Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Shovinisti nurgake
vihkan Islamit
 
Mr. K 31. mai 2005, kl 00.30
Inimese vaenlane islam votab hoogu ja peagi havitavad nad meid .
See on neetud terroristide usk, kes loikavad korisid.
Ma havitan oma elu jooksul vahemalt 2 islamisti
 
Ms L 31. mai 2005, kl 00.43
Sõnad ruttu suhu tagasi. Kui ise muhameedlane ei ole, siis teisi halvustada ei tohi. Aegade jooksul on iga kultuur teinud iseenda jaoks parima valiku. Mis see meisse puutub.

Vanaema rääkis ikka, et need, kes meid hävitavad on kollane rass;)
 
Mr. K 31. mai 2005, kl 00.48
suu kinni MS l . sa ei olnud seal kui islamirotid lennukiga wtc-sse soitsid ja inimesed hakkasid kymnete kaupa surnuks hyppama.
Olen oma otsuses kindel et taga kiusata nii palju islamiste kui voimalik ja see on yks minu elueermarkidest ja ma olen vaga sihikindel.
Eesti "islamistid" kui te siin sona hakkate votma siis teadke et te ei lahe mitte paradiisi vaid otse porgusse, porgusse
 
sädemeke 31. mai 2005, kl 00.51
ega usk tapa!
inimesed ikka... ISE!!!
 
Urr 31. mai 2005, kl 00.55
..samas kui mr. K läheb otse taevasse nagu head inimesed kunagi.
Kõik religioonid on oma olemuselt samad, aga inimesed tapavad üksteist detailide pärast...

Ehh ma ei või.
 
Ms L 31. mai 2005, kl 00.56
Kuule, ära üldista. Eesti "islamist" on minu puhul tõesti palju öeldud:) Sul on õigus, ma ei olnud seal, kuid mind puudutas see ka. Ning tunnen kaasa talibani terroriseeritud naistele Afganistanis.Minu teada on muhameedlastel veritasu ning "silm silma, hammas hamba vastu". Sa ei saa ju ometi laskuda samale tasemele. See oleks ühe eesti keelt kõneleva inimese jaoks liiga madal. Vihaga maailma ei päästa. Vaid mõistuse, südame ning headusega.
 
Ms L 31. mai 2005, kl 01.03
Kas Sina ise olid seal?
 
sädemeke 31. mai 2005, kl 01.05
Urr,
kas sa ikka kindlalt tead, et Mr. K taevasse läheb?
vbla ainult lööklaine abil... irw
 
Mr. K 31. mai 2005, kl 01.07
jah ma olin seal..
Ja sa @!#$, sademeke ma loodan et jargmine kord kui sa lennukiga lendad, juhtub sellega midagi vaga halba
 
Ms L 31. mai 2005, kl 01.12
Kuule, ära soovi teistele halba. Head ei tee see Sullegi. Ma usun, et see oli meeletu üleelamine. Kas Sa tahad sellest rääkida? Mõnikord rääkimine aitab
 
sädemeke 31. mai 2005, kl 01.13
Mr. K,

sademeke lennukiga ei lenda, kahjuks või õnneks! sademed ilma lennukita maa peale langevad...:)

kas selle inimesega peab halba juhtuma, kes ei torma kohe islamistide kallale samamoodi kui sina? vägivallaga... mitte muud moodi? saa nägijaks!
 
Ms L 31. mai 2005, kl 01.17
Uuu!!!Kuhu kadusid?
 
sädemeke 31. mai 2005, kl 01.19
mnjah, kulla Mr. K,
rahune!
ma lihtsalt ei usu jumalasse ega taevasse... selles mõttes,
vaid inimeste mõistlikkusesse ning heatahtlikkusesse...
muud midagi!
kurja vastu ikka heaga... vot nii!
 
