Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Shovinisti nurgake
Naistel on kergem elu, kui meestel?
 
mees38 03. august 2011, kl 12.11
Nooremad naised räägivad pidu koguaeg.. Autoga viiakse- tuuakse. Kutsutakse reisidele tasuta kaasa. Isad toetavad lahkelt rahaga. Kui mingi probleem on, on kohe kümned mehed valmis aitama. Seksipuudust pole, ajab lausa üleääre.
Ainus probleem on teine naine.
 
aga 03. august 2011, kl 12.25
hakka siis naiseks
 
Nojah 03. august 2011, kl 12.53
Täpselt. NOOREMAD naised. Oled üle 30 ja naine = suur osa ühiskonna jaoks liiga vana. Ja muidugi mitte kõiki noori naisi ei kohelda nii nagu teemaalgataja kirjeldab, ikka vaid neid, kes on piisavalt "pandavad". Ma tean, et meestele on vanemad ja mitte-nii-ilusad naised enamjaolt nähtamatud, aga see ei tähenda, et neid olemas ei oleks ning et üldistusi naiste elu kohta saaks teha vaid 23-aastaste modellide järgi.

P.S. noor ja silmapaistvalt ilus mees saab ka endale "sugar mama" otsida kui tahab.
 
jajah 03. august 2011, kl 13.26
jah, tõesti on naistel kerge elu kui meestel.
võin enda pealt näite tuua:
töölt koju sõidame mehega ühes autos (tema roolis)
kodus on minu eralõbu kokkamine, koristamine, pesu pesemine- triikimine, lastega tegelemine ja praegusel aastaajal ka marjade korjamine ja mooside - mahlade tegemine.
mehe raske töö aga on õllepurgiga diivanil teleka vahtimine. või siis aias grilli ääres vorste sussutada. ja torisemine, miks köök palav on (sellest mahlade aurutamisest ja purkidega mässamisest), miks lapsed lärmavad mida see pesumasin aina undab.
kahju tast kohe :)

ok, eks see rollijaotus peres on selline, nagu algul kujuneb, ja eks on ka selliseid eksemplare, keda teemaalgataja kirjeldas :)
 
mh 03. august 2011, kl 13.30
noorel mehel pole ehk jah nõnda helde saak, kui noorel naisel.

Aga mingi aja pärast asi pöördub. Mees vanemaks saades võib saada iga naise, kui ta tahab ja naised lausa ise tulevad, vaata vaid, et jaksad üle elada.

Naine aga vanemaks saades jääb aina rohkem kõrvale, kuni lõpuks teda ei märgatagi enam. See on naisele ikka väga ränk teadasaamine.

Naisetel on eriti keeruline veel seepärast, et vanemal naisel on kolm leeri, kes teda süüdi mõistavad. Esiteks lapsed, kui nad on, ja ikka on ema esimene, kes ristile pannakse. Teiseks mehed, kes vahivad noori ja ilusaid, sest oma moor vana juba. Ja muidugi teised naised, kes ei väsi oma sookaaslasi kritiseerimast.

Ma arvan, et naisel on hingeliselt palju raskem elu.
Mehel jälle ehk rahamurede ja muu sellise pärast, ka füüsiliselt ehk.
Seda nimetatakse tasakaaluks, arvan.
 
mõni mure 03. august 2011, kl 14.29
ja kus sa sellist siis nii palju näinud oled, et siia kaebama tuled? naiste elu peabki mõnevõrra kergem olema. paraku sageli pole. mõnel on koguni üle mõistuse raske. nii palju siis õrnemast soost. ja mis see sind segab kui mõni isa ka sekka oma tütart poputab? minu isa oli kitsi ja vägivaldne, raiskasin oma elust palju paremaid aastaid mõttetu mehe peale ning arvasin veel, et elu peabki nii raske olema.
 
. 03. august 2011, kl 19.51
Tõeliselt haige mees ikka. Kahjuks ei tea sa naistest mitte midagi ja SUL POLE ÕRNA AIMUGI MILLINE ON TEGELIK ELU.
 
plt 04. august 2011, kl 03.03
>mh-
>Aga mingi aja pärast asi pöördub. Mees vanemaks saades võib saada iga naise, >kui ta tahab ja naised lausa ise tulevad, vaata vaid, et jaksad üle elada.

