Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Shovinisti nurgake
naiste elu on väöga lihtne võrreldes meestega
 
Beria 25. jaanuar 2012, kl 19.03
kui mõelda meeste elu peale, siis neil on päris suured väljakutsed omandada korralik haridus, tööjõuturul konkureerida, muretseda eluase, pidada üleval naist ja last jne.

aga naistel ju pole selliseid probleeme. piisab kui lihtsalt mees endale leida ja see on puhas marketing, mis ei nõua erilisi andeid. kui töökoht on olemas, siis võib jääda kohe lapseootele ja elada 3 aastat täie palgarahaga kodus hedonistliku elustiili. mis saaks olla mõnusamat kui oma lapsega kodus puhata ja samal ajal selle eest raha saada.
 
Mari 25. jaanuar 2012, kl 22.16
esiteks saab vanemahüvitist lapse 1,5-aastaseks saamiseni, mitte 3 aastat. teiseks võib mees jääda naise asemel koju - ok, imetamise ajal ilmsel ton naine, aga peale seda võib mees olla ju kodus.


Mina naisena küll pole märganud, et mina või mu sõbrannad ei ole pidanud korralalikult koolis käima, kõrghariduse omadnama, paljud on ka magistrikraadi teinud (sh mina omandan seda hetkel), tööl palju vaeva näinud jne jne. Hoopis ütleks, et igasugused palgatõusud ja edutamised tulevad meestele lihtsamini kätte.

Alates 25. eluaastast on ka naisel raskem uut tööd leida - paljud tööandjad vaatavad kahtlusega, et ilmselt kavatsed kohe rasedaks jääda....meestel sellist muret pole. Praegu masu ajal on ka tavaline, kui vanemapuhkuselt tööle naastes ootab naist ees kohe koondamisteade.

Ja võiks veel nii palju asju tuua välja, mida mehed ei suuda ette kujutadagi...mõtle kasvõi näiteks menstruatsiooni peale:D
 
Agnes 26. jaanuar 2012, kl 08.31
nõus, et meestel on suurem vastutus.
eks ka naistel ole omad raskused, aga see hariduse omandamise teema on tüütavaks muutunud. tehakse endast tõeline märter.
mitte, et ma haritud inimestest lugu ei peaks, sellel on ka oma naljakam pool :)
kõva 40+ naine, kes elab ääremaal omandas mingi järjekordse kõrghariduse, gümnaasiumeid likvideeritakse, ka tema kool :)
teine sort on pikaaegsed abielunaised, kes mehel ennast koolitada lasevad, kuigi peaks lapsi kantseldama ja mehe rügamist toetama.
õppima peaks õigel ajal, kui jaksad elada mõnusat tundengielu :)
 
anne 26. jaanuar 2012, kl 12.23
Paljudele meeldib lihtsalt õppimine kui protsess. Endalgi õde 49 ja ma ei teagi, palju tal neid kõrgharidusi on, kaks vist. Või kolm. Lisaks vähemalt kaks nö tehnikumi lõpetatud, keelekursusi praegu kaks käsil. Mingid niisama koon-masseerin-joonistan-keraamika-foto kursused ka pidevalt. Inimesele lihtsalt meeldib õppida ja tegija jaksab ka kolme lapse kõrvalt.
 
alu 26. jaanuar 2012, kl 12.36
muig. et meeste väljakutse on ylal pidada talle poegivat naist? onon. see nagu mehe valik rohkem, kas otsib omale kaaslaseks elus hakkama saava naise või võtab lemmikloomaks roti. seaduse ees on need valikud võrdsed ja seepärast tulebki nagu ise hoolas olla.
 
