Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Shovinisti nurgake
pardoksid
 
lx 02. mai 2002, kl 16.16
Tarakan, Internet pole ju paha, aga kas on seetõttu kasvõi üks inimene õnnelik(um), nii et ta võib öelda: jah, ainult tänu Internetile olen õnnelik ja mitte kuidagi teisiti ei oleks võinud see juhtuda?
avastused ja saavutused ei ole iseenesest ei head ega halvad, vaid see, kuidas neid kasutatakse... see aga sõltub inimese loomusest, mis väga tõenäoliselt ei ole muutunud kaua-kaua... aga võiks muutuda või vähemalt ajaga sammu pidada, sest suuremad valikuvõimalused eeldavad ka kindlamat otsustusvõimet ja kasvavat vastutustunnet... seda ei saavuta aga keegi, kes seda oluliseks ei pea
teoreetiliselt on see võimalik, praktiliselt... eks igaüks ise teab, kuidas tegelikult on...- "Igaühel oma tõde", "mis ühele hea, see teisele halb", "inimesed on erinevad" etc. ;-)
 
kassikakk 02. mai 2002, kl 16.25
Tarakan: sooh, mul hoopis teine peapõhjus ja üldse mitte nii ebamäärane, päris konkreetne teine. Muidugi too, mida kirjeldasid, on selle sees täiesti olemas :) Eks igal oma...

Lepime ära? :)
 
Tarakan 02. mai 2002, kl 16.37
Läheb jah läbuks ära.
Päris hea, pole ammu enam vaielnud sel teemal. Kõige mõnusam on mingi usklikuga vaielda, sest tema saab varsti nurka ajada, mille peale öeldakse, et oled rumal ja ei saa aru, aga mis tähendab, et oled vaidluse võitnud.
 
lx 02. mai 2002, kl 16.47
ja sind Tarakan, ei suuda muidugi keegi nurka ajada ;-)
kasvõi sellepärast, et need, kes suudaksid, teavad, et inimest ei ole vaja nurka ajada, vaid pigem ta sealt välja tuua... nurkaaetud inimene käitub nagu nurkaaetud rott...ainult hammustab ja ei mõtle enam üldse
 
Tarakan 02. mai 2002, kl 16.51
Suudab küll ja sellisel juhul tunnistan oma kaotust ja nendin, et vastasel on antud teemal õigus.
Võrdne partner tuleks ikka nurka ajada, kuidas ta muidu aru saab, et tal õigus pole. Kui on ilmselge üleolek, siis tõesti pole mõtet.
 
lx 02. mai 2002, kl 16.58
kas on siin maamuna pääl ka keegi, kes on kõige targem ja kõik teised nurka suudab ajada?
Ussuksid sa tema tarkust ainult siis, kui ta sind nurka ajab või teeksid ka ise paar sammu sinnapoole, kus see tarkus oletatavalt asub?
Või on "igaühel oma rada, mis koosneb nurkaajamiste ja sealt väljatulekute jadast"
 
blue 02. mai 2002, kl 17.33
Kas vaidlus on vajalik võidu nautimiseks? kas vaidlus on võidukõnelemine? Kas vaidluse tulemus on võit?
Aga kui ei meeldigi vaielda? Siis on rumal?
Mu meelest on rumalad nii võidu nimel vaidleja kui nurkaaetud sildistaja, sest kumbagi tegevuse läbi ei sündinud miskit arukat ega meeldivat, ei neile endile ega ilmaelusse. :)
 
Tarakan 02. mai 2002, kl 19.49
Muidugi, muud moodi ei saagi asju ajada. Alati vaidlen kellegi nurka ja enne midagi tõe pähe ei võta, kui mind nurka on vaieldud.
Võtke asju nii absoluutselt kui meeldib :) Te ajasite mind nurka.
 
blue 02. mai 2002, kl 21.39
Asju ei pea ju absoluutsetena võtma :). Aga vaielda vaidlemisehimust ehk lausa võistlemisehimust mulle ei meeldi. Kui keskile meeldib... no siis meeldib :). Ja mulle meeldivad rahulolevad inimesed.
Ja sõnade mäng annab erinevatel eluetappidel, isegi erinevatel päevadel erinevaid tulemusi. Vahest saab paarist sõnast elu lõpeni "tõdesid" tarbitud :).
 
