Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Shovinisti nurgake
eesti naine
 
mõtisklus 23. mai 2015, kl 11.39
Miks on nii, et eesti naised on vaid kasu peal väljas õelusekotid, kes tegelikult on jäänud ilma oskusest või kingitusest, tingimusteta armastuseks?
Kuid Lääne-Euroopa naised oskavad inimest võtta kui isiksust, nad oskavad inimest hinnata tema omaduste, mitte soo järgi automaatselt lahterdades. Neil on säilinud ka võime armastada, mitte ainult füüsilist naudingut või raha jahtida.
 
hmm 23. mai 2015, kl 12.03
See on elukvaliteedi vahe. Kui raha on rohkem ja elukvaliteet hea jääb inimesel üle rohkem aega tunneteks ja emotsionaalsuseks. Eestis on üle pooltel inimestel pidevalt võitlus võlgade, liisingute jne pärast. Elatakse võlgu ja rabatakse naeruväärse palga eest tööd kuigi elukallidus jõuab juba lääneriikidele tasapisi järgi. Nii ongi et prioriteedid loksuvad ise paika.
 
.... 23. mai 2015, kl 12.11
Paljusid Eesti ja Lääne-Euroopa naisi Sa tunned, et julged sellised järeldused välja käia?
Mina arvan, et nii õelusekotte kui armastuse võimega naisi on iga rahva hulgas.
Üldselt on nii, et meie tutvusringkond on selline, kuhu me sobitume. Kui Sinu tuttavad Eesti naised on kõik kasu peal väljas õelusekotid, siis tuleks endal peeglisse vaadata...
moosimadu 23. mai 2015, kl 12.15
Asendame lauses "Kuid Lääne-Euroopa naised oskavad inimest võtta kui isiksust" sõna "naine" inimesega: "Kuid Lääne-Euroopa inimesed oskavad (teist) inimest võtta kui isiksust"

Vastaks algsele küsimusele siis muigamisi, et ka kasu peal väljas õelusekotid on isiksused. :D
Meeldiv see kahtlemata pole, kuid selline elu kord juba on.
 
hj 23. mai 2015, kl 14.41
Parku ei ole asi rahas ega sissetulekus. Maailmas on meist sada korda vaesemaid riike, aga inimesed on lahked ja sõbralikud ning alati valmis oma viimset piskut ka külalistega jagama. Sinu teooria järgi peaks seega riikide jõukuse pingereas seal tagaotsas olema eriti õelad ja vastikud naised. Aga ei ole nii.
Liisinguid ja laene võtakse oma ise pikalt mõtlemata kaela. Saab elada ka autota ja maja asemel korteris. Pole vaja nui neljaks elada kõrgemat elustandartit kui omale lubada saad. Kas tavaline töökäimine on rabamine? Kui kõrgemat palka saad, siis sama tööaeg ei võrdu rabamisega? Ma ei tea kedagi, kes tööl eriliselt rabeleks ja rohkem või pikemalt kui töö ette näeb, sest ületundide eesti nagunii ei maksta. Juba keset päeav on ühistransport rahvast paksult täis, tolgendavad niisama ringi.
 
to autor 23. mai 2015, kl 14.49
Miks sa ainult naistest räägid? Kas eesti mees on teistsugune? Mida me iga päeva foorumitest lugeda võime. Puhast sappi ja õelust eelkõige meeste kommentaaridest. Ja kui sallimatu on eesti mees. Ütle homod ja juba ta keeb õelusest ja vihast. Kuidas naised selliste kõrval headeks ingliteks saaks jääda? Me pole eurooplase tasandile veel arenenud oma sallivusega.
 
