Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Shovinisti nurgake
globaalse tähtsusega küsimus
 
ootaja 14. juuli 2015, kl 22.03
Miks ei kuulutata välja Eesti Vabariigi pankrotti?

Saaks teha uue, normaalse riigi koos korraliku restardiga.
 
miks, miks 14. juuli 2015, kl 23.13
Miks peaks? Mina olen näiteks praegusegi riigiga rahul. Pealegi ei tasu unustada vaarvanemate tarkusetera, et uus on alati hullem.
 
mida 15. juuli 2015, kl 21.17
sa siin enam restardid kui arukad inimesed jalga lasknud ja võõrad võimu kallal
ega ,pankrott ei päästa, hõbekuul ehk
 
Inimene 16. juuli 2015, kl 13.52
Eesti on maailma üks rikkaimaid riike. Kui ei usu siis uuri natuke.
 
Muna 16. juuli 2015, kl 18.21
Mina ei kurda.
 
Jah 16. juuli 2015, kl 23.09
Eesti - väike;
Rahvaarv - väike;
Riigieelarve - väike;
Keskmine palk - väike;
Pension - väike;
Laste arv perekonnas - väike;
Mina kah väike, ei jäksa kurtagi,
mis see VÄIKE pankrott muudaks,
väike restart väikese Eestis,
pole vist mõtet.
 
lanni 17. juuli 2015, kl 13.04
Minul pole siin midagi hullu. Maailmas on vähe riike, kus oleks sama hea elu, kui siin. Mulle meeldib, tõesõna.

Muidugi saab palju asju paremaks teha ja kus saan, seal ka aitan.

Muidugi on palju jama, aga kus seda poleks. Käisin just kolmekuulisel reisil Saksamaal, elasin kokku 6 erinevas peres. 2 endises idas ja 4 läänes. Pereliikmed keevitajatest hambaarstideni ja pensionäridest õppejõududeni. Õhtusöögilauas räägitu järgi on elu seal ikka Täiesti Kohutav! Lihtinimeste nöörimine! Korruptsioon! Bürokraatia! Valitsejate rumalus! Jne jne jne.
 
idar 20. juuli 2015, kl 11.37
Ütleme, et Eesti on liiga väike, aga võiks ju süüdistada mõnda riiki selles, et ta on liiga suur -> rikub maakera.
Pension on piisav, asi seotus keskmise palgaga.
Riigieelarve on see kuhu raha läheb, see pole raiskamiseks, ehk nt. sisekrossiraja tegemiseks jne.
rahvaarv on ainult su peas, meie rahvaarv on väike ainult võrreldes teistega, kes on meie kõrval - rõõmustame Lätit.

Ärme mõtle riigieelarve kaudu.

Võiks öelda, et mul oli krooni ajal lihtsam saada miljonäriks kui mulle arvud meeldivad.
 
njahh 20. juuli 2015, kl 20.22
arukad inimesed on Eestist jalga lasknud?

Statistika väidab, et 65% võõrsil töö otsijaist on piirdunud põhiharidusega...
 
iks 21. juuli 2015, kl 20.54
Mulle meeldis Eesti umbes aastal 2000. Kõik olid lootusrikkad, ma (loll) tegin isegi pensionisamba.
Nüüd on rahvuse säilimine üldse küsimärgi all ning kultuuri näeme varsti vaid suures ilusas muuseumis.
 
njahh 21. juuli 2015, kl 22.15
ellujäämine sõltub meist endist. Siinkohal küsiks, kuidas suutis vanem põlvkond üle elada nõukaaja, säilitada oma keele, identiteedi ja kultuuri? Miks suudeti seda siis, kui meile tuli idast sisse hordide viisi muukeelseid, kel oli eelis nii korteri kui töösaamisel? Tallinnas on 60% muulasi, aga eestlus pole sellele vaatamata veel kadunud. Nüüd aga hädaldame mõnesaja pagulase pärast ja oleme veendunud, et see eestluse hävitab.

Eestlust saab hoida eestlane ja kui me ei suuda ennast enam austada, siis on see meie endi probleem ja ilmselt polegi me siis rahvusena enam jätkusuutlikud.

Kui aus olla, siis elu Eestis pole sugugi halb. Kui tahate vaesust näha, siis minge Aafrikasse või Kagu Aasiasse või kuskile Ladina Ameerika külasse. Ärge külastage turismipiirkondi, minge vaadake, kuidas seal tavaline inimene elab ja siis tulge soiguge eesti halvast elust.
 
