Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Shovinisti nurgake
Suguhaigus mitte seksides
 
Vasja 12. märts 2002, kl 08.34
Öelge, kas selline asi on võimalik, et kerge suguhaigus on saadud kuskilt mitte seksides, näiteks saunast, WCpotist jne. Mul leiti hiljuti ja naine vaatab niukse näoga, et mina olen teda petnud. Ise ma küll ei tea, et oleks. 100% olen kindel, et naine pole ka mind petnud. Kusjuures naisel ei leitud, kuigi me oleme kondoomita enamasti teinud. See pidi võimalik olema, et bakteriaalsete haiguste puhul ühel on, tavaliselt mehel, aga naisel pole. Teatud hetkel siiski haigus hüppab naise külgeb ja hakkab seal arenema.
 
Nastja 12. märts 2002, kl 08.52
heheh, kui sa vasja endas 100 prossa kindel oled, siis pole su naine kindel:(
 
eh 12. märts 2002, kl 09.05
Oleneb mis haigusest jutt on? Mingid lihtsamad põletikud ja seened võivad küll tekkida ka lohakast hügieenist ja antibiootikumidest vms. Pesed sa ikka ennast korralikult?
 
Nastja 12. märts 2002, kl 09.10
seened pole suguhaigus muide. suguhaigus on haigus mis saadakse sugulisel teel. lihtne.
 
tolerant 12. märts 2002, kl 09.31
Tegemist võib olla ka klamüüdiaga. Seda peetakse teatud mõttes suguhaiguseks. Samas ei pea selle saamiseks sugugi partnerit petma.
 
Vasja 12. märts 2002, kl 09.40
Tegemist on miski urobakteriga(plasma).
 
Nastja 12. märts 2002, kl 09.41
klamüüdiaid on jah erinevaid. aga see mis suguorganites põletikke tekitab jne on siiski suguhaigus ja levib sugulisel teel. on ekslik ja lihtsameelne uskuda et seda võib ka ntx basseinist saada.
 
Nastja 12. märts 2002, kl 09.44
ureaplasmast on pikalt kirjutatud millalgi maistelehe tervise rubriigis. mine ,loe ja hari ennast ja teised ka
 
murka 12. märts 2002, kl 09.46
uroplasma on klamüüdiaga koos käiv haigus ning seda kontrollitakse naistel suhteliselt harva (tasulises haiglates kindlasti)! ja kui sinu naisel näiteks on kunagu klamüüdia olnud ning see ära ravitud, siis on ysna võimalik, et uroplasma jääb ravimata ning nakatab sind ka sellesse!
kui sinu naine käib kusagil mittetasulise arsti juures (näiteks keskhaiglas), siis on enam, kui kindel, et temal seda haigust ei leita, sest seal sellelaadset testi ei tehta!!! ebanormaalne, aga tõsi.
see urovärk allub suhteliselt hästi ravile. ravitakse antibiootikumidega umbes 5 päeva ja mõlemaid partnereid. aga tablettide hind on päris hull - midagi 700 krooni ringis :(
aga lahti saab igal juhul :)
 
Tirts 12. märts 2002, kl 09.49
Ärge tehke nalja see vöib täitsa vöimalik olla, et kumbki pole kellegi teisega maganud. Näiteks on selline haigus nagu ureoplasma, mis on raskesti ravile alluv suguhaigus ja kui naine just rase pole ja kaebusi ei esine siis väikse kolde näitaja puhul ravi ei pakutagi . Nii ma kujutan ette käib pool Tallinnat Ureoplasma pyksis ringi sest see haigus enamasti körvalnähte ei tekita . Niisiis riigi haiglates enamasti seda pöletiku testi ei pruugita vötta ka kui just rase pole sest rasedatel mitte välja ravides vöib tekitada raseduse enneaegset katkestust. VOT NIII nii et VASJA säilita enesekindlus selge see et selluised asjad valmistavad hämmingut ja kahtlusi.
 