höh 26. jaanuar 2012, kl 14.06
Ah et kohe nii, et kõigi meeste unistus on üleval pidada naine ja kari lapsi?
Lubage naerda. Ja veel natuke naerda.
Nii, mis väljakutsed siis veel siin olid...haridus? Ee..jah, ma ütleks et NOT.Kui mehel on vettpidav äriidee ja piisavalt nutti seda ka rahastada, siis enamasti mees hakkab tegelema selle äriga, mitte ei koolita ennast poole oma elust.
Vanemahüvitis kui taevamanna kolm aastat? Ei noh, tule eile meile. Heal juhul saad vanemahüvitist maksimaalselt 1,5 aastat ( mis ei tähenda, et saab täpselt nii kaua ka kodus olla). Ja kui naine ei ole varemalt töötanud, siis on see vanemahüvitis vägagi niru, sellel aastal siis juba alla miinimumpalga.
Ning üldsegi - pea kõiki neid asju mis loetleti mehe "väljakutseteks" tahavad ju ka naised saavutada.
Olen ise ka naine ja olen ennast harinud, konkureerin tööturul, pean üleval last (aga mitte meest, sest teda mul ei ole ja arvatavasti ei tulegi) ja olen muretsenud korraliku eluaseme.
Lõpetuseks - naine ja mees võiksid minu arvates ühist elu hakata elama ikka siis, kui nad tõeliselt teineteist austavad ja armastavad ja kooselu neile sobib. Mitte selleks, et kellegile midagi näidata-näidelda. Kui ainult näitamiseks ühine elu luuakse, siis sealt tulevadki need kibestunud mehed, kes naistes vaid rahanäljas vampe näevad ja naised, kes kõiki mehi alatuteks sigadeks peavad.
 
tavaline naine 26. jaanuar 2012, kl 14.12
heheee, alu, jah, eks ta nii on.

Teemaalgataja, see on ju täielik jaburus. Naelutage see enda aju külge - kes maksab, see tellib muusika. Kui naise "karjäär" ongi rikka mehe leidmine, siis arvestagu enda soovide ja mõtete tahaplaanile seadmisega.
Naise elu pole sugugi lihtne ja eriti mitte Eesti Vabariigis. Koolid, ülikoolid, elamisväärne palk (st kindlasti kõrgem haridus), auahnus, tugev töötahe ning mingist hetkest pead siis mõtlema, kuidas lapsed üles kasvatada. Mehena ei pea olema pere ees nii palju kohustusi - kui käi ülejõu, võid ka nö uttu tõmmata. Kui lapsed suured, naine 40ndates, võib uue noore naise vastu välja vahetada. See on paraku liiga aksepteeritud meie ühiskonnas.

Minu üleskutse naistele ongi mõtelda eelkõige iseenda ja enda püsimajäämise peale. Kuidas elada ise hästi ära ning lapsed üksi üles kasvatada. Kõik ülejäänud on tilu-lilu, mis eluga kas kaasneb või mitte.
 
rr 26. jaanuar 2012, kl 17.05
Miskipärast on meil haritud naisi kordades rohkem kui haritud mehi. Ju siis pole meestel korralikku haridust vaja? Miks naised hariduspõldu nii hoolsalt künnavad kui neil seda sinu sõnul vaja polegi?

Naiste tööhõive ei ole oluliselt väiksem kui meestel. Järelikult kodus istub väga vähe naisi.

Enamus mehi ei teeni nii palju, et palgast terve peret ülal pidada ja naise töötamine on pere hakkama saamiseks ülioluline.

Titega kodus olemine ei ole mingi puhkus, vaid tööpäev 24 tundi. Sa elad rangelt tite nõudmiste ja režiimi järgi, mitte nagu endal pähe tuleb. Kõik mehed on peale ühepäevast titehoidmist läbi nagu käbid.
 
Pillollhelle 26. jaanuar 2012, kl 18.46
Kuule, Beria meil on vaba maa ja sa võid ju samuti omale boyfriendi hankida. Ametlikku paberit ai anta, aga kelle seda vaja. Võta selline rahakam, kes lubab sul kodus passida, tolmu pühkida ja lilli kasta.