Fööniks 02. mai 2002, kl 21.46
aaaah!!! - Tarakan, tule nurgast välja, nii ei ole aus, mina ei saanudki täna vaielda!!!

Mulle ntx meeldib vaielda mitte sellepärast, et kellelegi oma tõde selgitada, vaid ikka pigem selleks, et teiste mõtteid lugeda. Huvitavad ja vastandlikud mõtted panevad kohe ennast ka mõtlema.

Aga mina ei ole Kuul käinud ega tunne ka üle-tee-naabrit (õieti pole see, kes üle tee elab, üldse mu naaber, ainult kaaslinlane...)

Ja puhkust võiks hoopiski rohkem olla (mulle küll puhkus kurvastust ei too... hmmm)

(mõtleb, et kas mõtlemine on ikka üldse hea...)
 
blue 02. mai 2002, kl 21.50
To Fööniks:
Mõtlemine on kõige kurja juur :)))
 
Fööniks 02. mai 2002, kl 21.54
Blue: jah, mõtlen, et mõtlemine on vist küll saatanast, huh, ma lugesin delfi pealehte praegu ja seal oli vägev usuartikkel ja väääga vägev hulk mõtlejaid kommenteerimas... Hirm tuli peale :)))
 
blue 02. mai 2002, kl 22.14
To Fööniks: Ära pelga, see pelk religioosne edevus :), parem rõõmusta, et end aruka(hingelise, vaimlise) teemaga arutuks (hingetuks, vaimutuks) ei vaielnud :).
Nuusuta parem 1 amps magusat ja sööja ööõhku!
 
lx 02. mai 2002, kl 22.17
Tarakan, ega sa siilide tähtkujust ei ole?
niikui natuke puudutad, on kohe karv turris ja koon peidus ;-)

aga ma olen alati valmis üle küsima, kui olen küsimuse arusaamatult esitanud:
kui sa möönad, et on keegi, kes sind nurka suudab ajada, kuigi alles siis, kui sa seda kohtad, siis tähendab see ka seda, et sa milleski praegu eksid.
on nii, ei ole nii?
ja sa isegi ei tea, mis see on, ja meie ka ei tea...võibolla isegi see, milles oled sa kõige kindlam oma veendumustes...
ehk on siiski midagi - teatud mõistmisi ja teadmisi, mida me kõik teame (enamvähem ühtemoodi) ilma tarkurite nõuanneteta ja nurkasurumistetagi? aga meil läheb nii tohutult palju aega, et selles ühisele arusaamisele jõuda... ja ka tarku ei usu me enne, kui endal näpud sahtli vahel, nutt kurgus ja saba nurgas...
 
Fööniks 02. mai 2002, kl 22.17
Blue: Ok, teen akna lahti ja lasen öö tuppa (loodetavasti tuleb ta üksi ja ilma ebameeldivate kaaslasteta :))))
 
Tarakan 02. mai 2002, kl 23.28
öh äh, Sa küsid nii keeruliselt, et ma ei saa midagi aru.
Mis kunagi kohtan?! Seda juhtub tihti, kui mind nurka surutakse. Eriti edukas on selles mu naine. Vaidlen, mis ma vaidlen, jääb temal ikka õigus ja mina pean tema käsule alluma.
Lõvi olen.
 
Tarakan 02. mai 2002, kl 23.29
Sa üritad mind vägisi vaidlema sundima. Keset ööd pole mõte enam nii terav, et võiksin vääriline partner olla.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!