Kui vanaks peab mees selleks saama? Teooria on muidugi hea asi, reaalne elu on midagi muud.
 
hm 04. august 2011, kl 12.30
huvitav, et siin kohe materiaalset poolt esile tuuakse: isa annab raha, mees viib autoga jne. Phäh. Naine olla on juba füüsiliselt raskem: päevad, rasedus, sünnitamine, imetamine, nõrgem (mees annab peksa), vägistatakse jne. Ja lisaks see meestekeskne ühiskond: kui naine ei anna, on mõrd ja pipar, kui annab, on li*ts, kui lapsi ei taha, on kibestunud vanamoor, kui lapsi tahab, on ajudetta kanaema ja mehe kulul elaja ja alimentide kerjaja. siin poile minu meelest küsimustki, et naistel on raskem elu kui meestel! see, et isa annab tütrele raha või mees autoga sõidutab on KÖÖMES selle kõrval, mida naine peab elus taluma ja läbi elama. see on üldse VÄHIM, mida naisele teha saaks. naisi peab hoidma ja hästi kohtlema, aga paraku tehakse naiste elu veel kibedamaks.
 
alu 04. august 2011, kl 13.32
mehena ei sooviks omale kindlasti ei naise ega noore naise elu.

millegi pärast kujutavad paljud nooremad naised ennast ette lemmikloomana ja vananedes saavad neist hyljatud lemmikloomad. ja nende probleemiks on tõesti teised lemmikloomad, keda on võimalik osta ja maha jätta.
õige mees teenib oma raha ise ega halise teiste hõlptulu yle.
 
n26 04. august 2011, kl 14.38
Mulle tundub just vastupidi, et mida vanemaks saan seda suurem on meestepoolne tähelepanu. Näiteks praegu meeldin palju rohkematele meestele kui vanuses 20-23. Seega ei julge küll väita, et mehed mingeid verinoori naisi eelistavad. Lisaks on silma viskavate meeste vanuse amplituud minu vanuse lisandumisega suurenenud.
 
N29 04. august 2011, kl 20.31
ma siiski ütleks, et naistelon raskem elu. Just mis puudutab hingelist poolt.

Esiteks on ju teada, et naised on emotsionaalsemad kui mehed. Kas te mehed arvate, et meil naistel on kerge neid emotsioone tunde ja taluda? Meestele ikka avaldatakse ainult pooled emotsioonidest.

Noored naised - ok, kui on väga ilus ja meestele läheb hästi peale, on tõesti pidupidu noorelt. Aga kui on selline keskpärane, siis on ikka raske. Mehed väga ei huvitu, aga ise ka esimest sammu ei saa teha, sest "nii ei sobi".

Tahaks mõnikord lihtsalt seksida kellegagi. Aga siis oled lõdva püksaga.

ja kui suhted kipuvad järjest vett pidama, siis oled jälle lõdva püksaga, kui 30ndaks eluaastaks on näiteks 10 meest olnud (a la iga aasta umb pooleaastane suhe, nagu filmides kombeks). Foorumites siin ju koguaeg räägitakse, et veits vanemad naised kes vallalised, et neid ei tahagi, et ilmselt palju mehi üle käinud.

Siis loomulikult on naised need, kes peavad mingi hetk otsustama, kas tahta suurt peret või karjääri. jah, ka laste kõrvalt on võimalik karjääri teha, aga siis eriti mitte, kui su unistuseks on 5 last ja juhuslikult enne 25. eluiga pole sa ühtegi neist ära sünnitanud.

Ja siis muidugi lastesaamine. Mina olen 29 ja mul ei oel lapsi. Mitte et ma neid ei tahaks, ma oleks juba 3-4 aastat tagasi soovinud. Aga mul ei vea meestega, vot ei lähe eriti nendele meestele peale, kes endale meeldivad. Nüüd lõpuks olen natuke alla aasta suhtes mehega, kellesse meeletult armunud. Aga ta on mulle otse välja öelnud,kui olen vihjanud et tahaks temaga sagedamini kokku saada, et ta tahab võtta asju rahulikult ja kiiret pole kuhugi. Aga minul ju tegelikult on kiire, minu biloloogiline kell on helisemisest juba lõhkemas:( Aga meestel tõesti ei ole kiiret, neil ei saa aeg otsa erinevalt naistest:(

Nii, saan siis lõuks oma lapsed kätte. Ilmselt pean mina jääma lastega koduseks, neid 24/7 kantseldama. Mees tuleb õhtul töölt koju on väsinud ja sisi vihastub, kui mina talt abi palun. Sest päev otsa lapse kasvatamine ja kodu korras hoidmine ei ole ju päris töö, see on ju puhkus.

ahjaa, tuletaks veel meelde, et esimesed 6 kuud kui laps on ainult rinnapiima peal, siis ei saa mees ka öösiti lapse toitmisel eriti abi pakkuda.