puust ja punaselt 23. mai 2015, kl 14.54
Kuula teema algataja. Tee siia teema, miks on naistel meestest väiksem palk ja ebavõrdsed võimalused. Kui ühel naisel polegi võimalik iseseisvalt hakkama saada, ainult meeste toel, siis kas on raske arvata, miks mehed naiste silmis rahakottideks on muutuvad. Ellujaamine sõltub meestest. Mida on ühel lasteaiakasvatajal oma palgaga üksi teha? Kas ta saab omale korteri üürida või osta? Korteri üürid on rohkem kui tema kaks kuupalka. Oleks meil võrdus nagu Euroopas ja nn naistetööd nagu kasvataja, õde, õpetaja jne saaks ka palka, et end ise ära elatada, küllap siis muutuks ka naiste vaade mehele ja omadused, mille järgi nad mehi hindaks.
 
ilus naine 23. mai 2015, kl 15.03
Mida sa autor kiunud? Kas sa seda ei tea, et armastust ei saa nõuda vaid see tuleb iseenesest. Mitte keegi ei PEA teist inimest ka sind mitte, armastama. Ju sa siis sellisena nagu oled, ei vääri armastust. Tee endaga tööd ja arene ja siis tuleb õnn vast ka sinu õuele.

Keskmine eesti naine aga võib tõesti tunduda õel ja raha peale väljas. Aga kas keskmine eesti mees või eesti vanamutt on parem? No ei ole mette. Inimene kes on elanud terve elu ühes keskkonnas ei saa areneda sellest keskkonnast kuidagi eraldi. Isegi kui saaks söödaks ta ära. Eestis ongi paljude naistega nii läinud sest Eesti on suhteliselt naistevihkajalik ühiskond.

Seega see millest sa räägid on kaitsereaktsioon ja teadmatus teistsugustest oludest.
 
näits 23. mai 2015, kl 15.39
Mis mul üle jääb, kuigi ma käin täiskohaga tööl, aga ei saa omale midagi lubada. Mida ma teen mehega, kes sama vaene ja kus kuuse all me elama hakkame? Tuleb vaadata välja mees, kellel midagi kukrus kõliseb.
 
Mnjahh 23. mai 2015, kl 15.42
Sama võib öelda meeste kohta. Hisp mehed romantulisemad, Itaalia mehed kirglikumad, Pr mehed lahkemad, Ingl mehed vaimukamad, Rootsi mehed romantilisemad..
 
välismaalt 24. mai 2015, kl 03.19
pole kah nagu midagi muidu saanau. ei tea kus need head riigid küll asuvad Euroopas, kus kõike puhta muidu saab?
kuidas sellest mitte milleski siis ikkagi midagi nagu tekib?

huvitavad teooriad .
 
UK 24. mai 2015, kl 21.39
v6ibolla et oskavad ka v6tta nagu isiksust. Aga v6ivad ka v6tta nagu v4lismaalast ja immigranti, kedagi kes pole oma, kes v6iks juba ykskord oma koju tagasi kerida. Oleneb isiksusest. Yldiselt ma ei m6ista seda hala teemal, naised on sellised sellised sellised. Las olla. Sulle on ju vaja YHTE naist kes klapiks sinuga. Mis l4heb sulle korda siis, millised on teised? Leia see yks ja las need teised olla.
 
Olen ühte 24. mai 2015, kl 23.02
meelt UK-ga.
 
Kolm sõpra Prostokvaašinost 25. mai 2015, kl 22.14
Mina kah ei saa aru paljude siinsete naiste mõttemaailmast. On olnud võimalus maailmas veidi ringi reisida ja erinevaid inimesi näha. Vaeses Põhja-Tai, Vietnami, Kambodža või Indoneesia külakeses söödetakse sul kõht täis, pakutakse ulualust ja surutakse moonakott veel teelegi kaasa. Kuigi see võib olla nende inimeste viimane peotäis riisi, siis alati jagatakse seda teelisega. Olen käinud ka kohtades, kus valge turist ei ole kahel jalal rahakott ja saanud imetlusväärse kohtlemise osaliseks. Millegipärast on välismaal ikka tekkinud naissuhteid, küll turistide, küll kohalikega. Ei ole nagu Eestis, et a) milline maja sul on? b) milline auto sul on? c) mis tööd sa teed ja palju teenid...siis vaatame ja räägime edasi. Oled ilus, aga vaene, siis laku panni, mees! Mitte kaugel Eestist hukkuvad juba 1,5 aastat reaalsed inimesed, puuduvad vesi, gaas, elekter, toiduainete ja küttega on nappus, iga päev varitseb oht surma saada...siin aga muretsetakse, et naaber ostis uue Mersu või lexuse ja meie oma on juba vana.
 
