Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Shovinisti nurgake
meestepuudus - kas müüt?
 
Karsumm 10. jaanuar 2010, kl 14.06
Eestis on, kas ajakirjanduse, või siis varasemate põlvkondade kogemuse põhjal, sügavalt juurdunud arusaam, et meheleminekueas naistele ei jätku meil piisavalt vabu mehi. Samas mulle tundub, oma tutvusringkonna põhjal, et see probleem on varsti lahenemas:

Üle neljakümneste hulgas, jah, on tõesti naisi üle, ka minu tutvusringkonnas, aga vanuses 30-40 paistab olevat pigem vastupidi: naised kõik suhtes, paljudel ka lapsed olemas. Ja meeste hulgas samas palju üksikuid: paljud seejuures kõrgharidusega, sportlikud, tublid ja korralikud. Sageli on tegemist küll tööga ülekoormatud noorte meestega, kuid see eest nad reeglina jällegi ka teenivad hästi.

Olen seda asja ka oma naistuttavate käest uurinud: esimene reakstsioon on alati selline, et oi naisi on ju nii palju üle, aga kui hakatakse sügamamalt mõtlema, et kas oleks kolmekümnenndates mehele kedagi kaaslaseks soovitada, siis 5-10 minuti pärast jõutakse tõdemuseni, et selles vanuses vaba naist tõepoolest ei tea?

Statistika järgi on Eestis küll alates 33.eluaastast naisi meestest rohkem, kuid võib-olla on asi selles, et paljud kolmekümnendates naised on abielus meestega vanuses 40+?

Kas olete oma tutvusringkonnas ka sarnast tendentsi märganud, et kolmekümnendates mehi kipub üle jääma, või on minu seltskond tõepoolest midagi väga eripärast?
 
malinka 10. jaanuar 2010, kl 15.38
kuule, kõrgharidus, sportlikkus jne ei tee veel mehest normaalset meest:)
 
õka 10. jaanuar 2010, kl 15.49
täpselt.
 
julka 10. jaanuar 2010, kl 15.55
aga normaalsetest on puudu küll!
 
mees 10. jaanuar 2010, kl 16.00
mehed keda naised normaalseteks peavad on meeste silmis ebanormaalsed
 
teadjanaine 10. jaanuar 2010, kl 16.01
jah teemaalgataja- see on müüt. naised võivad rahumeeli kuni 40ni mehi valida nagu jaksavad. peale 40 hakkavad meeste, naiste read ühtlustuma. iseasi, kas naised selles vanuses tahavadki üldse meest omale koju. materiaalselt ollakse kindlustatud, elu paigas, väärtustatakse muid asju ja mees tihtipeale vaid segab ja kärbib tiibu. seega naised võtke rahulikult-kõigile jätkub ja jääb ülegi. ahjaa-30% eesti naistest abielluvad üldse välismaalasega, näib et varsti peavad eest mehepojad üldse naisi sisse hakkama importima.
 
Anny37 10. jaanuar 2010, kl 17.00
Mina tunnen, et on meestepuudus. Olen isegi lahtiste silmadega otsinud, aga vanuses 37-45 vabu mehi ei ole. Või otsin ma kedagi sellist, keda lihtsalt ei ole.
 
40+ vanurmees 10. jaanuar 2010, kl 17.03
minumeelest on ka normaalsetest naistest karjuv puudus.
 
Anny37 10. jaanuar 2010, kl 17.07
To 40+ vanurmees
Sa pead lahti mõtestama ka termini "normaalne naine".
 
Jessu 10. jaanuar 2010, kl 19.04
Kõrghariduseta mees pole mingi mees!
 
Jessule 10. jaanuar 2010, kl 21.15
"Kõrghariduseta mees pole mingi mees!"

Ei Steve Jobs´il ega Steven Spielberg´il ei käinud eriti ülikoolis. Mõttetud mehed, Jessu, kas pole?
 
vabamees 10. jaanuar 2010, kl 22.23
Ma olen pool aastat endale 30 kanti naist otsinud, no ei ole ühtki vaba, keda tahaks
 
täiesti loogiline 11. jaanuar 2010, kl 01.04
kuna juba pikemat aega on toimunud massiline noorte naiste minek välismaa meestele, siis need on lihtsalt viljad. selle tasakaalustamiseks ei jõua mehed eluilmaski ennast surnuks sõita või vangis istuda. nii jääbki pereloomise eas mehi üle. tulevikus on veel rohkem mehi üle ning (noored, mitte 55+) naised veel suurem defitsiit. meie ühiskonnas peavad lihtsalt paljud mehed harjuma mõttega, et naiste välismaa mehele mineku tõttu jääb laias laastus üks mees eestis üksikuks. talle lihtsalt ei leidu sobivas eas kaaslast. siis on lahenduseks kas üksiku mehe elu või naise võtmine venemaalt, ukrainast, valgevenest.