Laps jääb haigeks. Kes peab tavaliselt koju jääma? Naine. Jah, võibolla tõesti mees teenib rohkem ja nii tundub aus. Aga naise töö kannatab selle tõttu. ja kui lapsed juhtuvad tihti haiged olema, võib naine ilmselt ka edutamise unustada, kolleegid on seljataga pahased, et peavad pidevalt tema töö ära tegema. Ega asendamise eest lisatasu ei saa ju keegi.

ahjaa, siis veelkehalised muutused seoses raseduse või mitme rasedusega. Kõiki neist pole võimalik vältida ka trenniga kahjuks. ja nagu siit foorumitest lugenud, pean ka muretsema, et ega ma "ämbriks" ei muutu:(((

Ja sisi vananemine. Mees hakkabnooremat naist igatsema, armastavad ju mehe dikak silmadega. Mina olen ära vajunud, isegi kui teen trenni, ikka 40. eluaastaks toimuvad tavaliselt muudatused, kõhuke suureneb nagu meestelgi mingil määral, rinnad pole enam nii prinkis, ilmselt pole ka enam nii palju energiat voodis.

Ja lisaks kõigele mida ma just praegu läbi elan - pöördudes tagasi mis ma eespool kirjutasin, emotsioonid - et minu mees ei sa anagu üldse aru minu emotsionaalsetest vajadustest, kuigi olen talle korduvalt rääkinud ja seletanud,e t teeb oma käitumisega mind kurvaks:(

Ja vaesed mehed - mis teil on - peate naistele ööklubis jooke välja tegema, naisi autoga sõidutama, andma naisele raha, et see saaks teie ühistele lastele riideid osta, aegajalt kodustest töödes naist aitama, oma sokid põrandalt üles korjama, ah jaa - see õudus 8 kuud sõjaväge, see ju rikub teil terve elu ära.

aga võibolla on minu kirjutise taga lihtsalt see, et läksin äsja oma mehega tülli:(
 
N29 04. august 2011, kl 20.36
tahtsin veel nimekirja paar asja lisda, mida olen alati tahtnud oma mehele näkku karjuda, et kuidas ta aru ei saa, et mul on vaja meie kokkusaamisi ette teada, planeerida:

nimelt pean ma ju mehe jaoks hea välja nägema. Kui lähen talle külla, pean arvestama, et tema juures ma ei taha raisata aega veel juuste pesemise peale. Seega pean jõudma kas kohe töölt tulles ja enne temaga kohtumist juuksed pesta või siis hommikul varem ärkama - selleks pean aga eelmisel õhtul teadma, et kohtuma.

Veel jamam lugu on aga raseerimisega. mees tahab ju,e t maoleksin koguaeg sile. Selleks pean ma aga teadma, millal kohtuma ja mul on vaja selleks aega.

Keegi siin mainis päevasid ka. Mehed vsit ei aimagi, kui tüütud need on. Ja kui need veel valulikud on. Ilma pillideta võib veel tsükkel olla ebaühtlane - mittekunagi ei tea, millal päevad hakkavad. masendav. Päevade ajal pikemale matkale ka ei lähe, ei ole tervislik, kui ei saa korralikult pesta.

ja kui nüüd lõpuks rääkida ka materiaalsest poolest. te mehed tahate ju, et naine näeks hea välja? Kujutage ette, palju see nõuam raha! Ja ma ei räägi siin mingist võltsilust! Hea juuksur, korralikud juuksehooldusvahendid, kreemid-värgid, enamus meestele siiski meeldib, kui naisel on natuke meiki ka peal, ilus pesu mehe jaoks, ilusat hästiistuvad riided, seksikad kingad, spordiklubi ......
 
