Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Shovinisti nurgake
Kuidas soovite surra
 
Luup 02. veebruar 2005, kl 16.03
Kuidas soovite surra, kui antaks vôimalus valida? Ja millal vôi kui vanalt?

Teema on üldiselt tabuu. Loodan siiski, et arutlemine tuleb asjalik.
 
snoob 02. veebruar 2005, kl 16.07
Võimalikult vanalt. Elu pidiavat surmaga võrreldes väga lühike olema :p
 
keegi 02. veebruar 2005, kl 16.16
jalapealt, piinlemata või kohe surma saades millegi läbi. vanust hetkel 33 ja heameelega sureks kohe.
 
n25 02. veebruar 2005, kl 16.18
Ma sureks ka kohe, aga võimalikult kiirelt ja valutult.
 
Feliks 02. veebruar 2005, kl 16.19
kyl ma siis suren kui mu aeg käte tuleb....a saan sest õigel ajal teada, pole vaja ete muretseda
 
snoob 02. veebruar 2005, kl 16.24
ta tahate kohe surra? see delfi foorum keerab imelikuks ära ;)
 
Esme 02. veebruar 2005, kl 16.24
kui ootamatult surra, siis see on lähedastele valusam, raskem üle saada. kui pika haiguse vms järel surra, siis lähedastele on surm aktsepteeritavam. siit siis minu suutmatus vastata üheselt - tahaks surra kiiresti ja ootamatult, mitte vanadusest nõdrana ega haigena. samas ei tahaks, et siiajääjad shokis oleksid ja ei suudaks leina pärast oma eluga edasi minna pikka aega.
 
kel´rli 02. veebruar 2005, kl 16.25
Nii... ma veel hea meelega ei sureks. aga kõige parem oleks une pealt
 
keegi 02. veebruar 2005, kl 16.27
noh mul lähedasi pole, sõpru-sõbrannasid ka mitte. tööl saavad ka minuta hakkama.
 
olli 02. veebruar 2005, kl 16.29
hm,mõtlesin just täna sellele.ja mõte tekkis sellest kui juhtusin kokku nii umbes 80 aastase haige ja väeti vanainimesega kes vaevalt liikus, oigas ja palus klaasikest vett tableti võtmiseks.
siis mõtlesin,et kõige parem oleks küll jala pealt kukkuda enne väetiks ja abituks jäämist.
aga kui tervis hea ja üheksakümneselt jaksad veel kepsutada nagu noor kits siis võiks vabalt saja viieni elada küll.
 
fg 02. veebruar 2005, kl 16.33
peaasi, et ei piinle.
samuti ei näe ma mõtet elada 90 aastaseks, isegi kui oled kõbus ja tervise juures, aga mis rõõm see enam on..?
 
snoob 02. veebruar 2005, kl 16.35
luup, sa püstitad teema aga seda kõige huvitavamat sa meile ei ülte-kuidas sina surra tahad? :/
kui midagi nii räiget küsid
 
sk 02. veebruar 2005, kl 16.39
Sooviksin surra nii, et õhtul heidan magama ja hommikul ei ärka enam. See võiks olla sügisel, nt oktoobris.
 
hurjuhh 02. veebruar 2005, kl 16.39
Et ette ei teaks. Äkki ja piinlemata. Ja mitte enne, kui 20 aasta pärast. Siis olen 53 ja laps selleks ajaks ammu täiskasvanu.
 
vana 02. veebruar 2005, kl 16.50
Kui tervis oleks hea ja liikumine kõbus, siis võiks päris kaua elada ja ilma vaadata. Üldiselt vist une pealt suremine oma voodis kõige valutum, lähed otse unenäost teise dimensiooni
 
Luup 02. veebruar 2005, kl 16.54
üksinda ja ônnelikuna vanas eas.
 
tahan surra 02. veebruar 2005, kl 19.26
kõrges eas, aga hea tervise juures...näiteks oma kodus-maamajas.
soovitavalt lihtsalt hommikul mitte ärgates st une pealt.

aga vara veel surmast rääkida, ma vaid 20
 
blah 02. veebruar 2005, kl 21.32
Mina tahaks surra nagu minu vanaonu: rahulikult, une pealt. Ning mitte üldsegi nii, nagu tema juhitud bussis reisijad surid, hirmust karjudes ning paanikas.
 
kaalukeel 02. veebruar 2005, kl 21.58
valutult, tundes, et elu on elatud ning õige aeg on minna. ma olen alati mõelnud, et pole ka eriti suur rõõm elada üksi näiteks saja viie aastaseks, kui kõik su eakaaslased on ammu surnud.
 
arutleja 02. veebruar 2005, kl 23.02
olen selle peale juba väga kaua mõelnud.. valu tunda ei tahaks.. vanana surra ka mitte.. et teised naeraksid minu vanainimese üle või et jääksin kellelegi kantseldada..
tlgt sooviks noorelt surra, siis püsiks ka mälestus minust kui noorest inimesest mitte kortsulisest vanainimesest..

olen veel noor(20ndates), aga mind saadeti südamearsti juurde, sest mu südamel pidi rike olema.. loodan, et öeldakse, et mul on elada 5.a. sellega saaks maailmas ära näha kohad, mida soovinud ega ma ei peaks muretsema, kuidas oma elu sisse seada ja muud probleemid. siis oleks mu elu olnud täisväärtuslik.
 
jep 03. veebruar 2005, kl 00.25
unes oleks jah ok.
ja ikka nii, et veel normaalselt funktsioneeriksin ja ise pelleris, poes jne käia suudaksin. ei taha tõesti liikumisvõimetuna aastaid vegeteerida ja abi paluda..
 
noorelt 03. veebruar 2005, kl 07.17
noorelt.Kesk õitsvaid lilli.
 
teine 03. veebruar 2005, kl 09.05
Kommentaare lugedes tekkis mul kahtlus, kas siinkirjutajad on oma surelikkusest üldse teadlikud? Sügavalt, sisemiseselt teadlikud? Arutavad suremise viisist nagu tulevasest klubiskäigust!Jahaa...
 
m 03. veebruar 2005, kl 11.18
seksides oleks ilus surra
 
viimasele 03. veebruar 2005, kl 11.54
Teise inimese peale ka mõtled või? :)
 
nx to keegi 03. veebruar 2005, kl 12.14
igal inimesel on lähedased ja inimesed kes teda armastavad ka sinul, ja vaevalt et töö juures ilma sinuta hakkama saadakse......nii, et lükka oma suremisplaanid kaugesse tulevikku. Päikest!
 
peeves 03. veebruar 2005, kl 12.56
mõttetu teema - surma ei saa valida. Tuleb see, mida kõige rohkem kardad
 
Plahh 03. veebruar 2005, kl 13.32
peeves, irw....sis ma jään igavesti elama ve?
 
Ville 03. veebruar 2005, kl 13.41
«Üks vanaeit küsis teiselt: «Kas see kadunuke veel elab, kes eelmine aasta ära suri?»

Teine vastas: «Ei enam, ei enam. Kui suri, kohe maeti.»»
 
n 45 03. veebruar 2005, kl 13.52
Ikka valutult, une pealt jah oleks kõige parem. Aga kahjuks me seda ette ei tea keegi, kuidas see surm tuleb. Aga ära surra veel kohe mitte ei tahaks, nii palju veel tegemata.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!