Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Shovinisti nurgake
vanusevahe
 
rebane 27. august 2004, kl 11.40
Eks sellest teemast ole juba juttu olnud, aga küsiks siiski üle, et teada saada nö ühiskondlikku arvamust.
Kust saadik alates on paarisuhtes oleva naise ja mehe vanusevahe liialt suur, st et inimesed hakkavad selle paari puhul esmalt tähele panema just vanusevahet? Millist vanusevahet ei peeta enam päris normaalseks?
Ma tean küll, et kui inimesed ikka tõeliselt klapivad üksteisega, siis pole oluline, kui üks on 20 ja teine 45, aga tegelik elu ja inimeste arvamused on vast siiski midagi muud.
No 5 aasta vanusevahet on täiesti OK, 10 vast veel ka, aga 15, 20?
 
kavencka 27. august 2004, kl 11.50
aga miks sind huvitab suvaliste inimeste arvamus, kui endal hea olla on? kui mõni mats ütleb, suhe on ebanormaalne, siis lähed kohe lahku või?
 
Kraaps 27. august 2004, kl 11.55
Oleneb ehk inimestest endist? Tean paari, kus mees naisest 17 aastat noorem ja no ausõna - olgu ta või 7 aastat vanem, kui ikka intelligentsusest suur puudus käes, ei päästa see ikka midagi!
 
trikatrei 27. august 2004, kl 12.03
see ikka jah tunnetuse asi
Nt mulle(22) meeldivad endast veic vanemad mehed ca 10 a või nii a nt mu emmel(40) on kõik mehed peale viimase temast vähemalt 5a nooremad olnud a see viimanegi on aint 2a vanem kui ta ise.
 
Kars 27. august 2004, kl 12.15
 
to trkkatr 27. august 2004, kl 12.22
Ma ka võtsin noore naise, oli must 15 a noorem.
(Ta ema oli nii vaimustuses kui abiellusime; seda ilma igasugu tagamõtteta,)
kuid praegu olen mina endiselt rahul,
naine on kenake,
lapsed kasvanud,
kuid pean tunnistama,
et muretsen just seetöttu,
et naine endiselt noor ja ilus
ja ta elab seda raskelt üle,
et ta endiselt
armastab mind,
seda on raske väljendada...
 
leiutaja 27. august 2004, kl 13.11
Vaata seda teemat peaksid mööblivalmistajale rääkima,
et ta meisterdaks voodi, mida ühelt
köetaks - oleks soe ja
voodi teine pool oleks vastupidav kui drenazöör.
 
n28 27. august 2004, kl 13.40
no delfi inimeste arvamus nüüd küll mingi "ühiskondlik arvamus" pole. Ja üldse, rebane, miks peaks sind kottima kellegi arvamus, kui sul on kellegagi koos hea olla?
ma olen juba 5 aastat koos heheh....no ühiskonna arvates ikka täitsa vanamehepässiga (20 aastat vanem). Aga meil on koos väga mõnus olla, sõbrad tuttavad aktsepteerivad minu valikut - usutavasti ka mehe sõbrad tuttavad samamoodi - ning vanusevahe pärast ei hakka me küll praegu lahku minema. Jajah, kohe saabuvad siia targad jutuga, et "aga mis saab 20 aasta pärast, kui sina 40 ja mees 60?". No eks me siis vaatame, mis saab. Ei kavatse oma õnne küll mingite tulevikuennustustega ära rikkuda.
 
to n28 27. august 2004, kl 13.49
Kindlasti mehel on parem kui sinul!
vt. Maajas reklaamib end ka playboy end 3 blondiini ja vibraatoriga kui uni tulema hakkab,
pole probleemi!
 
mimmi 27. august 2004, kl 13.58
mitu puud on mets?
 
to mimmi 27. august 2004, kl 14.25
tubli tüdruk, juba hakkad küsimusi esitama !
 