Pille32 05. august 2011, kl 09.39
Suvel on päris asjalikke naisi siin. Kõik on nagu öeldud ja lisada pole midagi - just nii see on. Keegi poole igavesti noor ja ilus. Minus tekitas noore ja ilusana viha kui tuldi moosima ja iluasjast beibena võtma, raske oli ennast kehtestada. Mehed vahivad silmad jõllis sulle suhu ja see, mis sa räägid, on suht suva.
 
pähh 05. august 2011, kl 09.57
Kahh asi mida kadestada, mingi tasuta naps ja tasuta peole sõidutamine. Ma oleks küll pigem see, kes ise välja käristab ja sõidutab. Kellegi armust sõltumine pole midagi nauditavat. Miks naised sageli meeste rahal elavad on enamasti sundolukord. Noori naisi ei taha keegi ju tööle võtta- nagunii jääb varsti rasedaks või on tal juba väiksed lapsed, kes pidevalt haiged. Naiste palgad on madalad, sellest on raske ära elada ja ilus välja ka veel näha.
 
mees38 05. august 2011, kl 10.07
Eks peresid ole erinevaid ja kasvatus samuti.
jajah - meenutad seda eelmise põlvkonna naist aga kui Sul pojad kasvamas, siis saad varsti teada, kuidas uue põlvkonna naised käituvad:)
Mul oli ka naljakas kuulda, kuidas mehe ämm käib kodutöid tegemas, eks ta sunnib poissi uut naist otsima, vahepeal nagistavad aga see tuleb ikka tagasi, ei leia paremat.
Ma ilmselt oma pojale soovitaks maalt paljulapselisest perest piigat, kes on parajas kitsikuses elanud.
n26 - väga õige, tahetakse igas vanuses naisi, tähtis on iseloom mitte vanus.
mh ja n29 - üks suur eksiarvamus on see, et mehel pole hinge ja lahkuminekud on talle kerged. See on tegelikult üks põhjus, miks nad end käest lasevad.
 
:) 05. august 2011, kl 10.42
Oi oi need kitsikuses ja paljulapselises maaperes elanud piigad ei oska sageli üldse rahaga ümber käia. Lähevad lolliks kui suurema summa kätte saavad. Rääkimata havast tervisest, sest nad pole puuduse tõttu tervislikult toitunud. Sai ja makaronid olnud põhiline toit. Paremaid palasid kipuvad kugistama ägisemiseni. Vaesuse ja tõrjutuse kompleksid jäävad terveks eluks kummitama. Ilmselgelt tegu ju vanematega, kes ei oskanud oma elu ega lapsi planeerida, rahaga ümber käia, mis eekuju nende lapsed sealt kodust ikka saavad.
 
to n29 05. august 2011, kl 10.51
Panid mu muigama, sest probleem niiiiii tuttav!! Mehed ei saa sellest aru, et naistel läheb rohkem aega ja nende ettevalmistus ei ole vaid särk selga, püksid jalga ja minek. Nad ei tea, et naiste ilust pool on hoolitsus ja sätitus, nad pole sündinud soeng peas ja meik näos. Nii nunnult mehelik saata ootamatu sõnum, et kas saad 20 mintsi pärast siin või seal olla.
 
mees38 05. august 2011, kl 11.30
Ametlikku statistikat meeste ja naiste tööhõivest enam ei avaldata aga pigem on jäänud meelde siit-sealt meediast, et töötuid on rohkem meeste hulgas (järelikult pole nemad pere ülalpidajad enam), poed ja kontorid on noori näitsikuid täis (järelikult raseduse teema pole ka usutav) ning pankade kommentaarid, et laenuvõtjate hulgas kasvab naiste osakaal (seega peres teenib naine rohkem ja talle antakse laenu)
:)

pähh Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kahh asi mida kadestada, mingi tasuta naps ja tasu
> ta peole sõidutamine. Ma oleks küll pigem see, kes
> ise välja käristab ja sõidutab. Kellegi armust sõ
> ltumine pole midagi nauditavat. Miks naised sageli
> meeste rahal elavad on enamasti sundolukord. Noo
> ri naisi ei taha keegi ju tööle võtta- nagunii jää
> b varsti rasedaks või on tal juba väiksed lapsed,
> kes pidevalt haiged. Naiste palgad on madalad, sel
> lest on raske ära elada ja ilus välja ka veel näha
> .
 
ingrid 05. august 2011, kl 12.13
Ma ei tea, kas naistel just kergem elu on, aga igal juhul leian ma, et naine on tore olla. Mulle kohe meeldib! Minu meelest on mees igaljuhul raskem olla. Kui juhtud parasjagu äpu olema, siis naisena pole veel kõige hullem...keegi patsutab ikka õlale ja ütleb, et oh, mis seal ikka....aga kui oled mees ja siis ei tule oma asjadega toime, on ikka seis sitt mis sitt. Ja ükski naine sind kah ei taha siis. Meeste "vundamendikoormus" on suurem, ma arvan(ma nimetan sellise nimega kõike seda, mis puudutab raami, millel elu tegelikult toimib ja püsti seisab).
 
