Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Shovinisti nurgake
Ära lase sisse...
 
Tips 21. aprill 2002, kl 19.09
Ma pole teiste vastuseid lugema...aga mulle tuli selline asi meelde. Kui te pole kaua koos olnd..siis vöib olla tydruk tahab abordi raha endale saada, et seksite natuke aega ja siis valetab et on paks, et sina ju isaks ei taha, anna paar tonni teeb abordi. Olen ennem kah selliseid kuulnud!
 
tsinna 21. aprill 2002, kl 19.37
Siin on nii palju õelaid olnud, kes su tüdrukut mustavad, et tahab abordiraha, tahab kellegi teise last sulle pähe määrida, jne. Ma siiski ei usu seda. Selline tüdruk võib vabalt olemas olla, siingi foorumis nt "tervisemure" all ja perekoolis kohtab päris sageli veel küsimusi a la "mis nüüd saab, jäin tablettidega rasedaks, kas laps on nüüd juba kahjustatud", või "tahan rasestuda, mitu kuud peab jätma pillide võtmise vahele". Inimesed arvavad, et tabletid on ikka need samad vanad vene-aegsed tabletid, mis olid kahjulikud (kas needki nii hirmus hullud olid?)
On ka üks seltskond inimesi, kes kummardavad new-age värki ja kelle iga teine sõna on "loodustoode", vat nemad ei võta poolt tabletti paratsetamooli ka suu sisse, kui palavik on.
Endast: minu suguelu algas suht ammusel ajal, laulva revolutsiooni päevil. Ja minu esimene peika ütles, et tema minul tablettidega tervist rikkuda ei luba, kondoom on rohkem linnameeste värk, ja jäigi siis ka seesama "linade määrimise" variant. Poolteist aastat suhtlesime selle mehega, ja rasedaks ei jäänud. Muidugi peab tsükkel käima nagu kellavärk. Ja meie jätsime kõvasti varupäevi ka, ikka mingi nädal aega, kui pidi "linu määrima".
Soovitan sul oma tüdrukule ikka rääkida, et tabletid pole pahad-pahad. Katsu ta arstile meelitada, ehk arsti jutt kõlab usutavamalt. Ütle talle, et ega ta ei pea tablette võtma hakkama, kuulaku lihtsalt arst ära. On ka mingi aadress www.emor.ee (vist), kus just sellistele muredele vastavad Tartu naistearstid ja perenõustajad.
 
Kati 21. aprill 2002, kl 20.09
Kui siin on mõeldud noorte nõustamiskeskuse ja pereplaneerimise aadressi,siis see on www.amor.ee
Aga igatahes tasub külastada neil,kes igasugustele küsimustele vastuseid otsivad.Seal on ilusti puust ette ja punaseks tehtud.Asjad ilusti ära seletatud.
 
M. 21. aprill 2002, kl 20.47
Ei tea miks need tabletid siis paksuks teevad ...
Huvitav miks mu naine siis liibidos kaotas,
kui tablette sööma hakkas, närvilisemaks muutus ka.
Praegu on spiraal ja see on ok. Mõjub lokaalselt.
Aga ei tea kas see on eetiline, sest spiraal
ei lase elul, st viljastatul munarakul emaka
seinale kinnatada ja loode, st laps, sureb...
 
kassikakk 22. aprill 2002, kl 08.09
Noh, spiraal on igatahes eetilisem, kui abort (miskismõttes mõrv) või soovimatule lapsele soovimatu pilguga otsa vaadata... või meest isaks SUNDIDA.
Bioloogilise meetodi kindluse kohta sain teada pärast seda, kui olin sünnitanud (sel meetodil just rasedaks jäänudki. Ei kahetse :)), 40% kindlust tagatakse, seega 60% jääb rasedaks!
Normaalne mees saab selle mittesisselaskmisega (kah jääb ikkagi rasestumisvariant) hakkama küll, aga pidavat pikemas plaanis ikkagi mehe psühhikale ebasoovitavalt mõjuma.
Hiire soovitus oli hea!
 
Mariann 22. aprill 2002, kl 08.26

to M: Viljastatud munarakku,mis pole veel emakaseinale kinnitunud, nüüd küll looteks või lapseks nimetada ei saa. Samamoodi võid potensiaalseteks lasteks nimetada kõiki oma spermatosoide.
 
kristel 22. aprill 2002, kl 08.44
minuarust see neiu ei respekteeri sinu arvamust üldse miskipärast.

see asi on ikka kahe inimese otsustada, mitte et mingi naine ütleb mehele, mida ja kuidas teha ja MEES teeb seda...

saan aru, kui tegu on haldja-lilletüdruk-looduslapsega, kes mõtleb igal alal nii looduskaunilt, aga selline jään-rasedaks-ei-jää stiil küll midagi vastustustundliku inimese sarnast pole.

