Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Shovinisti nurgake
psühhopaat
 
galdunja 04. juuni 2002, kl 15.04
on kellelgi kogemusi olnud?
ma ei mõtle neid vangla omasid, ikka vabaduses liikuvaid
isikuid, kellega kokku võime puutuda tööl näiteks..või kodus..või tutvusringkonnas
 
sssssssss 04. juuni 2002, kl 15.06
minu exmees... tõeline - hoog peale tuli vaata et eluga pääsed
 
xxx 04. juuni 2002, kl 15.08
Galdunja, miks sa oma nime G-ga kirjutad? Vene keeles õige on "Koldunja" K-ga - nõid, naisvõlur (Koldun, vastavalt siis meessoost).
 
galdunja 04. juuni 2002, kl 15.19
to xxx
see tundus mulle kuidagi peenem olevat:))
edev nagu ma olen...
 
muhv 04. juuni 2002, kl 15.20
psühhopaat pole tegelt psüühikahaige diagnoosiga, vaid häiretega veel, ja üldiselt äratuntav omaenda enesekesksuses- mina versus muu maailm, ebaadekvaatse enesehinnanguga inime, kes arvab kõikides omaenda hädades süüdioleva ikka kellegi kusagil mujal, mitte vaid et iseennast.....agressiivsus käib sinnajuurde, avaldub ta siis sõnas või teos....skisofreenik üldjuhul endale oma haigusest aru ei anna- tema mõtted ja teos haiguseperioodist ongi juhitud haigusest endast....nii et vahet teha!!! psühhopaadi relv on hirm- ähvarduste najal sundida teisi alluma ja siis nautida omaenese kõikvõimsust (mis tegelt ju illusioon vaid)..on kogemusi nii töö-alaseid kui isiklikke...ja psühhopaat terroriseerib vaid neid, kes alluvad, kuuletuvad...kui selgelt ära näitad, et ei karda, vajub kokku kui tühi õhupall..nii et jälle ikka see väärastunud lapsepõlv, kustkohast madal enesehinnang läbi turvatunde puudumise pärit
 
kolla 04. juuni 2002, kl 15.21
to xxx: galdunjale sobib see nimi hästi, selline pehme iseloomuga naisvõlur (või mis?).

Tavaelus on psühhopaatidega kokkupuute võimalused väiksed. Enamus, kelle pärast väriseme, on ebastabiilse närvikavaga tavainimesed, keda sigineb (ja kasvatataks) aina juurde. Puuduvad ju ühiskonnas püsiväärtused, mille najal noorte inimeste isloomu kujundada - pole ühist peret, kus mitme põlve inimesed koos elavad ja pärimused kanduvad vanavanemalt lapselapsele; perkondki on asendunud ebamäärase kooseluga; kodumaa asemel vaadatakse laia maailma (kui ei meeldi, minnakse sinna kus parem, selle asemel, et ise käed külge panna) jne.

Tänapäevane kiire elutempo ei anna lihtsalt ajus stabiilsete seoste tekkimiseks aega. Siit tekivadki lühiühendused.

Sry, kandusin teemast veidi kõrvale, kuid tahtsin öelda, et liiga kergelt pannakse inimestele silt külge - psühhopaat vs. ebastabiilne isik.
 
skiso 04. juuni 2002, kl 15.27
mulle tundub, et mingisugune tasakaalutus on tekkinud paljudel just selles eas olijatel, kelle lapsepõlv on olnud vääägagi stabiilne võrreldes praeguse eluga
 
1 04. juuni 2002, kl 15.58
Kus läheb piir psühhopaadi ja normaalse inimese vahel. Ilu on vaataja silmades, nii ka normaalsus või ebanormaalsus. Usun, et pärsi terve psüühikaga inimesi on õige vähe. Suuremal osal istub mingi kiiks sees.
 
. 04. juuni 2002, kl 15.59
 
plika 04. juuni 2002, kl 16.07
Muhvi kirjeldu sobib minu ülemusele.
 
galdunja 04. juuni 2002, kl 16.13
psühhopaadi tuvastamiseks on tegelikult mingi test ka olemas,
aga..noh seda on psühhopaati keeruline tegema panna.

psühhopaatsust ei saa vist ainult lühiühendustega seostada
ja ainult hirmutamisega ka.

inimesega saab manipuleerida ka meelitustega ja nii, et jääb mulje nagu oleks tegemist heategijaga.
ja veel nii, nagu ei tehtakski haiget, aga see manipuleeritav
tunneb ennast suisa enestapunimõteteni kehvasti.

ning ainult lapsepõlv pole siin ka määrav, muidu oleks sõjaajalapsed ainult üks suur psühhopaatidekari.

karjääris peaksid nad jälle päris edukad olema
 
naine 04. juuni 2002, kl 16.14
minu endine mees oli psühhopaat. ta on ka ainus inimene keda ma sellepärast, mis ta tegi, vihkan nii meeletult palju, et kui ta mind veel kunagi peaks puutuma lööksin ta oma käega maha...
 
blue 04. juuni 2002, kl 17.17
Hm... vihkamine?
 
küssaja 04. juuni 2002, kl 18.16
naine ae,

kui su viha loen hakkab endalgi kõhe :(

Tekkis paar küsimust. Miks siis sellise mehega elama hakkasid, kas ei paistnud siis üldse alguses välja, et psühopaat on?
Või tegid ta elu nii põrguks, et muutus hiljem psühopaadiks?