hehhh 05. august 2011, kl 14.23
No ma ei tea, ma olen vaadanud, et abosluutselt kõigil äpukestel meestel on naine ka või siis mingi aeg olnud. Äpu naine kasvatab enamasti ka üksi lapsi, äpud mehed ainult ja ainult vaja oma suu eest hoolt kanda.
 
b 06. august 2011, kl 12.18
teemaalgataja , sa oled NIII VÄRDJAS , ma loodan et sa ruttu maha kärvad
 
ojaa 06. august 2011, kl 16.01
Poed ja kontorid naisi täis, sest selle töö eest saab näkats palka, mille eest mehed pole iial nõus töötama. Pigem istuvad töötuna aga poemüüjaks ka ei hakka. Tippjuhtide pinkidel istuvad valdavalt mehed, nemad ei pea pere ja töö vahel valima nagu peab karjäärinaine, kes lapsi tahab, mingil hetkel tegema. Hea palgaga töö peale ei taheta noori naisi, pole mõtet üldse vaieldagi, eelistatakse ilmselgelt meest. Meestel on ka madalam haridustase, mistõttu töövalik samuti kesisem isegi kui oleks nõus kasvõi nn naistetöid tegema.
 
Ott 06. august 2011, kl 16.12
eks nad selle kergema elu pärast kauem elavad ja lõpuks üksindust tunnevad ja vannuvad.
 
alu 06. august 2011, kl 19.01
yldiselt võttes on loodud nii naised kui mehed elama ja võimalusel koos eksisteerima. naised seejuures on keskendunud juurdlemisele, et miks just neil see raskem on. tegelikult polegi.
 
n41 06. august 2011, kl 19.53
Milleks võrrelda võrreldamatut ja endale sellega kannatusi tekitada? Kõik on suhtumise ja mõtteviisi küsimus. Ma küll ei arva, et mul naisena on kergem või raskem kui mehena, ma ei viitsi juureldagi selle üle. Mu elu on täpselt nii kerge või raske kui kergeks või raskeks ma ise selle mõtlen ja loon.
ps - ma võin muide ka 20 mintsiga super välja näha ja igale poole jõuda kui vaja, ei näe siin küll mingit naisele erilist survet tekitavat olukorda. tavaliselt ootan samal ajal riide panema hakates hoopis meest, ma ei viitsiks küll peegli ees üle 10 minuti olla. ei tea, mida seal küll tehakse ja tseremoonitsetakse? Jube tüütu on seda sättimist kõrvalt juba naisena vaadata teiste naiste puhul, mis siis mehed veel peavad üle elama. võtke kergemalt.
emotsioonid saab aga kontrolli alla jooga ja meditatsiooniga. soovitan. kuigi see nõuab pikemaajalist teadlikku tööd endaga.
mina olen oma elu ja kehaga täpselt sellisena väga rahul - 41 aastase naisena. iga aastaga läheb üha paremaks. kuna mees pole olnud, siis ei tea võrrelda.
 
4-kümppitonni 06. august 2011, kl 22.55
Vananedes on naisel mõningate plusside juures üks eriti vägev pluss, orgasm läheb järjest paremaks. Oleks ma seda noorena teadnud, poleks vananemist kartnud.
 
nnn 09. august 2011, kl 21.03
jah olen nõus, et mehed kes on vastutavad oma pere eest nende elu on raske, aga tänapäeval ei ole ju selliseid mehi. Enamus on ludrid, kes arvavad, et naine on korterikaaslane ja kulud pooleks. Ise vastutust ei võtta ei taha ega suuda. Tänapäeva mehed on ju illulillutajad väga vähe on oma kaasade eest hoolitsevaid mehi. Naiste õlul on vastutus, kui saavad lapse, kui võtavad korterilaenu jne. Aga meestel on ikka lõbus elu.
 
alu 09. august 2011, kl 21.22
miks ei võiks võrdse õiguse ja panuse aegu kulusid pooleks jagada arumaisaa?? kas võrdsemast võrdset peaks kätel kandma samal ajal kui see kaalu kogub ja yha enam jaburaid nõudmisi esitama õpib?
 
panused 09. august 2011, kl 22.49
alu panus suhtesse oli tite tegemine ( kui just naabrimees abiks polnud!). kuidas see võrdne panustamine siis käiks? naine peaks siis alule tite tegema?
kuidas see süsteem siis ikka alu meelest käib, see võrdne panustamine?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!