Nastja 12. märts 2002, kl 09.53
Minge palun naistelehele ja otsingusse lööge sisse "ureoplasma" või "klamüüdia" ja lugege labi mida ARST selle kohta ütleb ja siis arvake siin edasi, eksole.

vasjale - see on mudugi teoreetiliselt võimalik et sina selle ureoplasma juba oma emalt saanud oled, kuna seda tõesti ainult harva testi kalliduse tõttu diagnoositakse ja üldse alles paaar viimast aastat.
 
Nastja 12. märts 2002, kl 09.56
kui mõlemad endas kindlad olete aga ikka rahu ei saa, laske mõlemad teha korralikud dna-testid. see diagnoosib kindlasti kõik ära. maksab raha umbes 700-900
 
Vasja 12. märts 2002, kl 09.56
Seal naistelelehel pole just eriti palju kirjas. Siin kirjutajad on juba palju rohkem asjast rääkinud.
 
Nastja 12. märts 2002, kl 10.00
pole palju kirjas? seal on väh. 7 ysnagi pikka ja seletavat artiklit antud teemadel. a mudugi, usu ikka mis naised saunas räägivad. edu!
 
Vasja 12. märts 2002, kl 10.04
Mis 7? Mille järgi ma otsima pean. Ureaplasma peale tuleb 1 ainutl.
 
Nastja 12. märts 2002, kl 10.07
mine esita oma kysimus sellises kohas nagu "kliinik.ee" seal on eraldi arstidel rubriik, saad esitada kysimuse ja saad ka arstilt vastuse paari päeva jooksul. analoogilist kysimust on seal kindlasti juba enne kysitud, niiet võid kohe vastuse leida
 
kil 12. märts 2002, kl 10.26
nastja, kas sul on olnud konkreetset kogemust selle haigusega, millest siin räägitakse??? kõige paremat nõu oskavadki anda just inimesed, kes selle haiguse on LÄBI ELANUD, mitte teoreetikud, kes kusagilt midagi lugenud on ja siis läbi artiklite naistelehes oma teadmistega hiilgavad.
ja kliinik.ee ei anna mingeid vastuseid... seal on lorud koos. alguses ehk oli midagi, aga nyyd enam mitte.
seega palun ära hyppa siin, kui sa midagi ei tea, ole parem vait, jätad targema mulje!!!
 
kil 12. märts 2002, kl 10.31
VASJA,
seega palun saada oma proua või mine ise näiteks fertilitasse (seal on arste, kes võtavad nii sinu kui ka sinu tytarlapse vastu) ja palu endale testid teha. ja tõesti see soovitatud dna (seal maksab see 700 krooni, arsti visiit haigekassa kaardiga on 250 krooni) ning kõik on selge. SEE HAIGUS ALLUB RAVILE TÄITSA NORMAALSELT!!! fertilitase number on 6 701 175. naistearstidest soovitaksin dr Talvingut.
ära muretse ja ära kuula neid iroonikuid, kes sind igalepoole interneti lehtedele suunavad - SEALT SA ENDALE VASTUSEID IKKA EI SAA! tee testid ära ja ravige asi ära ja asi mutt :)
kõike paremat sinule ja sinu prouale!
 
Nastja 12. märts 2002, kl 10.34
jah, Kil, sain sellise diagnoosi ureoplasma + klamyydia. ma ei hakka teile siin ingliskeelseid erialaste saitide linke andma. õnneks käin tasulises nõuandlas kus tehaks KÕIK analyysid ja usaldusväärseimal meetodil, mitte nagu riigihaiglas kus tõesti kiirtestiga ja ka külvimeetodil ei avastata klamyydiat rääkimata et keegi kulutaks raha ureaplasma testi tegemiseks.
 