/mitte kiusu pärast küsitud, lihtsalt tahaks teada/
 
küssaja 04. juuni 2002, kl 18.18
naine ae,

kui su viha loen hakkab endalgi kõhe :(

Tekkis paar küsimust. Miks siis sellise mehega elama hakkasid, kas ei paistnud siis üldse alguses välja, et psühopaat on?
Või tegid ta elu nii põrguks, et muutus hiljem psühopaadiks?

/mitte kiusu pärast küsitud, lihtsalt tahaks teada/
 
Fööniks 04. juuni 2002, kl 19.08
Kas manipulaator on psühhopaat? Kui inimene tunneb ennast manipuleerituna, kas siis teine on manipulaator-psühhopaat, või võib ka olla nii, et see inimene ise mõtleb olukorra keeruliseks?

Mulle on kunagi aegu tagasi öeldud, et kuule, sinuga mängitakse transport-Tycooni. Jäin seepeale mõttesse... Aga kui mängija ise aru ei saa, et ta mängib? Kes siis psühhopaat on?

Oma tunded tekitame me endale ise, on üks tark inimene mulle kord öelnud. Püüan seda endale vahel korrata kui asjad keeruliseks mõtlen. Sest nii see tõepoolest on.

Segane lugu, ühesõnaga.
 
naine 05. juuni 2002, kl 10.04
Küssaja

Algul oli kõik normaalne, aga kui ma leidsin et armastus on otsas ja läbisaamine ka eriti hea ei olnud, siis otsustasin ta maha jätta. Polnud ju mõtet ennast ja teist piinata. Pealegi olime me liiga erinevad inimesed, mind huvitas karjäär, teda logelemine.
Kuni lahkumineku hetkeni oli ta normaalne, edasisest ei suuda ma siimaani rääkida....
 
xxx 05. juuni 2002, kl 10.22
Keegi on sama nimega - xxx
Ok päris psühhopaatidega ei ole kohtunud, muidu ei oleks vist enam elus ka.
Paar korda on küll imelikke juhtumeid olnud, miskipärast on kõik need aset leidnud Tartus.
Olin umbes 11 aastat vana ja vanaemal Tartus külas. Käisin poes piima toomas, piimapudelid olid sellised rasked ja klaasist nagu vene ajal ikka. Vanaema elas mul viiendal korrusel. Hakkasin trepist üles minema, mingi poiss tuli minuga kaas nii umbes 17-20 aastane. Jõudsime viiendale korrusele, tüüp läks vastasukse juurde ja andis kella. Eks ta vist arvestas, et päevane aeg ja keegi nagunii kodus ei ole. Mina hakkasin samal ajal ust lahti keerama. Järsku tuli see tüüp ja võttis mul ümbert kinni. Mina hakkasin karjuma, noormees ehmatas ära ja jooksis trepist alla siis jäi tagasi vaatama. Ütlesin talle, et kui tuled tagasi, siis viskan piimapudeliga. Selle peale ta jooksis ära. Mina sain sellise šoki, et ei julgenud enam kodust välja minna.
 
küssaja 05. juuni 2002, kl 20.08
naine:

Aitäh vastuse eest.
Ei saa teie lugu läbi näha, aga mulje jääb, et mees vist oli ise "vale" tõesti. Või siis väga nõrk, läks "katki". See, et otsustasid vale asja lõpetada, on mu meelest kiiduväärne tegu.
Ainult üks paneb mõtlema, kahtlema. See, et vihkad, meeletult ..
Seepärast küsisingi.
See tuleb ikkagi sinust enesest ja kulutab ka sind ennast. Millest see tuleb, sellele saaksid ehk ise kõige paremini jälile. Võin ainult oletada. Võib olla kardad, võib olla ei ole su südametunnistus päris puhas? Või veel midagi. Aga vihkamine on igal juhul mõttetu, sest:

Kui keegi on tõbras, siis ei vääri ta tema peale mõtlemistki;
Kui keegi on segi (haige) siis on see lihtsalt mõttetu;
Sama mõttetu on, kui see, mis juhtus, oli paratamatu.

Võib olla tundub see jutt õõnsana... kuid ei räägiks, kui puuduksid isiklikud kogemused.

PS: Mitte vihkamine ei ole meeldimine, heakskiit ega ka leigus
Psühhopaat on ohtlik, kui õnnestub selline kindlaks teha, tuleb temast võimalikult kaugele hoida. Või "isoleerida" kui vaja.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!