M 27. august 2004, kl 15.04
to mimmi
vaata naiste viga on selles, et nad hakkavad hilja küsimusi esitama?
Vaata kui ise juba metsa sees oled, siis on hilja üle lugeda.
Kui metsa istutad, siis loe,
aga kui juba eksind oled,
oled kutu
 
Heh 27. august 2004, kl 15.11
Kas delfi inimesed on mingis mõttes alamad inimesed, et neid ei saa ühiskonna esindajateks lugeda? Kummaline... n28, kas sa ennast ka ei loe ühiskonda kuuluvaks? Üksikute indiviidide arvamusest kokku tulebki ju ühiskonna arvamus:)
 
üks paljudest 27. august 2004, kl 15.22
Ookean koosneb piiskadest.
 
santana 27. august 2004, kl 16.28
to rebane: ei ole oluline, mida teised suureks vanusevaheks peavad, kõik oleneb kahest inimesest endist, mida nemad arvavad :)
kõigile ei pruugi meeldida/sobida teatud vanusevahe, mõned vaatavad viltu, teised mitte - peasi see, et kaks inimest teineteisega rahul on ja see paistab ka teistele silma... küll see siis õige on :)
 
Õie Tolm 27. august 2004, kl 17.35
Mina arvan, et peaksid ühte põlvkonda mahtuma. Aga see on ainult minu arvamus ja eks iga suhet tuleb eraldi vaadata.
 
lola 27. august 2004, kl 18.05
jah,kõik on ilus kui naine on 20 ja mees 40,aga kui naine on 40 ja mees 60,oh sa jeerum,olen küll neid paare näinud ja lõppeb see ikka nii et 60-nene naine p'etab veel 20 aastat oma kas seniilset või voodihaiget meest.Jõudu teile!
 
leena 27. august 2004, kl 20.34
kõik sõltub inimesest. mul mehega 15 aastat vanusevahe ja see kooselu tunduvalt etem ja rahulikum kui omavanusega. miinus on muidugi see, et sellise vanusevahega meestel on üldjuhul lapsed juba olemas ja ega seda "rubla aega" ka väga heietada viitsi. omavanusega saaks koos ja esmakordselt kõik sammud läbi käia aga hullumajas ka elada ei ole ju mõtet. tglt tuleb ikka enda peale mõelda s.t. olla seal ja sellega, kellega sul endal parem.
 
piia 28. august 2004, kl 12.41
mul 18 aastat vanem mees...õnnneks lapsi meil eelnevatset eludest pole.20 aastat pärast ma ei muretse,küll aga 30 aasta taguse aja pärast....
aga meil on koos hea...ja nii pikalt pole mõtet ette mõelda...
ma 24 ta 41 ja meil juba 2 aastat big love..:))))Kõik on siiani meid aktsepteerind.Sest ta on lihtsalt võrratu ja sarmikas inimene.....:)))
 
bond 28. august 2004, kl 14.16
..jama jah, mis 30 aasta pärast saab. Pikemas perspektiivis oleme nagunii kõik surnud. Paraku on kõige suurem riskigrupp eakaaslasega abiellunud. n40 võib (mitte ei pea tingimata) olla vormist väljas tselluliit, m40-t aga ajavad tibid taga. Ses mõttes võib 60sega abielus olev n40 end tunduvalt rahulikumana tunda.
Kuigi mitte alati;)
 
vormis 28. august 2004, kl 15.26
mulle tundub, et praeguse aja 40sed naised näevad tunduvalt paremad välja kui 40sed mehed.
40a meestel pealagi juba hõre, õllekõht selline, et lükka või käruga ees..
kõik on suhteline. eks visuaalne pilt paneb paika. kui sobivad, siis miks mitte vanema/nooremaga elada. sest olgem ausad, ega VÄLIMUS POLE JUST TEISEJÄRGULINE FAKTOR SUHTES, EKS
 
anjuuta 28. august 2004, kl 19.00
Kipun arvama,et kui mees on naisest juba 20 aastat vanem,siis näeb ta üksnes naise keha.Sest ei ole võrreldav ju 20 ja 40 aastase intellektuaalne pagas.Eri vanuseastmetes on see väga erinev.15 ja 35 on hoopis midagi muud kui 40 ja 60.Aga seda võiks küll arvestada,et lesepõlv jõuab siis üsna varakult kätte.
 
vormis40 29. august 2004, kl 23.06
aga ma mäletan väga hästi oma klassiõdede (ja enda) kehasid, kui nad olid kuni 18
vähesed olid täiusliku kehaga, tegelikult pea mitte keegi neist polnud sellega. täiuslik keha tuleb ju vormides?!
mina olen ise nüüd pigem parema kerega kui toona. see on kindel. nüüd käin aastaid mitu korda nädalas trennis, siis vihkasin trenni....
 