huvitav 26. mai 2015, kl 16.02
see teema kuulub järjekordselt teeme Eesti ja eestlased maha alla , alles sõimati eesti meest nüüd naist
aga kellele see kasuks tuleb? Putinile, Vahemere inimkaubitsejate maffiale või hoopis reptiilidele?
eesti naine on ju ilus ja heasüdamlik ning meest ja lapsi hoidev
noh mõni üksik on rumal l.. ka aga kelle hulgas neid poleks
 
aga sa võid sinna ju jääda 26. mai 2015, kl 18.36
Kolm sõpra Prostokvaašinost. no aga jäägi siis sinna ja aita neil ka elu üles ehitada.
 
Kolm sõpra Prostokvaašinost 27. mai 2015, kl 11.18
Ma ilmselt sinna jäängi. Koht on juba valmis vaadatud, aga enne tõmban siin otsad kokku. Ühes armsas riigis, mida valitseb kuningas Rama IX on pikaajalise viisa saamiseks kolm võimalust: 1) abielu selle riigi kodanikuga 2) äriviisa 3) pensionär, üle 50 aasta vana ja sissetulek min 65 000 THB kohalikku panka. Nende elu pole vaja aidata üles ehitada, selles riigis on kasvav majandus ning inimesed naeratavad alati. Keegi ei käi vingus näoga ringi :-D
 
g to 3 sõber 27. mai 2015, kl 21.56
Mul on sinu pärast hea meel. Ja loodan, et nende head kombed hakkavad ka sulle külge, sest ega eestlane kui selline ju nii lootusetu kah saa olla.
Huvitav fenomen see kaasmaalaste kirumine. Millises Eestis te küll elate, kirujad? Mina tean väga mitmeid väga toredaid eestlasi.
 
DB-87 27. mai 2015, kl 22.32
Kirujad elavad virtuaalmaailmas. Ma võin enda näitel kinnitada, et suvalises foorumis olen ma tavaliselt ülbe, shovinist, homofoob... ah, pange sinna mis iganes. Ma olen sellega harjunud.
Kellegagi silmast silma kohtudes jälle vägagi meeldiv inimene.
Virtuaalis ei saa edastada hääletooni, zheste, näoilmeid jms mis jutu mõtet edasi annavad. Igasugused emotikonid pole pooltki sellest.
 
AA 27. mai 2015, kl 23.07
Ei saa ju lampi mingit inimest armastada. Peab ikka põhjus olema - olgu see siis tema raha, väärt iseloom või kasvõi välimus.
 
valik ju laieneb 28. mai 2015, kl 03.35
no varsti valik ju laieneb ja olenemata nahvärvist, on tegemist ju eestimaalastega. ses mõttes sensitel eesti meestel nagu ka huvitavam.
 
Naine 31. mai 2015, kl 01.01
No minu meelest on täiesti normaalne ja juba iidamast aadamast nii, et naiste jaoks on eelkõige hinnas sellised mehed kel kõige suurem võimekus hoolitsemaks nii naise enda kui ühiste järglaste eest.

Koopaajal oli füüsiline jõud hinnas: tugev kütt tõi toitu ja kaitses peret, nüüd on raha = jõud, seega hinnatum isend. Kuigi ka rumalamatel õnnestub raha kokku ajada, on reeglina jõukamad ka nutikamad.