Nastja 12. märts 2002, kl 10.37
Kil,
sinu soovitus vasjale väga õige, ütlesin sama kommis 9:56, a sina oled ikkagi targem;)
 
eneL 12. märts 2002, kl 10.37
to Vasja:
Mõni aeg tagasi oli delfi naistelehes palju artikleid ureaplasma kohta. Ma ei tea, kas arhiiv säilib. Naistel kutsutakse seda haigust veel bakteriaalseks vaginoosiks, mida võib põhjustada ka gardnerella, mis pole sugulisel teel leviv bakter. Ureaplasma ja mükoplasma on minu teada ainult sugulisel teel levivad, aga kuna mingeid sümptomeid enamasti pole, siis see haigus võib ilmselt aastakümneid olla.

to kil:
Miks ei võiks nõu anda, kust abi küsida? Miks Sa arvad, et need, kes on läbi elanud, teavad paremini, kust materjale leida?
 
tea 12. märts 2002, kl 10.38
Oli mulgi ureoplasma, ja ravisime ka abikaasat. Ja jumala eest, ma ei tea, kust ma selle sain, võibolla kunagi igiammu juba. Abikaasa ka ei teadnud, sestap sellest maailmalõppu ei teinud, vaid otsustasime lihtsalt ravima hakata. Välja tuli ta , jah, fertilitases, kui käsin arstiga rääkimas, et tahaks hakata raseduseks valmistuma. Arst ütles, et muidu poleks hakanud ravimagi, aga kui sellised plaanid, siis tuleb tablette võtta. Kümme päeva võtsime mõlemad väga kangeid antibiootikume, mõjusid enesetundele halvasti ja mees oli ajuti natuke impotent. Aga see läks üle.
 
kil 12. märts 2002, kl 10.47
tea, aga yle läx ja see on kõige tähtsam.
 
Vasja 12. märts 2002, kl 10.57
Mis teste mul veel vaja on? Riigihaiglas leiti ureabakter, ilma et ma ise üldse midagi kaevanud oleks. Ainult proovi võtmine on vastik, palju valusam kui naistel.
 
kil 12. märts 2002, kl 11.06
vasja, kust sa tead, et naistel vähem valus on ;) tegelikult on naistel see asi tõesti lihtsam.
ja mehi võetakse kindlasti teistmoodi riiklikes haiglates, nad ju nii harvad kylalised ja kylastavad uroloogi alles siis, kui tungiv vajadus selleks on.
aga saada siis oma kallike teste tegema, ravite ju lõpuks mõlemad.
 
maarja 12. märts 2002, kl 11.18
muide: Ureaplasmoosi tekitavad bakterid on olemas ka naise tupe normaalses mikroflooras. Tõsi küll väheses e. tasakaalus olevas hulgas. Seega võib haigus välja lüüa ka nt. juhul kui naisel on stress, organismi üldine nõrkus jne. Siis hakkab paha bakter vohama ja võib muutuda haiguseks. Seejürel aga kargab mehele külge ja võib põhjustada igasuguseid põletikke juba nii naisel kui mehelgi. Meestel võib tekkida ühe kõrvalnähuna ka lastetus muide. Seepärast paare, kes last tahavad sageli just selle haiguse peale testitaksegi.
 
gas 12. märts 2002, kl 11.22
vasja, kiirelt ravima!!!
 
Kärt 12. märts 2002, kl 11.22
Kuule tolerant kuskohast sinu arvates siis klamüüdia tuleb???? Võta teadmiseks kui siin üldse suguliselteel levivaid haiguseid on siis on see kindlalt klamüüdia..
 
kil 12. märts 2002, kl 11.24
kärt, mõni arvab, et luuavarrest tuleb ka pauk... ära siis nende ilusaid unistusi ära riku ;)
 
Kärt 12. märts 2002, kl 11.27
Kus tead et valusam? Olen sellega suhtleiselt tihedalt seotud seoses oma tööga ja võin veendunult öelda et asi on hirmus ja mehed on eluaeg õrnemad olnud. Ma ei kirjuta mingi pahatahtlikusega lihtsalt selgitan. Tead minu soovitus on sulle minna meestearsti juurde ja lasta tal selgelt seletada sulle neid asju, sest siin lugedes sa targemaks ei saa, sest näha on suht kummalisi arvamusi.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!