002, kl 16.12
 
Fööniks 26. märts 2002, kl 16.14
Gita: miks palju vanema? :) Kas ma räägin nagu "vanaema Juula Kükametsa külast"? :)

Tegelikult olen lihtsalt lühikese ajaga liiga palju üle elanud, ehk see noorus taastub veel :)))))

Aga kuidas ikkagi su ARVAMUS minust muutus, sellest ma aru ei saa... Ma saan aru, et muutus PILT, või see, kuidas mind ette kujutasid... aga arvamus?
 
Gita 26. märts 2002, kl 16.23
Fööniks: no pilt, arvamus... vahet ju pole:-) ettekujutus siis noh! ei oska analüüsida, miks vanus seda veits muutis... seda ma ju räägingi, et igasugu pisiasjad mõjutavad arvamuse kujundamist... ise ei pruugi arugi saada, et mis täpselt ja mis põhjusel...
 
Fööniks 26. märts 2002, kl 16.26
Gita: mina küll ei usu, et mu arvamus sinu seisukohtadest muutuks, olenevalt sellest, kas sa oled ntx 20 või 40 :)
 
Gita 26. märts 2002, kl 16.31
Fööniks: no siis oleme me lihtsalt erinevad:-)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!