Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Shovinisti nurgake
vangla
 
naine 09. november 2008, kl 22.02
Kas mõnel naisel on kogemusi meestega kes vanglas olnud?
Siinkohal ei pea silmas tutvumiskuulutuse kaudu leitud suhteid vangidega vaid suhteid kus mees on oma pahanduste eest kinni pandud ja naine on teda ootama jäänud.....või siis mitte...
Huvitab just see kuidas vanglas veedetud aeg meest muudab jne.
Eks kõik oleneb inimesest ja tema iseloomust, aga siiski....kõik asjakohased vastused on vägagi oodatud!
Aitäh!
 
politseinik 09. november 2008, kl 22.16
No kedagi vangla paremaks küll ei muuda, pigem mõjub ikka psüühikale ja muudab kinnipeetud veel hullemaks kui nad enne vangi minekut olid. On muidugi õrnad erandid, a õhkõrnad.
 
politseinik 09. november 2008, kl 22.18
No vangla kedagi paremaks küll ei muuda. On muidugi õrnad erandid, a nii õhkõrnad, et peaaegu olematud.
 
politseinik 09. november 2008, kl 22.18
No vangla kedagi paremaks küll ei muuda. On muidugi õrnad erandid, a nii õhkõrnad, et peaaegu olematud.
 
naine 09. november 2008, kl 22.33
Selge see jah, aga on mõnel ka positiivseid näiteid tuua?!? :)
 
tean 09. november 2008, kl 22.57
mitut juhtumit, nii nelja viit, kõik on negatiivsed.
 
kuule 09. november 2008, kl 23.34
positiivseid näiteid pole !! Mis positiivset näidet sa tahad? tuleb vanglast, närvisüsteem 10 x hullem kui enne, mis positiivsust.Mötle peaga!!
 
positiiv 09. november 2008, kl 23.54
On positiivseid näiteid, ära kuula neid pessimiste. Üks on muidugi fakt- kui kinnipidamise aeg on suhteliselt pikk, siis on paratamatu, et inimene muutub. Muutuvad ka vabaduses, nii et kahe otsaga asi. Tööalaselt puutun kokku vabanenud kinnipeetutega ja võin öelda, et 80% lühikese(kuni 3 a) ja esmase karistusega inimesi, keda on toetanud ootav pere, saavad oma elu joonde ja mõistavad vabaduse hinda. Ja mis puutub rikutud närvisüsteemi, siis on kurb nentida, et kinnipeetavate närvisüsteemi ei riku mitte kaasvangid, vaid valvurid ja politseinikud, kes neid pidevalt alandavad ja mõnitavad ja oma pisikest võimu kuritarvitavad. Pooled nendest peaks ise teisel pool trelle olema. Nii et kui olete vangi sattuva inimesega enne head sõbrad või armunud, siis ärge jätke teda üksi ja kõik võib veel korda saada. Tean, et kohe hakkab üks kiljumine pihta, aga karjuvad need, kes ise asjaga kokku pole puutunud, vaid on kuulnud-näinud-teada saanud kelleltki teiselt-kolmandalt-neljandalt.
 
positiiv2 10. november 2008, kl 00.17
jah, kuigi vanglast tulnud inimeses on enamasti kõik negatiivne, siis võib olla mõnikord ka midagi positiivset, näiteks ta võib olla HIV-positiivne!
 
naine 10. november 2008, kl 00.48
to positiiv :
Aitäh info eest! Andsid mulle palju julgust juurde! :)
Siinkohal tekkis mul veel küsimusi...et kuidas vangiga käituda jne? Peaks ilmselt abi otsima psühholoogiast. Sest kahtlemata on vanglale eelnev ja ka järgnev periood pingeline nii vangi kui ka tema lähedaste jaoks...
 
