Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Shovinisti nurgake
kuidas miinimumpalgast ära elada?
 
artist 19. jaanuar 2015, kl 18.47
Laristajaid ennemgi nähtud. Ei meeldi raha raisata säilitusainete, maitsetugevdajate, toiduvärvide, kasvuhormoonide jm Mendelejevi tabeli komponentide peale. Kasvatan ise, korjan metsast, ostan talunike käest. Kas tead oma suitsuahjust võetud liha maitset või ehtsast lehmapiimast tehtud või ja kohupiima maitset? Sööd sinki, mis pole ahju näinudki, vaid üksnes keemiat.
 
to artist 21. jaanuar 2015, kl 05.14
ja talunikud ning turumüüjad kingivad need asjad sulle tasuta? Idioot!
 
teele 21. jaanuar 2015, kl 15.53
artisti kaitseks - teema pole, kuidas tasuta elada, vaid kuidas odavalt elada.
 
1% elanikkonna käes 22. jaanuar 2015, kl 04.45
on juba üle 50% maailma rikkustest ja see trend aina süveneb ehk rikkad saavad rikkamaks ja vaesed jäävad vaesemaks.
 
kokkuhoid 22. jaanuar 2015, kl 10.29
kui häda käes, on abi kõige suurem ehk siis muutub inimene leidlikuks ja pärast imestab isegi
Ja oskuslikul majandamisel annabki just söögi pealt kokku hoida. Mul pole otsest hädavajadust nii toimida, aga kui on võimalik kokku hoida, siis seda ma ka teen ja lähen toidu järgi alles siis kui tõesti on vaja.
Mina käin poes üks kord nädalas, arved 7-15 euroni, olenevalt kas on vaja osta kohvi või pesuvahendeid jms, on ka arve suurem.
Söögi poolelt tuleb enne kodus revisjon teha, mis on alles, kauaks jätkub ja mis juurde osta, millest saab korraga suurema koguse.
minu menüüst on väljas vorstid- need niikuinii süüa ei sünni ja kui osta korralik tükk liha või supikogu, saan sellest koos juurviljadega mitmeks päevaks sooja söögi. Maksan korraga rohkem, aga siis on mitme päeva söök olemas ka.
 
lille 30. jaanuar 2015, kl 15.56
Ilma otsese vajaduseta olen teinud 5-6 korda viimaste aastate jooksul säästukuu. Kuni 120 eur/kuu söögile olen siis lubanud, inimesi on 3. Aga mul on muidugi eraldi eelarve kassidele ja koerale, niiet ma vabandan, kui kedagi solvan.

Sool ja pipar on ikka olemas olnud, aga muud üldiselt mitte, kui siis mõni konserv.

Lihtsaim on seda teha minul isiklikult augustis-septembris, sest siis olen saanud ise kasvatada mingeid juurikaid. Kartuli ostan.

Odavaim kuu oli 14 kg kartulit, pudel õli, kolm pakki võid, 4 leiba, 4 saia, 9 best before leiba, 7 best before sepikut, 2 best before saia, 20 muna, 18 banaani, 12 väikest 0,33 õlut, kolm kana, 400g juustu, kaks kilo riisi, 400 g veisehakkliha, 1 seep, 1 väike šampoon, väike pudel nõudepesuvahendit, kaks heeringat, 1 kg mannat, neli korda väike pakk hapukoort ja 3 pakki pelmeene.


Enda poolt oli siiski palju olemas - õunamahla lõpmatult, sibulat, küüslauku, rosmariini, tilli, peterselli, nats tomateid, redist ja kolm karpi räime tomatis ja mitu lillkapsast.
 
realist 30. jaanuar 2015, kl 17.16
Valimistel valige aga jälle samad lupardid etteotsa ja rõõmustage, et 1% tulumaks langeb...
 
telefoniarve 30. jaanuar 2015, kl 19.45
väga suur! mul nn. juust,eliisa ja tele2 pakkusid 1000 min 1 euro eest,saab laialt rääkida...a vbl. sa räägid rohkem....
 
õpitud abituse definitsioon 02. veebruar 2015, kl 14.28
http://et.wikipedia.org/wiki/%C3%95pitud_abitus

ehk siis õpitud abitus alias depressioon ei tähenda seda, et inimene ei taha midagi oma elus muuta, vaid ta tajub, et tal puudub kontroll oma elu üle

ja Eestis elades on see tunne väga kerge tulema...
 
eelmisele 04. veebruar 2015, kl 03.43
õpitud abitus ja depressioon ei ole üks ja sama asi
 
kas mitte keegi riigikogulane ei tõestanud 06. veebruar 2015, kl 15.14
et hakkama saab isegi 100e kuus?
 
to olav-ile 12. märts 2015, kl 03.33
Mida sa, rsk, inised inimese kallal. Sul on raha üheks poeskäiguks 45 euri, temal mitte. Raha võib sul olla, aga arusaamist ja empaatiavõimet selle eest ei osta, nagu näha.
 
eelmisele 12. märts 2015, kl 22.16
Käi puu taha lammas! Ühelgi inimesel ei ole nii vähe raha, et 45€ ainult kuus söömiseks on! Võib olla kuskil Mosambiigis, aga selle rahaga surrakse Eestis nälga!!!
 
Eestis saab edukalt ka 18. märts 2015, kl 05.01
25 euriga kuus hakkama kui vähegi nuppu jagub. Kes loll kui lauajalg laristab selle muidugi ühe korraga kalli restorani peale ära.
 
to eelmisele 18. märts 2015, kl 12.37
45 eurot võib olla, aga kas see ka toidu jaoks reserveerida on väga isiklik otsus. Mina näiteks pean ka toidulisandite jaoks raha leidma, kui ei taha, et tervis veel hullemaks läheb. Arsti määratud ravi, surmani, aga raha selleks saad ikka ainult toidu arvelt võtta. Tänage õnne, kui teil selliseid probleeme ei ole ja taltsutage oma suud, sest elul on ka teile üllatused varuks.
 
edukale 22. märts 2015, kl 16.53
25 euriga kuus edukalt?
Palun anna menüü.
Olen proovinud igat moodi, aga kahekesi alla 160 pole kuidagi saanud.
 
no tore siis ju 22. märts 2015, kl 18.00
no tore siis ju, et sul see 160 euri on ära vistata toiduks iga kuu.

aga see polnud nagu teema küsimuseks.
 
toredale 22. märts 2015, kl 20.52
Miks ei olnud. Teema on sellest, kuidas miinimumpalgast ära elada. Keegi siin kirjutas, et saab 25 euroga kuus hakkama, siis teine inimene kirjutas, et saavad kahkesi 160ga ehk 80 inimese kohta. Keegi palun 25 eurost menüüd. Kõik teemakohane.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!