Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Shovinisti nurgake
KÕIK mehed on sead, KÕIK naised maod
 
Muidumeez 02. november 2001, kl 14.52
Näh, mina siin olen ikka kuuland-lugend-vaadand igasugu jutte naiste-meeste vahelistest suhetest. Ise ka nagu tükk aega ilmas elatud, ühtteist nähtud, ühtteist kogetud.
Inimesi on igasuguseid, igal oma nägu, oma tegu. Igal inimesel ka see va sugu olemas, valikuvariante küll vähe, aga olemas.

Ja vat siit selline tähelepanek. Nimelt üldistamine. Näituseks teema pealkirjas ära toodud üldistus.

Ei ole vaja inimest tunda, piisab vaid sellest, kas meessoost või naissoost. Ja kohe võib asjad paika panna.

No kuulge. Kas asi ikka ongi nii? Minu kogemused ütlevad, et mitte teps. Ikka inimene on oluline, mitte ainult see, et mis soost.

Või mis teie arvate.

Muidukas
 
Feliks 02. november 2001, kl 14.54
Just!
Mehed on mõlakad, eriti minu oma ja naised on lisaks veel litsid ka..aga minu oma mitte niiväga:))))
 
Minake 02. november 2001, kl 15.55
Mind häirib seesama asi. Ja ma mitte ei kannata kuulata kui naised omi mehi taga räägivad (töötasin kunagi naiste keskel ja üht-teist inetut jäi kõrvu). Sellest patust olen ise küll puhas: pole kunagi oma mehe kohta ühtki paha sõna öelnud, ja seda mitte ainult viisakusest vaid pole põhjust. Aga üldiselt meenub mulle üks vanasõna: nagu potikest, nii kaanekest. Üks väga tark naine ei peaks ju halvale-vägivaldsele-laisale-rumalale mehele minema ja vastupidi.
 
neiu 02. november 2001, kl 17.58
Kuule minake, ega siis mehele ei ole otsaette kirjutatud, et olen ilus, tark ja osav. Kõik tuleb aegade jooksul välja...
Siin ei ole tarkusega küll midagi pistmist vaid ikka südamega.
Miks muidu vaatavad rikkad mehed ilusaid-lolle-blondiine endale naisteks?Muidugi on ka erandeid blondide seas-nagu mina!
 
Inks 02. november 2001, kl 18.34
Sa mõtled, et loll blondiin ei oska mehele öelda kuivõrd siga viimane on ja ise ei oska kamaona käituda?
Et siis ei tulegi välja tegelikkus?
 
kirjaneitsi 02. november 2001, kl 18.51
no nüüd tuli siis veel yx stamp ära - loll blondiin
 
mis 02. november 2001, kl 20.01
ei tea, mulle pole küll keegi madu öelnud ja pole ma ka ühtegi meest seaks sõimanud ega lahterdanud. ega see KÕIK ikka paika ei pea ka. ehk need labasemad torkavad mõnele lihtsalt väga häirivalt silma või suhtleb ta taoliste seest kõledate inimestega igapäevaselt rohkem kui normaalsetega.
 
Indrek 06. november 2001, kl 08.45
..jeah,..ja sead lendavad lõunamaale talvituma....
 
Muidumutt 06. november 2001, kl 11.28
Muidumeez!Olen sinuga n6us.Ei meeldi mulle need yldistused,et k6ik mehed on ....ja k6ik naised on...!See on k6rvu jaanud k6vastikisajate vaikese pundikese suust!Aga vaikijaid,kes teisiti m6tlevad,on vist kohe kindlasti rohkem!Neid aind ei kuule,sest nad on delikaatselt vait!Nii kujunebki valearvamus!Me oleme k6ik inimesed,mehed ja naised,ja minu tuttavad on valdavas enamuses KENAD INIMESED!Sigade ja madudega ei suhtle!Las jaab see loomaaaed sarnaste otsida ja leida!
 
Minake 06. november 2001, kl 13.59
Täiesti nõus. Pole ka selle probleemiga kokku puutunud.
 
donna 08. november 2001, kl 13.43
Aga kui on olnud juhust kokku puutuda, ja korduvalt. Arvan ,et üldistused tulevad siiski elust ja suhetest pettunud inimest poolt. Vahel isegi tahaks väga öelda, et mehed on....
 
yx_naine 12. november 2001, kl 11.23
nii absoluutselt ikka väita tõepoolest ei saa
inimese olemus, käitumine, suhtumine jne on sõltuv inimesest endast ja tema minevikust, mis ta on läbi elanud, kellega elus kokku puutunud ning mis jälje see kõik temasse on jätnud - sõltumata sellest on ta nais- või meessoost

miks üks või teine inimene selle või tolle tiitli vääriline tundub olevat,
võib jääda kõlvaltvaatajatele teadmata - mingite teiste asjaolude korral võibolla poleks too inimene nii siga või nii madu...

üldistada kindlast ei tohi
- kui tekib tahtmine niimoodi öelda,et mehed on sead või et naised on ussisugu,
peaks hoopis aja maha võtma ja mõtlema järele kas ma ise ei saa endas midagi muuta
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!