positiiv 10. november 2008, kl 02.08
Kuidas käituda...noh, eelkõige ära süüdista teda, sa ei ole prokurör ega kohtunik, proovi koos temaga olukorraga leppida ja julgusta teda toime tulema. Vangil on õigus kirjutada, helistada, on ka kokkusaamised, nii et sidet pidada ei ole üldse keeruline. Kui teil on pere ja lapsed, siis hoia teda eluga kursis, saada fotosid, räägi-kirjuta laste tegemistest, küsi ka nõu (isegi siis, kui sa seda ei vaja), pane ta ennast tundma vajalikuna. See kõik toimib siis, kui teie omavaheline läbisaamine enne seda jama oli hea. Kui aga oli kehvapoolne, siis soovitaksin sul see suhe lõpetada, sest sellest ei tuleks midagi välja. Kui suhtes oli kibestumine juba enne kinniminekut olemas, siis see süveneb. Sinu head püüdlused võivad liiva joosta, sest kibestunud inimene hakkab vigu otsima kõigis ja süüdistama kõiki teisi peale iseenda. Ta muutub enda silmis süütuks kannatajaks ja nõuab selle uskumist ka teistelt. Kes aga ei usu, on tema vaenlased. Seepärast tuleb sul kõigepealt teie suhe läbi mõelda ja otsusele jõuda, kas suudad, tahad ja kas on mõtet oma elu ootamisele raisata. Kui armastad, siis on mõtet, kui ei, siis lase lahti. Aga kohe, mitte siis, kui ta välja hakkab tulema. Selle süsteemi nõustajad on täitsa olemas, uuri justiitsist järele, kus nad asuvad.
Positiiv2- HIV positiivsusega võib sind saatus kõikjal õnnistada, selleks pole vaja vanglasse minna.
 
claratutiluti 10. november 2008, kl 10.21
No mina abiellusin 20 aastat tagasi mehega, kes oli vangist tulnud. ta polnud küll kriminaal vaid istus kinni Nõukogude Liidu vastase tegevuse pärast, oli poliitvang. Nüüdseks kaua koos elanud ja pole mina küll aru saanud, et närvisüsteem oleks rikutud või midagi muud valesti ja halvasti oleks olnud.
 
näinud mõningaid endiseid 10. november 2008, kl 12.57
suuresti oleneb ikka sellest, mis inimene ise on- mis tegude eest istuma läks ja kas noor või mitte...No kui ikka 20 aastat enne joonud, varastanud ja nüüd lõi mõne semu vihahoos maha, siis sellist ei saa võrrelda ju 19 aastasega, kes lõbusat elu elades kakluse või pisivarguse eest istuma pandud. Ja ärge tulge ütlema, et tänapäeval selliste asjade eest ei istu inimesed! Tean paari noormeest (oma töö tõttu), kes just sulaselgest lollusest istuma läinud. Purjuspeaga omavahel läksid kähmlema, pealtnägija kutsus politsei, tingimiste ajal saadi teine pisivargus ja oledki trellide taga! Ja ikka on lootust, et selge peaga kinnimajas istudes tuleb pisut aru pähe, eelduseks on muidugi, et väljas kohe nina jälle täis ei tõmmata!
 
suss 10. november 2008, kl 15.27
lugege positiiv 2 postitust
 
te musimallikesed 10. november 2008, kl 15.36
olete lühinägelikud :)kui on näiteks liikluse pärast vangis ,saan aru ,kuid retsid jäävad surmani retsideks ,hoitke eemale nendest naised:)teil tuleb varsti piss püksi kui saate kokku sellistega.
 
M38 10. november 2008, kl 15.54
Ma ka arvan, et tuleks vahet teha hariduseta kriminaalil-retsil ja ajudega pankuril. Ma usun, et Malle Eenmaa muutus vanglas veel paremaks. Kui kinnipidamise aeg ei ole liiga pikk, ütleme 1-2 aastat, siis pole sel suurt vahet kunagise NLiidu Armees käimisega. See oli peaaegu sama hull koht... kui tänane üksikkongiga eurovangla. Sattusid ikka täielikku "karupeesse" keset Siberit või 3-aastasele jääalusele tuumareisile... sama ja kohati veel hullem "nus.s" käis.

Nagu ma olen aru saanud, siis lugemine ja enese harimine pole seal keelatud tegevus. Voodi, soe tuba ja lobi ninaees, mõtlemiseks on aasta päris paras aeg. Keegi ei sega, naine ei nääguta, kohustusi pole. Täielik puhkus, ainult ringihulkumise vabadust pole. Kindlasti leidub ka vanglatöötajate hulgas intellektuaale, kes tahavad targa inimesega juttu puhuda. Oled ise viks ja viisakas nende nõudmiste suhtes, küll saad sama ka vastu. Täna vast rattamatka enam ei pakuta, nagu Romeo Kaldale, aga inimväärikust ka jalge alla ei tambita.
 
mees merelt 10. november 2008, kl 16.13
tooge need pätid mu laevale nad upuvad minu käsul.eestis pole õiged seadused,iga pätt julgeb suu lahti teha täitsa vabalt
 
get real 10. november 2008, kl 16.46
M38 tule reaalsusse tagasi.