ükskõik, kui palju naine oma keha ja tsüklit ka ei tunneks, on see ikkagi kõige suurema rasestumisprotsendiga viis asjtamiseks.
 
Naine25 22. aprill 2002, kl 09.20
to:M69

-"see ABSURD Sinu suust kõlas lastetu naise kohta eriti teadvalt:)Bioloogiline meetod rasedusest hoidumiseks on teadval, kontrollitud ja pikaajalisel kasutamisel
naise tervisele kõige ohutum meetod."-

Esiteks seepärast mul polegi veel lapsi,et ma ei jäta asja juhuse hooleks-minu lapsed tulevad alles siis,kui ma neid tõepoolest TAHAN.Olen algusest peale kasutanud tablette-3,5 a. nüüdseks ja muretu.

bioloogiline meetod-ta võib olla küll hea , kuid suure EKSIMISVÕIMALUSEGA-nimelt kuna naistel on päevad tihti ebaregulaarsed,siis on bioloogiline meetod RISKANTNE. Mul konkreetselt on 2 tuttavat naist, kes selle meetodiga alt läksid ja abordi tegid. See aga on naise organismile palju kahjulikum võrreldes tablettide või spiraaliga.
 
Angel 22. aprill 2002, kl 09.22
Su naine ei hiilga just erilise tarkusega, kui ta sulle sellist juttu ajab! Tabletid ei ole ohtlikud - vastupidi, neil on teatav profülaktiline toime ehk ennetav mõju - põletikuvastane jms toime! Niimoodi "ära sisse lase"-meetodil riskite hullusti ja tavaliselt lõpeb selline asi rasestumisega!
Ole mees ja võta ohjad enda kätte ning tee talle selgeks, et riskib mõttetult!
 
Lavinia 22. aprill 2002, kl 09.30
kle, kui sa just isaks ei taha saada, siis lihtsalt tee nagu tema siiani on teinud- keeldu seksist kuni kaitsevahendit kasutama hakkate! Stress võib lükata ohtlikud päevad edasi ilma naise teadmtata!
ma ise ka ei tahtnud kasutada tablette, sest kui esimest korda neid tarvitasin, kaasnesid igast pahad kõrvalnähud, ent mu uus arst soovitas teisi ja nüüd puuduvad kõrvalnähud täielikult!
 
Naine25 22. aprill 2002, kl 09.43
kui ma oleks mees ja partner ajaks nii jaburat juttu ning käituks nii vastutustundetult(tahaks ilma kaitsevahenditeta seksida),siis ilmselt keelduks seksist selle tüdrukuga kuni aru pähe võtab või jätaks ta maha.Mehel võiks ikka olla kindlustunne,et ta nii kergesti soovimatult isaks ei saa.
 
Norija 22. aprill 2002, kl 10.19
hr:
aga võibolla ta tahabki. Last. Sinuga. Kohe.
 
Leida 22. aprill 2002, kl 10.44
Kallis Hr meil on ka nii oma mehega ja juba 4 aastat. Mina võtsin tabl. 20kg juurde peale seda ma neid ei kasuta. Kondoomid teevad mulle haiget. Ja rasedaka pole keegi jäänud - mees suudab end kontrollida ja mina tean millal on ohtlikud päevad. Ja laps peab tekima teadlikult ehk siis kui mina luban sisse lasta ja mees teab et ta nüüd laseb sisse õigel päeval.
 
Nummi 22. aprill 2002, kl 10.47
kondoomid teevad haiget? ää, mis sa kasutasid nagu koopainimesed muiste mingit seapõit vä?
Ja paras siga oled sa ka kui 20 kg juurde võtsid? ega tablett ei anna juurde, sa ikka ise õgisid!
 
eh 22. aprill 2002, kl 10.52
Milleks niimoodi klähvida, Nummi? minu arvates on samuti kondoom out. Mitte et just valus oleks, aga asi jääb kuidagi poolikuks. Leida jutt on täitsa mõistlik.
 
Nummi 22. aprill 2002, kl 11.03
Hmm, ma ei salli ka kondoome! aga et kondoom haiget teeb kuulen esimest korda.
 
eh 22. aprill 2002, kl 11.10
Äkki teeb siis haiget, kui piisavat libe pole?
 
Nummi 22. aprill 2002, kl 11.14
no selleks on ju libestid!
 