enda tutvusringkonnas olen sama asja tähele pannud - 24-35 vanuses üksikuid mehi rohkem kui naisi. järelikult võib naiste defitsiiti juba silmaga näha ning järjest hullemaks see läheb.

igatahes tundub loogiline, et mehed peavad tõsiselt venemaalt naisi hakkama sisse importima selle suure tühimiku täitmiseks, mille jätavad maha välismaa mehele läinud naised või siis teine variant paljudele meestele on üksiku mehe elu 60 eluaastani. selles vanuses hakkab siis naisi rohkem leiduma. :)

hetkel veel on keskealiste hulgas naisi rohkem, kuid küll ka sellesse generatsiooni jõuab välismaa meestele läinud noorte naiste tühimik.

rollid on lihtsalt vahetunud. kui pärast teist maailmasõda laiutas meil siin meestepõud ja mehed olid hinnas, siis nüüd hakkab vastupidi olema. tegelikult juba on, kuid palju hullemaks veel läheb, sest noored naised lähevad järjest rohkem välismaa meestele.

kuivast statistikast rääkides - kui võrdleme eestit lääne-euroopaga, siis juba hetkel on eestis noorte naiste põud ja meeste ülejääk. igati loogiline, et mehed on selles olukorras rohkem üksikud, kuna lihtsalt igale noorele mehele ei leidu füüsilisel kujul naist eestis.
 
n39 11. jaanuar 2010, kl 01.11
aga müüdina ilus ja julgustav jutt meestele, et nad ennast ikka hästi tunneksid.
 
n 11. jaanuar 2010, kl 01.29
EI LEIA MU 20NDATE POJAD ENDALE NAISI EGA MINA 40NDNDATES ENDALE MEEST, EGA TEGELT OTSI KAH
 
mnn 11. jaanuar 2010, kl 03.06
Naised on kogu aeg liikunud sinna, kus parem ja lihtsam elu. See ei ole ainult Eestis nii.
 
manfred 11. jaanuar 2010, kl 08.37
to täiesti loogiline!

pole mingit naistepõuda. kui mees ise piisavalt hakkaja siis ta millegist ilma ei jää. küsimus pigem hoopis elukaaslaseks sobivate naiste puudusest. kõik kohad on täis pidutsevaid tibisid, aga nad pere loomiseks ei sobi. seksi puudust aga pole vaja ühelgi eesti mehel karta. isegi prükkaritest haisvatele kodututele jagub mõni huuled punaseks tõmmanud haisev ja lakkutäis madrats.

mulle endale väga meeldib, et selline suht mõttetu naiste kontingent läände läheb, sest allesjäävate hulgas ju see tibide % väiksem, valikut kergem teha.
 
maimu 11. jaanuar 2010, kl 08.43
ma tean lähemas tutvusringkonnas vähemalt kümmekonda 30+ vallalist, kena, huvitavat, edukat ja haritud naist. palju reisinud, hobidega. süüa oskavad ka kõik teha. ja samas ma ei tea ühtegi sellist vaba meest. üks tuttav on hetkel vallaline, keskmise raskusega alkoprobleemiga, ülekaaluline, kolm last kahe naisega ja elab ema juures..
 
minake 11. jaanuar 2010, kl 10.08
asi on lihtsalt selles, et eesti naised on välismaal hullult populaarsed. kenamad, hakkajamad tüdrukud leiavad endale kindlasti väärilise kaasa-olgu siis siin või piiri taga-paraku teisel pool piiri valik suurem.
 
manfred 11. jaanuar 2010, kl 10.18
nii nagu vene või vietnami naisi toovad siia need, kes siinseid naisi ei saa, nii näiteks rootsi või inglismaa mehed, kes toovad naisi idaeuroopast ei saa oma rahva hulgast sobivat naist. on neil siis liiga suured nõudmised või ei taheta neid, vähemalt need naised ei taha, keda need mehed tahavad. eesti elik ida-euroopa naised aga lasevad lati alla, tegemist ju ikkagi välismaa mehega.
 
naine31 11. jaanuar 2010, kl 16.07
to manfred: Eksid väga. Inglismaa mehed EI TAHA (mitte ei saa) omale inglise naisi ja ma ei räägi siinjuures nendest töllmokkadest, kes siin Eestis nädalavahetusel pidu käivad pidamas. Inglastele ei meeldi nende naised, sest nad on hoolitsemata, paksud, koledad ja endast sealjuures jube heal arvamusel. Sama lugu on paljude teiste riikidega.