.... 31. mai 2005, kl 01.57
Sorry Mr. K,aga paar sajandit tagasi,kasutati ristiusku samamoodi inimeste terroriseerimiseks.S6da k2ib alati,ainult vabandus on erinev.Islami usk on lihtsalt kellelegi jalgu j22nud.
Natuke aega edasi ja uus vabandus leitud!!!!
 
www 31. mai 2005, kl 02.24
Mr.K
Aga Sa ise ei tundu ju islamistidest parem olema.
 
kuldne pistrik 31. mai 2005, kl 06.42
olen nu;u;dseks poolteist a eland islamiriigis.ise peaks ka kirjade ja;rgi muhameedlane olema aga pole eriti usklik.asi on nii et terve see rahvas elab kommete poolest u 100 a tagasi.need kes su;vausklikud pole on ta;itsa toredad in, need kes on, neile raiu puust ette, va;rvi punaseks nad ikka ei saa aru, kuidas elu ka;ib.
see osa neist, kes valget rassi vihkab, vihkab neid sellepa;rast , et neile nii on kodus o;petatud ja leidub ka mullasid , kes annavad loenguid , et just valgeid peab vihkama
 
mati 31. mai 2005, kl 07.26
kui "valged" poleks neile halba teinud, siis ei vihataks valgeid.
meie kombeid hinnates ei ütleks, et oleme 100 aastat EES.
 
Ms L 31. mai 2005, kl 07.56
Mati, vabanda, aga mõtled pisut naiivselt. See, kes kellele liiga teinud, on päris keeruline ja pole islami kontekstis vist isegi oluline. See on neil sügavalt sees, et "teiseusulisi" vihatakse.
 
krõll 31. mai 2005, kl 08.22
Teiseusuliste vihkamist esineb igas religioonis, ehk ainult mitte budismis (mis aga ühe budistliku vaimuliku sõnul pigem elufilosoofia või mõtteviis kui religioon on). Rumalaid kitsarinnalisi inimesi, samuti neid, kes vihkamise õhutamisega teiste kulul ennast upitada ja mammonat kokku ajada tahavad - neid on igal pool, iga rahva ja religiooni ning usulahu esindajate hulgas.

Mitte islam pole halb, vaid need inimesed, kes seda kasutavad vahendina oma halbade eesmärkide saavutamiseks. Ja panna võrdusmärki moslemi ja terroristi vahele ei tohi. Need kristlased, kes keskajal mööda tollal tuntud maailma ringi kütsid, tapsid, põletasid, vägistasid, riisusid ja seda kõike pühaks sõjaks ja Jeesuse haua päästmiseks nimetasid (saidki Jeerusalemma paariks aastaks enda kätte, aga pöörasid omavahel kah tülli..)- mille poolest nad paremad olid? Röövlikari, keda juhtis kamp saamahimulisi vagasid vaenuõhutajaid. Kas kristlus ja kristlased selle pärast siis halvad on?
 
Urr 31. mai 2005, kl 10.01
Mina pole islamiriigis elanud, küll on mul sõber, moslem. Elab Malaisias. Alati, kui islamiterroristidele jutt läheb, hakkab kiruma ja vanduma, et krdi ahvid, rebivad Koraanist meelevaldselt kohti välja ja tapavad neile viidates...Et seal pole kuskil nii otse öeldud "Tapke uskmatuid, saate taevasse."
Kuni ma ise pole Koraani läbi lugenud, sellel teemal sõna ei võta.

Point siis jah, et asi algab ikka inimesest, nagu Krõll kuulutas :p
 
irma 31. mai 2005, kl 10.39
Jah, ega ta sümpaatne religioon või pigem ideolooga küll pole: repressiivne, ebaõiglane, vägivaldne, silmakirjalik (mina olin puu otsas, kui 10 last pommiga õhku lendas, mina seda ei poolda, aga ometi annab järgmistel valimistel hääle radikaalidele, irw), kanapime ja rumal.

Nii see lihtsalt kahjuks on. Praegusel ajahetkel on islam sobiv ideoloogia väikesele inimesele, kes vaevleb sügavates kompleksides ja soovis kogu maailmale oma vaesuse ja hädade eest kätte maksta, saamata aru, et ta ise on need suuresti põhjustanud.