Ka variant, mõõdukas/tagasihoidlikum sissetulek ning samas kõrge haritus ja suurepärased isiksuseomadused, on hea. Lapsed kasvavad turvalises ning arendavas keskkonnas ja mis siis, et Stockmanni asemel Humana ning Malediivide asemel Saaremaa. Ka väiksema sissetulekuga saab suurepärase elu elada.

Aga mida teha rumalavõitu, laisa ning vaese mehega? Mida ma saan armastada inimeses, kes oma üksluiselt ambitsioonitult töölt tulles maandub igal õhtul teleka ette ja kelle ainus kirjanduslik huvi piirdub Õhtulehega? Kuidas ma saan pere luua mehega, kel pole hinge taga ühtki säästu. Kuidas ta kavatseb rahaliselt panustada 2 lapse kasvatamisesse kui senise palga ja veel laste puudumise juures käib ka tüdruksõbra restorani viimine üle jõu?
 
siil 31. mai 2015, kl 09.42
Te ei tea mis asi on armastus! Enamus eesti mehi ja naisi on kaotanud võime armastada!
Armastus on tingimusteta!
 
DB-87 31. mai 2015, kl 10.24
Armastus on tingimusteta,aga kestab maksimaalselt 3 aastat - korduvalt kontrollitud.
Sealt edasi tuleb teineteisega harjumine ja oluliseks saavad eespoolnimetatud omadused.
 
zxc 31. mai 2015, kl 15.59
Armastus ei küsi, tuleb nagu laviin.
Kooselu on tsipa teine värk ja perekond (lapsed) eeldab maisemaid väärtusi.
Kas oodata, kuni armastus kustuks ja siis saab mõttekamalt pesa punuda või minnagi paari pikemalt kaalutledes.
 
siil 31. mai 2015, kl 20.23
Armumine pole armastus!
Armastus ei kustu!
Armumine kas kustub või areneb armastuseks!
 
zxc 31. mai 2015, kl 21.47
ooh, sa tole, almas siilukene, nii äge, et elad pilvedes.
 
to siil 06. juuni 2015, kl 18.21
Nii ongi, see, miks paljude arvates armastus ära kaob paari kolme aastaga, see näitab seda, et nii paljud inimesed ei teagi, mida tähendab armastus tegelikult. Sellel pole midagi tegemist inimese rahakoti, eluaseme, auto vms materiaalsega. See on tunne, mis seob kahte inimest nii kaua, kuni mõlemad sellesse panustavad, oma aega, pühendumist, soovi anda, mitte ainult saada ja empaatiat. Armastus pole pangatehing ega laenulepingu sõlmimine, kui sa kellegi suhtes nii tunned, on sul kõigest materiaalsest suhteliselt ükskõik, eeldusel, et eluks hädavajalik on olemas. Armumine on see, mis haarab inimese vaid mingiks ajaks oma mõju alla, see kasvab positiivsetel eeldustel üle armastuseks. Aga võrrelda armastust materiaalsete nõudmiste esitamisega mehele või vastupidi, nõudmistega milliseid tuunimisi peaks naine endaga läbi viima, et mehele ainult silmailu pakkuda....sel pole ju armastusega midagi pistmist.
 
joig 11. juuli 2015, kl 12.42
Elan seal nn. L22ne-Euroopas aga naise leidsin ikkagi Eestist. Ja just samadel p6hjustel. Et oleks keegi kes oskaks v6tta mind nagu isiksust, kes oskaks mind armastada.
Mis imeloom on tingimusteta armastus? Armastus ei pea olema tingimusteta, see ei pea taluma v44rkohtlemist, valetamist, yhepoolsust v6i 4rakasutamist. Muidugi on armastusel omad tingimused.
 
haahahaaaa 18. juuli 2015, kl 11.18
Eestist võtsid naise, on ta ikka eestlanna või ammuilma segusurimuri tüüp. Siis pole vahet ju.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!