Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Shovinisti nurgake
Enne seksib, siis mõtleb
 
nadja 25. aprill 2002, kl 08.54
Nii kurvaks teeb... Ma siiralt ja naiivselt lootsin, et inimestele on mõtlemise pärast mõistus antud, selleks et oma instinkte suunata ja vajadusel talitseda. Siin aga paistab, et on veel olemas koopainimesi, kes end iga looduse kutse peale vabatahtlikult ja mõtlemata alistavad. Nõrgad, nii nõrgad... vaimust.
 
kassikakk 25. aprill 2002, kl 09.00
Naeruväärsed on põhjendused, et näe, loodus teeb oma töö, oleme imetajad ja naine (emane) on looduse poolt peibutaja, valib parima geneetilise koodiga isase, mees (isane) murdja... jne.jne.jne.
Hei, inimesed, mul teile rõõmustav uudis - me ei ela enam kiviajas! :)))
 
Feliks 25. aprill 2002, kl 09.26
Kassikakk: ei maksa inimest siiski loodusest kõrvale seada....me oleme loodusest tulnud..slele eitamine ei ole midagi head meile kaasa toonud...iseasi, kas nüüd peab 100 % käitumagi nagu loodusest antud...ja ega ei käitutagi..aga mõju on siiski tunda.
 
kassikakk 25. aprill 2002, kl 09.36
Feliks :) Sul on õigus.
Mõistus ja mõtlemisvõime ju ka looduse kingitus. Lihtsalt sellised vabandused enda õigustamiseks, on kuidagi hambutud :)
Et kui teed (keegi ei saa keelata!), siis julged vastutada (pead kasvõi enese nõrkuseks), aga mitte ei aja looduse, tähtede seisu vm. muu süüks :)
 
Feliks 25. aprill 2002, kl 09.50
Kassikakk: vat mina annan loodust selgituseks siis, kui ma ei oska enam muud põhjust ette tuua..a tegelt on siski kõik loodusest..isegi nt seksi ja muu dsuhted...vaata mõnel naisel loodusestantud suured seksivajadused...ei saa kohe muidu rahuldust. Kui ta seda (haiglaseks nimetetavat - aint kui loodusest- miks ta haiglane peaks olema??) iha ei rahulda, läheks ta muudmoodi ühiskonnale ja teistele inimestele ohtlikuks-imelikuks...las sis tõmbab ringi, olgu parem polügaam kui närvipundar.
Mõistutsega on lialt palju püütud loodust ohjata...kordan veel - ei ole sest miskit head välja tuld..mõtlen nii jõgedepööramise katseid, tuumajõu ohjamisepüüdeid kui ka äärmuste ebanormaalseks kuulutamist.
 
kassikakk 25. aprill 2002, kl 10.08
Feliks: :))) päris naljakas, tahaks ise näha, kuidas jõge teistmoodi voolama pannakse ;)
Noh, pisut sassiläinud (loodusest antud?) psühhikat on võimalik teatud piirides korda seada. Sündinud jänesemokaga laps on kindlasti väga tänulik, et teda "loodusest looduna" ei jäetud, vaid opereeriti. Ühesõnaga, tahan öelda, et teatud piirides on meie võimuses muuta loodusest antu elamisvääriliseks. Usun siiralt, et inimene on mõtlemis- ja arenemisvõimeline ja võimeline muutma oma suhtumist. Osad lihtsalt ei taha - potensiaali on, aga ei kasuta seda ja vabandavad looduse sunniga end välja.
Äärmused on ikkagi ebanormaalsed. (Muidu võiks ju sarimõrvarit kaitsta, et näe, looduse poolt selline tapmis- ja verehimuline, aga muidu ju normaalne... Ta ikkagi mu arust on ebanormaalne, kuigi see ei tähenda, et väljateenitud vangistuses peaks teda ebainimlikult kohtlema.)
Jutt läks nüüd küll lubamatult pikaks... ja teemast kõrvale...
 
BB 25. aprill 2002, kl 11.23
Miks on mõistus st. suur aju õnn, kingitus? Ehk hoopis õnnetus?
Vaata pantrit, gepardit! Kas ei tee kadedaks?
 
Feliks 25. aprill 2002, kl 11.32
Kassikakk: tead ku iaus olla, leian ma õigustuse isegi sarimõrtsukale...a ma ei viitsi siin pialt seletama sel teemal hakata....vihjeks: "looduslik valik".
Ja jõgede pööramise idee oli NLiidus olemas - et niisutada Kasahstani ja teiste sealsete kõrbepiirkondade aid plaanitseti mõnede suuremate Siberite jõgede vete juhtimist hoopis lõunasse.....oli idee:)
 
. 25. aprill 2002, kl 11.53
 
kassikakk 25. aprill 2002, kl 11.55
Feliks: vist mõistan :) "Loodusliku valiku" mõtet pooldan, sarimõrtsukat teatud mõttes "inimkonna sanitariks" pean, tema ohvreid kah oma saatuse väärilisteks (nii ebaõiglane kui see ka ei tundu)... Kuri ja looduskatastroofid ei kao maailmast kuskile - looduslik tasakaal.
NL üllast ideest olen kuulnud :) kas pole nii, et idee teostajad ei kasutanud oma ajupotensiaali vajalikus suunas? Umbes sama, et enne üritasid TEHA võimatut ja siis alles mõtlesid :)))
Meil Sinuga vist lihtsalt asjade nimetamine suts erinev? :)
 