Mina igatahes nii väikse abitsiooniga meest nagu sina ei tunne, kes peab kõige magusaimaks eluks kodus istumist. Nad ikka naudivdt enese teostamist, töötamist ja hakkama saamist. Tite kaka ja ropsi küürimine neile oma tööst ahvatlevam ja lõõgastavam ei tundu.

Naised käivad samuti tööl, lisaks selle jõuvad ära teha ka kodutööd ja kanseldada lapsi.
 
teemaalgataja on idioot 26. jaanuar 2012, kl 20.08
ei tea kus selle teema algataja küll elab, kui tal pole aimugi, mida inimesed ümberringi teevad. praegusel ajal on küllaga mehi, kes naiste kulul elavad. veel rohkem neid, kes oma laste ülalpidamiseks sentigi ei makss jne. naised rabavad ka üksi tööd teha, või siis need, kel hea mees kõrval, meestega võrdselt. ma arvan, et meestel on keeruline hoopis see eneseleidmise protsess, sest mehed ju konkureerivad kogu aeg omavahel, ja see on ilmselt päris raske ja väsitav.
 
alu 26. jaanuar 2012, kl 23.53
"Miks naised hariduspõldu nii hoolsalt künnavad kui neil seda sinu sõnul vaja polegi?"


a milleks neil seda niiväga siis vaja on-tagab parema sissetuleku ja kindlama orjaameti eestis või? irw. pigem on asi selles, et on mingi mass "haritud" naisi, kes reaalselt midagi teha peale kontoritöö ei oska ja selle hulgast välja paistmiseks ongi ainus võimalus "lisada omale haridust". sama värk ehete, meigi ja riietusega ju!
 
tavaline naine 27. jaanuar 2012, kl 01.50
alu, no oleneb ikka, mis alal sa end harid, kas sa tunned turu vajadusi, mis on su eesmärgid, kas oled ettevõtlik. Haridus paraku rahakust ei garanteeri, kuid annab võimalused.
 
alu 27. jaanuar 2012, kl 02.08
tahax seda turu haru teada, kus otsitakse kogemusteta harituid tööle..
 
muhahaa 27. jaanuar 2012, kl 06.07
Tüüpiline põhiharidusega mees. Peale kontoritöö muud teha ei oska? Jajahh pisike aju ei suuda välja mõelda, et mida seal laua taga istudes küll tehakse. Pisikese aju mõistab selliseid töösid nagu sõnniku viskamine, traktoriga kündmine, augu kaevamine, küna meisterdamine, kartuli panek jne. Ahjaa arvutiga saab toredasti mängida, googeldada kah, aga rohkem ei võta aju välja.
 
@ muhh viimane 27. jaanuar 2012, kl 07.12
seda et haritud tädide õitsenguks peab keegi looma materiaalse baasi, mille peal nood saaksid oma õitsemist jätkata ja esoteerilises lummuses lehvida. :))) ja seda need "sõnnikut viskavad" tüübid ka teevad.
ma pole veel ühtegi tegusat naist näinud, kes arvutiga midagi looks, enamus on andmesisestajad ja küberpahna tootjad. paraku......
 
aga 27. jaanuar 2012, kl 18.41
mina kui naine ei ole küll täheldanud endal lihtsamat elu. tänapäeval on naine samas künkal,kus mees-palju neid kõrgepalgalisi mehi on,kes kõike maksta suudavad. enamus perkondasid rabavad koos ja ikka jääb puudu.
 
alu 27. jaanuar 2012, kl 19.35
ja vot just-palju on neid kõrgepalgalisi mehi. yldises meeste vähemuses ja ahnete mooride ylekylluses on täiesti selge, et neid ei jätku. ja mooride rabamisest pole tavaliselt midagi kasu, kuna sellega kaasneb lugematu arv kulusid, mida nende enda välja teenitu ei kata.
 