n40 29. august 2004, kl 23.09
tahan vist öelda, et otsitakse pigem siirust, naiivsust (rumalust?) selles noores isendis. ei usu, et asi on niivõrd füüsiline. pigem ikka mentaalne.
ka naised üle 35 armuvaD 20a poistesse nende siiruse ja avatuse pärast..
ma tean, mida räägin ;)
 
jube 30. august 2004, kl 08.55
no...5 ehk...jube on vaadata kuidas 25 aastane sahkerdab 50 kellel on samavanad lapsed...mõni vanemgi veel. isegi lapselapsed olemas kes ka juba vanuses 7-9 huhh. ja nüüd on see 25 aastane rase ka veel. tänaval ja mujal kõik vaatavad,et isa lapsega. ja soovivad õnne vanaisaks saamise puhul. ka omad sugulased kes pole meest näinud soovivad õnne ja küsivad kus lapse isa siis on!!!!
 
e 30. august 2004, kl 11.59
minu mees kah 20 a vanem, ja üldsegi ei huvita mida teised arvavad!!!!!!!!! ei praegu ega 30 aasta pärast! aga võibolla suren homme maha??? Milline raisatud elu võib olla inimestel, kes ainult teiste/ühiskonna normide/arvamuste järgi elavad. Kahju neist!
 
elu näinud 30. august 2004, kl 13.04
Tunnen kahte väga heas vormis+40 naist, kes abiellusid omal ajal vanemate meestega. 20 aastat. Nüüd mõlemal armukesed ja räägivad: mida sa teed vanamehega kodus, käib närvidele. Ka nii võib minna
 
Leevike to: lolo 30. august 2004, kl 16.11

Statistika andmetel on:
Meie ühiskonnas keskmise mehe vanuseiga 62a. ,kuid see on keskmine, suurem osa mehi ei ela peansioni ikkagi,ja mehed kes abielluvad teist korda noorma naisega on kindlalt palju edukamad.
 
Sirje 31. august 2004, kl 10.05


Minul on mehega 16a. vanusevahe, oleme juba 4a. koos elanud ja õudusega meenutan oma exmehega elamist kes oli minuga ühevanune.
Praegugi kuulen tüdruku käest kui ta vahest isal külas käib,mida ta oma uue naisega seal korda saadab.
Kuskilt olen kuulnud,et mees saab meheks alles 35a. ......,kahtlen sellest ,et see lause kõigi meeste kohta kehti.
Panin kirja läbielatud kogemuse, võrdluseks on nüüd elu mehe kõrval kes kahe jalaga maapeal ja hindab stabiilsust.
 
juuli 31. august 2004, kl 12.59
Õnnelik abielu toimib siis, kui peale seksi seob abikaasasid ka suhtlemisrõõm - kui mehel ja naisel on huvitav omavahel rääkida. Lugedes kommentaare, kus noored (20-25)naised kiidavad oma suhet 15-20 aastat vanema mehega,tekkib minus hirm: meie noored naised on kas ülearenenud või meie keskealised mehed alaarenenud.
Võib muidugi ka olla, et noored naised näevad vanemas mehes isa aseainet (vihjed turvalisusele ja stabiilsele elule)- pole ju tavaliselt selles eas noortel meestel veel ei suurt maja, uhket autot ega "palju pappi" ja vaba aega noore naise jaoks elada.. Võib-olla on noored naised lihtsalt laisad ise oma elu üles ehitama?
Omast kogemusest võin öelda, et olin 20-aastaselt küll loll kui lauajalg ja ei osanud sugugi hinnata endast 20 aastat vanemaid mehi, vaatamata sellele, et minu isa oli veel põlvkond vanem -sel ajal üle kuuekümne ja 40-aastased oleksid pidanud näima mulle ikka meeste, mitte isadena. Samas olen noorte (20-28)naistega küllalt tihedalt suheldes leidnud võib-olla kolm kuni viis neidu-naist, kellega on 20 aastat vanemal inimesel huvitav vestelda, st. kes oskavad rääkida ka muust peale meeste, hilpude ja parajasti moes olevast pundi. Kas ühikond on haige?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!