*Keegi ei sega, naine ei nääguta, kohustusi pole. Täielik puhkus, ainult ringihulkumise vabadust pole. Kindlasti leidub ka vanglatöötajate hulgas intellektuaale, kes tahavad targa inimesega juttu puhuda.Ä


See pole reaalne mida sa kirjutad.
 
irw 10. november 2008, kl 18.35
positiivne näide:

mees, kes kupeldas sadu eesti naisi välismaa bordellides, on istunud nii siin kui sealpool piiri sageli kinni. On väga võluv tüüp, oskab lollide naistega hästi 'intelligentset' juttu puhuda. Tark (ma mõtlen siin ennast) näeb tema trafaretsuse ja 'eluülikooliliku' nn. tarkuse läbi ja lõikab selle eos läbi. Oskab panna iga järjekordse naise uskuma, et just tema muudab teda. Ja lolle jätkub juba. Mitmed on talt lapse saanud oma juhmuses. Nimelt on tal skisofreenia ja ta on inimsuhetes täiesti tundetu. Lapsel on seega tõenäosus saada see tore vaimuhaigus ainsa pärandusena kaasa.
 
haigutaja 11. november 2008, kl 00.15
kui ma oleksin prokurör, saadaksin mõne siinse kommenteerija vanglasse. Profülaktika mõttes.
 
kk 11. november 2008, kl 11.22
Tean ühte meest (samast alevist), kes pandi vene ajal kinni mingi "majanduskuriteo" pärast. Pigem oli keskastme juht, kes ülemuste sahkerdamiste pärast istuma läks, kuigi ega ta ise ka vist tühja pihuga ei jäänud. Istus oma aastad ära ja tuli tagasi oma pere ja laste juurde ja on sama normaalne edasi. Minu onu vedas selle mehe väikest poega igale poole kaasa, oli nagu toeks ja kasvatajaks, suuremad õed said ise hakkama. See on ka ainuke juhus positiivsema poole pealt.
 
mina 11. november 2008, kl 13.32
Olen kokku puutunud. Isegi mitmega ja üsna intiimselt. Ütleme nii, et psüühika, mõtlemine ja põhimõtted on neil veidi teistsugused, kui nendel, kes pole vanglas olnud, aga see oleneb inimesest ka tõenäoliselt ja kuriteost, mis on toime pandud. Need, kellega mina olen kokku puutunud, on kõik südames väga head poisid, kuid kardavad tundeid ja kõike muud nagu tuld.
 
piiga 11. november 2008, kl 15.33
mismõttes kardavad tundeid?
ja mis see "kõik muu" on?
 
N40 11. november 2008, kl 16.54
Naine,

olen oma laste isa ära oodanud ja nüüd, x aastat hiljem võin öelda, et need aastad ei muutnud teda. Ta oli tugev isiksus sinna minnes ja on seda ka nüüd. Nagu keegi eelpool kirjutas saab seda võrrelda NL armees olemisega ja kindlasti on tänapäeva vanglas olemine lihtsam kui tolleaegne armee.
Vanglas oldud aega kasutas õppimiseks, omandas aja täiteks isegi ühe uue eriala ja õppis selgeks ühe uue võõrkeele. Täiendas ennast inglise keeles. Mina saatsin talle vajalikke õppematerjale. Tegi palju sporti, võimalusel töötas.
Kuna oleme abielus ja meil on lapsed, siis käisime teda regulaarselt koos lastega vaatamas. Siinkohal ütlen, et oluline on lastega ausalt ja palju rääkida sellest mis juhtus ja milleks see juhtus. kasvõi selleks, et lapsed õpiksid oma isa vigadest.

Toetaksin positiivi kommentaare sellega, et enamus normaalseid inimesi ei murdu seal ega satu tagasi. Minu mehe sealsetest "sõpradest" ei ole keegi uuesti kinni läinud, suhtlevad omavahel tänapäevani. (Irvhammastele lisan, et mitte krim. pinnal).