Ja minu meelest on küll puudus vabadest, normaalsetest, intelligentsetest, headest Eesti meestest vanuses 30+. Või.. kus nad end siis peidavad???? :)
 
to maimu 11. jaanuar 2010, kl 16.11
kuulge, lähme koos nende naistega laupäeval klubisse, ma tahaks seda ime näha:)
 
mees 11. jaanuar 2010, kl 16.14
Ma tunnen u 20 naist, kes on välismaal niimoodi petta saanud, et lakuvad vaikselt nuttes oma haavu. Kes ei saa sealt ära, kes Eestis. Igal pool on häid ja halbu mehi.
 
naine 11. jaanuar 2010, kl 16.21
mees, aga miks nad sealt ära ei saa????
 
30a 11. jaanuar 2010, kl 16.23
Üksi on olla kordades parem kui naisega.. Algus on alati tore, kahjuks ei kesta see õnn eriti palju.. 30tes mehed on lihtsalt kogenumad, ja ei taha jälle ja uuesti ämbrisse astuda. Naisele on vaja alati tähelepanu, hoolivust, ilusaid sõnu, kingitusi, abi jne.. Mul ei ole selleks aega, ning koguaeg süüdi ei taha ka olla.
 
mees 11. jaanuar 2010, kl 17.14
EL on nii, et ilma isa loata ei saa lastega mööda ilma ringi lasta nagu naised siin harjunud olid, et teevad mis pähe tuleb. Ja enamasti Eestis tuleks uuesti nullist alustada. Osad kardavad et ei saa hakkama.
 
30 aastasele jobule 11. jaanuar 2010, kl 21.18
Ja võta arvesse,et naisele on vaja ka päevas mitu kallistust,et lähedus ja armastus säiliks,keegi ei hakka sind nii sama su munade pärast armastama,ära unusta.Seda kallistamise juttu rääkis üks 30 a abielus olnud mees,kellel siiani naisega kuum suhe,vot ni.
 
to naine 31 11. jaanuar 2010, kl 23.40
Ja minu meelest on küll puudus vabadest, normaalsetest, intelligentsetest, headest Eesti meestest vanuses 30+. Või.. kus nad end siis peidavad???? :)


Aga kus vastavad naised ennast peidavad ? Näha neid nagu ka kusagil pole.
Üldiselt on vist ikka nii, et valitseb tasakaal. Sama palju kui on häid mehi, samapalju on ka häid naisi. Kõik muu on naiste luulumõtted oma headusest ja ainulaadsusest. Kui keegi pole omale leidnud partnerit, siis vaadake ikka eelkõige peeglisse. Kas see mida tahate ja see mida vastu pakkuda suudate, on ikka tasakaalus. Ja mitte ainult teie enda, vaid ka teiste arvates.
P.S. Parima sõbranna arvamus ei loe.
 
Naine30 11. jaanuar 2010, kl 23.48
Mina olen rahul. Ma naudin üksi elamist, sõbrannadega väljas käimisi, oma tööd, oma hobisid, oma plaane. Ma naudin suures voodis üksi magamist, ma naudin üksi linnas uitamist, ma naudin seda, et kunagi ei tea, mida järgnev nädalavahetus mulle toob. Ma naudin seda aega, mida ma ei pea kellegagi jagama. Ma naudin poodides kolamist ning ilusate vidinate ostmist. Ma naudin enda üleslöömist ning meeste peade segiajamist.

Kuid lõppude lõpuks on siiski tore olla vaba :)
 
tyyp 12. jaanuar 2010, kl 00.12
Ma ka üle 30 ja vaba mees Tallinnast. Ups, äkki ikka pole normaalne :P.

Olen neid nn. normaalseid naisi näinud. Sõna normaalne on väga erineva sisuga termin, ütleks selle peale. Eks sama vist meestega, et iga vändagängster arvab, et ta on normaalne.

Kas on normaalne see, et ei olla teadlik sõnast normaalne või kas normaalne on see, et ennast seatakse normaalsuse mõõdupuuks?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!