hkkh 24. juuli 2015, kl 20.06
aafrikas pole vaja kütte eest maksta
 
nõukaaegne 24. juuli 2015, kl 21.23
sina njaHh ära räägi asjadest mida sa ei tunne
et kuidas elati üle nõukaaeg?kõige esimene põhjus oli see, et sel ajal oli selle sõna kõige otsesemas mõttes võimalik elada - mitte kedagi ei tÕstetud korterist välja tänavale, joodikud saadeti sundravile ja ei olnud probleemi ei õppima pääsemise ega töö leidmisega, vägisi sunniti tööle kui ei tahtnud minna
kuigi vene keelt sunniti õppima oli siiski enamik lugusid raadios ja telekas eesti keeles
ja lõpuks see mis aitas oli VIHA nii nagu praegu on viha pagulaste vastu, sa naiivik vist arvad, et tulevad siia looderdama, ei nad tulevad TAPMA, SEST RELVI VEETAKSE NEILE TÄISELUJÕUS MEESTELE PIDEVALT JÄRGI
 
xxI 24. juuli 2015, kl 21.39
Eesti pankrot tuleb niikuinii koos euroala pankrotiga, see on möödapääsmatu, kuna Eesti on garanterinud Kreeka laene ja EL nõuab solidaarset pankroti eurotsoonis.
Valitsuse vahetus pankroti ära ei hoia, aga see on ka kindel, et rahvas jookseb laiali, kuna sotsiaalne turvalisus praktiliselt puudub. Põhimõttelisi reforme need tankistid pole võimelisedki tegema, ainult valetamine, varastamine ja inimeste hävitamine on neil käpas.
Varem on riikide pankrotid lahendatud sõdadega, mis nüüdki teisiti peaks minema? Hakkabki olema aastakümneid kestev hübriidsõda iga päev. Harjuge ära.
 
Anatoly 28. juuli 2015, kl 22.07
Küsimus - miks eestlane nii lolli jama ajab ? Rassist on nii loll olla ?
 
tead 15. august 2015, kl 12.23
miks on universum nii suur. miks
 
Smiley 21. august 2015, kl 20.33
Mina tahaks ideoloogilist restarti. Riigikogu asemel Vanemate Kogu, esindajaid alla 51 ning nad peavad olema oma ala spetsialistid. Põhiseaduses mõned muudatused ja täpsustused. Tulevikuvisioon püstitada.
Valimistes olulised muudatused teha. Palgad ja toetused mediaanpalgaga siduda. Suured ettevõtted kindlasti maksustada. Luksusmaksud peale. Astmeline tulumaks. Erilistele talentidele suuremad toetused.
Jätkuõppe süsteemid paindlikumaks muuta. Vanemahüvitise süsteem paindlikumaks muuta.

Tervishoiusüsteemi viia sisse boonussüsteem (üsna keeruline ettevõtmine). Palju muud...
 
smile(y)n tagasi 25. august 2015, kl 21.04
Astmelist tulumaksu küll ei soovita. Näide astmelise tulumaksu ebaõnnestumisest on siin samas meie naabris, suur töökohtade kadumise osasüü Soomes.
 
Smiley 25. august 2015, kl 22.40
Selgitust paluks? Minu teada on väga palju majandusspetsialiste seda soovitanud ja loogiliselt võttes tundub asjalik
 
kristlane 26. august 2015, kl 20.05
Eesti riik pole jätkusuutlik.
Rahvastik vananeb ja väheneb. Sisserändajaid sisse ei võeta, see eeldaks keskmise eestlase mõttemailmas kapitaalset muutust. Seda tõenäoliselt aga ei juhtu. Parimad siia niikuinii tulla ei tahagi, pigem oleksid potentsiaalsed tulijad küsitava kvalifikatsiooniga spetsialistid endisest idablokist. Neid aga kõrgete kriteeriumitega eestlane ei taha ise oma riigis näha. Tekib nõiaring kus eestlane sobeteerib ise oma riigi arengut. Aga kuna keskmine eestlane ongi nõiast satanist kes kristlikult ei ela, siis on ka nõiaringi tekkimine tegelikult normaalne nähtus. Kuna aga kõik riigid tegelikult ainult eksisteerivad Jumala armust, siis on ainult aja küsimus millal see moraalselt korrumpeerunud ja juriidiliselele korrektsusele kalduv AS Eesti Vabariik Jumala viha avaldumise läbi oma mannetu lõpu leiab. Igaljuhul kui see ükskord juhtub (vahet pole mille läbi), siis mina pisarat ei poeta.
 
näen süüd 27. august 2015, kl 13.00
Jah eesti on minemas pankrotti. Normaalseid töökohti pole. Täielik läbikukkumine. Hästi raske on ise tekitada uusi töökohti. Näiteks kui greenholmi viidi pankrotti - kadus 5000 töökohti ja peale nende veel töötajatest tulenevad töökohad. Reaalseid töökohti, mis ei ole seotud müügiga on vähe. Eesti edulugu ei ole.
 
Amigo 09. jaanuar 2017, kl 18.03
Praegused tendentsid ja arengusuunad meie riigis on sellised, et 15-20a pärast meie elanike arv võib väheneda 700000-800000 inimeseni ja see saab toimuda seetõttu et tulevad uued agressiivsed viirus haigused, mis hiilivad ligi märkamatult, aga meie meditsiin ei ole valmis selliseks suureks pandemiaks, inimesed kellel on nõrk immuunsüsteem surevad välja lihtsalt.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!