Naine25 22. aprill 2002, kl 11.21
to:Leida


-"Kallis Hr meil on ka nii oma mehega ja juba 4 aastat. Mina võtsin tabl. 20kg juurde peale seda ma neid ei kasuta."-

see 20 kg kaalutõusu ei põhjustanud mitte tabletid iseenesest,vaid su SÖÖGIISU tõus, mida oleks sa ise pidanud ohjeldama. Teiseks oleks sa võinud tablette vahetada,kui esimesed ei sobinud.
Ise olen 3,5 a. tarvitanud tablette ja kaal on täpselt sama,mis vanasti,vahel miinus 2-3 kg vähem (kui on pingelisem periood või füüsilist koormust andvad aiatööd)

-"mees suudab end kontrollida ja mina tean millal on ohtlikud päevad. "-

Sa ei saa neid ohtlikke päevi 100% täpsusega kunagi teada,sest naise organismis esineb ebaregulaarsusi-ka päevad ei alga tablettideta iga kord täpselt kindlal päeval ning igal ajal võib kõikumisi esineda stressist,hormonaalsest eripärast jm teguritest sõltuvalt.
 
ann 22. aprill 2002, kl 11.22
Lisaks kondoomidele ja tablettidele on ka süstid 1 kord kolme kuu jooksul. Mul on kolm last (3aastaste vahedega), kes kõik on olnud oodatud. Olen vahepealsel ajal proovinud kõiki hoidumise variante, aga bioloogiline ja "mitte laskmine" on tänapäeval küll ajast ja arust. Praegu olen 7 aastat saanud depo-provera süste. Pahasid päevi peaaegu ei ole (2-3 päeva 3 kuu jooksul) ja hormoonid ei tee iseenesest paksuks nad suurendavad natuke söögiisu ja ise sööd ennast paksuks. Teiselt poolt vaadatuna on abielu(kooselu) eelselt ikkagi kõige õigem kondoom, sest vaevalt saad päris kindel olla, et praegune partner on see õige, kellega pikemalt koos elama jääd.
 
hr 23. aprill 2002, kl 10.15
...kui naine on ikka korralikult märg, siis ei tohiks küll haiget teha... vähemalt on mul neiu küll sedavõrd mahlakas, et selles ei tohiks probleemi olla. Isegi haruldaselt mahlakas, ma ei ole varem nii mahlaka neiuga kokku puutunudki...
 
eneL 23. aprill 2002, kl 10.53
to Naine25:
Arstid jah väidavad, et tabletid ei anna kehakaalu juurde. Ütlevad, et TEADAOLEVATEL ANDMETEL. Tegelikult muudavad tabletid keha hormonaalset tasakaalu ja muidki asju. Nii et suur tõenäosus on, et rasvade ladestumine MUUTUB. Mõnel inimesel ei mõjuta ainevahetust, teisel jälle võivad mõjutada. Ära nii palju üldista! Tabletid on minul küll lisanähtusi põhjustanud. Kui arstid ei tea täpselt, kuidas Sina saad teada? Arstid teavad ainult uuringute andmetel, aga nii pikaajaliselt tarbitavaid tablette peaks tegelikult palju kauem testima.
 
eh 23. aprill 2002, kl 10.59
hr, kui sinu tütarlaps tahab siiski ilma kondoomita (mõitan teda täielikult) ja sina talle seda keelad, siis tõenäoliselt otsib ta mingi aja pärast uue.
 
Mio 23. aprill 2002, kl 12.08
mina kasutan ka bioloogilist meetodit. olen püüdnud tablette võtta, aga ei kannata neid. tekkis depressioon, uskuge või mitte, võtsin 5 kilo alla, sest söögiisu läks täielikult ära ja nii edasi...
 
Kaits 23. aprill 2002, kl 12.09
Pärast esimese lapse sündi ei nõustunud minu mees spiraali paigaldamise mõttega ja olime ise (enda arvates) tohutult targad, nüüd on meie tarkuse vili juba 8 aastane. Pärast teise lapse sündi kasutasin spiraali, mis põhjustas vahetevahel mõningaid valusid, niisiis vahetasin spiraali tablettide vastu. Mul on kehv ainevahetus, aga kaalus võtan juurde ainult siis, kui unustan ennast liialt maiustama, kui aga jälgin mõnda aega, mida, kui palju ja millal söön, on varsti kõik jälle normis. Tablettide infovoldikult võis lausa lugeda, et kes on kasutanud neid 0,5 aastat, sellel on väiksem tõenäosus haigestuda rinnavähki, kes aga juba terve aasta, sellel on väiksem tõenäosus haigestuda emakavähki.
Niisiis kulla hr, mõtle hästi järele...
 
mumm 03. mai 2002, kl 17.36
Krt teie jutu peale peaksin ma vist kangelasema olema (või siis steriilne). me oleme ka mehega sama värki kasutanud - et ei lase sisse, lasta võib ju kuhu iganes ja on põnevamaidki variante. Ja pange tähele - 5 aastat ja ei mingit rasedust. Kusjuures täitsa terve ja igati fertiilne. Ja tabusid - spiraale ei kavatse kunagi kasutama hakata ning mees on kondoomide vastu lausa allergiline.
 
### 04. mai 2002, kl 00.01
Bioloogilise meetodiga õnnestus laps tekitada poole aastaga. Ja ka jätsime varupäevi. Minu arvestuse järgi toimus viljastumine nädal enne plaanilist mensi. Nii et jõudu teile, katsehuvilised.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!