Naine 28. jaanuar 2012, kl 18.09
Nalja teed mees või? Kas sa tead ka, mida laste kasvatamine endast kujutab? Puhkus? No vaevalt. Naisüliõpilasi on märksa rohkem, lihtsalt mehed saavad paremad töökohad endale. Ja juhtumisi naised käivad ka tööl. Oksele ajab see mõne mehe vingumine, et mees peab peret üleval hoidma. Kui ei meeldi, pole perekonda vaja. Justkui naine ei tee mitte midagi selleks. Eesti mehed ju kipuvad üldse unustama, et ka isa võiks oma võsukesi natuke kasvatada. Kujuta nüüd ette 12 nädalat aastas verd joosta? On mõnus ja lihtne? Ja vaata youtube'ist sünnitusvideot, kui ise näinud ei ole. Pluss veel elada pideva kriitika all, kui tekib mõni lisakilo või muu probleem.
 
?? 29. jaanuar 2012, kl 11.19
Paljuks meil neid mehi, kes hästi teenivad? Keskmine palk peegaldab suht nati rahakoti sisu, millega tervet peret küll ära ei elata. Naised on täpselt sama moodi pere ülalpidajat ja töötavad sama palju kui mehed.
A kui sinu ainsaks hea elu parameetriks on kodu seinte vahel veedetud aeg, siis võibolla tõesti. Loodusliku eripära tõttu saavad ainult naised sünnitada ja imetada ja sel ajal on nad kodus, mitte tööl.
 
mlö 29. jaanuar 2012, kl 19.34
Naiste elu on samasuguste ülesannetega täidetud - haridus, töö, elukoht.
Aga sellele lisandub veel üks palju raskem väljakutse - leida endale mees ja oma tulevaste laste isa.
Aasta-aastalt tundub see olevat naistel järjest keerulisem ülesanne, sest meessoost isendeid nagu sünniks, aga mehi neist ei kasva. Ja olla (peres lõpuks ka)mehe eest on naisele kõige raskem töö. Ei peaks ju, aga paljudel pole lõpuks muud võimalust.
 
MOTT 30. jaanuar 2012, kl 13.22
Ja see ongi nii, nagu mlö kirjutas. Lihtne. Selge. Kurb.
 
Alule 30. jaanuar 2012, kl 14.12
Kui sulle ikka see nii vastukarva on, et naised on inimesed, mõtlevad olendid- naised on inimesed, siis soe soovitus, koli lõunapoole- kasvõi afganistani. Seal on sinu mõttemaailmale palju sobivam kliima ja leiad ennast suurepärases elus. Sinu jaoks on häda, kui naine elab nn mehe rahakoti peal- st ei käi tööl ja häda siis kui naine käib tööl. Ma ei tea, kui suure alaväärsuskompleksiga sa oled, mida sulle ema tegi, kui sa väike olid või esimene tüdruksõber tegi et sa naisi nii hullult vihkad, aga ma vabandan kogu naissoo nimel. Kas hakkas kergem? Kas said oma valust üle? Sinu arusaam maailmast tundub igaljuhul väga väärakas ja ma tõesti soovitan soojalt pöörduda psühholoogi poole, kes aitaks sul, sinu probleemidega silmitsi seista.
Ära ehita oma elu üles vihkamisele, sest see on täpselt see, mida sa saad vastu ja siis sa imestad, miks su elu nii ebaõiglane on :)
 
njajnjah 30. jaanuar 2012, kl 14.19
Kuule Beria Siberi katk, mis Sa arvad, et naised on kõrvahargid ainult kes kõrvadega mõtlevad ja m.nni pigistavad, et järglasi teha või? Oled, mingi järgmine väntaja debiil-jahu-plokk, kes keemia laboris ajupesu sai ja nüüd oma sitika kakaga siin vehib.
Kui ei meeldi mine kepi oma labori rotte edasi!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!