P.S. Ei kavatse siin foorumis oma mehe tegusi valgustada ega lahata.
 
kessu 11. november 2008, kl 19.21
olen kokku puutunud.
nagu siin eespool juba mainiti, taandub kõik sellele, mis kuriteoga tegemist ja mis inimesega tegemist.
üks hea sõber oli kinni aasta aega. ei hakka üksikasjadesse laskuma, aga tegemist polnud mingi vägivaldse teoga ega vargusega vm. inimene ise väga tore ja sõbralik, hea südamega jne. ka pärast väljasaamist sama rõõmsameelne ja positiivne kui enne. tunnistas, et see kinniistumine tuli talle tegelikult ainult kasuks - sai nö halvalt teelt minema, sai elu üle järgi mõelda, haris end ja luges palju, hakkas joogaga tegelema jne. isegi tervis läks paremaks. mingitesse jamadesse ta seal ei sattunud ja tülli ei läinud, nii et kuidagi talle liiga ka ei tehtud ja psüühika kannatada ei saanud.
 
mina 12. november 2008, kl 10.19
Piigale
Kõike muud sellega seonduvat.* Ja kuidas selgitada,et kardavad tundeid? Lihtsalt kinnised, ebakindlad, kardavad siduda, põgenevad, kui asi tõsiseks läheb. Eks see ikka inimeses kinni, kes oli ebakindel enne vanglat, on seda ka pärast seda. Võib-olla mulle lihtsalt sellised isendid sattunud.
 
kindlasti 12. november 2008, kl 14.36
hoidu varaste eest, need müüvad ka ema maha. Oleneb mehest, kuritööst, vanglast, lähedastest ja mis vabanedes ees ootab, millega tegelema hakkab.
 
M38 12. november 2008, kl 19.55
Olen igati reaalsuses, kulla get real!

Tundes nii mõnda vanglaga tööalaselt seotud inimest, siis nemad oskavad vahet teha kriminaalil ja lihtsalt hammasratta vahele sattunul. Vangivalvur ega ka vanglaülem pole kohtumõistjad, nende asi on inimest lukutaga hoida. Aga ka nende "maailma tagasitoomist" abistada. Vangi satuvad täna ka sellised inimesed, kes võiks seal loenguid edasi pidada ja inimesi harida. See pole ju välistatud?

Viimastest päevadest: Käo Sass võib ka vanglasse sattuda, kuigi temal puudub süü kahe sõbra surmas. Millise "õiguse" kohus mõistab, eks seda näeme. Kriminaaliks ta ju ei muutu ja kindlasti on enamuses meesterahvastest koosnevas vanglasüsteemis väga palju autospordihuvilisi, kes pigem tunneksid sel juhul Sassile kaasa ja teeks kõik, et tal seal väga paha poleks.
 
britta 12. november 2008, kl 22.52
Üldiselt soovitan kedagi mitte oodata ei vanglast ega kusagilt mujalt, elu on liiga lühike selleks, et aknal istudes ja oodates kallist aega sisustada nagu rüütlipreili, rüütleid ju pole enam, vanglas ei ole neid kohe kindlasti mitte.
 
pätt 13. november 2008, kl 00.00
Sa M38 oled reaalsusest valgusaastate kaugusel. Kahjuks sa ei tea, millega su suured tööalaselt vanglaga seotud sõbrad/tuttavad seal tegelikult tegelevad. Või nemad mõistavad ja aitavad kinnipeetavaid...naerukoht. Mida sa, lohh, ajad shitta suust välja. Põhiline terror vangide suhtes käib just nende nn. spetsialistide poolt ja kes julgeb neile midagi vastu öelda, sel taotakse lihtsalt nahad kinni või paremal juhul topitakse kartsa. Miks need nn. vahetegijad soosivad vanglas pedofiile ja pedesid, ehk oskad öelda? Kui ei oska, siis ole parem vait, eks. Vanglas ei ole kerge ja seda just sellepärast, et sul tuleb valida pool, kas vangid või valvurid, mõlemasse leeri kuuluda ei saa. Miks enamus vabanejaid ei vihka mitte kaasvange, vaid mente? Ma võiks sellest jamast sulle palju kirjutada, aga vaevalt see sulle huvi pakub, sest arvatavasti kuulud sa valvurite leeri. Ja arvatavasti tead sa väga hästi, mis kamm seal tegelikult toimub, ainult et rääkida sellest ei julge. Luuser.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!