Feliks 25. aprill 2002, kl 12.55
Kassikakk: võimalik:))
ja ikkagi...vaata kasõi oma tegevust..katsu analüüsida..palju selest on loodusest, milised instinktid ja millised vaaduse on loodusest ja looduse poolt seatud rollidest tingitud ja miliseid neist on pärsitud erinevatest ühiskonna poolt pealesunnitud kommetest, tavbadest, traditsioonidest, religiooindest jnejnejne....väidan, et inimesed on mõelnud välja "mängu", millel on reeglid. Mõnede reeglite rikkumise eest saad karistse - jääd vahele (pannakse vangi), mõnede eest saad aint noomida (saad ühiskonna hukkamõistu osaliseks - nt hakatakse litsiks nimetama). Kumb stiil oleks otstarbekam järgida? Mulle näb, et loodusest seatud. Kuigi igapäeva elu elades hoopis too ühiskonna "mäng"...sest siis on mul lihtsam elada ja "viimasele väljale" jõudmine hõlpsam:(
 
juhan 25. aprill 2002, kl 13.04
mul kah naine pani "rahmaka" ja alles siis mõtles, et tegi kohutava vea...nüüd oleme lahus
 
kassikakk 25. aprill 2002, kl 13.19
Feliks: njah, miskis mõttes ei jää muud üle, kui Sinuga nõustuda :) Seadused (reeglitega mäng) on selleks välja mõeldud, et inimest inimese eest kaitsta. "Inimene on inimesele hunt".
Aga tuletan siinkohal meelde, et ka loomariigis on omad "seadused". Nt. Vana isane lõvi peab oma trooni ja haaremi loovutama, kui uus noor isane teda võitluses võidab. Kirjutamata seaduseks on eelmise pojad tappa. Tegelikult inimestel on sisuliselt sama "mäng", selle vahega, et vältimaks (vaid) inimesele omase mõttetöö tulemusena ebaõiglast omakohut, on pandud ühiskonna kokkuleppel seadused kirja - kurjategija isoleeritakse (et ei saaks rohkem kurja teha. Pole ebaõiglane, sest rikkus "kokkulepet" ja see on tema tegude vääriline karistus/saatus füüsilises maailmas). Laias laastus. Võib hakata, jah, nokkima, et keskaja seadused ja praegused ja...
Meie teha on mitte kaasinimesi kahjustada, ja kui ma hästi järgi mõtlen, siis minusse ei puutu, kas mees enne seksib ja siis mõtleb... üldse kohe ei puutu, nii kaua, kui tegemist pole ei minu ega minu mehega :) Tegelt siit edasi arenedes... ju siis on mul mingi kiiks, kui see mind häirib. Siis peaks sellest midagi õppima, enda jaoks...
Oh, läheb absurdini... :)
 
kassikakk 25. aprill 2002, kl 13.23
Segaseks jäi... "enda jaoks selgeks tegema kasvõi seda, kas see hiljem-mõtlev mees on paariline mulle, kui meie väärtushinnangud erinevad on" umbes midagi sellist...
 
Feliks 25. aprill 2002, kl 13.32
Kassikakk: võid ju analüüsida muidugi...aint kas suudad kõiki argumente arvesse võtta...kas ka neid, mida ei tea, ega saagi teada...nt sellesama mehe kõrvalhüppe puhul..kas suudad vahet teha, mil ta lihtsalt käis ja keppis kedagi teist juhuste kokkusattuvuse ajel ning korral kui ta lubas maad ja taevad kokku ja võttis teise endale igaveseks armukeseks...(a sealjures keppimata)..retooriline küssa..igaüks teeb oma otsuseid ise kudas oskab.
 
kassikakk 25. aprill 2002, kl 13.36
Feliks: Sul taas õigus :) Siinkohal olen osa loodusest ja ütlen, et inimmõistus on kõigest kolmemõõtmeline... ;)
 
Feliks 25. aprill 2002, kl 13.44
Kassikakk: :))) Ah las ta olla.:))
 
Hm 25. aprill 2002, kl 19.02
Jaah, loodus on üsna mõistlik. Siinloetust näen/tunnetan, et inimarust kõvasti üle. Inimmõistus on ike pagana piiratud, eriti naiste pingpongpoolkera :)
 
üliõpilane 25. aprill 2002, kl 20.41
hea. et ma hm-i ei tunne:)
 
emasloom 26. aprill 2002, kl 19.20
Noh, peale lahingut rusikatega enam ei vehita, ütleks vaid, et see on jama jutt, et ainult mehed mõtlevad riistaga ja naistel käib kõik läbi hinge. On endal tulnud ette olukordi, kus kõik on nö pohhui, silme eest hägune... Ilma meesisendit tundmata, temaga vaimsel ja hingelisel tasemel olemata.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!