Samas ma olen pea kindel, et islamit ootab ees areng pluralismi, mõistmise ja tolerantsuse ja vägivallatuse suunas. Aga see võtab kõvasti aega, mitusada aastat äkki.

Samas praegused islamiriigid ei saa aru, et nad ei saa iial oma 1000 aastat vana elukorraldusega Läänele vastu. Ja see on ometi nende põhieesmärk, kadedust ja viha mahajäämuse üle nad eriti vaka alla ei hoia. See võib jällegi neile väikestele inimestele, kes asju ainult enda mätta otsast näevad, mitte meeldida, kuid tegelikult on uuringud näidanud, et just võimalikult laiale hulgale inimestele eneseteostusvõimaluse andmine on muuhulgas ka riigi ja kogukonna edu aluseks.
 
ateist 31. mai 2005, kl 10.41
oma elus on palju kokkupuuteid olnud moslemitega, vaadatud neid yle teetassi ja läbi pyssikirbu...

öigus eelkommijatel- viga pole mitte usus vaid inimestes. lisaks veel : ja rahas.Kahjuks ilma kulla kolinata ei liigu siin ilmas miskit, k.a. lennukid WTC poole ega enesetaputerroristid.

Ja lohutuseks valgetele inimestele: islam usuna on ca 600 aastat noorem kristlusest. mida tegid kristlased 600 aastat tagasi? seega nii 1400- ? Sõjad Euroopas, indiaani kultuuride barbaarne hävitamine,orjakaubandus...
 
Ms L 31. mai 2005, kl 10.41
On riike, kus väikesi moslemilapsi, kel tavaelus toitu napib õpetatakse spetsiaalselt välja erilaagrites ning olen aru saanud, et nad pälvivad usukaaslaste, eriti rikaste perekondade laste jagamatu jumaldamise, sest nad ei karda usu pärast end ohverdada. Meile terrorism on neile seespoolt vaadatuna kangelaslikkus, mis neis maades läheb hästi peale ja meile ohtlik jah.

Mr K-le: On ka tõhusamaid kättemaksuvahendeid. Õpi selgeks keeled, tutvu eri kultuuridega ning ehita oma rahumeelne, kõiki osapooli hariv sild meie kultuuride vahele. Nii saad anda hoopis suurema panuse selleks, et tulevasi wtc-sid ära hoida.
 
K 31. mai 2005, kl 12.34
Palun tehke endale selgeks misasi on isalmi-usk ja misasi on islami-äärmususk. Need, kes lennukitega WTC sõitsid, polud islami-usulised vaid islamiäärmususulised.
 
irma 31. mai 2005, kl 12.44
K - laula, laula, pappi, ;)).

Loomulikult, kõik ei sõida lennukiga kontoritesse, kuid kas avalikult või vaikivalt toetav pinnas sellisteks tegudeks on olemas nn. korralike moslemite seas. Ja väga laiapõhjaline, konsensuslik, tasub ainult kuulata, mis juttu nad suust välja ajavad. Tõeliste oponentide saatus võib aga vanalt olla selline nagu sel Iraani sümpaatsel vanapaaril, kes oma majas lihtsalt...no eesti keeles ei olegi nii head sõna kui inglise keeles slaughter selle kohta.
 
Mr. K 31. mai 2005, kl 12.51
to irma: sinu jutus peitub tode
 
dr.Habe 31. mai 2005, kl 13.45
Hehh, mulle meenus kohe üks film- "Frailty".
Isehakand kohtumõistjad, kes nägid ilmutusi Jumalast.
Nende jaoks oli see tõde ja õigus ja nad uskusid, et teevad õiget asja.
Issanda enese sõnakenegi ütleb:
Kui üht kannikat on löödud, keera teinegi ette.
 
cora 31. mai 2005, kl 19.10
islamlased võitlevad nn.ameerika kultuuri vastu.
 
to Mr.K 31. mai 2005, kl 19.41
Nojah.. olen islamiusuline, eks tule ja tapa ..
 
to to: 31. mai 2005, kl 19.51
...Mr K
Mis uhad? Ole või mormoon.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!